PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PiS-Gospodarka Jest Najważniejsza!

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

PiS-Gospodarka Jest Najważniejsza!

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 06:59

http://mypis.pl/aktualnosci/1300-pakiet ... ki-dla-nas

Na konferencji ekonomicznej „O gospodarce, o Polsce, o Nas” Jarosław Kaczyński zaprezentował pakiet rozwiązań dla polskiej gospodarki. W konferencji oprócz Jarosława Kaczyńskiego wzięli udział posłowie PiS, którzy poruszali najpilniejsze dla polskiej gospodarki tematy.

PO właśnie walczy o stołki, o miejsce na listach wyborczych.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 lutego 2011, 07:12

Pierdu, pierdu.
Jeśli to ma się przerodzić na program wyborczy w nadchodzących wyborach to jestem przerażony.

Strategiczne spółki w rękach Państwa - czyli intratne stanowiska dla działaczy partyjnych a co za tym idzie więcej kasiury w partyjnej kasie w imię obrony rodowych sreber. Socjalizm Panie, socjalizm. Ale Homanowa żonka będzie mogła wrócić na ciepłą posadkę ze zwolnienia lekarskiego.

Budżet zadaniowy - skoro obiecuje to już od 2005 roku to jakie są szanse, że w końcu mu się uda? Marne. Miał szanse to zrobić i nie zrobił.

Złoty idzie na śmietnik historii ale Tobie nie będę tego tłumaczył bo nieosiągalne jest dla Ciebie pojęcie prostych mechanizmów ekonomicznych więc szkoda czasu na bardziej skomplikowane.

Generalnie popłuczyny to poprzednim planie z 2005 roku w sprawie realizacji, którego palcem nie kiwnęli.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 07:32

Intratne stanowiska? a i owszem....tylko nie do końca.
Nie wiem czy jeszcze obowiązuje ustawa"kominowa"? Bo jak wiem PO chciało ją znieść, ś.p. Prezydent RP zawetował, ale może już przeforsowali. Drugą sprawą jest duża większa odpowiedzialność prawna, częste kontrole róznych państwowoych instytucji na czele z NIK itp. W prywtanej firmie odpowiedzialnośc prezesa jest tylko wyłączie przed włascicielami, prawo ma bardzo rzadkie zastosowanie, w przypadku niezaradności.

Także w ekonomicznym znaczeniu, pojęcia prywatne-państwowe się zdewaluowało, TP "sprywatyzowała" państwowa TF..widzimy, ze "państwowe" spólki radzą sobie bardzo dobrze na giełdzie, struktura udziałów, włascicieli akcji jest na tyle skomplikowana, że trudno dziś uznac Coca=Colę, za spółkę prywatną a nie społeczną np.

Ale oczywiście taki geniusz ekonomiczny jak Worek wszystko wie ale mi nie powie :)
I w ogóle sie porusza w tym świecie gospodarczym mówiąc prywatne na budkę z warzywami, a państwowe na rozwaljace się baraki po-pgrowskie przy drodze. :)
Nowocześnośc wśród wyborców PO mnie poraża i przeraża ;)
Nie muszą nic tłumaczyć :)

Budzet zadaniowy, rozpoczęte prace nad nim przez rząd PiS, obiecano kontynuowac przez PO, oczywiście zaniechane, bo jak tu zadaniowac jak trzeba pożyczać, pożyczac i pożyczać :) To wyższa szkoła jazdy...ją mogą zrealizowac tylko pracowici, uczciwi ludzie :)

Złoty idzie na śmietnik historii ale Tobie nie będę tego tłumaczył bo nieosiągalne jest dla Ciebie pojęcie prostych mechanizmów ekonomicznych więc szkoda czasu na bardziej skomplikowane.

Mi już raz tłumaczyłeś...Ty i Tusku :) Tłumaczyłeś mi jak to imporetrzy i exporterzy muszą płacić spread nawet 2%! :P
Dlatego tzreba jak najszybciej wprowadzić EURO! Tusku już miał wprowadzać...gdy piS mówił, że to jest niemożliwe, Tusku już ustalał date na 2012 rok...oczywiście jak ze wszystkim łgał, ale to nie osłabiło Twoich hamulców etycznych. Dalej bredzisz.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 lutego 2011, 08:34

Nie wiem czy jeszcze obowiązuje ustawa"kominowa"? Bo jak wiem PO chciało ją znieść, ś.p. Prezydent RP zawetował, ale może już przeforsowali. Drugą sprawą jest duża większa odpowiedzialność prawna, częste kontrole róznych państwowoych instytucji na czele z NIK itp. W prywtanej firmie odpowiedzialnośc prezesa jest tylko wyłączie przed włascicielami, prawo ma bardzo rzadkie zastosowanie, w przypadku niezaradności.

Czyli ubezwłasnowolnieni prezesi bojący się zrobić cokolwiek bo albo związki zawodowe albo NIK. Patrz PKP i Poczta Polska.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 08:44

Marchewa pisze:

Czyli ubezwłasnowolnieni prezesi bojący się zrobić cokolwiek bo albo związki zawodowe albo NIK. Patrz PKP i Poczta Polska.

Masz rację, ale nawet w dotkliwszy sposób związki zawodowe dotykają duże prywatne koncerny. W Polsce np Biedronka, po przegranych procesach musiała calkowicie zmienić schemat pracy. Teraz zaś jej sponsoring na EURO 2012 jest zagrozony, co moze zepsuc jej wizerunek.
Korupcja czy patologie dotyczące dawniej państwowych przedsiebiorstw dziś takze dotyka "prywatne" firmy, gdyż włascieciel to wielokrotniw miliony akcjonariuszy, a zarządzający są wynajeci, jak każdy z pracowników.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 lutego 2011, 08:44

Marchewa pisze:Czyli ubezwłasnowolnieni prezesi bojący się zrobić cokolwiek bo albo związki zawodowe albo NIK. Patrz PKP i Poczta Polska.

Dołożę tylko jeszcze, że Orlen dowodzony politycznie umoczył parę mld USD w rafinerię, która teraz jest jego kulą u nogi.
Stocznie polskie zostały zarżnięte tylko dlatego, że jednym z największych sojuszników partii ówcześnie rządzącej jest związek zawodowy.
Nie podoba mi się pomysł politycznego zarządzania strategicznymi gałęziami przemysłu. To, na podstawie podanych przeze mnie przykładów, nie działa. Nie działa bez względu na to jaka partia jest u władzy i narodowy-socjalizm PiS jest zwyczajnie nieefektywny.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
chomiczos
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: chomiczos » 01 lutego 2011, 08:46

Kaczyński to jednak ... jest. Że Jarek na ekonomii się nie zna to wiedziałem, ale że nikt w całym PiS'ie mu tego wytłumaczyć nie chciał to już jest chamstwo ;P

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 lutego 2011, 08:50

To spisek wiadomych sił do doskonale wiemy czyja ręka za tym stoi.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 08:51

Worek każde z Twoich nawet nie zdań, ale wyrazów zawiera w sobie brednie :)

Wszystkim sie będą opłacać Możejki, tylko nie Orlenowi :)) Co więcej przytoczyłem argumenty, źródła w których jasno jest pokazane, że Orlen tam zarabia, produkując 3% PKB Litwy. Polakom nie opłacały się cukrownie, dziś Niemcom się opłacają:))

Stocznie się nie opłacają, za to ich brak jest opłacalny. Dzisiątki tysięcy ludzi płacacych podatki "przy" stoczniach, to pikuś. Za to jako berobotni są dla państwa opłacalne:)

Przepraszam Marchewa .bo znów mnie zwyzywasz od chamów. :)). ale głupota Worka i jemu podobnych jest na tak wielką skalę, że osioł to przy nich geniusz :))
Osioł to naprawdę komplement w tym przypadku.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 08:58

chomiczos pisze:Kaczyński to jednak ... jest. Że Jarek na ekonomii się nie zna to wiedziałem, ale że nikt w całym PiS'ie mu tego wytłumaczyć nie chciał to już jest chamstwo ;P

Wytłumaczą Ci, Twoi wybrańcy z PO...tamte Twoje tereny zwsze sprzyjały lewakom, i oni tam rządzą, Dlatego zapewne jedno z najwyższych bezroboci w Polsce, a i najuboższe regiony.

To tam wygrywa Tusku, i jest praca! u Niemca :))

Najwyższe bezrobocie utrzymywało się nadal w województwach...zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Awatar użytkownika
chomiczos
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: chomiczos » 01 lutego 2011, 09:14

szyderca pisze:Twoje tereny zwsze sprzyjały lewakom, i oni tam rządzą

Z tego co wiem w Zachodniopomorskim rządzi Platforma ...
szyderca pisze:Dlatego zapewne jedno z najwyższych bezroboci w Polsce, a i najuboższe regiony.

Myślę, że to jest nieco bardziej skomplikowane ...
szyderca pisze:Stocznie się nie opłacają, za to ich brak jest opłacalny. Dzisiątki tysięcy ludzi płacacych podatki "przy" stoczniach, to pikuś. Za to jako berobotni są dla państwa opłacalne:)

Tak ap-ropo, to kogo obwiniasz za upadek stoczni ? I te wysokie bezrobocie w moim regionie ?

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 09:18

Przeciez miałem na mysli PO - pisząc lewactwo...co to za różnica? liberalizm lewacki to nic innego, jak idologia sprzyjająca mysli trockistowskiej. Ale...

Kogo obwiniam? a no rządzacych i majacych wpływ na władzę w ostatnim 20 leciu.
Żle nie jest mogło być o wiele lepiej albo o wiele gorzej. Ja jestem jednak optymista :)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 lutego 2011, 09:23

szyderca pisze:Przeciez miałem na mysli PO - pisząc lewactwo...co to za różnica? liberalizm lewacki to nic innego, jak idologia sprzyjająca mysli trockistowskiej. Ale...

To PO chce dokonać rewolucji socjalistycznej poza granicami naszego kraju?

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 01 lutego 2011, 09:31

Worek pisze:
szyderca pisze:Przeciez miałem na mysli PO - pisząc lewactwo...co to za różnica? liberalizm lewacki to nic innego, jak idologia sprzyjająca mysli trockistowskiej. Ale...

To PO chce dokonać rewolucji socjalistycznej poza granicami naszego kraju?

a UE to "poza granicami naszego państwa"? Ta "rewolucja" już się dokonuje, PO jest jakimś tam trybikiem, nie przesadzaj, że ONI coś dokonują :)....

Coraz bardziej UE przypomina socjalistyczny twór.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 01 lutego 2011, 09:55

Coraz bardziej UE przypomina socjalistyczny twór.

Co to za bzdury, w jaki niby sposób :|?

Co więcej przytoczyłem argumenty, źródła w których jasno jest pokazane, że Orlen tam zarabia, produkując 3% PKB Litwy.

To, że produkuje 3% PKB Litwy nie oznacza, że Orlen tam zarabia. Ani tym bardziej, że uzasadnia faktu, że warto było blisko czterokrotnie za tą rafinerią przepłacić.

Wróć do „PiS (Prawo i Sprawiedliwość)”