PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Strategia PIS'u

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 12 października 2011, 16:08

Anubis pisze:Przy choćby średnio dobrych rządach PO miałoby poparcie z 70%, a PiS bylby na marginesie jak SLD czy PSL.

Nigdy nie porównuj PISu do czegokolwiek.

PIS z rzesza ludzi o pewnych poglądach kulturowych czy światopoglądowych. Jeśli "umarłby" PIS - powstałaby inna partia, zrzeszająca dokładnie tych samych ludzi, na takich samych zasadach.

Na coś muszą głosować rusofoby, homofoby, maniacy spisków, zażarci katolicy i wiele, wiele innych czasem niesamodzielnych przypadków.

Jednym zdaniem:

Nadal w Polsce jest popyt na takie coś czym jest PIS i żadne rządzenie, złe, dobre, wybitne - tego nie zmieni.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 12 października 2011, 16:17

marcinsz pisze:Nadal w Polsce jest popyt na takie coś czym jest PIS i żadne rządzenie, złe, dobre, wybitne - tego nie zmieni.

Ja mam takie wrażenie, że spora część elektoratu SLD, a raczej SdRP z lat 90. przeniosła się w kolejnej dekadzie na PiS...

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 12 października 2011, 16:21

A ja mam wrażenie, że niemała część elektoratu Kongresu Liberalno-Demokratycznego przeniosła się na Unię Wolności, a następnie na Platformę Obywatelską. A na pewno najważniejsi politycy tych ugrupowań to zrobili. Poczynając od Donalda Tusk, który był prezesem każdej z tych partii.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 12 października 2011, 16:22

Pewnie sporo w tym racji N88, ale to temat o PiS-ie.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 12 października 2011, 17:48

Paw pisze:
Anubis pisze:Przy choćby średnio dobrych rządach PO miałoby poparcie z 70%, a PiS bylby na marginesie jak SLD czy PSL.

A co to takiego? Te "średnio dobre rządy"? I kto by je oceniał, jak nie opozycja? Pytam o bezstronność opozycji w ocenie partii rządzącej.

Ludzie oceniają rządy, głównie po tym jaki to ma wpływ na ich poziom życia.

marcinsz pisze:Nigdy nie porównuj PISu do czegokolwiek.

PIS z rzesza ludzi o pewnych poglądach kulturowych czy światopoglądowych. Jeśli "umarłby" PIS - powstałaby inna partia, zrzeszająca dokładnie tych samych ludzi, na takich samych zasadach.

Na coś muszą głosować rusofoby, homofoby, maniacy spisków, zażarci katolicy i wiele, wiele innych czasem niesamodzielnych przypadków.

Jednym zdaniem:

Nadal w Polsce jest popyt na takie coś czym jest PIS i żadne rządzenie, złe, dobre, wybitne - tego nie zmieni.

Te pewne poglądy to się określa jako prawicowe lub konserwatywne. Ale nie każdy o tych poglądach musi głosować na PiS, ani się z nim do końca zgadzać. Nie musi byc też rusofobem, maniakiem spisków, ani katolikiem.

A homofobem określana jest osoba, która w jakikolwiek sposób nie zgadza się organizacjami lub ludźmi propagującymi homoseksualizm. Pojęcie nadużywane podobnie jak "antysemityzm" czy "rasizm".

daniel64
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: daniel64 » 14 listopada 2011, 17:56

Paw pisze:Ja mam takie wrażenie, że spora część elektoratu SLD, a raczej SdRP z lat 90. przeniosła się w kolejnej dekadzie na PiS...

A ja mam wrażenie, że elektorat SLD to głównie starsi ludzie powiązani z komuną, którzy umarli śmiercią naturalną przez te prawie 20 lat od 89 roku i dlatego mają teraz 8 % poparcia. Młodzi lewicowcy głosowali na Palikota.

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 14 listopada 2011, 19:00

Z tym że RP to nie jest lewica (czytaj: socjaldemokraci), tylko liberałowie (nieco inna rzecz). Z drugiej strony dzisiejszy 18-latek już i tak nie pamięta, jak wygląda (powinna wyglądać) socjaldemokracja. Porażka SLD to nie kwestia wymierania elektoratu, tylko błędów Napieralskiego.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 listopada 2011, 19:16

mrmaldoror pisze:Z tym że RP to nie jest lewica (czytaj: socjaldemokraci), tylko liberałowie (nieco inna rzecz).
Widać to w debacie Mikke-Palikot jacy z nich liberałowie yhyhy
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 14 listopada 2011, 19:28

No tak, zupełnie zapomniałem, w końcu liberalizm zaczyna się od podatku pogłównego w wysokości 50 groszy na 5 lat, a takie herezje, jak liniowy, ograniczanie biurokracji etc. to już jest reżim komunistyczno-syndykalistyczny jak u Lenina. Przepraszam, minęło już nieco czasu od ostatniej mojej lektury von Hayeka ;-).

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 14 listopada 2011, 20:00

daniel64 pisze:
Paw pisze:Ja mam takie wrażenie, że spora część elektoratu SLD, a raczej SdRP z lat 90. przeniosła się w kolejnej dekadzie na PiS...

A ja mam wrażenie, że elektorat SLD to głównie starsi ludzie powiązani z komuną, którzy umarli śmiercią naturalną przez te prawie 20 lat od 89 roku i dlatego mają teraz 8 % poparcia. Młodzi lewicowcy głosowali na Palikota.

To nie przeczy mojemu zdaniu :wink:

daniel64
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: daniel64 » 14 listopada 2011, 20:06

Paw pisze:
daniel64 pisze:

To nie przeczy mojemu zdaniu :wink:
Czyli zagłosowali będąc martwymi ? No takiej skali przekrętu to u nas nie ma.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 14 listopada 2011, 20:08

E! Jeszcze żyją, a JK zwiększa im poziom adrenaliny w żyłach...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 listopada 2011, 11:51

Cieżkie czasy dla PIS ... najpierw zgłupieli po expose, nie wiedzą co z nim robić, bo nie ma się do czego przyczepić bez zarzutu, że po po prostu jest się zawalidrogą. Opozycja po expose właściwie nie miała nic do powiedzenia, również scena blogerska o ile widzę dobrze w szoku i na dobre to ignoruje expose. To wszystko mówi o poziomie opozycji, jeśli w toku dyskusji nie potrafiła wysłać JEDNEGO posła znającego się na ekonomi, który mógłby się do czegoś przyczepić. I dalej nie potrafi takiego znaleźć nawet po za sejmem. przykre - widocznie wszyscy ekonomiści w sejmie są w PO... "niezależne umysłowo" gazety i blogi takie jak URze czy Kataryna po prostu expose nie zauważyli... nie było... a dlaczego nie było??? bo Adam Hoffman jest ciemny w temacie i nie zdołał ułożyć przekazu dnia do rozpropagowania.

a teraz okazuje się, że to nie szeryfowie Z i JK, nie Kamiński i Agent Tomek rozliczają afery IIIRP a nikomu nieznany szef CBA mianowany przez Premiera Tuska..

widocznie panowie z PIS zbyt dużo czasu poświęcali na polowanie na politycznych wrogów by nauczyć się jak wykrywa się afery... nawet tak kontrowersyjnych jak niegdyś była prywatyzacja STOEM
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 listopada 2011, 20:59

Bo chłopcom w krótkich majteczkach Prezesa Jarka wydawało się, że wystarczy być "szeryfem" a afery same się ujawnią i skażą. Układu nie znaleźli a jedyne afery jakie wykryli sami sprowokowali. Żenada do kwadratu.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 25 listopada 2011, 17:37

Jarosław Kaczyński wykonał dziś zaskakujący ruch.
Zapowiedział zmiany w kodeksie karnym, które miałyby za zadanie przywrócić karę śmierci i zaostrzyć kary dla morderców.

Jestem za takim pomysłem, jednak proponowana zmiana całkowicie odbiega od zdania Kościoła. Wiadomo zatem, że Kaczyński wsparcia nie będzie miał pod tym względem u Rydzyka. Ciężko też powiedzieć, co twardy elektorat partii PiS na to powie. Tu prezes mówi, żeby przywrócić karę śmierci, a w niedzielę w kościele ksiądz zapewne to skrytykuje. Takiego ruchu się nie spodziewałem, wie ktoś co próbuje ugrać Pan Kaczyński?

http://www.tvn24.pl/-1,1725644,0,1,pis- ... omosc.html
"Today's gonna be a good day :)

Wróć do „PiS (Prawo i Sprawiedliwość)”