PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

"Patologia" PIS`u inne niedorzeczne sprawy.

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Re: "Patologia" PIS`u inne niedorzeczne sprawy.

Postautor: Adi » 14 października 2017, 13:01

Cynik pisze:Wiesz co Adi, z szacunku napisałbym to grzeczniej, ale już mi brak cierpliwości - pierniczysz okrutnie, zmień płytę i się zastanów czy bliźniak PO pod wodzą Kaczyńskiego faktycznie nie spycha tego kraju nad krawędź. Tak ci przeszkadza PO, tak chwalisz PiS - to jest to samo środowisko, te same styropianowe ideały. PiS przesiąknięty postkomunistami i byłymi aparatczykami SB, PO to karierowicze. Zastanów się, póki możesz w sieci wyrażać swoje poglądy.

Człowieku piszę od zawsze że PO/PIS to jeden syf ale zawsze minimalnie lepszy jest PIS od jawnie antypolskiej PO.

A co do wyrażania poglądów w sieci, teraz wreszcie czuję że w końcu mogę bez paragrafów, to też jakiś plus.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 14 października 2017, 13:08

PO nie wprowadziło jednak rozdawnictwa 500+ plus i innych socjalistycznych wymysłów.
Człowieku piszę od zawsze że PO/PIS to jeden syf ale zawsze minimalnie lepszy jest PIS od jawnie antypolskiej PO.

Ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
Ja tylko przypomnę że PIS tak samo jak PO głośno krzyczało o tym aby wejść do UE, Jarosław KAczyński negocjował traktat lizboński, PIS głosowało za traktatem Lizbońskim, Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński dodatkowo zachwalając go jako najlepszy na świecie.

Mało tego, Jarosław Kaczyński postulował stworzenie wspólnej Armi Europejskiej czyli defacto poddanie naszej niepodległości - póki mamy wojsko mamy niepodległość. Za takie coś w normalnym państwie Kaczyński by poszedł siedzieć.

Ja mam w dupie takich "narodowców". Już wolę PO bo oni nie udają patriotów.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 14 października 2017, 13:15

Atylla pisze:PO nie wprowadziło jednak rozdawnictwa 500+ plus i innych socjalistycznych wymysłów.

Wprowadziło za to inne socjalistyczne wymysły za 8 lat swych rządów i straszy następnymi.
Naprawdę kretyństwem jest się licytować która partia jest bardziej socjalistyczna, skoro każda zwiększa socjalizm po rządach drugiej.

Atylla pisze:Ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.

Dziadek, nie pyszcz w internetach, zachowaj odrobinę klasy.

Atylla pisze:Ja tylko przypomnę że PIS tak samo jak PO głośno krzyczało o tym aby wejść do UE, Jarosław KAczyński negocjował traktat lizboński, PIS głosowało za traktatem Lizbońskim, Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński dodatkowo zachwalając go jako najlepszy na świecie.

No tak bo to tacy sami socjaliści.

Atylla pisze:Ja mam w dupie takich "narodowców". Już wolę PO bo oni nie udają patriotów.

PO są patriotami tyle że niemieckimi.

Ja bym chciał aby PIS posłał do więzień PO, a bez PO PIS nie istnieje, następnie by prawdziwa prawica posłała do więzień PIS.

Naprawdę idiotyzmem jest się wdawać w odwieczny konflikt PO/PIS który własnie jest PO/PIS na rękę bo zapewnia duopol na władzę.
Ostatnio zmieniony 14 października 2017, 13:22 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 14 października 2017, 13:21

Naprawdę kretyństwem jest się licytować która partia jest bardziej socjalistyczna, skoro każda zwiększa socjalizm po rządach drugiej.

Czyli PIS jest bardziej socjalistyczny skoro nie dość że nie likfiduje socjalizmu wprowadzonego przez PO to jeszcze go zwiększa.

To co zrobi PO po dojściu do władzy to inna sprawa.

Dziadek, nie pyszcz w internetach, zachowaj odrobinę klasy.

Naprawdę powiedziałem do Ciebie bardzo delikatnie.

PO są patriotami tyle że niemieckimi.

To PIS są patriotami tyle że rosyjskimi. Nikt tak nie szkodzi polskiej obronności jak Macierwicz. Pytanie czy to zwykła głupota, czy celowe działanie.

Ja bym chciał aby PIS posłał do więzień PO a następnie by prawdziwa prawica posłała do więzień PIS.

Super, zrobiłbyś z tych karakanów męczenników jak z L. Kaczyńskiego.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 14 października 2017, 13:29

Atylla pisze:Czyli PIS jest bardziej socjalistyczny skoro nie dość że nie likfiduje socjalizmu wprowadzonego przez PO to jeszcze go zwiększa.

To co zrobi PO po dojściu do władzy to inna sprawa.

No a PO zwiększy socjalizm po rządach PIS, zresztą już to zrobiło raz.

PO/PIS to gospodarczo taki sam socjalistyczny syf.

Atylla pisze:Naprawdę powiedziałem do Ciebie bardzo delikatnie.

Ja wiem że w internetach każdy kozak ale trochę nie wypada zachowywać się jak zakompleksiony 12 latek.

Atylla pisze:To PIS są patriotami tyle że rosyjskimi. Nikt tak nie szkodzi polskiej obronności jak Macierwicz. Pytanie czy to zwykła głupota, czy celowe działanie.

Jasne, Kaczyński ruskim patriotą, co jak co ale głupszej teorii nie można było wymyślić.

Macierewicz prawdopodobnie ma haki na prezesa stąd szkodzi wizerunkowo całemu pis-owi ale jest jak widać nieusuwalny.

Atylla pisze:
Super, zrobiłbyś z tych karakanów męczenników jak z L. Kaczyńskiego.

Miejsce socjalistycznych złodziei jest za kratami nie na wolności.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 14 października 2017, 13:42

Ja wiem że w internetach każdy kozak ale trochę nie wypada zachowywać się jak zakompleksiony 12 latek.

Wyposujesz takie banialuki że naprawdę szkoda gadać.

Jasne, Kaczyński ruskim patriotą, co jak co ale głupszej teorii nie można było wymyślić.

Tak samo jak twoja teoria że PO jest niemiecka.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 14 października 2017, 14:50

Atylla pisze:Wyposujesz takie banialuki że naprawdę szkoda gadać.

Wierz mi że nie mogą równać się z twoimi.

Atylla pisze:Tak samo jak twoja teoria że PO jest niemiecka.

Przecież nawet Tusk zarzucał PIS-owi rusofobię, co samo w sobie czyni twoją teorię wyjątkowo zabawną.

A PO nie jest niemiecka tylko proniemiecka.Takie tam szmaty z polskim obywatelstwem.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 14 października 2017, 18:39

Razem jest centrowa ?! Kpisz sobie czy o drogę pytasz ? Przecież to zwykłe komuchy.

Gdyby tak było to jako komunista bym był ich wyborcą. Kwestia że nie są. W żadnym punkcie nie kwestionują istnienia prywatnej własności środków produkcji, to o co walczą to co najwyżej nieco większy kawałek ciasta dla ludzi pracy. Ogólnie ich program niespecjalnie wykracza poza platformę zachodnioeuropejskich chadeków.

Jeżeli naprawdę po tym wszystkim co oni wyczyniają ktoś powie że PIS to nie socjalizm do mamy doczynienia z kompletnym idiotą.

Albo mamy do czynienia z kimś komu się pomylił etatyzm z socjalizmem.

Jeszcze nie dawno ten zamberg paradował z flagą ZSRR. (zaraz się dowiem że ZSRR było prawicowe tak jak Hitler :lol: )

Nie, ale ZSRR miało tylko retorykę socjalistyczną, a nie praktykę. Inaczej bolszewicy nie doprowadziliby do likwidacji sowietów, wprowadzenia NEPu, brutalnego stłumienia strajków robotniczych i zabili wszystkich przeciwników zawłaszczenia kontroli nad gospodarką przez partię. Sam Lenin ostatecznie nazwał swój ustrój państwowym kapitalizmem, mimo że większą wolnością pracownicy się cieszyli w kapitalistycznych gospodarkach Europy, gdzie chociaż mogli być członkami niezależnego związku zawodowego.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 14 października 2017, 20:49

Kwestia taka, że PiS coś tam jeszcze robi, a PO nie robiło nic. Ale wielkiego porządku PiS nie zrobi - afera Amber Gold nierozwiązana, są komisje przesłuchania, ale żadnego wyroku, ani oskarżenia. Bufetowa za przekręty w Warszawie też powinna siedzieć w więzieniu. Może dlatego, że PiS tez poumaczany w swoich aferach się boi coś naprawdę zrobić. Śp Lepper chciał zrobić porządek to go powiesili.

Malory a gdzie ten twój komunizm skończył się dobrze ?

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 14 października 2017, 21:12

Malory a gdzie ten twój komunizm skończył się dobrze ?

Porto Alegre, Hiszpanii, Ukrainie, Rożawie, Korei (zanim ktoś dostanie padaczki nie mam na myśli Korei Północnej tylko Shinmin). To jeśli chodzi o większe kampanie, bo zgaduje że o to Ci chodzi.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 15 października 2017, 08:13

Gdyby tak było to jako komunista bym był ich wyborcą. Kwestia że nie są. W żadnym punkcie nie kwestionują istnienia prywatnej własności środków produkcji, to o co walczą to co najwyżej nieco większy kawałek ciasta dla ludzi pracy.

Jak nie. Skoro domagają się jeszcze wyższych podatków, większej kontroli państwa to jak to nazwać inaczej jak kwestionowanie prywatnej własności ?

Ogólnie ich program niespecjalnie wykracza poza platformę zachodnioeuropejskich chadeków.

Ogólnie chadecy to socjaliści z krzyżem w zębach.

Albo mamy do czynienia z kimś komu się pomylił etatyzm z socjalizmem.

Etatyzm jest jednym z elementów istnienia socjalizmu.

Nie, ale ZSRR miało tylko retorykę socjalistyczną, a nie praktykę.

W praktyce każdy komunizm kończy się wszedzie tak samo.

Kwestia taka, że PiS coś tam jeszcze robi, a PO nie robiło nic.

No robi. Zwiększa podatki i opiekę socjalną. Pozbawia nas wolności.

afera Amber Gold nierozwiązana,

I nie będzie. Ze strony państwa najbardziej odpowiedzialna osoba czyli szef biura podawczego prokuratury generalnej który przetrzymał w szufladzie pisma od szefa KNFu do prok. gen. Seremeta jest dzisiaj człowiekiem ZIobry.

Bufetowa za przekręty w Warszawie też powinna siedzieć w więzieniu.

Przede wszystkim powinni iść siedzieć ludzie z Biura Nieruchomości. Gromkowiec odpowiada za to że ich nie zwolniła jak przejeła ratusz po Kaczyńskim.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 15 października 2017, 10:18

Jak nie. Skoro domagają się jeszcze wyższych podatków, większej kontroli państwa to jak to nazwać inaczej jak kwestionowanie prywatnej własności ?

Po pierwsze nie domagają się wyższych podatków, tylko wyższych dla bogatych i zamożnych. W kwestii ubogich są za podwyższeniem kwoty wolnej od podatku.

Po drugie sam powiedziałeś- nie są za odzyskaniem środków produkcji dla pracowników, tylko za wyższym opodatkowaniem kapitału. Nigdzie nie ma w tym krytyki pracy najemnej i prywatnej własności.

Ogólnie chadecy to socjaliści z krzyżem w zębach.

Dmowski by się raczej nie zgodził.

Etatyzm jest jednym z elementów istnienia socjalizmu.

Od kiedy? Jakoś nie przypominam sobie żeby robotnicy nieśli na transparentach hasła "Rząd zamiast kapitalisty powinien kontrolować moją pracę i pensję".

W praktyce każdy komunizm kończy się wszedzie tak samo.

Raczej wszędzie tam gdzie się stosuje logikę marksizmu-leninizmu.
- Piotr Kropotkin

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 15 października 2017, 13:06

Po pierwsze nie domagają się wyższych podatków, tylko wyższych dla bogatych i zamożnych.

Jakieś rozdwojenie jaźni ? hahahaha Padłem z krzesła. :lol:

Po drugie sam powiedziałeś- nie są za odzyskaniem środków produkcji dla pracowników, tylko za wyższym opodatkowaniem kapitału.

Równie dobrze można powiedzieć że np. twoja dziewczyna nie może być tylko twoja, a w 60% musi być innych :lol: :lol: Ale to już nie będzie TWOJA dziewczyna. Tak samo jak z przedsiębiorcą. Jeżeli państwo będzie odbierać ponad połowę wypracowanego dochodu, będzie mówiło co, jak, w jakich ilościach produkować, ustalać pensje (lub widełki pensji) to już tylko na papierze jest to własność prywatna.

Od kiedy? Jakoś nie przypominam sobie żeby robotnicy nieśli na transparentach hasła "Rząd zamiast kapitalisty powinien kontrolować moją pracę i pensję".

A ja przypominam. Tak generalnie brzmią wszystkie hasła socjalistów.

Raczej wszędzie tam gdzie się stosuje logikę marksizmu-leninizmu.

Czyli wszędzie.

Dmowski by się raczej nie zgodził.

Nie ma to jak komuch ktory powołuje się na dmowskiego ... :evil:

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 15 października 2017, 14:03

Jakieś rozdwojenie jaźni ? hahahaha Padłem z krzesła. :lol:

Nie zarabiam więcej niż 30.000 brutto więc ile opodatkowani są zarabiający powyżej tej kwoty mnie i ogromnej rzeszy pracowników nie dotyczy.

Równie dobrze można powiedzieć że np. twoja dziewczyna nie może być tylko twoja, a w 60% musi być innych :lol: :lol: Ale to już nie będzie TWOJA dziewczyna. Tak samo jak z przedsiębiorcą. Jeżeli państwo będzie odbierać ponad połowę wypracowanego dochodu, będzie mówiło co, jak, w jakich ilościach produkować, ustalać pensje (lub widełki pensji) to już tylko na papierze jest to własność prywatna.

I nadal nie jest to własność pracowników tylko pracodawcy opodatkowanego przez państwo. Że też nie wspomnę że tym biednym, ciemiężonym i uciskanym kapitalistom jakoś dalej opłaca się żyć z posiadania i jakoś nie przechodzą masowo do administracji państwowej.

A ja przypominam. Tak generalnie brzmią wszystkie hasła socjalistów.

To ja nie wiem czy Ty kiedykolwiek socjalistyczne hasła słyszałeś.

Czyli wszędzie.

To proponuję odrobić zaległe lekcje z historii.

Nie ma to jak komuch ktory powołuje się na dmowskiego ... :evil:

Ojojojoj. :P Boli?
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 15 października 2017, 14:11

Malory pisze:
I nadal nie jest to własność pracowników tylko pracodawcy opodatkowanego przez państwo.

Własność z definicji ma to do siebie że decydujesz co z nią robisz.

Wróć do „PiS (Prawo i Sprawiedliwość)”