PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

"Patologia" PIS`u inne niedorzeczne sprawy.

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 23 października 2011, 18:21

Dopóki będą to robić służby powołane przez PiS, to będzie można mówić, że to zasługa tej partii, że służby te mogą działać.

Spoko. W przytoczonych przez ciebie przykładach zatrzymań w wojsku nie wolno jednak marginalizować roli Józefa Piłsudskiego, który to powołał cały system prokuratur wojskowych.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 23 października 2011, 19:03

zuikaku pisze:No i widzicie : pokrytykowałem co nieco Platformę i jej wiernego Marcina, a już mnie zestawił z wrażymi siłami ("twego obłędnego prezesa"). Mentalność oblężonej twierdzy, jak zwykle. No i papryka, bo na tyle Marcina stać. Jakieś argumenty przeciwko jego ulubionemu klubikowi ? Papryka !
I tak w kółko. To jest jakaś intelektualna niewola.

Nigdy nie pisałem że jestem zwolennikiem platformy, pisałem jedynie dlaczego ich się tak nie czepiam i powinno to być jasne.

Sorry - twoich 500 rewelacji nie zamierzam komentować bo w większości to ten sam poziom co osławiona papryka.

Co do obłędnego prezesa to prezes jest obłędny a ty go wielbisz - wstydzisz się czy co?

zuikaku pisze:Jak Platforma walczy z korupcją to widać było po tym co się działo z komisją śledczą w sprawie afery hazardowej.

A czego się spodziewałeś?

Ewidentnie panowie coś kombinowali ale jakiś fleja skutecznie im to uniemożliwił, niestety jednocześnie niszcząc całe śledztwo. Zresztą niemal jak każde za czasów Kamińskiego.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 23 października 2011, 20:07

No właśnie . A może by tak wywalić " Kawe na ławe " i niech forumowicze określą swoja przynależność światopoglądową do partii. :wink:
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 23 października 2011, 21:29

zuikaku pisze:Po piewsze : polityków nie ocenia się po wypowiedziach, lecz po praktycznych efektach ich rządów.
No zgoda, tylko kto takiej oceny ma dokonać? Kaczyński i jego ludzie? Z jego słownikiem pojęć polsko-pisowskim?

zuikaku pisze:Po drugie : PiS wykonał, jako jedyna partia, jakiś mały kroczek w walce z korupcja.
Tak, Tomek z CBA rozkochał i nakłonił do korupcji Sawicką, a później ją aresztował. Można dodać jeszcze inne akcje przeprowadzane dla pokazówki wbrew prawu, które kończyły się uniewinnieniem podejrzanych i procesami odszkodowawczymi. To charakterystyczne dla komunistycznego zachowania władz, bezpieki.

zuikaku pisze:Po trzecie : mieli prawidłową diagnozę stanu RP,
Coś sobie wymyślili, nazwali to, a później wykorzystywali do wprowadzania swoich porządków. Wszystkich, którzy z nimi się nie zgadzali, czy to w "diagnozie", czy sposobie leczenia sytuacji, wrzucani do jednego worka i nazywali zdrajcami, wrogami, przypisując im najgorsze intencje.

zuikaku pisze:po czwarte reklamowali ideę pobrzękiwania szabelką na forum międzynarodowym, co ma swoją wartość, bowiem pół Polski, pod wpływem swoich kompleksów niższości wobec zachodu, wierzy, iż tak podstawowy sposób dyplomacji nie powinien być u nas stosowany.
No tak, agresja wobec sąsiadów, UE, a także Rosji. Właśnie taka strategia wynikała z kompleksów niższości. Co gorsza, pogarszała pozycję Polski na arenie międzynarodowej. A poza tym, czy JK chciał doprowadzić do otwartego konfliktu z największym wschodnim sąsiadem?

zuikaku pisze:Po piąte : nie narobili tyle gnoju co Platforma z tymi swoimi długami, aferami, przekrętami, unikaniem reform i biurokracją.
Afery sobie wymyślili, albo wykreowali przy znacznym udziale pomysłowego aparatczyka z CBA. Moim zdaniem, kiepskie dowody CBA wobec podejrzanych zachowań "Mirka" czy "Zbyszka" położyły się cieniem na tej instytucji za czasów PiS. Źródła zadłużenia przeinterpretowali, starając się odsuwać od siebie winę za to że nie robili koniecznych reform możliwych i łatwiejszych do przeprowadzenia w okresie prosperity.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 24 października 2011, 13:38

Paw najpierw się zgadza, że nie należy oceniać polityków po wypowiedzach, a zaraz potem biadoli, że Kaczyński coś tam powiedział. Słowa o zdradzie w Polsce są zresztą aktualne od czasów schyłkowych hetmanów, którzy bitwy sprzedawali.

Dopiero co zwróciłem uwagę, że próby przypisania mi przynależności do wrażych sił to nic innego jak mentalność oblężonej twierdzy, a już przyleciał Marcin i ponownie przypisał mi przynależność do wrażych sił. Dopiero co zwróciłem uwagę, że Marcin hasłem o papryce odpowiada na zarzuty aferalności wobec Platformy, a znów przyleciał i znów paprykowe hasło wypisał. Niezła dyskusja, nie ma co.

Mówiłem o prokuraturach wojskowych d/s przestępstw gospodarczych w wojsku, a nie o CBA i agencie Tomku. Ja zasług marszałka Piłsudskiego nie pomijam, istotnie stworzył prokuratury wojskowe. Natomiast PiS ma kolejne zasługi, polegające na stworzeniu wydziałów "antymafijnych" w ich strukturze, co dało efekty. Tym samym macie odpowiedź na pytanie jakie to PiS ma osiągnięcia w walce z korupcją. Ma niestety ograniczone, ale jest pod tym względem najlepszy w porównaniu do innych grup politycznych III RP.

Pobrzękiwanie szabelką i agresja to dość typowa metoda działania w dyplomacji, nie wynikająca z żadnych kompleksów. Kompleksy polegają tu na tym, że się głosi, że Polska nie ma prawa do takich metod. Ma takie prawo, cały świat to robi. Zresztą jaka znowu agresja, bez przesady.

PiS sobie nie wymyślił afer, bo te są faktem. III RP przeżarta jest władzą półmafijnych frakcji magnackich zza parawanu pseudodemokratycznego, ktore współrządzą wraz z wpływami obcych mocarstw. Za tę celną diagnozę PiS ma u mnie pochwałkę.

Vojthas
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Vojthas » 24 października 2011, 13:43

PiS to idealny przykład hipokryzji - "chcemy prawdy" krzyczą o wolności poglądów i słowa, a jak ktoś skrytykuje kampanię wyborczą to ma problem z utrzymaniem się w partii.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 24 października 2011, 14:03

.Vojthas . Tak robi nie tylko PiS , przykład afera hazardowa , prawd według PO się obroniła .
Niema winnych .
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Vojthas
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Vojthas » 24 października 2011, 14:18

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Zdaje się, że afera hazardowa nie dotyczyła spraw wewnętrznych partii, tak jak to jest np. w przypadku Cymańskiego, tylko konkretnej ustawy. No to chyba jest różnica.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 24 października 2011, 14:21

Tadeusz Cymański to mój ulubiony polityk z PiS-u. Domyślałem się, że Kaczor rozpęta nagonkę na niego prędzej czy później. PiS nie jest ugrupowaniem dla wolnych ludzi. Podporządkowujesz się nieomylnym myślom i pomysłom Jarosława Kaczyńskiego, albo jesteś zdrajca i w ogóle pewnie agent śpioch.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 24 października 2011, 14:27

zuikaku pisze:Paw najpierw się zgadza, że nie należy oceniać polityków po wypowiedzach, a zaraz potem biadoli, że Kaczyński coś tam powiedział. Słowa o zdradzie w Polsce są zresztą aktualne od czasów schyłkowych hetmanów, którzy bitwy sprzedawali.

Manipulujesz moją wypowiedzią. Po pierwsze, zgodziłem się z wystawianiem oceny na podstawie efektów pracy polityków, warunkowo (jeśli nie zauważyłeś). Wg mnie PiS wypadł tutaj źle, przykrył wcześniejsze wrażenie jakie pozostawił Miller. Po drugie, nie zgadzam się z "diagnozą" PiS, a raczej z podejściem do ich oponentów.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 24 października 2011, 15:07

Vojthas . Masz rację.

.NRohirrim88 . Tadeusz Cymański i jego krytyka wobec tego co mówi szef to jedyne z czym mógłbym się zgodzić z Tadeuszem . Przestałem go lubić jak usłyszałem jego tłumaczenie złodziejstwa związanego z ratowaniem stoczni Gdańskiej ( świadectwa zbierane przez ojca Rydzyka )
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 24 października 2011, 19:17

No ja o tym nie słyszałem.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 25 października 2011, 09:05

Nie zmanipulowałem żadnej wypowiedzi.
Paw musi sobie wiedzę uzupełnić, bo najwyraźniej nie wie jak mocno RP jest przeżarta aferami i jak fasadowa jest demokracja. Polecam na początek o aferach Platformy http://www.blogpress.pl/node/7889
... ale przykładów nie tyczących się akurat tej formacji jest wiele, np. FOZZ i tego typu sprawy. Diagnoza Kaczyńskiego o stanie państwa jest trafna, ale w sumie ja tylko odpowiadam na pytanie jak można głosować na jego partię. Są pewne podstawy. Zaznaczam, że ja nie głosuję na nich, ale dałbym im mój hipotetyczny drugi głos.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 25 października 2011, 09:30

Mówiłem o prokuraturach wojskowych d/s przestępstw gospodarczych w wojsku, a nie o CBA i agencie Tomku. Ja zasług marszałka Piłsudskiego nie pomijam, istotnie stworzył prokuratury wojskowe. Natomiast PiS ma kolejne zasługi, polegające na stworzeniu wydziałów "antymafijnych" w ich strukturze, co dało efekty. Tym samym macie odpowiedź na pytanie jakie to PiS ma osiągnięcia w walce z korupcją.

Spoko.
Czyli większy wpływ na sukcesy w walce z korupcją w 2011 roku ma nieżyjący od ponad 70 Piłsudski i nie rządzący od ponad 4 lat PiS, niż obecny rząd?

Polecam na początek o aferach Platformy http://www.blogpress.pl/node/7889

Przeczytałem pierwszych 5 punktów. Wstydził byś się takie bzdury wrzucać.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 25 października 2011, 09:49

lista dla kretynów wrzucana już dwudziesty raz...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „PiS (Prawo i Sprawiedliwość)”