PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Poparcie dla PO - rzeczywiste ?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Poparcie dla PO - rzeczywiste ?

Postautor: Łukasz Naczas » 26 sierpnia 2004, 23:49

Czy poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest tak wysokie ze względu na poczynania tej partii czy ze wzgędy na poczynania ich rywali ?

Co do tej pry dokonała Platforma Obywatelska ?

WASZE OPINIE!
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Platforma jest do niczego

Postautor: Marek Nowak » 02 września 2004, 17:21

Ja nie słyszałem o żadnych wielkich ani małych dokonaniach PO. To dla mnie partia wyzyskiwaczy działających w interesie biznesmenów. Na dodatek jest to partia populistyczna. Dziwne, że ludzie ich popierają. Przecież działacze PO wywodzą się głównie z AWS i Unii Wolności. Rząd tej koalicji bardzo zaszkodził temu krajowi. Czy Polacy chcą tego ponownie? A może już zapomnieli jak wyglądały rządy AWS-UW?
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 15 września 2004, 21:35

Platformersi wiele zyskali po wystepach Jana Mari Wladyslawa Piotra Rokity przed komisja sledzcza badajaca afere Rywina. Oczywiscie wplyw afer i problemow np. ze sluzba zdrowia jest naturalny przyczynikiem utraty poparcia przez rzadzaca koalicje i przeplywu poparcia do opozycji, a tam partia Tuska i Rokity jawi sie jako najrozsadniejsza, powazna sila mogaca cos (?) zmienic. Mysle, ze jesli PO-PiS przejma wladze to znow szybko straca poparcie spoleczenstwa.

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 18 września 2004, 22:40

Myślę, że na polskim rynku politycznym wyborcy nie zmieniają znacząco swoich poglądów. Większość wyborców można dobrze zdefiniować pod względem sympatii politycznych. Zmiany poparcie poszczególnych partii wynikają ze spadku lub wzrostu wiarygodności partii na poszczególnych płaszczyznach oraz ze zmiany poglądów samych partii.

W związku z tym uważam, że PO zawdzięcza swoje wysokie poparcie przede wszystkim brakiem konkurencji w zagospodarowaniu liberalno-demokratycznego elektoratu. Wcześniej ten elektorat popierał SLD, ale w związku z utratą zaufania do tej partii wyborcy nie mieli żadnej alternatywy. Po prostu pomiędzy SLD, a PO nie ma żadnej partii. Oczywiście pojawiła się SdPl ale ona nadal kojarzy się raczej z szalupą ratunkową niektórych działaczy SLD i nie wzbudza zaufania.. Istnieje też w tym rejonie UW ale ta partia też nie wzbudza dużego zaufania.

Do popularności PO przyczynia się też radykalizm prawej części sceny politycznej, który zniechęca ludzi o poglądach konserwatywno-liberalnych. Oczywiście dochodzi tu efekt 5% progu wyborczego, który wymusza na wyborcach wybór spośród dużych partii.

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 19 września 2004, 10:37

Wydaje mi się, że Platforma jako licząca się partia polityczna nie przetrwa w tym kraju długo. Owszem, zbliżające się wybory prawdopodobnie wygra, ale rządzić będzie strasznie trudno, dojdzie do tego trudny partner o poglądach nie zawsze zbliżonych, będą potrzebne kompromisy, zaczną się ostrzej ścierać trudne, nieustępliwe charaktery Rokity i Kaczyńskich, a później PO udowodni wszystkim, że obietnice naprawy państwa były tylko czczym gadaniem i powoli wpadnie w otchłań niebytu. Oczywiście część co sprytniejszych panów znajdzie sobie nowe miejsce w polityce.
No ale oczywiście to tylko moja prywatna, subiektywna wizja przyszłości. :twisted:

karolaaa
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: karolaaa » 03 października 2004, 09:58

sama nie nwiem co sadzic o poparciu dla PO... jest mi ciezko stanac po jednej stronie... moze dlatego ze wiekszosc mojej rodziny ich popiera... niemniej jednak mam ogromny szacunek dla pana Jana Marii ... Rokity. miałam okazje być na kilku spotkaniach, na ktorych on przemawiał, nawet miałam okazje z nim osobiscie porozmawiac. sadze, ze jest mądrą osobą i niewątpliwie coś zmieni w naszym kraju... oby tylko pozniej nie okazało się, że przyniosło to skutek odwrotny...

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Re: Poparcie dla PO - rzeczywiste ?

Postautor: mg » 03 października 2004, 13:27

Osobiście popieram PO ze względu na podejście do gospodarki Zyty Gilowskiej.

Jak to się mówi: "Po pierwsze gospodarka, głupku!" :) Żadna inna partia (oprócz SLD, która jest spalona ze względu na zwyczaje panujące w tej partii, leninowski beton) nie ma w swoich szeregach osoby która chociaż ulotkę o ekonomii by przeczytała. A jak już jest (ostatnio wyłonił się taki w LPR) to postuluje lewacki program gospodarczy (czyt.: rozdawanie "biednym").

Popularność PO wzrosła też gdy poparli cześć planu Hausnera podczas gdy reszta opozycji wolała najgorszej jakości krytykę ujadać.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 07 października 2004, 15:06

Jeśli ktoś na tym forum powie, że PO nie ma nic wspólnego z AWS to jest w błędzie. Słyszałem od działacza PO, że ta partia wywodzi się z AWS, a więc czemu zaprzeczać oczywistej prawdzie?

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 07 października 2004, 16:01

Marek Nowak pisze:Jeśli ktoś na tym forum powie, że PO nie ma nic wspólnego z AWS to jest w błędzie. Słyszałem od działacza PO, że ta partia wywodzi się z AWS, a więc czemu zaprzeczać oczywistej prawdzie?

W takim razie Samoobrona to to samo co PZPR, bo większość ich członków było w PZPR (Lepper w latach 77-80). Dlaczego zaprzeczasz oczywistej prawdzie?

PO to nie AWS, bo związki zawodowe nie odgrywają w PO żadnej roli. Dla mnie to jest oczywista prawda.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 07 października 2004, 16:47

Marku

Czy to prawda że lepper był w PZPR?
Znaczy wam przewodzi stary komuch ? :D
To ciekawe, pzrecież Lepper walczy z komuną podobno...wyrzucili go? :wink:

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 08 października 2004, 15:47

O Lepperze nawet w Samoobronie niewiele wiedzą. Co do PO, mg oni wywodzą się z AWS, a więc poprzez swoich działaczy byłych członków AWS mają wiele wspólnego z AWS. Teraz jednak nazywają się inaczej i przyznać muszę, że gdyby połączyć PO i PiS w jedną partię to powstałby klon AWS z nowymi ludźmi.

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 08 października 2004, 15:48

O Lepperze nawet w Samoobronie niewiele wiedzą. Co do PO, mg oni wywodzą się z AWS, a więc poprzez swoich działaczy byłych członków AWS mają wiele wspólnego z AWS. Teraz jednak nazywają się inaczej i przyznać muszę, że gdyby połączyć PO i PiS w jedną partię to powstałby klon AWS z nowymi ludźmi.

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 08 października 2004, 16:18

Marek Nowak pisze:O Lepperze nawet w Samoobronie niewiele wiedzą.

Przecież to jego kumple z PZPR i UB.

Marek Nowak pisze:Co do PO, mg oni wywodzą się z AWS

Być w partii, której się częściowo nie udało z powodu kierownictwa to nic w porównaniu z byciem w PZPR, bo na takich ludzi się pluło!

Marek Nowak pisze:powstałby klon AWS z nowymi ludźmi.

AWS = związki zawodowe + Krzaklewski. Tego nie ma w PO, w PO jest program:

PO opowiada się za likwidacją etatyzmu i ograniczeniem ingerencji państwa w gospodarkę; wysuwa propozycję wprowadzenia podatku liniowego. Platforma popiera wprowadzenie zasady wyborów większościowych do Sejmu i przekształcenie Senatu w izbę samorządową lub jego likwidację.

Takiego programu nie ma żadna partia i to się liczy. Reszta to populiści i socjaliści nierozumiejący gospodarki.

Dla mnie to żadna ujma że ludzie widzący jak ich partia popełnia kardynalne błędy nie mogący w żaden sposób na to wpłynąć zrywają z nią i tworzą coś nowego. Tak się powinno robić.

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 09 października 2004, 11:54

mg ty wierzysz w to, że PO zrealizuje swój program?Wiele parti dużo obiecywało i nic. Ja nie wierzę, że PO zrealizuje swój program, nawet Samoobrona będzie miała z tym problem. Co do Samoobrony są tam byli działacze PZPR, ale nie mówmy, że wszyscy to kumple Leppera. Jest tam wiele osób, które z PZPR nie mają nic wspólnego np:ja, mam natomiast coś wspólnego z FMS, czyli młodzieżówką SLD, bo należałem tam zanim wstąpiłem do Samoobrony.

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 09 października 2004, 13:58

Marku

A czy Ty wiesz że Lepper był w PZPR - czy to prawda?
A jeżeli tak to dlaczego pozwalasz aby były "aktywista" kazał wam rzucać hasła "precz z komuną" ?
Wygląda na to że stawiacie zarzut SLD a sami chodujecie byłych "aktywistów" na swoich ciastkach 8) - czyli ZAKŁAMANIE

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”