PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PO będzie dążyć do likwidacji abonamentu

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

PO będzie dążyć do likwidacji abonamentu

Postautor: Aron » 17 września 2004, 11:55

Platforma Obywatelska będzie dążyć do likwidacji abonamentu i zmiany roli KRRiT - powiedziała w czwartek PAP posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Zastrzegła jednak, że jeszcze nie są określone konkretne propozycje Platformy w tych kwestiach.

Czy Waszym zdaniem to dobry pomysł żeby znieść abonament radiowo-telewizyjny? Wydaje mi się, że to kolejne działanie "pod publiczkę" i niejako mające ukarać TVP za "zbytnią lewicowość" w kadencji Kwiatkowskiego.

Awatar użytkownika
Wojtek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Wojtek » 17 września 2004, 12:13

Za rok zmieni sie rząd ,więc zmieni sie też częściowo orientacja mediów publicznych. Nie ma chyba więc mowy o szkodzeniu ,bo więcej by sobie zaszkodzili niż lewicy. Abonament nie powinien w ogóle w Polsce istnieć i moim zdaniem nie jest to zagranie pod publiczkę ,tylko jak najbardziej słuszna propozycja. Ale co z tego wyjdzie? Pewnie nic.

Lukasz
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Lukasz » 17 września 2004, 15:17

Jedna uwaga wedlug orzeczenia TK KRRiTV nie ma prawa rozporzadzeniem wprowadzac abonamentu i jego wysokosci musi to robic Sejm na drodze ustawy wiec PO ma racje w tym wzgledzie.Nie widze zwiazku miedzy abonamentem i karaniem za Kwiatkowskiego.Abonament byl i za innych prezesow,prawicowch rowniez.A swoja droga nie denerwuje was to, ze wasze (nasze) pieniadze na publiczna Tv po prostu sie marnuja.Naprawde jestescie zadowoleni z TVP?

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 17 września 2004, 15:40

Zapominasz, że z abonamentu utrzymywanie jest także publiczne radio, którego dochody dodatkowe (reklama) są bardzo małe i bez abonamentu nie może praktycznie istnieć. Z radia jestem zadowolony i nie tylko ja, myślę że nikt poważny nie będzie chciał doprowdzić do jego zamknięcia. :shock: Natomiast to, że w TVP jest wiele do naprawy to jak dla mnie marny argument do zniesienia abonamentu. Jak wyobrażasz sobie finansowanie TVP? A może panowie mają pomysł aby sprywatyzować TVP?

Lukasz
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Lukasz » 17 września 2004, 15:46

Nie chodzi mi o przestanie sciagania abonamnetu wogole.Chodzi mi o zeby to bylo zgodne z konstytucja,a obecnie nie jest.Po drugie mialem na mysli wykorzystanie abonamentu wogole a nie sama jego zasadnosc.

P.S. Ja tez lubie publiczne radio.Szczegolnie pr3.

Awatar użytkownika
Adam
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 17 września 2004, 18:21

Jestem za prywatyzacją telewizji publicznej. Nie może być też tak, że trzeba udawadniać, że nie ma sie telewizora w domu, aby nie płacić abonamentu. KRRiT też nalezy zlikwidować. Koniec z koncesjami. PO ma rację.
Pozdrawia idealistyczny realista
-----------------------------------------------
www.przeglad.gniezno.pl

Awatar użytkownika
.:Feniks:.
Radny gminny
Radny gminny

Re: PO będzie dążyć do likwidacji abonamentu

Postautor: .:Feniks:. » 17 września 2004, 20:59

Aron pisze:Czy Waszym zdaniem to dobry pomysł żeby znieść abonament radiowo-telewizyjny?

Nie popieram tego ponieważ dzieki tym pieniądzą nie ma po częsci tych reklam przeszkadzających w ogladaniu programu jak w innych stacjach.

Wojtek pisze: Nie ma chyba więc mowy o szkodzeniu ,bo więcej by sobie zaszkodzili niż lewicy.

Tak tym bardziej ze prezesem jest Jan Dworak.

Powinni zmniejszyc lub wprowadzic ulgi ale nie likwidowac. Troche to przesłodzone i moze byc robione pod publike.

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 18 września 2004, 22:58

Może i PO działa pod publiczkę, ale takie postrzeganie demokracji mi się podoba. Likwidacja abonamentu jest ja najbardziej słuszna tym bardziej że jest to przykład podatku pogłównego nie stosowanego od dawna w systemach podatkowych.

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 19 września 2004, 10:42

Ludzie, którzy godzą się na zniesienie abonamenty RTV tak naprawdę wyrażają automatycznie zgodę na prywatyzacje publicznego radia i telewizji, a jeśli dodatkowo mówi to polityk naraża się na zarzuty o chęć sprywatyzowania do własnych lub dobrze znanych kieszeni. Tak naprawdę radio przestałoby istnieć, bo nie utrzyma się na rynku bez wsparcia. Natomiast TVP (zarówno TVP1, TVP2 jak i TVP Regionalna) to łakomy kąsek dla wielu ludzi z pieniążkami i świetny interes dla tego kto móglby stać się jego właścicielem.

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 19 września 2004, 11:45

Aron pisze:Ludzie, którzy godzą się na zniesienie abonamenty RTV tak naprawdę wyrażają automatycznie zgodę na prywatyzacje publicznego radia i telewizji
Nie do końca się z tym zgodzę. Można utrzymywać publiczne media ze środków publicznych jak utrzymuje się wszystkie inne podmioty publiczne, czyli ze zwykłych podatków.

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 21 września 2004, 03:32

Zawarcie tego w podatku to dobry pomysł.
Zniknie kwestia ściągalności,opłat,straszenia ludzi nachodzeniem i sprawdzaniem po domach ;)
W końcu dzisiaj wielu ma tv i radio, stało się to powszechne.
Nie sądze aby byli ludzie którzy tylko i wyłacznie oglądają stacje komercyjne,lub wielu jest takich którzy w ogóle nie posiadają odbiornika radiowego czy tv.
TV publiczna jest popularna i stanowi podstawowy "przekaźnik" informacji światowych, a co najważniejsze spraw i problemów krajowych i dociera zdecydowanie dalej swym zasięgiem emisyjnym niż stacje komercyjne.

Skoro instytucje rządowe są utrzymywane z podatków to tv publiczna jako również instytucja (publiczna) powinna z tego korzystac.

Pmiętam jak obiecywano że jak ludzie będą płacic i znajdą sie sponsorzy (reklamy) to w ogóle to ruszy,będzie lepszy i ciekawszy program, świetne fimy i w ogóle...świetlana przyszłośc...bo nowe możliwości...że tylko rączki zacierac i mościc sobie fotelik ;)
I co prezes to ta sama śpiewka.
Ludzie płacili i płacą, udział reklam jest baaardzo duży ,a program zlazł na psy i chyba zroku na rok jest co raz gorzej pod tym względem.

Zasadnicza częśc powinna byc z podatków, jako pokrycie kosztów programów informacyjnych,publicystycznych itp, reszta z reklam z których będzie się płaciło za filmy i programy różnej maści.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”