PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Informacje o partii

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
.:Feniks:.
Radny gminny
Radny gminny

Informacje o partii

Postautor: .:Feniks:. » 18 września 2004, 22:24

"Tworzymy Platformę Obywatelską w imię wspólnej wiary w sens i możliwości dobrej polityki we współczesnym świecie. Na progu trzeciego tysiąclecia pragniemy uwolnić energię Polaków, by czerpać dumę z godnego miejsca Rzeczypospolitej w jednoczącej się Europie." - tymi słowami zaczyna się deklaracja ideowa Platformy Obywatelskiej(23.12.2001).

19 stycznia 2001 roku po podpisaniu "Zobowiązania" przez Donalda Tuska, Macieja Płażynskiego i Andrzeja Olechowskiego została powołana do życia partia pod nazwą "Platforma Obywatelska".

W dniu dzisiejszym Platformą Obywatelską kierują:
Przewodniczący: Donald Tusk
Wiceprzewodnicząca: Zyta Gilowska
Przewodniczący Klubu Parlamentowego: Jan Rokita
Sekretarz Generalny: Grzegorz Schetyna

Oficjalnym adresem partii jest http://www.platforma.org/

Przy partii działa młodzieżówka "Młodzi Demokraci" http://www.smd.org.pl/

Zamieszczam to jako sympatyk tej partii

mlpplmmlpplm
Stażysta
Stażysta

Re: Informacje o partii

Postautor: mlpplmmlpplm » 17 października 2004, 11:06

.:Feniks:. pisze:"Tworzymy Platformę Obywatelską w imię wspólnej wiary w sens i możliwości dobrej polityki we współczesnym świecie. Na progu trzeciego tysiąclecia pragniemy uwolnić energię Polaków, by czerpać dumę z godnego miejsca Rzeczypospolitej w jednoczącej się Europie." - tymi słowami zaczyna się deklaracja ideowa Platformy Obywatelskiej(23.12.2001).

19 stycznia 2001 roku po podpisaniu "Zobowiązania" przez Donalda Tuska, Macieja Płażynskiego i Andrzeja Olechowskiego została powołana do życia partia pod nazwą "Platforma Obywatelska".

W dniu dzisiejszym Platformą Obywatelską kierują:
Przewodniczący: Donald Tusk
Wiceprzewodnicząca: Zyta Gilowska
Przewodniczący Klubu Parlamentowego: Jan Rokita
Sekretarz Generalny: Grzegorz Schetyna

Oficjalnym adresem partii jest http://www.platforma.org/

Przy partii działa młodzieżówka "Młodzi Demokraci" http://www.smd.org.pl/

Zamieszczam to jako sympatyk tej partii

MAM JEDNO PYTANKO?
OLECHOWSKI WAS ZAŁOŻYŁ? CZY TO JEGO ODDOLNA INICJATYWA ?

podpisany

Ludzgaz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Ludzgaz » 01 listopada 2004, 13:13

Ostatnio ktoś mi powiedział, że przyszła tam Hanna Gronkiewicz-Waltz czy to prawda ? Jeśli tak to dobre posunięcie :D
"Za każdą wielką fortuną kryje sie zbrodnia" - Balzac

Awatar użytkownika
Społem
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Społem » 01 listopada 2004, 13:22

Czy to prawda, że PO nie ma żadnego programu? Czy zna ktoś link do aktualnego programu tej partii? Jeśli nie program to może choć założenia programowe... Byłbym wdzięczny

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 30 listopada 2004, 16:38

PO to banda ludzi wywodzących się z UW i AWS, którzy chcą do koryta.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 30 listopada 2004, 16:56

Marek Nowak

Do samoobronowego koryta to nawet w waszej partii się nie dopchasz, jest 1 gospodarz.
Samoobrona to banda ludzi wywodząca sie z "ciemnoty" i zaprzaństwa.
Chcesz się targować o rozmar głupoty? :D
Nikt Was nie dogoni w tym konkursie :lol:

Jak nie potrafisz zarzuć nic konkretnego to schowaj zęby i nie warcz, bo TO SAMO można zarzucić waszej niepokalanej z jej świętym na czele.

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 14 grudnia 2004, 15:28

Obywatel, prawdą jest, że w Samoobronie są ludzie, którzy nie nadają się do polityki, ale to nie znaczy, że wszyscy tam tacy są. W tej partii można znaleźć ludzi z ideami. PO to partia, która nie jest uczciwa jak to się niektórym wydaje. Jeśli jakaś partia sprawia wrażenie bardzo uczciwej to musi być bardzo nieuczciwa, gdyż nie ma uczciwych parti, każda z nich ma coś na sumieniu. Głupota zaś w PO jest dosyć duża, swoją drogą czy oni znają realia społeczne? Doły partyjne tak, ale wątpie czy góra te realia zna.

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 14 grudnia 2004, 15:44

Marek Nowak pisze:[...] PO to partia, która nie jest uczciwa jak to się niektórym wydaje. Jeśli jakaś partia sprawia wrażenie bardzo uczciwej to musi być bardzo nieuczciwa, gdyż nie ma uczciwych parti, każda z nich ma coś na sumieniu[...]

:D No to jest bardzo mądre zdanie!
Marku ale zauważ, że pośrednio napisałeś również że SRP/OMOS to nieuczciwi ludzi, można nawet powiedzieć że napisałeś o sobie iż jesteś człowiekiem nieuczciwym.

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 14 grudnia 2004, 16:13

Zauważ jednak, że nie ma ludzi w pełni uczciwych, a więc ja również nie jestem w pełni uczciwy. Jeśli ktoś twierdzi, że jest idealny, uczciwy to by kłamał.

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 14 grudnia 2004, 16:21

Jeżeli polityk mówi, że nie jest uczciwy to poprostu ne zasługuje na mój głos. Osobiście uważam się za człowieka uczciwego, nikogo nie okradłem, nie pobiłem, nie oszukałem, ale oczywiście ideałem nie jestem. :twisted: No ale ja nie jestem politykiem.
Co to za tłumaczenie "nie jestem uczciwy, bo nikt nie jest"? :shock:

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 14 grudnia 2004, 17:16

Jako źródło informacji polecam też:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Platforma_Obywatelska
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 14 grudnia 2004, 17:55

Taki ciekawy fragmencik "W maju i czerwcu 2001 odbyły się prawybory mające ustalić kolejność kandydatów na listach wyborczych -było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce."

Pierwszy i ostatni taki eksperyment w PO :D - od tego czasu (np wybory do europarlamentu - naznaczano kandydatow czasem przy calkowitym sprzeciwie lokalnych dzialaczy - tow Buzek na slasku) komitet centralny PO nazancza kandydata na stolek - w mysl zasady - jeden kandydat na jedno miejsce - np ostatnie wybory na I sekretarza obwodu mazowiekiego - chiala zyta i komorowski - komitet namascil komorowskiego (linowych dzialaczy nikt nie pytal - bo i po co - i tak dostal wiecej niz fidel na kubie - ponad 90% - nie ma to jak slepo zdysyplinowane szeregi dzialaczy - klepna co im gora kaze:)

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 14 grudnia 2004, 18:40

PO wprowadza JOW rozwiązujące ten problem.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 14 grudnia 2004, 18:52

Chyba JOW
jedynokandydatowe okregi wyborcze :D (kandydat wyznaczany przez I sekretarza krajowego :)

No i gdzie ta "demokracja" ?:)

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 14 grudnia 2004, 18:59

wrem pisze:Chyba JOW
jedynokandydatowe okregi wyborcze :D (kandydat wyznaczany przez I sekretarza krajowego :)

No i gdzie ta "demokracja" ?:)

Powinieneś najpierw czegoś się dowiedzieć: www.jow.pl

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”