PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

ludzie PO

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Re: ludzie PO

Postautor: Anubis » 03 września 2015, 17:46

Marchewa pisze:No bo przecież jak Gowin idzie do PiSu to kierują nim względy głęboko moralne a jak Dorn to PO to koniunkturalizm.

Gowin przynajmniej potrafił wyczuć moment. Odszedł w czasie gdy PO nie miało takich problemów, a Gowin nie szedł od razu do PiSu, tylko założył swoją partię. Poszedł do PiSu ze swoim ugrupowaniem (tzw zjednoczona prawica) bo widział, że wyląduje poza sejmem, bo jego partia ma za małe poparcie. Podobnie zrobił Ziobro z Kurskim, ale oni się ośmieszyli, bo wcześniej z PiSu odeszli.
Tutaj sytuacja jest już tragikomiczna - PO ściąga Dorna w momencie, gdy jest w największym kryzysie od lat i tuż przed wyborami. Jeszcze gorzej z Napieralskim, którego SLD przeżuło i wypluło. A jeszcze jako lider tej partii był tak beznadziejny, że SLD postanowiło wrócic do Millera. PO aby ocalić dupę, powinno kreować jakiś młodych zdolnych działaczy, którzy się jeszcze nie skompromitowali, i podjąć przynajmniej kilka dobrych decyzji np w sprawie imigrantów, obniżyć jakieś podatki, ogólnie zrobic cokolwiek pozytywnego.

Ale nic przynajmniej PO padnie z wielkim hukiem i się zapewne rozleci. Jak PiS nie będzie lepszy to poleci następna i może otworzy się jakaś droga dla innych.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 03 września 2015, 17:55

Nazgul pisze:Gdyby w polityce nie było władzy, prestiżu no i jakiś pieniędzy to nikt powyżej iq 60 nie zostałby politykiem.

W tym problem że oprócz władzy i mamony nie ma tam już nic więcej,
Prestiżu też nie ma bo polscy politycy są powszechnie znienawidzeni.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 września 2015, 19:40

ta, powiadasz. a ja widzę w TV przyjeżdża Szydło i jest w w małej miejscowościi jest ogólna sensacja. To samo było z Tuskiem i pewnie jest z Kopacz.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 września 2015, 19:59

To akurat jest zaplanowane. Wcześniej przyjeżdżają ze dwa autokary turystów który robią event. Widziałem to na własne oczy, akurat jeżeli chodzi o Palikota kilka lat temu. I sądzę że jest tak w większości ich wyjazdów bo nie mogą sobie pozwolic na totalną kompromitacje. Inna rzecz, że ludzie zajmujący się kampanią zapewne wiedzą gdzie są zagłębia ich przeciwników i zwolenników. Nie pojadą tam gdzie na 100% będą wygwizdani.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 września 2015, 20:29

i co wożą te 2 autokary po kilkuset miejscowościach w każdej kampanii? nie sądzę.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 03 września 2015, 20:56

Nie muszą. Wystarczy dać urzędasom premię, zamiast pracy dać im sztandary, kotyliony i flagi i wysłać ich na plac, aby skandowali nazwisko polityka, który ma akurat wystąpić.
Wystarczy zobaczyć ostatnią kampanię (już byłego) prezydenta.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 03 września 2015, 21:12

Jak widać była słaba Anubis. Te teorie palcem na wodzie pisane się nie sprawdzają. Niby takie fałszerstwa, niby Polską rządzą obce mocarstwa, a tak naprawdę jeden Kukiz, którego jakby ktoś chciał, to by w tydzień ośmieszył i politycznie unicestwił, załatwił zmianę władzy w Polsce i dojście do niej przedstawiciela opozycji. Trochę to dziwne.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 04 września 2015, 00:02

Moment - Dorn na listach PO? Popiersieliło kogoś? Wspólarchitekt IV Rp startuje z listy PO? I Napieralski. No tp jest prezent ale dla zjednoczonej lewicy. Będą mieli kilka % więcej głosów.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 września 2015, 10:34

Optymista pisze:, a tak naprawdę jeden Kukiz, którego jakby ktoś chciał, to by w tydzień ośmieszył i politycznie unicestwił, załatwił zmianę władzy w Polsce i dojście do niej przedstawiciela opozycji. Trochę to dziwne.

Kukiza reżimowe media wyjątkowo dobrze przedstawiały bo PO liczyło na odpływ do niego wyborców Pisu. Przeliczyli się.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 11:12

Jeden z najcelniejszych tekstów jakie ostatnio czytałem. Nie ma co cytować, bo czyta się jednym tchem:

http://weszlo.com/2015/10/18/list-krzys ... asza-lisa/
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 października 2015, 11:41

Widziałem lub czytałem Lisa bardzo mało. Trudno mi określić, czy list Stanowskiego trafnie go opisuje. Jednak zdążyłem zauważyć że Lis jest bardziej pro-POwski niż bezstronny - co negatywnie waży na jego działalności dziennikarskiej.

Jedno zdanie Stanowskiego "Uważam, że powinien pan zostać zwolnionym" skojarzyło mi sie z ostatnim głośnym medialnie zachowaniem Zelnika.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 18 października 2015, 12:02

Dla mnie Lis jest nie tyle zwolennikiem PO ile przeciwnikiem PiS. Co zresztą,a jest przypadłością wielu. I to nawet nie PiS co określonej wizji państwa opartej na wyniesionym na piedestał kaliźmie wyrażonym pięknym skrótem TKM. Pospieszalski w TVP prowadził "Warto rozmawiać", program przy którym Lis jest wzorcem obiektywnego dziennikarza, do 2011 roku. 4 lata! w trakcie trwania rządów PO. Ile po przejęciu władzy przez PiS popracuje Lis wielu "niezależnych dziennikarzy" już całkiem głośno mu powiedziało. Dla mnie to jednak różnica klasy sprawowania władzy.

PiS jest i pozostanie dla mnie partią amoralną w tym znaczeniu że moralność zawsze była i będzie tam adaptatywna i elastyczna. Ot kwestia potrzeby chwili żeby Targalski (ex PZPR) nazwał Komorowskiego ruskim zdrajcą. I gra. A tak jest na wszystkich szczeblach.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 12:29

Lis może mieć dowolne zdanie na temat polityki. Niestety ostatnie jego teksty są tak prymitywne, że została tu przekroczona granica miedzy dziennikarzem a aparatczykiem. Najlepiej widać to na jego Twiterze:

https://twitter.com/lis_tomasz

Zwykły hejt, nic więcej.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 października 2015, 12:33

notkin pisze:Lis może mieć dowolne zdanie na temat polityki. Niestety ostatnie jego teksty są tak prymitywne, że została tu przekroczona granica miedzy dziennikarzem a aparatczykiem. Najlepiej widać to na jego Twiterze:

https://twitter.com/lis_tomasz

Zwykły hejt, nic więcej.

Przejrzałem chyba 10 najświeższych wpisów. Nic.
Notkin jak definiujesz hejt?

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 12:40

Krytyka Pisu w kazdym wpisie polana gęstym sosem ordynarnego kłamstwa i insynuacji.

Kaczyński: Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos. A jak zdobędziecie będzie zamordyzm.

Iran przyjął tysiące polskich zawszonych, wynędzniałych sierot, które szły z Armią Andersa. Nie bano się pasożytów?

Kaczyński - PiS jest gotowe wybaczać. Mam gdzieś waszą gotowość, nie potrzebujemy waszego wybaczenia. Żałośni dobroczyńcy

Erdogan przez lata napuszczał ludzi na siebie. Dzisiaj są efekty. Dlatego nie chcę Stambułu nad Wisłą.

J. Kaczyński boi się, że uchodźcy przyniosą "pasożyty i pierwotniaki". Cóż, mamy ich już dostatek.

Kto stał za aferą podsłuchową, która rozpoczęła agonię rządu PO? Wiele tropów prowadzi do ludzi związanych z PiS-em.

Kaczyński: Trzeba pilnować wyborców. Czytaj - jak nie zdobędziemy władzy, to sfałszowali. Psychoprawica 24

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”