PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

ludzie PO

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Re: ludzie PO

Postautor: Paw » 18 października 2015, 12:43

Aż sam sprawdziłem def hejtu - http://megahejt.pl/co-to-znaczy-hejt-i-hejter/

I jeszcze raz spojrzalem do Twitera. Owszem są tam negatywne wpisy, ale przyznanie temu miana hejtu jest naciągane.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 12:48

Ja tam widzę zdecydowanie znamiona hejtu. Z niemal każdego zdania wylewa się totalna pogarda dla szeroko rozumianej prawicy.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 października 2015, 12:56

notkin pisze:Krytyka Pisu w kazdym wpisie polana gęstym sosem ordynarnego kłamstwa i insynuacji.

Kaczyński: Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos. A jak zdobędziecie będzie zamordyzm.

Nie chce bronić Lisa, bo mało znam jego działalność. Ale chcę lepiej to zjawisko zrozumieć.

Nie mam czasu do odnoszenia się do wszystkiego. Dlatego mam pyt tylko do pierwszego przykładu.

1. Czy Lis skłamał cytując rzekomo słowa JK:
"Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos."

2. Czy kolejne zdanie jest tylko insynuacją, czy oceną tego co mogłoby być, wystawiona na podstawie przeszłych zdarzeń z 2006-2007? Czy Lis tutaj się zagalopował?

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 13:04

Czy Lis skłamał cytując rzekomo słowa JK

Wypadałoby poprzeć coś takiego źródłem. W przeciwnym wypadku traktuje to w najlepszym wypadku jako przeinaczenie, a w najgorszym jako ordynarne kłamstwo.

Edit: znalazłem dosłowny cytat:

Mamy alternatywę, albo rząd który będzie zmieniał Polskę, albo chaos i ciągłe wojny

Czyli cytat nie był dosłowny, został subtelnie zmieniony, żeby przekaz słów Kaczyńskieo był zupełnie inny. Zwykła, ordynarna propaganda wykorzystująca nawet niuanse językowe.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 18 października 2015, 14:39

Pis stosuje tautologię w najprymitywniejszych formach zdań, nie rozumiem Notkin co złego widzisz w wytykaniu tego zdania. Mnie też ono przeraża. Jak wspomniałem, PiS powiela scenariusz przejęcia władzy z 2005 r, będą takie same metody ... I skutki.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 października 2015, 19:38

notkin pisze:
Czy Lis skłamał cytując rzekomo słowa JK

Wypadałoby poprzeć coś takiego źródłem. W przeciwnym wypadku traktuje to w najlepszym wypadku jako przeinaczenie, a w najgorszym jako ordynarne kłamstwo.

Edit: znalazłem dosłowny cytat:

Mamy alternatywę, albo rząd który będzie zmieniał Polskę, albo chaos i ciągłe wojny

Czyli cytat nie był dosłowny, został subtelnie zmieniony, żeby przekaz słów Kaczyńskieo był zupełnie inny. Zwykła, ordynarna propaganda wykorzystująca nawet niuanse językowe.

Przypomnę Lisa: "Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos."
Logiczny sens obu zdań jest identyczny. Różnica polega na ujawnienia celu - strony która ma zdobyć "wladzę".

Co do zasad cytowania - istnieją naukowe konwencje. Nie sądzę że po pierwsze sprzeniewierzyl się im Lis, a po drugie - musiał się ściśle do nich stosować. Lis przedstawił sens słów JK. Podał imiennie ze chodzi o słowa JK. W żaden sposób Lis nie zaznaczył ze jest to dosłownym cytat JK. W zasadach naukowego odniesienia się do cudzych słów - cudzego pomysłu, dopuszcza się taką zmianę, która jednak nie zmienia podstawowego sensu wypowiedzi autora. Tu jest OK.

Bardziej problematyczne mogłoby być zdanie 2. Z zamordyzmem. Jako insynuacja. Ocena.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 18 października 2015, 20:07

Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos.

Coś takiego, jeśli wyrwane z kontekstu, sugeruje niejako, że Kaczyński po przegranych wyborach może chcieć wywołać jakąś faktyczna wojnę. Jakby nie patrzeć, brzmi to niczym groźba.

Tutaj wydźwięk całości mimo wszystko się klaruje. Brak wygranej PISu oznacza zamieszanie na scenie politycznej. Oczywiście według prezesa.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 października 2015, 20:57

Dobrze wyjaśniłeś swój punkt widzenia, notkin.

Czyż jednak wg Lisa prowodyrem chaosu i ciągłych wojen nie jest/będzie JK?

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 20 grudnia 2015, 19:08

Co za kwiatki to ja nie mam pytań...

https://www.youtube.com/watch?v=q4C70H6 ... e=youtu.be

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 20 grudnia 2015, 19:13

notkin pisze:Jak nie zdobędziemy władzy, będzie wojna i chaos.

Coś takiego, jeśli wyrwane z kontekstu, sugeruje niejako, że Kaczyński po przegranych wyborach może chcieć wywołać jakąś faktyczna wojnę. Jakby nie patrzeć, brzmi to niczym groźba.

Tutaj wydźwięk całości mimo wszystko się klaruje. Brak wygranej PISu oznacza zamieszanie na scenie politycznej. Oczywiście według prezesa.

PiS wygrał. Ma większość w parlamencie. Razem z Kukizem mają większość konstytucyjną. I jest tak jak przewidział Lis, o czym pisałem wyżej - JK doprowadzil do chaosu i ciągłych wojen.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 20 grudnia 2015, 19:30

JK doprowadził do chaosu i ciągłych wojen.

Do chaosu doprowadzili ci, którzy nie potrafią pogodzić się z demokratycznym wyborem większości Polaków.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 20 grudnia 2015, 19:31

Ktoś podważa ten wybór?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 20 grudnia 2015, 19:32

Nitkin nie myl demokratycznego wyboru z pełzającym zamachem stanu. Demokratyczny wybór Polaków nie dotyczył łamania przepisów konstytucji. Kiedy PiS odważy się na referendum w sprawie zmiany Konstytucji, to demokratyczny ład zostanie zachowany.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 20 grudnia 2015, 21:19

Notkin jest za tempy aby to zrozumieć, tysiąc razy było mu to już tłumaczone.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 20 grudnia 2015, 21:34

Często milknie, gdy jest zapędzony w kozi róg.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”