PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Jak zostać Politykiem... ?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

samuel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: samuel » 18 grudnia 2009, 14:19

Do egzekwowania prawa, które jest już teraz tworzone pod dyktando różnych grup interesu.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 18 grudnia 2009, 14:33

Zgadza się przy czym lepsze takie prawo niż żadne. Choć oczywiście warto je zmieniać, by zdrowy rozsądek zgodny z oczekiwaniami społecznymi brał górę nad jakimś kunktatorstwem. Owszem, prawo wymaga na nas, by je przestrzegano, ale poza tym nas tak naprawdę do niczego nie zmusza, chyba, że w danych poszczególnych kwestiach, a tak to co najwyżej może nas ograniczać, czy też konkretniej - co niektore nasze poczyniania.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

samuel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: samuel » 18 grudnia 2009, 14:53

NRohirrim88 pisze:Zgadza się przy czym lepsze takie prawo niż żadne. Choć oczywiście warto je zmieniać, by zdrowy rozsądek zgodny z oczekiwaniami społecznymi brał górę nad jakimś kunktatorstwem.

Jeśli nasze prawo mają tworzyć najemnicy i karierowicze to ja dziękuję. Można to ująć
w inny sposób: w 1951 roku też było jakieś prawo.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 18 grudnia 2009, 15:38

Dlatego politykinierstwo trzeba ogólnie niszczyć i wyrywać. Ale to nie znaczy, że należy niszczyć prawo jako takie, tylko je zmieniać.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

samuel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: samuel » 18 grudnia 2009, 21:27

Wobec braku społeczeństwa obywatelskiego to ja to "niszczenie i wyrywanie" czarno widzę. Być może będzie ono polegać na wyjściu na ulicę i ... większym zdecydowaniu a nie tylko paleniu opon. Mówił o tym ostatnio w swoim felietonie Stanisław Michalkiewicz.

A oto jego fragment:

Z tego właśnie punktu widzenia warto spojrzeć na demonstrację, jaką w ostatni wtorek urządziła przed Kancelarią Premiera Solidarność. Niby wszystko było jak trzeba; i groźne hasła na transparentach i wyjące syreny i płonące opony, a nawet petardy - ale wszyscy doskonale wiedzieli, że to tylko takie przedstawienie, że to nie naprawdę, bo właśnie pan przewodniczący Śniadek łamie się opłatkiem z panem ministrem Michałem Bonim i obydwaj życzą sobie wszystkiego najlepszego. Zdawali sobie z tego sprawę nie tylko odgrywający sceny protestu związkowcy, ale również i policjanci, którzy teoretycznie mieli powstrzymywać ich przed ekscesami. Byli to pewnie ci sami policjanci, którzy w tym samym miejscu demonstrowali dwa tygodnie wcześniej i nawet krzyczeli: "zło-dzie-je, zło-dzie-je!" - ale żaden się nie ruszył, by tych złodziei złapać i oddać w ręce sprawiedliwości. Dlatego też rząd nic sobie z tych wszystkich demonstracji nie robi, to znaczy oczywiście udaje, że bardzo się nimi przejmuje, odbiera od demonstrantów różne petycje, a nawet wdaje się z nimi w rozmowy, ale tylko dlatego, że te widowiska mają taką dramaturgię, podczas gdy tak naprawdę, to rząd nic nie może, ponieważ zarówno on, jak i prostestujący, odgrywają tylko role rozpisane wcześniej przez starszych i mądrzejszych, którzy te wszystkie widowiska reżyserują.

3mat3
Stażysta
Stażysta

Postautor: 3mat3 » 17 kwietnia 2010, 11:58

Witam.
Ja jeszcze mam takie pytanko.

Powiedzmy, ze mam 18 lat i chciał bym zostać CZŁONKIEM jakiejś partii. Jakie ja mam wtedy obowiązki, przywileje jako CZŁONEK partii??
Zawsze mnie to interesowało, dlatego proszę o odpowiedź ;)
Dziekuję i pozdrawiam.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 17 kwietnia 2010, 12:45

To wszystko zależy od partii. Obowiązki i przywileje są spisane w statucie.
Jeśli chodzi o PO, to: trzeba płacić składki (wysokość składki zależy od regionu, uczniowie i studenci mają zniżkę), po bodajże 4 miesiącach uzyskuje się czynne prawo wyborcze (bierne posiada się od dnia przyjęcia w poczet członków) w wyborach partyjnych.
Oczywiście należy również przestrzegać regulamin oraz brać aktywny udział w pracach partii.

3mat3
Stażysta
Stażysta

Postautor: 3mat3 » 18 kwietnia 2010, 12:44

aha, a jezeli ma się już bierne prawo wyborcze można też i kandydować w wyborach??
Czy to zależy??

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 18 kwietnia 2010, 13:38

aha, a jezeli ma się już bierne prawo wyborcze można też i kandydować w wyborach??
Czy to zależy??

Tak - w wyborach partyjnych można kandydować od dnia kiedy zostanie się przyjętym do partii (decyduje o tym zarząd koła do którego chce się zapisać).
Natomiast prawo głosu ma się dopiero po bodajże 4 miesiącach - ma to na celu zapobieżeniu sytuacji masowego zapisywania tuż przed wyborami zwolenników któregoś z kandydatów. Zresztą najważniejsza wybory, w których biorą udział wszyscy szeregowi członkowie, czyli wybory władz kół odbyły się nie dawno, tak samo prawybory prezydenckie - także raczej wątpliwe by w ciągu tych 4 miesięcy ominęło cię jakieś głosowanie :)

3mat3
Stażysta
Stażysta

Postautor: 3mat3 » 18 kwietnia 2010, 18:13

Ok. Dzięki za informacje ;)

bartek_tsw
Stażysta
Stażysta

Jak zostać posłem

Postautor: bartek_tsw » 04 grudnia 2014, 00:49

Tutaj jest w punktach dokładnie objaśnione, co trzeba zrobić, aby zostać posłem: http://jak-zostac.blogspot.com/2014/12/jak-zostac-posem-kilka-wskazowek.html
minimanimo

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 04 grudnia 2014, 12:34

Banalnie- Musisz być beznadziejny w każdej innej dziedzinie :wink:
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”