PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Koalicja PO-PiS - karta z historii...

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Koalicja PO-PiS - karta z historii...

Postautor: wrem » 29 grudnia 2004, 22:45

Pamiec bywa zawodna.. i znowu podnosza sie glosy o koalicji PO i PiS .. coz w Warszawie to juz testowali...


Warszawska koalicja PiS-PO rozpadła się

16-02-2004 Gazeta Wyborcza


(..)
Warszawscy radni PiS i LPR po pięciogodzinnej debacie odwołali Wojciecha Kozaka (PO) z fotela szefa Rady Warszawy. Powód? Po ujawnionych kontrolach NIK i ratusza przed oczami opinii publicznej pojawił się dramatyczny bilans rządów koalicji SLD-PO rządzącej Warszawą do jesieni 2002 r.

Podejrzane straty

Ostatnio opisaliśmy np. ustalenia NiK, z których wynika, że na budowę mostu Świętokrzyskiego wydano o 50 mln zł więcej niż zakładano. Podobne zarzuty NiK sformułował po kontroli budowy Trasy Siekierkowskiej - tu mówi się o stracie 30 mln zł.

Do tego dochodzą pretensje kontrolerów Lecha Kaczyńskiego, którzy w umowach byłych władz gminy Centrum z komercyjnymi spółkami dopatrzyli się rażącej niegospodarności pozwalającej podejrzewać, że dochodziło do korupcji. Idzie o inwestycyjne spółki, do których gmina wchodziła tzw. aportem gruntowym (równowartością ceny działki), a po zakończeniu budowy sprzedawała udziały inwestorowi. Zdaniem krytyków tej metody zwanej kąśliwie Lex Guzi (od nazwiska Jerzego Guza z PO, byłego wysokiego urzędnika gminy Centrum i jej propagatora) pozwalała omijać przetargi na najatrakcyjniejsze grunty w Warszawie.

Stanąłby na głowie?

- Nie możemy legitymizować takiego stylu rządzenia - mówią działacze PiS. I postawili ultimatum: albo odwołacie Wojciecha Kozaka, który jako były prezydent formował tzw układ warszawski, albo koniec z koalicją. Platforma nie ugięła się. "

(...)

--------------

W duzych miastach gdzie rzadzi PO na ogol lapaka w lapke z SLD (Poznan :D ) a winnych Gdansk , Warszawa .. eksperyment PO-PiS nie przetrwal proby czasu.. coz PiS nie jest tak "otwarty " "zyciowy" i elastyczny :D widac..

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł
Posty: 1897
Rejestracja: 24 września 2004, 00:17
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Koalicja PO-PiS - karta z historii...

Postautor: mg » 30 grudnia 2004, 16:25

Problemy niegospodarności i efektywności władzy są aktualne w każdej partii i każda będzie musiała się z tym zmierzyć. PO ma też dobre kadencje na koncie. Np. Paweł Adamowicz w Gdańsku. Bez przebłysków, ale skutecznie.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII


Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość