PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Platforma obywatelska podwyzsza standardy-praktyczny przykad

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

wrem
Senator
Senator

Platforma obywatelska podwyzsza standardy-praktyczny przykad

Postautor: wrem » 30 grudnia 2004, 20:11

Kolejna kartka z historii jak to PO podwyzszala standardy w polityce :D

"W czwartek, 18 bm., komisja pod przewodnictwem Bronisława Komorowskiego ogłosiła swój werdykt w sprawie zamieszanych w tzw. aferę mostową działaczy Platformy Obywatelskiej.
Decyzją Zarządu Krajowego PO zawieszeni zostali: Marta Fogler i Jerzy Hertel oraz Piotr Fogler, Jerzy Guz, Małgorzata Ławniczak-Hertel, Jolanta Skolimowska oraz Paweł Bujalski.
Zdaniem Jana Rokity inne partie najpewniej wybieliłyby swoich działaczy, gdyby okazało się, że nie złamali prawa. – My – mówił – wprowadzamy w PO wyższe standardy. "

30 (283), 2003-09-26
http://czaswarszawski.pl/artykul.php?id_a=178&id=24

NO i jak to zwykle w PO bywa podwyzszyli standardy.... juz po niecalych 2 miesiacach..

"Nowy burmistrz i jego zastępcy na Ursynowie

Paweł Bujalski, zawieszony działacz Platformy Obywatelskiej, dostał posadę na Ursynowie. Swoim zastępcą uczynił go nowy burmistrz dzielnicy Andrzej Machowski (PO) witany przez partyjnych kolegów kwiatami. (...) "

Gazeta Wyborcza
13-11-2003
http://serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,1773207.html

----------------

:D

Oceniajmy ludzi po czynach ...

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 30 grudnia 2004, 20:16

:D Co tu komentować :D WREM kolejne "rewelacje" znalazł :D
podziwiam cię człowieku za wytrwałość :D

Musze powiedzieć że mnie zszokowałeś aż z krzesła spadałem , nawróciłeś mnie od dziś będe głosował tylko na SLD , byłem ślepy teraz widze :D:D

-------
Pozdrawiam
Maxxx

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 30 grudnia 2004, 20:18

Hmm czyzby to byl powrot do korzeni rodzinnych o ktorych tu jakis czas temu pisales? :D

Tylko nie wiem czy sld do wyborow dotrwa.. wiec sobie zrob jakies obwody.. Samoobrona albo LPR ;)

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 30 grudnia 2004, 20:29

Masz racje na PPS albo SAMOOBRONE sie przerzuce albo bliskie programowo i ideowo SDPL :D ... Dzięki ci wielkie po dzisiejszym poście przeżyłem katharsis, zobaczyłem światło i teraz widze że błądziłem przez tyle lat :D .

-----
Pozdrawiam
Maxx

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 30 grudnia 2004, 20:37

Nie tylko ty jeden :D :D

Spoko.. powolutku .. do wyborow daleko ;)

W najgorszym wypadku ludziska przejrza na oczy po wyborach.. szkoda Polski tylko...

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 30 grudnia 2004, 20:49

Co by tu się dziwić. Przecież wszystko jasne PO chce być lepsza od innych parti, a postepuje tak jak one, obsadza swoich koleżków na róznych stanowiskach, jak podpadną w jednym miejscu to trzeba ich przenieść na inne równie dobre miejsce. To jak z księżmi pedofilami, też sie ich przenosi z miejsca na miejsce by nic się nie wydało.
Co do PO, jest to partia z tzw. układu okrągłostołowego, czyli układu, który sprawił, że wyłoniła się taka lewica i taka prawica jaką znamy obecnie. Tą prawicę i lewicę tworzą wciąż ci sami ludzie, którzy tworzą nowe partie, gdy stare upadną. Ten układ pilnuje, by nikt spoza niego nie dostał się do władzy. Zdaje się jednak, że prawica ma dość lewicy w tym układzie i chce sama rządzić krajem i stworzyć prawicowy układ władzy na następne kilkanaście lat. PO to partia układu okrągłostołowego podobnie jak PiS czy SLD, ci sami ludzie, ale zmieniają się nazwy ich parti i pozycje tych ludzi w polityce.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 30 grudnia 2004, 20:57

Najlepszy jest marketing PO - ktory daje efekty :
- ludzie mysla ze to jakies "nowe standardy i odnowa moralna" - a tymczasem czasem jest tam gorzej niz gdzie indziej..
- sporo ludzi mysli ze PO ma program - sa nawet tacy ktorym sie podoba w calosci albo w czesci sie z nim zgadzaja... a tym czasem PO nie ma programu.. jakies nieaktualne wypociny z 2001 roku..
- ponoc PO to nowe twarze... nowy Rokita , nowy Buzek , nowy Komorowski , Piskorski , Lewandowski .. etc.. :D

Moim zdaniem PO to fenomen POpulizmu i POzerstwa - niestety sporo ludzi sie na to lapie ...

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 30 grudnia 2004, 21:07

Nietstety nasze społeczeństwo jest podatne na manipulacje. To jest powód przez który wybieramy tych co nigdy nie powinni dojść do władzy. Przynajmniej SDPL jest rozsądne i nie oszukuje ludzi bzdurami, że jest czymś nowym z nowymi twarzami, to jest lewica chcąca w oparciu o osoby o lewicowych ideałach odbudować polską lewicę. Mam nadzieję, że Marek Pol nigdy nie trafi do SDPL bo on powinien trafić nie do sejmu, ale do pokoju z miękkimi ścianami, dodatkowo dzienna dawka elektrowstrząsów mogłaby mu pomóc.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 30 grudnia 2004, 21:17

Odezwał się obrońca moralności ... :D
Mr Marek przypomne ci że SAMOOBRONA działa już z góra od 15 lat i, startowała we wszystkich wyborach łącznie z tymi pierwszymi w których nawoływała do powrotu do komuny :D (przeczytaj sobie archiwalne numery gazet z tamtego okresu, wyborcza publikowała kiedyś swoje archiwalne numery) ... Czyli defakto SAMOOBRONA działa w polityce tyle ile reszta tych ugrupowań ... to że się przebiła dopiero w 2001 r. to nie znaczy że przed 2001 r. Andrew Lepper nie działał .
Ten zły "okrągło stołowy" układ spowodowal że żyje się nam nieporównywalnie lepiej niż na Ukrainie czy Białorusi , mimo wielu abstrakcyjnych wypowiedzi tow. Leppera że najchętniej sam by wyemigrował na Białoruś bo tam dopiero jest demokracja , wolność i życie na poziomie :D ... Tylko tego poglądu nie popierają tysiące Białorusinów czy Ukrainców którzy przyjeżdzają do Polski do roboty i żeby zacząć normalnie zarabiać ...
Co by nie mówić w porównaniu do roku 1989 jestesmy bogatszym i lepiej i wygodniej nam się żyje ... to jest nie zaprzeczalny argument . Bieda istniała zawsze i ludzie biedni także za komuny było to samo ale wtedy wszyscy byli biedni a wśród tych biednych byli jeszcze biedniejsi .
Ja bym tak krytycznie nie oceniał tych 15 lat transformacji , nie była idealna , można powiedzieć więcej się udało niż nie udało . Od wielu lat jesteśmy w czołówce krajów postkomunistycznych , podobnie się rozwijamy podobne problemy mamy , podobne pensje mamy , podobnych polityków mamy :D ... Jasne patrząc z perspektywy można było kilka spraw załatwić w inny sposób ale chce ci przypomnieć że to co robiliśmy to był w ówczesnym czasie unikat na skalę światową i nikt nie miał wcześniej podobnych doświadczeń . Eksperymentowaliśmy jak zresztą wszyscy ale w miare z rozwagą ...
Jeżeli wszystko będzie dobrze szło to za kilka lat wejdziemy do strefy EURO (pisałem w poprzednim temacie dlaczego to dobrze) , zaczynamy wreszcie wracać do poziomu życia jaki jest w UE , to jest proces nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł liczyć na to że 40 lat zniewolenia Polski będziemy w stanie odrobić stratę do reszty europy w nie wiem 5 czy 10 lat ... TO może potrwać nawet 20-30 lat ... ale kierunek jest dobry ...

----
Pozdrawiam
Maxx

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 30 grudnia 2004, 22:58

Nie potępiam idei okrągłego stołu. Obalenie komunizmu było dobrym posunięciem, ale ugrupowania układu okrągłostołowego nas okradają, przypominają mi polską szlachtę, która doprowadziła do rozbiorów, rządzi nimi prywata. Mnie natomiast nie utożsamiajcie z betonem Samoobrony. Co do poprawy stanu życia, to nie dokońca tak. On się zarazem poprawił, ale też i pogorszył, a teraz to napewno się pogarsza, najgorsze jest to, że nasi politycy oszczędzają na najbiedniejszych zamiast dbać o to by ci najbiedniejsi mogli się szybko bogacić. Co z tego, że jesteśmy w UE skoro nie potrafimy nawet z tego skorzystać jak należy.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 30 grudnia 2004, 23:19

Populizm ...
"Ugrupowania układu okrągłostołowego nas okradają" . To nie ugrupowania to poszczególni nie uczciwi ludzie . I dotyczy to każdej partii a specjalnie SAMOOBRONY gdzie chcąc nie chcąc przyplątało się wielu biznesmenów-cwaniaków ...
W polityce jest wiele osób uczciwych i nie można generalizować , wbrew pozorom politycy to nie jakaś wyrwana grupa złodzieji która postanowiła się nachapać . To jest przekrój społeczeństwa . Najbardziej zauważyłem krytykują polityków i cały układ z okrągłego stołu ci co mają coś na sumieniu. Ostatnio widziałem repotarz w polityce o Polskim "bezrobociu" i jak taka jedna kobieta z UP załatwiała takim delkiwentom pracę ...
Miała 10 etatów dla ochroniarzy w supermarkecie . Wybrała 10 "bezrobotnych", stawiło się 3 , jeden wytrzymał jeden dzień i tak się zmęczył że odpoczywał tydzień , drugi wytrzymał kolejny dzień i zrezygnował a ostatni utrzymał się aż tydzień i uznał że za 800 zł nie będzie tak charował ...
A jednocześnie żona jednego z nich z 5ciorgiem dzieci wyłudza kolejne świadczenia podrabiając kolejne zaświadczenia ... a jednocześnie mówi bo w tym sejmie to same złodzieje ....
Ludzie w sejmie to przekrój społeczeństwa są ludzie nieuczciwi którzy przychodzą się nachapać ale i są uczciwi którzy przyszli coś zrobić i to właśnie dzięki tym drugim ludziom nie my emigrujemy na Ukraine tylko Ukraincy emigrują do nas do lepszego świata ....

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 31 grudnia 2004, 12:09

Czasem myślę, że powinni wprowadzić nakazy do pracy. Ludzie jednak myślą, zwłaszcza ci bezrobotni, że jak znajdą pracę to bedą przez prywatnego właściciela wykorzystywani. Czasem tak jest, a czasem nie. Inspekcja Pracy powinna lepiej działać, a bezrobotnych należałoby jakos uświadamiać, że jest dlanich praca to niech skorzystają z szansy, nawet jeśli to nie jest praca jaką by chcieli, ale niech tą pracę biorą, chociaż na pewien czas do momentu kiedy nie pojawią się lepsze oferty. Każdy chciałby mieć pracę w jakiej dobrze by się czuł, ale w tym kraju to nie łatwe, to jest właśnie neoliberalizm, ale patologiczny, polega to na tym, że obywatel ma sam sobie radzić, a jak nie da sobie rady to trudno. Mamy jednak na szczęście instytucje, które chcą ludzią pomagać w znalezieniu pracy, ale często mają problemy z udzielaniem tej pomocy.
Teraz jednak chodzi ludziom o to by duzo zarobić i mało się narobić. Jak ktoś znajdzie pracę, która pozwala łatwo zarobić duże pieniądze to będzie miał naprawdę wielkie szczęście.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 31 grudnia 2004, 14:22

No i teraz porównaj sobie z tym co Lepper proponuje w swoim programie , albo to żeby zapewnić wszystkim to minium socjalne na poziomie chyba 900 czy 1000 zł ... Wyobraź sobie że dajesz te pieniądze takim ludziom , jak myslisz przeznaczą oni je na dokształcanie się i ewentualne znalezienie pracy? Oczywiście że nie ...
Bezrobocie to choroba z którą trzeba walczyć i to jest najpoważniejszy obecnie problem ... i o tym PO już nie raz mówiło ... trzeba reformować instytucje jak UP , tych ludzi bezrobotnych może zaktywizować poprzez obudzenie w nich ducha przedsiębiorczości.
SAMOOBRONA proponuje :
Realne jest wyjście z kryzysu poprzez wprowadzenie szerokiego frontu robót publicznych w jednej lub w kilku wybranych dziedzinach gospodarki.

TO nie jest rozwiązanie ... jak myślisz ci ludzie co niechcieli pracować jako ochroniarze w supermarkecie będą chcieli pracować przy kopaniu dołów?

Druga sprawa to "dane" jakimi się SAMOOBRONA posługuje ... pisze że to są dane z GUS ... ale nie podaje z którego roku ...
Z danych GUS wynika, że 22 miliony, tj. 57% obywateli polskich, żyje poniżej przyjętej granicy niedostatku (...)

I teraz co SAMOOBRONA ma na myśli mówiąc poniżej przyjętej granicy niedostatku i z jakiego okresu podaje dane ...
Przyjmując za granicę ubóstwa próg interwencji socjalnej, odsetek rodzin żyjących w ubóstwie w 2002 r. wynosił ponad 18% (szacuje się że w tym roku spadł ten współczynnik) . Zasięg ubóstwa skrajnego, gdzie granicę stanowi minimum egzystencji, szacuje się na ok. 11% (...)

Anna Szukiełojć-Bieńkuńska z Głównego Urzędu Statystycznego

To są dane z GUSu . I jak ma się to do danych z waszego programu ? Przedstawiacie w nim wizje że Polska to jest czarna dziura gdzie 60% osób nie ma z czego żyć i umiera z głodu a winą obarczacie tych przebrzydłych liberałów i ich politykę .
To jest specjalna manipulacja faktami , liczbami aby sprawić że ktoś uwierzy że w Polsce jest zapaść i krach finansowy a jedynym wybawicielem jest Andrzej Lepper z jego trzecią drogą ...
Ale niestety jego pomysły mogą conajwyżej doprowadzić do prawdziwego kryzysu finansowego jak w Argentynie , gdzie wyzywany przez Leppera MFW musiał zareagować żeby uspokoić trochę sytuację tego kraju ...
Ludzie muszą zrozumieć że trzeba wziąść swoje życie w swoje ręce . Nie można czekać aż kolejny Lepper przyjdzie i powie że da im 1000 zł i nie będą musieli nic robić . Najlepszą polityką która z prostej zasady popytu i podaży spowoduje że będzie więcej miejsc pracy jest polityka rozwijania przedsiębiorczości poprzez :
- zmniejszanie podatków (CIT , PIT)
- reforma ZUS i zmniejszenie składek ZUS (który defakto jest obecnie kolejnym podatkiem bo zasila on bezpośrednio budżet Państwa a nie pracuje na naszą emeryturę) ...
- reforma KRUS , PFRON (urealnienie - co ma dać większe przychody dla budżetu)
- reforma kodeksu pracy

Pobudzenie popytu wewnętrznego kraju który się nie mrawo ale powoli budzi . Można to osiągnąć poprzez np. wprowadzenie liniowej stawki na podatek VAT (zwiększyło by to płynność finansową przedsiębiorstw bo US nie przetrzymywały by często po 60 dni nadpłatę ich w tym podatku) ...

To są wszystko argumenty oparte na ekonomicznych podstawach które rzeczywiście mogą coś zmienić ...

Ps. Pomaganie ludziom ma wtedy sens kiedy oni chcą sobie sami pomóc ...
-----
Maxx

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 31 grudnia 2004, 15:27

Ja jestem podobnego zdania. Polityka gospodarcza opiera się głównie na regulacjach fiskalnych i prawnych, a więc oprócz obniżenia podatków trzeba też usprawnić przepisy. Co do Leppera, nie myślcie sobie, że jeśli Samoobrona dojdzie do władzy to on będzie robił co mu się podoba, bo tak nie będzie. Ludzie chcą wziąć sprawy w swoje ręce, ale jest ryzyko, że jak to zrobią to nie wszyscy sobie poradzą i istotą państwa opiekuńczego w mojej doktrynie jest pomoc tym co sobie nie radzą, tak by mogli sobie tą radę dać w społeczeństwie. J. Korwin-Mikke by zostawił zaś ludzi na pastwę losu, według niego jak sobie ludzie nie radzą to ich sprawa, są nie dostosowani społecznie. Korwin zresztą jest zdania, że państwa nie powinno być, a przynajmniej w życiu gospodarczym nie powinno istnieć. Dziwny sposób myslenia, ale charakterystyczny dla konserwatywnego liberała. Wolę liberałów, oni dopuszczają interwencjonizm państwa w gospodarkę. Zresztą państwo musi istnieć w gospodarce, by ona mogła funkcjonować, ktoś musi przecież wytyczać zasady, ale rozsądne i pomagać podmiotom gospodarczym gdy mają problemy, chociażby po to, aby te podmioty stały się rentowne i mogły zatrudniać ludzi.
Co do podatków proponowałbym 10% dla tych co zarabiają do 30000 miesięcznie, bogatsi niech płacą np: 30%, a firmy 15%, albo i mniej, najbiedniejsi winni zostać zwolnieni z podatku jak do tej pory.
Co do podatku dla najbogatszych jeśli ktoś zarabia 100000 tysięcy złotych na miesiąc i państwo zabierze z tego 35000, to ten człowiek jeśli ma na rękę 65000 złotych i narzeka jest według mnie nie poważny, a jeśli to jest dla niego za mało i coraz bardziej narzeka, że mu brakuje to jest chyba chory psychicznie lub inwestuje bez zysku, albo cierpi na chorobliwą rozrzutność. Narzekanie przy takich zarobkach to głupota, a niektórzy bogacze narzekają bez powodu, podobnie zresztą robią posłowie, którzy moim zdaniem narzekać nie powinni.

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 31 grudnia 2004, 18:09

Przy okazji niech zwolennicy PO wreszcie wypowiedzą się krytycznie o swojej partii.
Skoro ja mogę skrytykować Samoobronę i to uargumentować zwolennicy PO mogą to samo zrobić właśnie z PO.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”