PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

I kto tu mówi o uczciwym państwie? (dlugie )

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

I kto tu mówi o uczciwym państwie? (dlugie )

Postautor: wrem » 30 grudnia 2004, 23:41

Ciekawy tekscik znaleziony na:
http://www.lprslask.iap.pl/?id=18065&location=f&msg=1
W koncu LPR to poniekad ma byc przyszly wspolkoalicjant PO :D


"I kto tu mówi o uczciwym państwie? – List otwarty Zygmunta Wrzodaka do Jana Marii Rokity


Wielce czcigodny Pośle Rokita,

Z wielkim zdumieniem i jednocześnie zażenowaniem wyczytałem w lokalnych gazetach woj. podkarpackiego o pańskim wykładzie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykład jak wykład, ale temat pańskiego wykładu, który brzmi "Uczciwe państwo" zbulwersował mnie. Jakie ma pan prawo wmawiać Polakom, że chce pan budować uczciwe państwo, z kim?

Z tymi samymi ludźmi z PO, którzy wcześniej tak jak pan byli w różnych rządach, poczynając od rządu T. Mazowieckiego, J. K. Bieleckiego, H. Suchockiej, J. Buzka. Rządy te tworzone były przez partie, do których pan należał tj.: ROAD, UD, KLD, UW, SKL, AWS, a teraz PO. Przecież te partie, które tworzyły rządy odpowiadają za ekonomiczny rozbiór Polski oraz były haniebnym przykładem materialnego dostatku – dla władzy, a dla Polaków – bezrobocie, nędza, brak perspektyw na przyszłość. To za tych rządów (pomijam celowo rządy postkomunistyczne, bo dbanie o swoje interesy przez komunistów było oczywiste) trwało tzw. uwłaszczanie się nomenklatury komunistycznej. To pan bronił SB w 1992 roku i ich współpracowników przed dekomunizacją i lustracją. To ci przefarbowani w liberałów SB-cy tworzą dziś szarą strefę w Polsce.

Casus Petro-Tank

Przykład powiązań starych SB-ków z tzw. liberałami jest namacalny w woj. podkarpackim. Podaję panu przykład związany tylko z jedną spółką (a jest kilkanaście takich przypadków), w którą zamieszani są pańscy partyjni koledzy. Otóż, prokuratura oskarża byłych prezesów spółki Petro-Tank o zdefraudowanie przez nich około 300 mln zł, które powinny trafić do budżetu państwa. Za tych prezesów poręczenia złożyli pańscy towarzysze partyjni: pan Tomaka, który startuje z PO do PE z pierwszego miejsca oraz pan A. Grad, poseł z PO z pańskiego województwa, poręczenie złożył również pan senator Mieczysław Janowski, który też startuje do PE z listy PiS. Całe szczęście, że prokuratura nie uwzględniła poręczeń ww. parlamentarzystów w zamian za wolność byłych prezesów Petro-Tank.

Panie Pośle Rokita, w zamian za co ręczyli pańscy partyjni koledzy Tomaka i Grad ludziom, którym prokuratura stawia zarzuty udziału w mafii paliwowej? Zapewne pan powie, że nie wie. To ja panu podpowiem. W Petro-Tank zatrudniony jest zięć pana posła Tomaki, a brat A. Grada, Stefan, też jest zatrudniony w filii Petro-Tank w Warszawie, mając samochód do dyspozycji, telefony komórkowe, wysokie uposażenie itd. Oto uczciwe państwo PO.

Panie Pośle Rokita, mam prośbę, aby pan zbadał powiązania "biznesowe" pomiędzy spółką żony pana Grada a spółką Petro-Tank i uczciwie poinformował o tym opinię publiczną. Jeżeli pan tego nie zrobi, zrobię to ja w odpowiednim czasie. Co do następnego poręczyciela M. Janowskiego z PiS, też mam bardzo ciekawą wiedzę świadczącą o jego powiązaniach z prezesami Petro-Tank, ale to temat raczej do pana Kaczyńskiego, a nie do pana. Zapewne spyta pan, a co robiła w tej spółce Rada Nadzorcza? Odpowiem panu – brali ogromną „kasę”. A wie pan kim są członkowie Rady Nadzorczej Petro-Tank? To byli SB-cy, jak ostatni szef SB Anklewicz i jego prawa ręka Wałach, których swego czasu pan bronił przed dekomunizacją. Teraz to pańscy ludzie i aparat byłego SB korzysta z tzw. "transformacji ustrojowej".

To dzięki takim politykom jak pan i pańskim partiom, państwo polskie przeżarte jest korupcją, to pan i pańskie partie wpychają Polskę w przepaść. Teraz to swoją pychą, kłamstwem, obłudą, cyniczną grą chce pan budować "uczciwe państwo"? Czy w ramach "uczciwego państwa" J. M. Wł. Rokity mieszczą się rekordziści w Polsce przyjęcia łapówki w kwocie 13 mln zł? Według ABW jednym z beneficjantów okazał się radny z PO i jeden z jej założycieli z Szczecina Janusz W. A może pan Rokita chce budować "uczciwe państwo" z prezydentem z Poznania wykreowanym przez PO, gdzie sprzedaje ziemię w mieście za 6 mln zł zamiast za 20 mln rodzinie Kulczyków? A może z szefem PO Niedbalskim z Tarnobrzega? Niech pan najpierw zacznie budować partię uczciwych ludzi, dopiero wtedy niech pan proponuje coś Polakom. Przecież to pan w Sopocie mówił, że "my sami musimy być radykalnie przyzwoici", proszę zacząć to wdrażać w swojej partii od zaraz. A może pan chce realizować hasło "uczciwe państwo" z ludźmi takimi jak:

Z kim zbuduje pan uczciwe państwo?

Paweł Piskorski – poseł PO, były prezydent Warszawy z poręki SLD. Razem z UW, następnie PO i SLD rządzili Warszawą. Afera za aferą ciągną się za Piskorskim. Afera mostowa, strata w budżecie miasta W-wy to 65 mln do 350 mln zł. Prokuratura warszawska prowadzi śledztwo. P. Piskorski przydzielał mieszkania z puli zasobów mieszkaniowych Warszawy dla prominentów z prokuratury oraz policji. Nielegalnie otrzymał mieszkanie Szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie pan Goszczyński, obecnie zastępca szefa ABW Barcikowskiego. To jest człowiek do ochrony "interesów" z SLD, UW, PO. P. Piskorski miał wielomilionowy majątek, nagle nie ma nic. Mówił, że dorobił się na giełdzie (sic), to dlaczego przepisał majątek na drugą żonę, z którą ma rozdzielność majątkową?

Piotr Fogler – PO, obecnie przewodniczący Sejmiku Mazowieckiego. Z osobą tą kojarzone są afery: mostowa, Jabłonna, mieszkaniowa w W-wie? Piotr Fogler "nabył" 140 m kw. mieszkanie od miasta Warszawy na Saskiej Kępie za 74 tys. zł, czyli 10-krotnie taniej, zarabiając na czysto ponad 600 tys. zł. Radna Julia Pitera oskarżyła Foglera o korupcję. Fogler podał ją do sądu. Sąd w trzech instancjach odrzucił skargę Foglera. W 1994 r. działacze UW z W-wy założyli i prezesowali spółdzielni mieszkaniowej "Dembud". Spółdzielnia ta nabywała grunty od miasta W-wa za bezcen. Na działce przy ul. Grzybowskiej, przejętej od miasta za grosze, miasto straciło 30 mln zł, wówczas kiedy szefem rady dzielnicy Warszawa Śródmieście, wówczas z UW, był P. Fogler. Spółdzielnia wybudowała piękne mieszkania, ale w dowód wdzięczności P. Fogler oczywiście ma mieszkanie własnościowe w "Dembudzie", czyli też jest współwłaścicielem ziemi nabytej od miasta za grosze. Już drugi raz skorzystał z majątku Warszawy. W miejscu, gdzie powstał blok miał być park, tak przewidywał plan zagospodarowania przestrzennego Warszawy. Radny Maciej Wnuk złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez p. Foglera. Sprawę badała prokurator Baranowska (ta od Rywina), ale sprawę umorzyła, przyznała później, że na prośby telefoniczne P. Foglera. Co później się okazało, p. prokurator Baranowska ma mieszkanie w "Dembudzie"? Mieszkańcy spółdzielni "Dembud" byli opisywani w różnych gazetach, że pod jednym dachem mieszkają mafiozi z Pruszkowa oraz politycy z PO, UW, SLD i prokuratorzy warszawscy, którzy ścigają mafię? P. Fogler to mąż posłanki Marty Fogler z PO. Pamiętać trzeba, że SLD+PO rządziły w Warszawie, jak każdy wie, obecnie rządzi w wielu miastach z SLD, np. w Rzeszowie prezydent miasta jest z SLD, a zastępca z PO.

Andrzej Olechowski – wystarczy zajrzeć na jego stronę internetową, ale pamiętać należy, że A. Olechowski to były współpracownik SB, siedział przy okrągłym stole, po stronie starej komuny. W latach 80. w-ce prezes NBP – wówczas kiedy przygotowywana była "afera" NBP z FOZZ-em. A. Olechowski pracuje na rzecz kapitału spekulacyjnego (patrz książki Krajskiego, Pająka). P. Rokita niech rozliczy pana Olechowskiego, Foglera, Komorowskiego.

Bogdan Klich – poseł z PO, założyciel w 1993 r. Międzynarodowego Centrum Rozwoju Demokracji w Krakowie. Prezes od 1993 do 2002 r. Centrum to było i jest finansowane przez fundacje niemieckie: Adenauera, Eberta, Schumana. Czyją politykę w przyszłości spraw zagranicznych będzie realizować PO?

Iwona Śledzińska-Katarasińska – poseł z PO, wcześniej od lat 60. w PZPR, później w UD i UW. W 1968 roku opowiedziała się na łamach "Głosu Robotniczego" po stronie Gomułki. Jako dziennikarz komunistycznej gazety atakowała "komandosów" z PZPR, za co w poprzedniej kadencji Sejmu przepraszała, ale stołek Ministra Kultury przeszedł jej koło nosa

Prof. Jan Winiecki – ideolog PO, liberał, za komuny przy PZPR. W swoich artykułach i książkach wychwalał "wyższość gospodarki socjalistycznej ZSRR nad gospodarką imperialistyczną USA”, teraz skrajny neoliberał (patrz biblioteka Sejmowa PiSM).

Kim jest Jan M. Rokita i jego koledzy?


Na koniec Jan M. Wł. Rokita – syn dyrektora oddziału banku PKO w Nowym Jorku od lat 70. – ojciec komunista, w innym przypadku nie dostał by tak intratnej posady w Nowym Jorku. Podobny życiorys ma Konstanty Miodowicz, syn szefa reżimowych związków OPZZ. Ojcowie w komunie – synowie w opozycji. W latach 80. Miodowicz i Rokita zakładają ruch pacyfistyczny "Wolność i Pokój". Rokita dostaje się w 1989 r. do Sejmu w ramach OKP, wcześniej przy okrągłym stole. W 1990 r. zakłada skrajnie lewicowy ROAD (Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna) razem z Frasyniukiem, Bujakiem. W 1990 r. odchodzi z ROAD-u, zakłada Unię Demokratyczną, która w wyborach 1991 r. dostaje się do Sejmu. Ale rząd tworzy "prawica" z Janem Olszewskim na czele. Rząd Olszewskiego rozpada się po tzw. "aferze teczkowej". Rokita nt. lustracji opowiada się po stronie Wałęsy, czyli jest przeciw lustracji. Nazywa Rząd Olszewskiego kłębkiem osób ziejących nienawiścią, broni komuny i agentów SB. Wypowiedzi Rokity z tego okresu są dziś zabawne, można sięgnąć do archiwum.

Po upadku rządu Olszewskiego i Pawlaka Geremek wskazuje na premiera H. Suchocką, a Rokita zostaje szefem Urzędu Rady Ministrów. Faktycznie to on rządzi, jest postrzegany jako superpremier. Rząd Suchockiej rządzi tragicznie, Wałęsa rozwiązuje parlament. Wybory w 1993 r. wygrywa SLD przed PSL – razem mają większość, ale przed wyborami KLD (pierwszy milion trzeba ukraść – Merkel) łączy się z UD powołując twór UW. W 1995 r. J. Rokita odchodzi z UW, przechodzi do SKL, później do AWS, następnie do PO. J. M. Rokita często zmienia partie. Rokita ma przy sobie aparat byłego UOP-u, który pracuje nad jego wizerunkiem medialnym. Miodowicz – dawny kontrwywiad UOP. Tak samo byli oficerowie UOP – Sienkiewicz, Brochwicz (patrz: „Wprost”, 11.01.2004 r.)

Jerzy Buzek – który startuje z PO do PE z pierwszego miejsca na Śląsku. Fatalny premier wylansowany przez Mariana Krzaklewskiego. J. Buzek od początku do końca nie chciał realizować programu AWS-u, realizował program UW. Rocznie majątek narodowy wyprzedawał za 20 mld zł. Za haniebną prywatyzację PZU J. Buzek, wraz z E. Wąsaczem i Kamelą-Sowińską, powinni trafić pod Trybunał Stanu a nie do PE. Grzegorz Wieczerzak – kolega partyjny J.M. Rokity z SKL-u. Teraz Rokita się go wyrzeka. Wieczerzak twierdzi, że wspólne interesy były, ale pan Rokita milczy w tej sprawie. G. Wieczerzak hojnie obdarowywał różne fundacje. Dobrze by było, aby J.M. Rokita wyjaśnił, kto stoi za tymi fundacjami

Bleff XXI wieku

Pokazuję obraz państwa J.M. Rokity, to jest tylko skrawek nepotyzmu tej partii i ich polityków. Najgorsze jest to, że media komuno-liberalne nadmuchują Rokitę do granic możliwości i dają go za przykład "porządnego" polityka, pierwszego "śledczego" Polski, szczególnie dla młodzieży ma być przykładem. Przecież to hipokryzja. J.M. Rokita i PO udają, że są w opozycji do skorumpowanego układu SLD-owsko-prezydenckiego, ale głosowanie w Sejmie przeczy tej opinii. Przypomnę niektóre z nich:

- Wspólne głosowanie z SLD w sprawie przyjęcia informacji rządu o wysłaniu polskich wojsk do Iraku. Przy decyzji tej prezydent i rząd złamali Konstytucję, ale dla "praworządnej" PO nie ma to znaczenia.

- Oszustwo z SLD w sprawie referendum akcesyjnego do PE. Namawiali Polaków do zatwierdzenia w referendum fatalnego Traktatu akcesyjnego wynegocjowanego przez rząd Leszka Millera, choć Polacy Traktatu na oczy nie widzieli

- Głosowanie wspólne z SLD nad zasadniczymi ustawami z tzw. "planu Hausnera", tj. zamrożenie waloryzacji rent i emerytur, podwyżki składki na KRUS, odrzucenie ustawy o przywróceniu świadczeń przedemerytalnych, likwidacji funduszu alimentacyjnego. Te głosowania były razem z Klubem FKP R. Jagiellińskiego, czyli J.M. Rokita głosował razem z panem Witaszkiem, a pani Radziszewska z Łapińskim.

- Pomoc PO dla SLD w sprawie ustawy o VAT-cie. Przy wniosku LPR o odrzuceniu tej ustawy w pierwszym czytaniu, PO wstrzymała się od głosu. Przecież tak błagali przedsiębiorcy z różnych branż, szczególnie z budowlanej, aby nie podnosić VAT-u na materiały budowlane, ale PO i SLD byli głusi na te wołania. W tej i innych sprawach woleli słuchać socjalistów z Brukseli, a nie polskich przedsiębiorców.

- Wspólne głosowanie z SLD nad przyjęciem informacji rządu w sprawie strzelania do bezbronnych studentów w Łodzi, gdzie śmierć od kuli policyjnej poniosło dwoje studentów.

Oto partia ludzi, którzy co innego mówią, co innego robią. Panie Rokita dosyć tej obłudy! Niech pan powie czym różni się PO od SLD. Jaki macie program gospodarczy dla Polski.

Czy lustrację majątkową posłów (słuszną) zacznie pan od posła Piskorskiego i jego żony? Dokąd będzie pan oszukiwał polską opinię publiczną. Zamiast "uczyć" polską młodzież, niech pan zejdzie ze sceny politycznej w ramach "przyzwoitości władzy publicznej", "uczciwego państwa", "prawa sanacji życia publicznego" oraz dla "radykalnej przyzwoitości".

Rzeszów, dnia 4 czerwca 2004 r.

(-) Zygmunt Wrzodak

poseł na Sejm RP


------------------------

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 30 grudnia 2004, 23:53

No nie możliwe widze że kolega WREM znalazł oparcie w Zygmuncie Wrzodaku :D ... Niedługo zacznie cytować Gierytcha i uznawać go za autorytet :D , tylko dlaczego fragmentami dotyczącymi PO ? A co z SDPL czy SLD i wypowiedziami nt. całej lewicy Giertycha czy Wrzodaka tam już kręcą?
Nie chce mi się komentować w wielu przypadkach tu podanych się niedziwe to że PO poparła plan Hausnera ...
A cała reszta to są pomówienie , takie same znajde w wypowiedziach Leppera czy innych oszołomów ....
Jesteś tak monotonny że aż głowa boli nie wiem co ty starasz się udowodnić bo jak narazie wyszukując kolejne "rewelacje" ośmieszasz się z każdym postem juz myslałem że sięgnołeś dna ale widze że jeszcze lecisz ...

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Postautor: wrem » 31 grudnia 2004, 00:01

No nie przesadzajmy ze same pomowienia :D jest tam sporo prawdy... A poza tym - w koncu PO+PiS+LPR to przyszla koalicja... wiec i wrzodak :p

Bez komentarzy wrzucilem tekst bo mam nadzieje ze linijka po linijce sie z nim rozprawisz - mojego autorstwa to przeciez nie jest - a zdeklarowanego prawicowca z rodowodem na dodatek :D

Poza tym - coz - nikt nie pisze o PO wiec jak wrzucam cos czasem... sa inne dzialy - wiec chyba nikt ci nie blokuje tam wrzucac ciekawe kawalki - moze kiedys taka "wszechnica partyjna" tu powstanie ? :D

Dlatego rzeczowe komentarze i rozbijanie mitow jak najbardziej wskazane.. (oczywiscie poza nieistniejacymy wspolnymi komisjami PO+NIK+prokuratura - moze na nie to sie tu nie polujmy... :D )

Ps. Kiedys obiecales wrzucic "pikantne kawalki" na borowskiego.. czekam i czekam... :D

Poza tym nie tylko o PO pisze.. czasem o innych tez .. Ale PO to taki wdzieczny temat .. co rusz to cos wylazi..

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 31 grudnia 2004, 00:53

Co ja będe komentował ...
Dyskusja wygląda z tobą tak :ty coś rzucasz na PO ja odpisuje , coś ci nie pasuje udajesz że tego nie napisałem ...
Juz tyle razy tłumaczyłem ci podatki , tłumaczyłem o co chodziło z tymi moimi postami dwoma w których wymieniłem "komisje" , tłumacyzłem dlaczego popieram PO ale jak grochem o ściane .. weź zobacz chłopcze co pisałem wcześniej ... Te dwa posty to był przykład twojego "stylu" wypowiedzi tu coś zataisz tu coś nie dopowiesz a tam skłamiesz ... Ty nie zczaiłeś zbytnio bo wogóle masz problemy z rozumieniem tekstu czytanego :D . Często podajesz źródła które udowadniają że nie masz racji :D , a wykłucasz sie , Jezu ... Często piszesz o sprawach o których nie masz pojęcia (tylko nie mów że nie pamiętasz jest ich kilka conajmniej ostatnio) coś cytujesz sam nie wiesz dokońca co cytujesz ... a potem się okazuje że twój cytat to jedynie potwierdzenie moich tez ...
Chłopcze radze ci dobrze daj sobie spokój nie denerwuj nie prowokuj , jak jesteś taki niewyrzyty to sobie dziewczyne znajdź wyładuj swoje smutki , kompleksy gdzie indziej bo tu się skompromitowałeś do cna ...
Ps. Zauważ że na twoje zaczpki inni przestali reagować może i jest powód ku temu ?

------
Pozdrawiam
Maxx

Obywatel
Senator
Senator
Posty: 2257
Rejestracja: 17 września 2004, 19:59

Postautor: Obywatel » 31 grudnia 2004, 04:05

Jest jeden zasadniczy: to tak samo jak dyskusja z hasłem "Balcerowicz musi odejść !"
W pewnym momencie dyskusja nie ma sensu,gdyż głosiciela hasła bawi li tylko podsycanie emocji a nie dyskusja jako taka.
Klasyczne szukanie zaczepki.
Jak nie ma się argumentów oraz faktycznego rzetelnego celu to wyszukuje sie tymczasowego chłopca do bicia w porze nudów między wódka a zakąską.
Typowa złośliwość starych babć podkościelnych,aby przykręcić komuś śrubę :twisted: ach jak to rajcuje ! :lol:

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Postautor: wrem » 31 grudnia 2004, 10:45

maxio pisze: Często podajesz źródła które udowadniają że nie masz racji :D , a wykłucasz sie , Jezu ... Często piszesz o sprawach o których nie masz pojęcia (tylko nie mów że nie pamiętasz jest ich kilka conajmniej ostatnio) coś cytujesz sam nie wiesz dokońca co cytujesz ... a potem się okazuje że twój cytat to jedynie potwierdzenie moich tez ...


Jakies przyklady? :D

Bo powtarzasz to w kolko .. a w praktyce to tylko w twoich postach sie pojawiaja jakies nieistniejace komisje wspolne NIK-PO-Prokuratury co ponoc oczyscily skompromitowych towarzyszy z PO (tyle ze nikt o niczym takim nie slyszal) ... no ale tobie nie przeszkadza rzucac ze pisze nieprawde bo taka (nie istniejaca :D ) komisja przeciez to wyjasnila............

No ale coz.. zawsze pozostaja twoje urojone dane i historie rodzinne .. coz elektorat PO widac taki jest... silna, fanatyczna wiara w liderow zastepuje logiczne myslnie i przyslania fakty :D

Marek Nowak
Starosta
Starosta
Posty: 789
Rejestracja: 31 sierpnia 2004, 14:51

Postautor: Marek Nowak » 31 grudnia 2004, 12:21

Wrem napisał:
No ale coz.. zawsze pozostaja twoje urojone dane i historie rodzinne .. coz elektorat PO widac taki jest... silna, fanatyczna wiara w liderow zastepuje logiczne myslnie i przyslania fakty


To prawda, jak się ludzie nastawią czasem na popierania kogoś, to za wszelką cenę będą go popierać, nawet gdyby ten ktoś mordował innych ludzi. To jest polityczny fanatyzm.

Swoją drogą zastanawiające jest, że ja na tym forum już nieraz potrafiłem skrytykować własną partię Samoobronę i jej działaczy, łącznie z Lepperem, a zwolennicy PO nie potrafią znaleźć negatywnych cech swojej ulubionej partii.
A tych cech jest kilka np: brak programu politycznego, to, że są przefarbowani, albo to, że są zbyt czyści, a przecież każda partia ma coś na sumieniu. Skoro PO jest taka czysta, to pewnie w przyszłości okaże się, że PO ma więcej na sumieniu niż SLD i Samoobrona oraz partia Jagielińskiego razem wzięci.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Postautor: wrem » 31 grudnia 2004, 12:24

Marek Nowak pisze:To prawda, jak się ludzie nastawią czasem na popierania kogoś, to za wszelką cenę będą go popierać, nawet gdyby ten ktoś mordował innych ludzi. To jest polityczny fanatyzm.Co wiecej - dorabiaja do dranstwa ideologie.. wymyslaja "fakty" ...

ech.. dlatego wlasnie jakos PO najbardziej mnie razi - a w szegolnosci ta czesc fanatycznie zaslepionego elektoratu... to jest grozne jak faszyzm - z zaslepienia nigdy nic dobrego nie bylo.

Awatar użytkownika
Templariusz
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 120
Rejestracja: 20 listopada 2004, 12:32

Postautor: Templariusz » 31 grudnia 2004, 13:17

Tak źle to nie jest. Teraz jest po prostu moda na PO, porządzą trochę i zwolenników będzie mniej. Taki już to polski zwyczaj, że każdy rząd kończy w rynsztoku. Choć trzeba przyznać że PO w opozycji zachowuje się dużo lepiej niż SLD za czasów Buzka. Przynajmniej głupich obietnic nie rzuca. Po wyborach gorzej być nie powinno, ale dużo lepiej też nie.

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Postautor: wrem » 31 grudnia 2004, 13:26

Gospodarczo to troszke ciezko PO jakies obietnice rzucac.. poza tym ze bedzie gorzej :D - zreszta jak zwykle gdy ta ekipa sie do korytka dossiewa.. inflacja wzrosnie , bezrobocie , spadnie wartosc zlotowki.. i po wzroscie gospodarczym.. jak pokazuje praktyka..

A co do reszty? PO szybko by skonczyla - teraz nie jest wiecej afer niz za buzkolandu - nawet mozna powiedziec ze mniej - zmienilo tylko sie podejscie - wiecej sie o tym pisze (i bardzo dobrze) poza tym wymiar sprawiedliwosci przestal sie bac..

Pamietamy czasy AWS&UW (obecnie wiekszosc ludzi z PO z buzkiem na czele wsadzonym z listy PO do parlametu UE) gdy poprostu aferom sie leb ukrecalo..

Np afera z Szeremietiewiem (jego zwierzchnikiem byl KOMOROWSKI) gdy wszyscy wiedzielie i mowili o wyludzaniu lapowek i byl nie doruszenia :D ... dopiero przecieki kontrolowane spec -sluzb do prasy i pare artykulow na pierwszysch stronach gazet zmusilo buzka do dzialania..

Mysle ze teraz zmienilo sie na dobre i stare czasy nie wroca - to dobry znak a zly dla zlodziei i lapowkarzy.


Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość