PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Na co wydają pieniądze podatnika ?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 18 czerwca 2013, 08:36

Ale ja to już mówiłem na samym początku że dług realny będzie o wiele większy od zakładanego. Ale sam nie sądziłem że aż o tyle.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 08:44

Optymista pisze:Największym problemem państwa jest to, że PO kupiła garnitur, wino czy też zapłaciła za stylistę Tuska.

Może zamiast pierdołami Panowie z Newsweeka zajęliby się np. tym jak prezentuje się realizacja planowanego budżetu. Po podaniu danych za miesiące styczeń-maj wcale nie jest różowo.

Dane z ministerstwa: http://www.mf.gov.pl/documents/764034/4 ... en_maj.pdf

Komentarz Rzeczpospolitej:
Po pięciu miesiącach deficyt budżetu państwa wyniósł 30,9 mld zł, czyli 87 proc. rocznego limitu – wynika z danych o szacunkowym wykonaniu budżetu.

Dziura jest niższa niż po czterech miesiącach, ale spadek jest mniejszy od oczekiwań. Ministerstwo Finansów w harmonogramie realizacji budżetu spodziewało się spadku deficytu do 27,5 mld zł.

Głównym problemem wciąż pozostają dochody. Po pięciu miesiącach wyniosły one ok. 107,8 mld zł, czyli o 3,4 mld zł mniej niż wynikałoby to z harmonogramu oraz o 5,7 mld zł mniej niż rok wcześniej.

Dochody podatkowe wyniosły 96,4 mld zł, o 8,2 mld zł mniej niż rok wcześniej (o 7,9 proc. mniej). Wpływy z VAT-u okazują się o ok. 12,8 proc. niższe, z CIT – o 14,3 proc., z akcyzy – o ok. 4,9 proc. Na plusie są tylko dochody z podatku dochodowego od osób fizycznych PIT – wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem to 4 proc.

Dochody niepodatkowe wyniosły 10,8 mld zł i o były o 2,6 mld zł wyższe niż rok wcześniej.

Wydatki budżetu sięgnęły 138,7 mld zł, czyli tyle ile wynikałoby z harmonogramu. W porównaniu z ub. rokiem spadły o ok. 1,3 proc.

Źródło: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/70620 ... -maju.html

to fakt to nie jest największy problem naszego państwa , problemem jest to że te dupki mówią o kryzysie , zaciskają pas na szyi "Kowalskiego" , a sami mają to w dupie , tu NIE ważna jest kwota , liczy się to co robią , a robią w ten sposób z ludzi idiotów , którzy pracują na ich zachcianki , nie dostając nic w zamian , i nie chodzi mi tylko o PO tak robią WSZYSTKIE partie od 89 roku , wydają naszą kasę na jak to napisał Atylla dziwki i bilbordy

co do tych dochodów , wcale się nie dziwię że są mniejsze , ludzie uciekają do szarej strefy , bo ich własne państwo każe im płacić coraz większy haracz , bezrobocie rośnie Obrazek
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 18 czerwca 2013, 09:14

kaminiak33 pisze:to fakt to nie jest największy problem naszego państwa , problemem jest to że te dupki mówią o kryzysie , zaciskają pas na szyi "Kowalskiego" , a sami mają to w dupie , tu NIE ważna jest kwota , liczy się to co robią , a robią w ten sposób z ludzi idiotów , którzy pracują na ich zachcianki , nie dostając nic w zamian , i nie chodzi mi tylko o PO tak robią WSZYSTKIE partie od 89 roku , wydają naszą kasę na jak to napisał Atylla dziwki i bilbordy

co do tych dochodów , wcale się nie dziwię że są mniejsze , ludzie uciekają do szarej strefy , bo ich własne państwo każe im płacić coraz większy haracz , bezrobocie rośnie

Cieszy Cię to, że bezrobocie rośnie? No to niezły z Ciebie patriota :shock:
A do kasy partyjnej - wydatki powinny być rozsądne, to pewne. Ale nie uważam, żeby opłacanie stylisty, doradcy, czy nawet cholera kupienie garnituru za kilka tysięcy złotych było czymś nagannym. Lepiej by było, gdyby ktoś prześledził ile pieniędzy wydano w tym roku na różnego rodzaje premie, 13stki itp. biorąc pod uwagę całą sferę budżetową, zaczynając od sejmu i senatu, a kończąc na urzędach w najmniejszych miejscowościach.
"Today's gonna be a good day :)

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 18 czerwca 2013, 09:17

trzeba tutaj też zaznaczyć że kaczogłowy wydaje milion złotych na ochrone osobistą buahahaha. jakby był prezydentem USA. :grin:

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 18 czerwca 2013, 10:39

Ogólnie rzecz biorąc , trzeba się zabrać za wszystko. Zawsze mówiłem że pieniądze w systemie socjalistycznym są rozkradane na potęgę lub nieumiejętnie wydawane. Od 89r. to nakradli się od cholery , począwszy od takich drobnostek jak te garnitury , aż po prywatyzacje.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 18 czerwca 2013, 10:40

Pytanie, czy zlikwidowanie finansowania z budżetu byłoby dobrym rozwiązaniem, czy nie.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 10:42

Optymista pisze:Cieszy Cię to, że bezrobocie rośnie? No to niezły z Ciebie patriota :shock:
A do kasy partyjnej - wydatki powinny być rozsądne, to pewne. Ale nie uważam, żeby opłacanie stylisty, doradcy, czy nawet cholera kupienie garnituru za kilka tysięcy złotych było czymś nagannym. Lepiej by było, gdyby ktoś prześledził ile pieniędzy wydano w tym roku na różnego rodzaje premie, 13stki itp. biorąc pod uwagę całą sferę budżetową, zaczynając od sejmu i senatu, a kończąc na urzędach w najmniejszych miejscowościach.

Optymista a gdzie ja napisałem że cieszy :?:

w przeciwieństwie do Ciebie , uważam że kupowanie tych garniturów itd to jest to przegięcie do tego co napisałeś o premiach , trzynastkach itp , oni mają ludzi w dupie a tacy jak ja mamy im to wybaczać , zapomnij o tym , to tak jakbyś w domu mówił o oszczędzaniu , a sam żył w luksusie , myślisz że rodzina byłaby zadowolona ....

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 18 czerwca 2013, 10:50

kaminiak33 pisze:

w przeciwieństwie do Ciebie , uważam że kupowanie tych garniturów itd to jest to przegięcie do tego co napisałeś o premiach , trzynastkach itp , oni mają ludzi w dupie a tacy jak ja mamy im to wybaczać , zapomnij o tym , to tak jakbyś w domu mówił o oszczędzaniu , a sam żył w luksusie , myślisz że rodzina byłaby zadowolona ....

Twój emot przy wpisie o bezrobociu zasugerował mi, że Cię ta sytuacja cieszy.
Ogólnie do Twojej wypowiedzi powyżej się zgadzam, ale uważam, że trzeba patrzeć całościowo, a nie wybiórczo. Jak słyszę drugi dzień, że w Polsce jest afera o to, że w rządząca partia 36 milionowego kraju wydała ok. 600EUR na jakąś zabawę wolontariuszy, to już mi się nóż w kieszeni otwiera. Z systemy wyciekają miliardy, a my teraz będziemy rozmawiać, czy Tusk miał prawo kupić wino czy nie, czy miał prawo kupić garnitur czy nie. Pewnie, możemy iść w taką debatę, ale podejrzewam, że skorzystają na tym tylko Ci, którzy defraudują gigantyczne środki w postaci jakichś pseudospółek itp.

Tu niech wypowie się KPW, czy wydatki te były poniesione zgodnie z prawem czy nie. Jeśli nie, to PO będzie musiała je zwrócić. Proste. Tu nikt tych wydatków nie ukrył, nikt nie zataił. Podobnie jeśli chodzi o ochronę Kaczyńskiego, jeśli partia miała prawo na to wydać to ok, jak nie to zwrócą. A jeśli nam się to nie podoba, to oddolnie rozpocznijmy inicjatywę zmiany prawa i tyle.

Naprawdę w złą stronę zmierzamy, jeśli najważniejsze media i ludzie jedyne o czym rozmawiają, to o imprezie za 2500 pln.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 11:41

Optymista pisze:
kaminiak33 pisze:

Twój emot przy wpisie o bezrobociu zasugerował mi, że Cię ta sytuacja cieszy.
Ogólnie do Twojej wypowiedzi powyżej się zgadzam, ale uważam, że trzeba patrzeć całościowo, a nie wybiórczo. Jak słyszę drugi dzień, że w Polsce jest afera o to, że w rządząca partia 36 milionowego kraju wydała ok. 600EUR na jakąś zabawę wolontariuszy, to już mi się nóż w kieszeni otwiera. Z systemy wyciekają miliardy, a my teraz będziemy rozmawiać, czy Tusk miał prawo kupić wino czy nie, czy miał prawo kupić garnitur czy nie. Pewnie, możemy iść w taką debatę, ale podejrzewam, że skorzystają na tym tylko Ci, którzy defraudują gigantyczne środki w postaci jakichś pseudospółek itp.

Tu niech wypowie się KPW, czy wydatki te były poniesione zgodnie z prawem czy nie. Jeśli nie, to PO będzie musiała je zwrócić. Proste. Tu nikt tych wydatków nie ukrył, nikt nie zataił. Podobnie jeśli chodzi o ochronę Kaczyńskiego, jeśli partia miała prawo na to wydać to ok, jak nie to zwrócą. A jeśli nam się to nie podoba, to oddolnie rozpocznijmy inicjatywę zmiany prawa i tyle.

Naprawdę w złą stronę zmierzamy, jeśli najważniejsze media i ludzie jedyne o czym rozmawiają, to o imprezie za 2500 pln.

Pewnie, możemy iść w taką debatę, ale podejrzewam, że skorzystają na tym tylko Ci, którzy defraudują gigantyczne środki w postaci jakichś pseudospółek itp.

Optymista to fakt media zajmują się teraz tą pierdołą , ale , o przekrętach, premiach , trzynastkach też mówiły , i czy Ty uważasz że nasze gadanie coś zmieni , bo ja już przestałem w to wierzyć , dla mnie to ludzie bez honoru (większość z nich) plujesz im w twarz a oni mówią że deszcz pada , z takimi ludźmi nie ma co gadać , trzeba ich w... i wszystko na ten temat , tylko w miejsce tych których się pozbędziesz przychodzą inni , do póki nie zmienią się zasady , na jakich oni mogą rządzić nic się nie zmieni , i to mnie wk... najgorzej , 24 lata są przywileje , zniesienie tylko tego to kArwa krok naprzód , każdy to wie tylko wszyscy albo mają to w dupie albo mają przywileje na które reszta musi pracować :evil:

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 18 czerwca 2013, 12:10

Pytanie, czy zlikwidowanie finansowania z budżetu byłoby dobrym rozwiązaniem, czy nie.

A co by nagle stało się złego ?

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 12:26

mateuszjkl pisze:

A co by nagle stało się złego ?

na garnitury by nie mięli Obrazek

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 18 czerwca 2013, 13:46

mateuszjkl pisze:A co by nagle stało się złego ?

Zmuszeni by byli do tego, żeby brać kasę od biznesmenów.
Inaczej mówiąc lobbing byłby gigantyczny, a spora część ustaw forsowana w ramach rozliczeń partia-sponsor. To chyba nie jest najlepszy układ.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 czerwca 2013, 14:17

to, że donald Tusk kupuje garnitury z partyjnych jest co najwyżej godne pochwały. bo powinien brać z budżetowych (budżet kancelarii PRM) i to najdroższych możliwych marek.

i w d* mam żale takich jak Kaminiak, że jest kryzys. to jest kurna premier i mój reprezentant i nie życzę sobie, żeby wyglądał jak ubogi krewny na różnego rodzaju spotkaniach. wystarczy, że zarabia jakieś żałosne pieniądze.

to samo z boiskiem - nie widzę żadnego problemu, wiele firm funduje pracownikom multisporty itp. taka specyfika pracy i rozwijanie kontaktów jest jak najbardziej zasadne. dużo lepiej niż by mieli latać na wyjazdy integracyjne w ciepłe kraje jak to często wysyłają komisje sejmowe.

sumy na ciatka i cygara - fakt nieco to bulwersuje. więcej zarzutów nie znam, nie czytałem samego artykułu.

A i jeszcze jedno w temacie - tym artykułem Tomasz Lis i Newsweek po raz kolejny już udowodnili iż od "niepokornych" dzieli ich odchłań. po prostu udowodnili, że są rzetelnymi i bezstronnymi dziennikarzami a nie partyjnymi podnóżkami.
opisali PIS, opisali PO.
tym czasem w środę zobaczymy siążniste artykuły w Sieci itp jak to DT kradnie pieniądze, tym czasem temat wydatków PIS oczywiście nie istniał.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 18 czerwca 2013, 15:12

to samo z boiskiem - nie widzę żadnego problemu, wiele firm funduje pracownikom multisporty itp. taka specyfika pracy i rozwijanie kontaktów jest jak najbardziej zasadne. dużo lepiej niż by mieli latać na wyjazdy integracyjne w ciepłe kraje jak to często wysyłają komisje sejmowe.

Dobrze, ale to nie jest prywatne przedsiębiorstwo.

Zmuszeni by byli do tego, żeby brać kasę od biznesmenów.

Zmuszeni ? Jedni by brali drudzy nie. Ich sprawa.

Inaczej mówiąc lobbing byłby gigantyczny, a spora część ustaw forsowana w ramach rozliczeń partia-sponsor. To chyba nie jest najlepszy układ.

Jakbyś nie zauważył to największy lobbing jest w UE.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 czerwca 2013, 15:50

Atylla pisze:Dobrze, ale to nie jest prywatne przedsiębiorstwo.

Ale dobrowolna przynależność partyjna i SKŁADKA!

Akurat stadiony były finansowane ze składek. Tu nie ma przypadku "wzbogacania" się jednostek jak w przypadku PIS gdzie z tych pieniędzy opłacano PRYWATNE sprawy Jarosława Kaczyńskiego.

Równie dobrze jak zauważa Nazgul z tych pieniędzy mogą być finansowane wyjazdy integracyjne które mają podobną funkcję.

Śmiechu warte są wasze płacze o zakupionych garniturach, bilbordach, ciastkach, napojach i innych rzeczach z partyjnych pieniędzy bo właśnie po to te pieniądze między innymi są i dobrze że są.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”