PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Na co wydają pieniądze podatnika ?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 15:50

Nazgul pisze:to, że donald Tusk kupuje garnitury z partyjnych jest co najwyżej godne pochwały. bo powinien brać z budżetowych (budżet kancelarii PRM) i to najdroższych możliwych marek.

i w d* mam żale takich jak Kaminiak, że jest kryzys. to jest kurna premier i mój reprezentant i nie życzę sobie, żeby wyglądał jak ubogi krewny na różnego rodzaju spotkaniach. wystarczy, że zarabia jakieś żałosne pieniądze.

to samo z boiskiem - nie widzę żadnego problemu, wiele firm funduje pracownikom multisporty itp. taka specyfika pracy i rozwijanie kontaktów jest jak najbardziej zasadne. dużo lepiej niż by mieli latać na wyjazdy integracyjne w ciepłe kraje jak to często wysyłają komisje sejmowe.

sumy na ciatka i cygara - fakt nieco to bulwersuje. więcej zarzutów nie znam, nie czytałem samego artykułu.

A i jeszcze jedno w temacie - tym artykułem Tomasz Lis i Newsweek po raz kolejny już udowodnili iż od "niepokornych" dzieli ich odchłań. po prostu udowodnili, że są rzetelnymi i bezstronnymi dziennikarzami a nie partyjnymi podnóżkami.
opisali PIS, opisali PO.
tym czasem w środę zobaczymy siążniste artykuły w Sieci itp jak to DT kradnie pieniądze, tym czasem temat wydatków PIS oczywiście nie istniał.

i w d* mam żale takich jak Kaminiak, że jest kryzys. to jest kurna premier i mój reprezentant i nie życzę sobie, żeby wyglądał jak ubogi krewny na różnego rodzaju spotkaniach. wystarczy, że zarabia jakieś żałosne pieniądze.

pierwszy raz się z tobą zgadzam takich jak ja ma w d* ponad połowę moich rodaków , nie wyłączając ciebie , a ja mam w d* czy on będzie mnie reprezentował w garniturze od Armaniego cze w drelichach szytych w Polsce i to jest ta różnica między nami nie jedyna Obrazek

jest kryzys , jeśli jest dla mnie to i on powinien się ograniczyć , to co on zarabia w ciągu miesiąca , ja i inni nie mają harując nawet ROK
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 czerwca 2013, 16:20

na szczęście on jest kimś i od niego zależy bardzo dużo. i dlatego powinien kupić sobie Armaniego.

a tobie może się to nie podobać, a on słusznie powinien mieć to gdzieś.

jest kryzys , jeśli jest dla mnie to i on powinien się ograniczyć , to co on zarabia w ciągu miesiąca , ja i inni nie mają harując nawet ROK
i? a co potrafią zarządzać państwem? są w stanie to udźwignąć? durny prywaciarz ma więcej niż człowiek zarządzający 38 mln państwem. od jakości jego pracy zależy jakość życia 38mln ludzi i to dla nas jest źle skoro na ministra nie da się wziąć fachowca, bo zarobki za małe.
powinien zarabiać sporo więcej.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 czerwca 2013, 16:55

kaminiak33 pisze:jest kryzys , jeśli jest dla mnie to i on powinien się ograniczyć
Czyli premierzy powinni dbać o interesy Polski za granicami ubrani w "drelichy"? I jeszcze mogliby podjeżdżać komunikacją miejską pod miejsce spotkania? Ochrona obiektu mogłaby wziąć ich za ...dresiarzy ;-)

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 czerwca 2013, 20:29

Nazgul pisze:na szczęście on jest kimś i od niego zależy bardzo dużo. i dlatego powinien kupić sobie Armaniego.

i? a co potrafią zarządzać państwem? są w stanie to udźwignąć? durny prywaciarz ma więcej niż człowiek zarządzający 38 mln państwem. od jakości jego pracy zależy jakość życia 38mln ludzi i to dla nas jest źle skoro na ministra nie da się wziąć fachowca, bo zarobki za małe.
powinien zarabiać sporo więcej.

na szczęście on jest kimś i od niego zależy bardzo dużo. i dlatego powinien kupić sobie Armaniego.

pewnie że ma to gdzieś nie tylko może mieć to gdzieś , a tacy jak ty niestety mu na to pozwalają , dla ciebie to bez różnicy w jakich ciuchach , ma cie gdzieś i łże jak najęty , dla mnie taki kit to z gołą d* może sprzedawać , będzie taniej :lol:

durny prywaciarz ma więcej niż człowiek zarządzający 38 mln państwem.

i w tym sęk on pewnie tak jak ty ma tego prywaciarza za durnego , wyjaśniłbym ci dlaczego tak jest , ale dwa ostrzeżenia mi wystarczą Obrazek

co do tego zarządzania 38 mln państwem już ci to kiedyś tłumaczyłem , ale powtórzę każdy kretyn potrafi się rządzić , na KRECHĘ , tym bardziej że nie on będzie to spłacał Obrazek

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 czerwca 2013, 21:26

bleble kłamie drogo kłamie pieniądze czemu mi nie dali olaboga ile to pieniedy ile bym se piwa kupił blblbblle - streszczenie moralnych rozterek kaminiaka.
co do tego zarządzania 38 mln państwem już ci to kiedyś tłumaczyłem , ale powtórzę każdy kretyn potrafi się rządzić , na KRECHĘ , tym bardziej że nie on będzie to spłacał
aha. geniuszu ekonomi, Tusk cały czas "spłaca" swoje długi. po pierwsze płaci podatki od własnej pensji. po drugie istnieje coś takiego jak koszty obsługi długu, które rząd płaci co roku bo rzadko, które obligacje są np. 5 czy 10 letnie. większość to 2-3 latki.
Twoje bredzenie o długu nie ma żadnego sensu, bo nawet nie masz pojęcia z skąd tez wzrost długu nam się wziął. ale bredzisz. jakby go nie było to byś beczał jak owca, że Tusk głodzi emerytów a do szpitala nie przyjmują nawet zawałowców.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 czerwca 2013, 21:46

Może kaminiak ma paraliżujące jego funkcjonowanie długi.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 18 czerwca 2013, 22:34

Z długiem to jest ciekawa sytuacja, bo pożyczamy tyle, ile wynosi koszt obsługi długu.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 19 czerwca 2013, 06:39

Kaminiak, mam wrażenie, że zabrnąłeś za daleko i na dobrą sprawę nie wiesz jak się teraz nieco wycofać :)

Jak widziałem wczoraj w mediach premiera kraju tłumaczącego się ze zorganizowania imprezy za 2500 pln, to stwierdziłem, że dla nas wszystkich jest to niesamowita kompromitacja.

Ja rozumiem, gdyby tam były jakieś kompromitujące wydatki. Ale na dobrą sprawę Newsweek nie opublikował praktycznie nic takiego, co by mogło powodować nasze zgorszenie. Garnitury? Wina? Błagam Was. Miliard ważniejszych problemów w państwie, a nasza elita czwarty dzień o tym samym.

Piękny zastępczy temat Lis przygotował PO. Teraz premier Tusk wyszedł ponownie z pomysłem zlikwidowania finansowania partii z pieniędzy publicznych i w efekcie oponenci staną w rozkroku. Bo z jednej strony krytykują PO i Tuska niemiłosiernie za te wydatki, a z drugiej zaraz będą bronić istniejącego stanu. Jak myślicie, kto wyjdzie na głupka?
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 czerwca 2013, 10:51

Nazgul pisze:bleble kłamie drogo kłamie pieniądze czemu mi nie dali olaboga ile to pieniedy ile bym se piwa kupił blblbblle - streszczenie moralnych rozterek kaminiaka.
co do tego zarządzania 38 mln państwem już ci to kiedyś tłumaczyłem , ale powtórzę każdy kretyn potrafi się rządzić , na KRECHĘ , tym bardziej że nie on będzie to spłacał
aha. geniuszu ekonomi, Tusk cały czas "spłaca" swoje długi. po pierwsze płaci podatki od własnej pensji. po drugie istnieje coś takiego jak koszty obsługi długu, które rząd płaci co roku bo rzadko, które obligacje są np. 5 czy 10 letnie. większość to 2-3 latki.
Twoje bredzenie o długu nie ma żadnego sensu, bo nawet nie masz pojęcia z skąd tez wzrost długu nam się wziął. ale bredzisz. jakby go nie było to byś beczał jak owca, że Tusk głodzi emerytów a do szpitala nie przyjmują nawet zawałowców.

bleble kłamie drogo kłamie pieniądze czemu mi nie dali olaboga ile to pieniedy ile bym se piwa kupił blblbblle - streszczenie moralnych rozterek kaminiaka.

upał ci chyba doskwiera , lepiej by było żebyś nic nie pisał jak masz tak pieprzyć Obrazek

to tyle komentarza do twoich wypocin Obrazek

Tusk cały czas "spłaca" swoje długi.

dobrze że chociaż to w cudzysłowie napisałeś :lol:

Kaminiak, mam wrażenie, że zabrnąłeś za daleko i na dobrą sprawę nie wiesz jak się teraz nieco wycofać :)

Jak widziałem wczoraj w mediach premiera kraju tłumaczącego się ze zorganizowania imprezy za 2500 pln, to stwierdziłem, że dla nas wszystkich jest to niesamowita kompromitacja.

Ja rozumiem, gdyby tam były jakieś kompromitujące wydatki. Ale na dobrą sprawę Newsweek nie opublikował praktycznie nic takiego, co by mogło powodować nasze zgorszenie. Garnitury? Wina? Błagam Was. Miliard ważniejszych problemów w państwie, a nasza elita czwarty dzień o tym samym.

Piękny zastępczy temat Lis przygotował PO. Teraz premier Tusk wyszedł ponownie z pomysłem zlikwidowania finansowania partii z pieniędzy publicznych i w efekcie oponenci staną w rozkroku. Bo z jednej strony krytykują PO i Tuska niemiłosiernie za te wydatki, a z drugiej zaraz będą bronić istniejącego stanu. Jak myślicie, kto wyjdzie na głupka?

a nasza elita czwarty dzień o tym samym.

mnie Optymista do tej "elity" nie mieszaj :wink: , jesteś w pożo facet , i tak samo jak ja wiesz dobrze że te 2500 pln, to nie problem ...

problem to

nepotyzm

przywileje

dług

który dla Nazgula i Worka nie jest żadnym problemem , a stać nas na spłacanie samych odsetek , to nie ja zabrnąłem , tylko ta niby "elita" zadowolona z tego syfu :lol:

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 19 czerwca 2013, 11:56

I co?Dalej będziecie szydzić z JKM?Rozpier.....ć to tałatajstwo na cztery strony świata!Popatrzcie na te prostackie oblicza nierobów marnotrawiących nasze podatki! Donald Tusk przyznaje,że mu przykro.Przykro, bo sprawa się rypła i informacja poszła w teren.

[ Dodano: Sro 19 Cze, 2013 ]
Pamiętacie w jaki sposób Urban przeprosił Tuska?Powiedział tak-"Panie Tusk, przepraszam pana,że z mojego powodu zrobił pan z siebie głupka"

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 19 czerwca 2013, 12:21

Ostatnio główny temat mediów to finansowania partii z budżetu i ich różne wydatki. Ojcem "sukcesu", który ma zakazać finansowania partii z budżetu będzie Donald Tusk, który chce to zrobić, a wredna opozycja nie chce. Wildstein dobrze to ujął :
Bębny władzy

Prorządowe media ruszają do ataku, bo sytuacja staje się alarmująca. PO coraz wyraźniej przegrywa z PiS. Trzeba sięgnąć po ostateczną broń: odciąć partię Kaczyńskiego od funduszy.

Główny nurt medialny zajął się finansami największych partii. Już wcześniej wydatki PiS tropił ulubiony pluszak premiera. Nie wywołało to jednak szczególnego rezonansu i pokazało, że nowa sytuacja wymaga nowego podejścia. Nagonka na opozycję i głoszenie, że krytyka partii rządzącej – jako legalnie wybranej – jest zamachem na samą demokrację, przestała wystarczać. W tych warunkach „Gazeta Wyborcza” zaproponowała nowość: lustrację wydatków nie tylko opozycji, ale i partii rządzącej.

Nie jest to oczywiście podejście symetryczne. Autorki „Wyborczej” drobiazgowo śledzą zlecenia dla przeciwników, ale do swojego ogródka nie zaglądają. Nie pochylają się na przykład nad bogatą działalnością Jacka Żakowskiego, a zamieszczony obok komentarz moralisty Seweryna Blumsztajna piętnuje wyłącznie Krzysztofa Skowrońskiego, którego radio wykonało jakąś pracę na rzecz PiS.

Reakcja mediów tego samego nurtu, które analizują wydatki opozycji, potwierdza jedynie to samo. Dziennikarze TVN zauważyli przede wszystkim koszty ochrony Jarosława Kaczyńskiego, które wstrząsnęły nimi zdecydowanie bardziej niż wcześniejsza napaść na działaczy PiS, zamordowanie jednego oraz ciężkie zranienie drugiego. A wtedy celem był Kaczyński.

Tego samego dnia, gdy media zaczęły oburzać się na wydatki partii politycznych, ugrupowanie rządzące zaproponowało likwidację ich finansowania z budżetu państwa.

Swego czasu Donald Tusk deklarował, że nie weźmie grosza z funduszy publicznych i… zgarnął tyle, ile dawali. Tłumaczył jednak, że do aktu tego zmusili go konkurenci, którzy bezwstydnie przyjęli to, co przysługiwało im tytułem prawa.

W tym przypadku szef PO nie kłamał. Walka o zniesienie dotacji dla partii leży w jego najlepiej pojętym interesie. Jako eksponent sprzęgniętego z międzynarodowymi grupami interesu establishmentu III RP może liczyć na wsparcie, przy którym dotacje budżetowe nie znaczą nic. Sprawując władzę potrafi się zrewanżować.

Tego dnia, gdy „Wyborcza” biadała nad tysiącami, które budżet państwa przeznacza na partie polityczne, odbyło się walne zgromadzenie Banku Pekao SA, które przerwano po publicznych pytaniach, jakie jego władzom zadał Jerzy Bielewicz. W dużej mierze dotyczyły one relacji między bankiem a Agorą (wydawcą „Wyborczej”) oraz siostrzanymi spółkami – ITI i TVN. W tym przypadku potencjalne sumy liczyć należało w grubych milionach. Długoletnim szefem Banku Pekao SA był przecież Jan Krzysztof Bielecki, najbliższy przyjaciel i współpracownik obecnego premiera.

Blisko pół miliarda władze Warszawy wydały na remont stadionu Legii, która jest własnością ITI. A w „Wyborczej” rozliczającej wydatki partyjne dominują reklamy spółek zależnych od władzy państwowej.

Rozliczenia funduszy partyjnych pokrywały się kurzem od marca. Nagle dzielne dziennikarki „Wyborczej” uznały je za niezwykle aktualne. To zrozumiałe. Sytuacja staje się alarmująca. PO coraz wyraźniej przegrywa z PiS. Trzeba sięgnąć po ostateczną broń: odciąć partię Kaczyńskiego od funduszy i wykorzystać wszystkie rezerwy do obrony status quo. Dziennikarscy moraliści nadają się do tego w sposób szczególny.
LINK

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 czerwca 2013, 12:45

GrandProtestant pisze:I co?Dalej będziecie szydzić z JKM?Rozpier.....ć to tałatajstwo na cztery strony świata!Popatrzcie na te prostackie oblicza nierobów marnotrawiących nasze podatki! Donald Tusk przyznaje,że mu przykro.Przykro, bo sprawa się rypła i informacja poszła w teren.

[ Dodano: Sro 19 Cze, 2013 ]
Pamiętacie w jaki sposób Urban przeprosił Tuska?Powiedział tak-"Panie Tusk, przepraszam pana,że z mojego powodu zrobił pan z siebie głupka"

nie lubię faceta ale jego poglądy są mi najbliższe :lol:

co do reszty tych nierobów zgadzam się w całej rozciągłości Rozpier.....ć to tałatajstwo na cztery strony świata! Obrazek

Ostatnio główny temat mediów to finansowania partii z budżetu i ich różne wydatki. Ojcem "sukcesu", który ma zakazać finansowania partii z budżetu będzie Donald Tusk, który chce to zrobić, a wredna opozycja nie chce.

wredna opozycja nie chce , dlatego on chce to zrobić , bo i tak wie że z tego gówno będzie :wink:

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 19 czerwca 2013, 14:39

Nie chcę, aby premier- lub prezydent mojego kraju- miał szczery i szczerbaty uśmiech,zarost pod nosem (kojarzący się z owłosionym penisem) i wdzianko z bazaru.Natomiast stomatologa,fryzjera i zakup garnituru powinni sobie opłacić z własnego biednego wynagrodzenia.Tak nakazuje zwykła ludzka uczciwość i honor.No cóż,jeśli tych zasad nie wynieśli z rodzinnego domu, to dalej będą nos wycierać w rękaw koszuli od Armaniego.Głosujmy na JKM-dobra rada nigdy nie jest zła.Podobnie jak piwo. :wink:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 19 czerwca 2013, 15:08

nie no jednak panowie i panie umiar znać powinni i bielizny sobie nie kupować.

Lis nie podrzucił Tuskowi tematu, tylko Tusk jest bardzo dobry w te bierki i spada właśnie na 4 łapy.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 19 czerwca 2013, 15:59

Nazgul pisze:Lis nie podrzucił Tuskowi tematu, tylko Tusk jest bardzo dobry w te bierki i spada właśnie na 4 łapy
Właśnie jedną łapę ma kontuzjowaną.A spada mu poparcie dlatego,że PO po prostu się programowo wypaliła.Widać dwie rysy na fundamencie które spowodują rozłam na mniejsze partyjki-to nieunikniony scenariusz na najbliższą przyszłość.Z tego powodu nie będę rwał sobie włosów z głowy ani płakał w poduszkę.Jeśli chodzi o PIS, to też niech idą w pis-du.AMEN.

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”