PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Koniec Schetyny w PO?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 13:38

Worek pisze:Przykro mi, ale kompletnie nie rozumiem waszego oburzenia na Nałęcza.

To można przecież prawnie rozstrzygnąć. Tak trudno pomyśleć?
Ta cała rozmowa to jest korupcja: "Ty mi dajesz korzyść, a ja robię określoną czynność" - Za to powinno się siedzieć w więzieniu/roboty publiczne/grzywna.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 października 2013, 13:48

dejpanspokój pisze:Ta cała rozmowa to jest korupcja: "Ty mi dajesz korzyść, a ja robię określoną czynność" - Za to powinno się siedzieć w więzieniu/roboty publiczne/grzywna.

Za każde negocjacje koalicyjne powinieneś, w związku z tym sadzać do więzienia.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 13:56

Worek pisze:
dejpanspokój pisze:Ta cała rozmowa to jest korupcja: "Ty mi dajesz korzyść, a ja robię określoną czynność" - Za to powinno się siedzieć w więzieniu/roboty publiczne/grzywna.

Za każde negocjacje koalicyjne powinieneś, w związku z tym sadzać do więzienia.

Nie wiem czy za każde. Po co uogólniasz? Jeśli koalicjanci dogadują się na gruncie programu, harmonogramu i stanowisk jakie MUSZĄ objąć z racji wykonywanych obowiązków to za co mają siedzieć w więzieniu? Bez jaj.

Ale jeśli jeden drugiego KORUMPUJE dając mu korzyść majątkową (załatwienie posady jest korzyścią majątkową lub powinna być) to za to MUSI być kara.
Korupcja jest nielegalna - Profesór z Óniwersytetu się dziwi i nie ma recepty? Dno.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 października 2013, 14:31

dejpanspokój pisze:Nie wiem czy za każde. Po co uogólniasz? Jeśli koalicjanci dogadują się na gruncie programu, harmonogramu i stanowisk jakie MUSZĄ objąć z racji wykonywanych obowiązków to za co mają siedzieć w więzieniu? Bez jaj.

Nie widzę różnicy.

dejpanspokój pisze:Ale jeśli jeden drugiego KORUMPUJE dając mu korzyść majątkową (załatwienie posady jest korzyścią majątkową lub powinna być) to za to MUSI być kara.

Tylko jak to precyzyjnie określisz, tak żebyś nie sadzał do więzień każdego ministra.

dejpanspokój pisze:Korupcja jest nielegalna - Profesór z Óniwersytetu się dziwi i nie ma recepty? Dno.

O ile to była korupcja. Za korupcję polityczną w tym kraju jeszcze nie sadzają. Dalej nie rozumiem jakie masz pretensje do Nałęcza? No chyba, że chciałeś mu rąbnąć "aparatczykiem" to, ok.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 29 października 2013, 14:44

Ale jeśli jeden drugiego KORUMPUJE dając mu korzyść majątkową (załatwienie posady jest korzyścią majątkową lub powinna być) to za to MUSI być kara.
Korupcja jest nielegalna - Profesór z Óniwersytetu się dziwi i nie ma recepty? Dno.
dokładnie, a potem problemy że przedsiębiorstwo państwowe nie rentowne że źle zarządzane, jak w tym kraju ma być dobrze jak tu nawet wewnątrz partii korupcja. Ale nie którym to nie przeszkadza, nie Worek ?, później będziesz pisał że bardzo dobrze iż przedsiębiorstwa są sprzedawane za symboliczną złotówkę skoro państwo nie umie nim zarządzać, prawda ?
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 14:48

Worek pisze:Nie widzę różnicy.

Hmmm...

1. Przychodzę do lekarza i daję mu kasę (albo inną korzyść np. zatrudniam jego żonę w KGHM i za parzenie herbaty dostaje 5tys/mc) tylko za to, żeby mnie zoperował jutro, a nie za 2 lata bo taka jest kolejka.

2. Przychodzę do polityka i daję mu kasę (albo inną korzyść np. zatrudniam jego żonę w KGHM i za parzenie herbaty dostaje 5tys/mc) tylko za to, żeby na mnie zagłosował w wyborach.

Widzisz różnicę?
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 października 2013, 14:59

W punkcie pierwszym jest to korupcja ścigana prawem.
W punkcie drugim ta korupcja jest wewnętrzną sprawą partii.

Ot różnica. Aby nie było wątpliwości - obie są naganne.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 15:08

Worek pisze:W punkcie pierwszym jest to korupcja ścigana prawem.
W punkcie drugim ta korupcja jest wewnętrzną sprawą partii.

Ot różnica. Aby nie było wątpliwości - obie są naganne.

Dlatego pan Nałęcz nie powinien się dziwić i rżnąć durnia tylko stwierdzić, że każda próba korupcji powinna być karana (a tu przecież chodziło o stanowisko w państwowej firmie).

To co napisałeś jest niekonstytucyjne. Bo jakim prawem polityk może korumpować, a zwykły obywatel już nie?
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 października 2013, 15:18

Dlatego pan Nałęcz nie powinien się dziwić i rżnąć durnia tylko stwierdzić, że każda próba korupcji powinna być karana (a tu przecież chodziło o stanowisko w państwowej firmie).

Nie każda. Możesz zrobić krzywdę ludziom, których korupcja powinna ci wisieć kalafiorem.

dejpanspokój pisze:To co napisałeś jest niekonstytucyjne. Bo jakim prawem polityk może korumpować, a zwykły obywatel już nie?

Możesz. Możesz mnie skorumpować za stanowisko moderatora na tym forum i gówno komu do tego.
Może mnie skorumpować kolega z klubu (zarejestrowanego w sądzie) butelką alkoholu, żebym na niego zagłosował na najbliższym walnym i polskiemu państwu gówno do tego. Za to jak się by o tym dowiedzieli inni członkowie klubu powinni nas za to wypierniczyć z klubu na zbitą mordę.

Dostrzegłeś różnice? Chociaż nawet jeśli nie, to mam to gdzieś.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 15:31

Worek pisze:
dejpanspokój pisze:To co napisałeś jest niekonstytucyjne. Bo jakim prawem polityk może korumpować, a zwykły obywatel już nie?

Możesz. Możesz mnie skorumpować za stanowisko moderatora na tym forum i gówno komu do tego.
Może mnie skorumpować kolega z klubu (zarejestrowanego w sądzie) butelką alkoholu, żebym na niego zagłosował na najbliższym walnym i polskiemu państwu gówno do tego. Za to jak się by o tym dowiedzieli inni członkowie klubu powinni nas za to wypierniczyć z klubu na zbitą mordę.

Dostrzegłeś różnice? Chociaż nawet jeśli nie, to mam to gdzieś.

Słabiutko z argumentowaniem. Myślałem, że się wycofasz z brnięcia w zaparte ale chyba brak Ci odwagi.

To ja Ci wyjaśnię na czym polega różnica i dlaczego Twoje argumenty są spod budki z piwem:

To o czym ja mówię dotyczy struktur państwowych, publicznych. Ty natomiast podajesz przykłady jakichś prywatnych inicjatyw, które nikogo nie obchodzą.
Kogo obchodzi to forum? Dopóki to finansujesz to możesz wszystko - Twoja brocha.
Ale jeśli działasz za publiczne pieniądze lub korumpujesz przedstawiciela lub instytucję publiczną to ponosisz karę.
Czy Ty naprawdę tego nie rozróżniasz?
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 października 2013, 15:38

nie widzi. bo korupcja w sensie karnym w PL tego nie dotyczy.
co najwyżej można to podciągnąć pod działanie na niekorzyść spółki ale musiałby to zgłosić KGHM.

takie jest prawo.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 października 2013, 15:43

Nazgul pisze:nie widzi

Dlatego mam to głęboko gdzieś. Szkoda prądu na jałową ewangelizację.

Nazgul pisze:bo korupcja w sensie karnym w PL tego nie dotyczy.

Słusznie.
Ot cała różnica. Wszystko co możemy zrobić to kazać się chłopcom z PO pocałować w dupę przy następnych wyborach.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 15:50

Nazgul pisze:nie widzi. bo korupcja w sensie karnym w PL tego nie dotyczy.
co najwyżej można to podciągnąć pod działanie na niekorzyść spółki ale musiałby to zgłosić KGHM.

takie jest prawo.

Spoko. Jest super. Nic się nie stało, to tylko korupcja polityczna. Profesór Nałęcz z Óniwersytetu bidulek nie ma pojęcia co z tym zrobić. Co za ciasny umysł.

Prawo prawem. Można wszystko uchwalić. Uchwalili, że OFE ci zeżre połowę tego co wpłacasz na emeryturę i też jest dobrze. Po co o tym gadać.
PiS uchwali, że w każdym mieście będzie pomnik Kaczyńskiego,a w każdej wsi jego kota. Po co ich za to łajać, przecież takie jest prawo.
Gratuluję!
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 października 2013, 16:45

Spoko. Jest super. Nic się nie stało, to tylko korupcja polityczna. Profesór Nałęcz z Óniwersytetu bidulek nie ma pojęcia co z tym zrobić. Co za ciasny umysł.
a co byś góniószu chcuł zrobić?
nigdzie na świecie inaczej nie jest, i nigdy nie było.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 29 października 2013, 17:16

Nazgul pisze:
a co byś góniószu chcuł zrobić?
nigdzie na świecie inaczej nie jest, i nigdy nie było.

Rozróżniasz kolory?

Obrazek

cytat pisze:Art. 230. § 1. Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dalej chcesz rżnąć głupa?
Żeby Polska...

Wróć do „PO (Platforma Obywatelska)”