PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI ODBUDUJE POTĘGĘ LEWICY?

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 13 września 2007, 14:10

Kiedy Polska będzie tak potężna jak USA będziemy mogli swoje problemy rozgrywac na arenie międzynarodowej. Porownywanie tych dwóch krajow jest smieszne.
A Eureko musi zostać zburzone...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 września 2007, 14:12

Ah czyli już w cywilizowanym świecie istnieją takie zachowania.... Miło, że tak szybko zmieniasz zdanie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 13 września 2007, 14:15

Nie ma takich zachowań, bo nikt poważny nie opowiada, że Bush zagraża demokracji w USA. Takie opinie wyglaszają co najwyżej francuscy maoiści. Jeśłi chcesz możesz do nich dołączyć. Wcześniej tylko kup sobie koszulkę z napisem "Che Guevara".

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 września 2007, 14:21

że Bush zagraża demokracji w USA.
Krótka pamięć murzynka Kali. Pamiętamy ogromne debaty na temat podsłuchów CIA i FBI, na temat nowej doktryny bezpieczeństwa Busha, w której takie hasła wprost padały (dowolne podsłuchiwanie rozmów, czytanie maili itp).
Z tym, że Bush przy Kaczyńskim to dzieciaczek z lizakiem.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 13 września 2007, 14:23

Z tą rożnicą, że tam w opozycji są powazni politycy, a nie oszołomy i pieski oligarchów. Zresztą sprawa podsłuchów była chyba REALNYM problemem, a nie problemem Kaczmarka.

1234
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: 1234 » 13 września 2007, 14:35

Nazgul pisze:
że Bush zagraża demokracji w USA.
Krótka pamięć murzynka Kali. Pamiętamy ogromne debaty na temat podsłuchów CIA i FBI, na temat nowej doktryny bezpieczeństwa Busha, w której takie hasła wprost padały (dowolne podsłuchiwanie rozmów, czytanie maili itp).
Z tym, że Bush przy Kaczyńskim to dzieciaczek z lizakiem.

Ze dwa tygodnie temu Bush musial odwolac swojego Prokuratorea Generalnego, bo podsluchiwal bez zezwolenia.
Kaczor sie na to nigdy nie zdobedzie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 września 2007, 14:39

Z tą rożnicą, że tam w rządzie są powazni politycy, a nie oszołomy i pieski oligarchów.

Tam wszyscy są "oligarchami" Towarzyszu socjalisto. Tam się oficjalnie bierze kasę na kampanie od firm. A rządzie są członkowie rad nadzorczych największych firm.
Mimo to nikt nie bredzi o szarych sieciach, oligarchach, których w Polsce zresztą nie ma itp.

[ Dodano: Czw 13 Wrz, 2007 ]
Zresztą jeśli jest się biedny to nie ma sie czego szukać w polityce, bo bogactwo jest w USA dla wyborców miarą zaradności i kompetencji.
W Polsce można być utrzymywanym przez mamusię i być premierem.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 14 września 2007, 16:28

W USA troszkę inaczej wyglądał dobór kadr przez ostatnie 200 lat demokracji. Tam rzeczywiście mamy potężny kapital u wladzy, ale w 90% jest to kapitał amerykański. U nas z kolei zbyt dużą siłą dysponują ludzie związani z dawnym obozem władzy komunistycznej, ktorzy nie sa lojalni wobec naszego państwa. I to jest ta mala różnica.

Awatar użytkownika
Juzek...
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Juzek... » 09 października 2007, 20:40

Pytanie do wyborców LiD-u.

1.Nie macie lepszej twarzy oprócz tej zapitej, bełkoczącej gęby Kwąśniewskiego?

2.Jaką wyborcy mogą mieć pewnośc że Kwaśniewski jako "premier" nie będzie się tak zachowywał podczas np. szczytu w Brukseli. ?

3. Czy jeżeli Kwaśniewski zrobiłby na oczach kamer kupę na środku ulicy dalej głosowalibyście na niego twierdząc że lepszy PIJANY Kwaśniewski niż trzeźwy Kaczyński. Czy wy macie jakieś zasady. ? To jest dla was wielki człowiek ???

To już jest gorszy fanatyzm niż niektórych słuchaczy RM

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 10 października 2007, 14:35

Kurcze szkoda że nie jestem wyborcą LiDu bo bym ci podpowiadał na pytania. Ale jako nie wyborca LiDu na pkt. 3 TAK ZDECYDOWANIE :!: .
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 10 października 2007, 16:38

A ja Ci odpowiem na pkt.1.
Mają, ale właśnie na tą ZBGK postawili bo znaleźli niezagospodarowany elektorat. I chyba wiedzą co robią. Uzasadnię. Mam znajomego byłego alkoholika. Teraz to właściwie nie wiem czy były czy praktykujący bo się parę lat nie widziałam. W każdym razie wtedy był AA. Był posłem z KPN. Przed kampanią wyborczą nikt go nie znał bo nie posiadał żadnych zasług, ale kampanię sobie dobrze zorganizował i wiesz jak się towarzystwo zmobilizowało? i poszło grzecznie na wybory a jakbyś chciał wiedzieć to trochę tego jest. A jaka duma że głosują na swojego? LiD ma rację że nie lekceważy tego elektoratu :lol:
Ja na ich miejscu wystawiłabym w każdym okręgu takiego kandydata. I mieliby duże szanse na dobre wyniki. Już za późno żeby ten pomysł wykorzystali dlatego piszę.
Ostatnio zmieniony 10 października 2007, 16:46 przez wuzetka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 02 listopada 2007, 17:56

No dobra, jest już po wyborach, Olo ogłosił swoją emeryturę a ja zastanawiam się czy aby na pewno.
Fakt, że Prezydent ma % problemy, jest chyba bezsprzeczny. Obserwując jednak reakcje LiDowskiego elektoratu nie ma to większego znaczenia.
Kłopot jednak w tym, że postawa Aleksanda "Wielkiego" nie zyskuje aprobaty Wojtka "Strażaka", który zdaje sie być zdeterminowany do przeprowadzenia zmiany pokoleniowej na polskiej lewicy.
Wykasował Leszka "co sie nie obronił", doprowadził Ola do wyjścia, ciekawe co planuje w najbliższym czasie? Jest duża szansa, że rozgrywając mądrzę tę partię politycznych szachów stanie sie liczącą postacią w Sejmie i nie tylko.
Żyjcie tak jakby każdy dzień miał być Waszym ostatnim

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 02 listopada 2007, 18:56

Fakt, że Prezydent ma % problemy, jest chyba bezsprzeczny. Obserwując jednak reakcje LiDowskiego elektoratu nie ma to większego znaczenia.

Nie do końca. Pierwsza wpadka na Ukrainie nie zaszkodziła, głównie z powodu celnego tłumaczenia: "czepta się tramwaja, jestem wolnym człowiekiem". Natomiast druga "psiiieeee Saaaabo" położyła LiD na łopatki. Kulawe tłumaczenie z wirusem filipińskim było prezentem dla PO i myślę, że kosztowało LiD 5-7% poparcia.

W każdym razie pamiętaj, że Olejniczak jest "człowiekiem Kwaśniewskiego". Jestem członkiem SLD, ale sam zastanawiam się co z nim będzie. Bardzo prawdopodobne jest zastąpienie go kims bardziej wyrazistym. Kim? Nie wiem.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 02 listopada 2007, 19:17

XXviX pisze:Olejniczak jest "człowiekiem Kwaśniewskiego".

Moim zdaniem nic z tego nie wynika. Znałem środowisko opolskiego SLD sprzed kilku lat. Tam na porządku dziennym było odwracanie się od swoich politycznych promotorów. Nie popieram tego, bo uważam że w bardzo wielu przypadkach jest to po prostu nie fair.
Myślę, że Kwaśniewski jest tak mocno i dobrze zakorzeniony w świadomości obywateli, że w momencie, w którym postanowi wrócić zrobi to bardzo skutecznie.
Żyjcie tak jakby każdy dzień miał być Waszym ostatnim

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 04 listopada 2007, 10:50

Postanowił to już zrobić w czasie kampanii i cudu nie było. Prezydent to urząd dosyć symboliczny, głowa państwa itepe. Uważam że po zakończeniu kadencji (o ile nie stara się o drugą) powinien wycofać się z bieżącej polityki. Bo tak czy siak, jakoś nie wychodzi im to politykowanie już. Czy to Wałęsie, czy Kwaśniewskiemu (Jaruzelski do polityki nie wracał).
Yo, she-bitch! Let's go!

Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”