PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Listy wyborcze Sojuszu

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Listy wyborcze Sojuszu

Postautor: RussionFan » 10 września 2007, 22:49

Oczywiście nie mogło się obejść bez zgrzytów. Najwięcej hałasu robi Leszek Miller, który prawdopodobnie nie będzie mógł wystartować do Sejmu z Łodzi. Były premier swoją złość wylewa m. in. w wywiadzie dla Dziennika link.

Spór trwa także w pierwsze miejsce w Warszawie, gdzie Borowski mający wsparcie Kwacha i Olejniczaka rywalizuje z Kaliszem, którego popierają mazowieckie struktury SLD.

Czy ambicje liderów da się pogodzić czy też politycy będą szukać swego miejsca poza LiDem?
Miller mówi nawet, że "wydarzenia ostatnich dni i godzin każą mi jednak dokonać rewizji poczucia lojalności", czy będzie grozić odejściem z partii jak Rokita, któremu nie podoba się krakowska lista PO?

Moim zdaniem Leszek Miller powinien dostać swoją szansę w postaci ostatniego miejsca na liście łódzkiej (w takim wypadku Olejniczak nie powinien stamtąd kandydować, jego gorszy wynik od Millera stawiałby go w niekorzystnym świetle), a jego ewentualny dobry wynik mógł by być zaczątkiem rewizji oceny działań rządu Sojuszu w latach 2001-05. Jeśli politycy SLD chcą odzyskać popularność, to nie mogą się godzić z tezą, że tworzyli najgorszy rząd III RP, muszą przekonać ludzi, że potrafią dobrze rządzić, że zarzuty stawiane rządowi Millera takie jak kiepskie wyniki gospodarcze były od nich niezależne, a rzekome afery jedynie burzami w szkankach wody, sztucznie pompowanymi przez opozycje.
Problemem jest stanowisko A. Kwaśniewskiego, którego osobista niechęć do Millera nakazuje mu blokować takie rozwiązanie. A jego pozycja jest na tyle silna, że jego wola pewnie się spełni.

W Warszawie pierwsze miejsce powinien dostać Borowski. Miał on lepszy wynik 2 lata temu niż Kalisz mimo startowania z listy partii, która miała mniejsze szanse na dostanie się do parlamentu. Jest to polityk, który konsekwentnie buduje swoją pozycje, który reprezetnował lewice w najbardziej prestiżowych wyborach ostatnich lat - najpierw na prezydenta RP, a później prezydenta stolicy - w tych drugich wyoborach pokazał, że może liczyć na spore poparcie Warszawiaków, być może nawet mógłby przebić wynik Kaczyńskiego, choć pewnie nie Tuska.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 11 września 2007, 07:51

RussionFan pisze:Były premier swoją złość wylewa m. in. w wywiadzie dla Dziennika

A mi tam szkoda. Dodałby LiDowi kolorytu i może przynajmniej ktoś potrafiłby się PiSowi odgryzać.

Spór trwa także w pierwsze miejsce w Warszawie, gdzie Borowski mający wsparcie Kwacha i Olejniczaka rywalizuje z Kaliszem, którego popierają mazowieckie struktury SLD.

Czyżby walka wewnątrz dawnej prezydenckiej "familii". Przecież Kalisz to nie jest człowiek Kwaśniewskiemu nieznany ;)

RussionFan pisze:Moim zdaniem Leszek Miller powinien dostać swoją szansę w postaci ostatniego miejsca na liście łódzkiej (w takim wypadku Olejniczak nie powinien stamtąd kandydować, jego gorszy wynik od Millera stawiałby go w niekorzystnym świetle),

Podobno Miller jest kością niezgody między SLD a PD. Dla jednego Millera Kwaśniewski nie poświęci Mazowieckiego, Geremka czy Frasyniuka.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 11 września 2007, 18:11

Kalisz powinien ustąpić Borowskiemu, dla dobra koalicji po pierwsze, a po drugie we dwóch mogą zgarnąć więcej głosów na liście.
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 11 września 2007, 20:55

Dla to dwa mocne nazwiska, które na 100% znajdą się w Sejmie. Kolejność, oprócz prestiżu, nie powinna być przedmiotem niesnasek. Dla mnie bynajmniej...

BTW, coś się wreszcie na lewicy rusza. Szkoda tylko, że na wybory, a nie wcześniej...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 12 września 2007, 15:24

Wyrósł kolejny problem, bo lokalni działacze nie godzą się na Celińskiego i Nałęcza. I ja ich rozumiem.

http://serwisy.gazeta.pl/wybory2007/1,8 ... 79767.html
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 12 września 2007, 17:35

Dziadek Mróz pisze: lokalni działacze nie godzą się na Celińskiego i Nałęcza. I ja ich rozumiem.

A ja nie rozumiem, dlaczego nie godzą się na Celińskiego. Przecież Celiński, jako jeden z bardzo nielicznych SLD-owców, był w "Solidarności" - co mu się chwali - w przeciwieństwie do znacznej większości SLD-owców, wywodzących się z PZPR.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 12 września 2007, 19:41

Pewnie dlatego się nie godzą.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 12 września 2007, 20:10

Cześć mu i chwała.
A przydał się do czegoś jak był w sejmie? Bo ja pamiętam go z tego że pokazywał się ze skwaszoną twarzą i gadał jakie wszystko jest do dupy.
Dodatkowo, nikt nie będzie miał już większych szans na dostanie się do sejmu. Nałęcz i Celiński żadnymi lokomotywami wyborczymi nie są, nie pociągną listy.
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 12 września 2007, 20:12

zuikaku pisze:Pewnie dlatego się nie godzą

Sugerujesz, że większość SLD-owców ma jakieś uprzedzenia czy niechęć do "Solidarności"?
Bo że PZPR-owcy nie lubili "S", to wiadomo. Ale czy te stare nawyki im pozostały?

inocent
Stażysta
Stażysta

Postautor: inocent » 11 października 2007, 07:09

Marchewa pisze:
A mi tam szkoda. Dodałby LiDowi kolorytu i może przynajmniej ktoś potrafiłby się PiSowi odgryzać.

E tam starzy działacze, co z tego, że byłoby widowisko, jak to dalej bezideowa chorągiewka. Ja np. będę głosować w Warszawie na Tomasza Kalitę, bo gość nie dość, że młody, to ma energię i jakieś idee, wizję. Zresztą sami sprawdzcie: www.tomaszkalita.pl, czy http://tomaszkalita.blog.onet.pl/ . Gość mnie przekonuje, bo widać, że ma energię, by zatrzymać PiSowczyków, by się odgryźć. A czy jest ta energia w Borowskim, czy Kaliszu? nie sądzę.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 13 października 2007, 23:50

Z ciekawości zajrzałem. Nie doszukałem sie co młodzian poza politykierstwem robi w życiu. Czy potrafi uczciwie zarobić na chleb? Dla mnie typowa młodzieżowa wydmuszka. Wieeelkie plany a 0 umiejętności.

Przy całym braku sympatii do Leszka Millera nie porównujmy tych dwu działaczy bo sie Miller obrazi. Nie ta klasa i nie ta kategoria wagowa.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 11 maja 2011, 15:59

Miller prawdopodobnie wystartuje z list Sojuszu. Kolejna kadencja Sejmu to może być hardcor. Dużo twarzy zobaczymy ponownie.
http://www.rp.pl/artykul/16,656342_Mill ... rach_.html

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 maja 2011, 16:55

Bilu1939 pisze:Kolejna kadencja Sejmu to może być hardcor.

Będzie hardcore.

Bilu1939 pisze: Dużo twarzy zobaczymy ponownie.

Jak zwykle.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 02 czerwca 2011, 16:03

Grzesiu Napieralski siedział, myślał i wymyślił. I nie jest to plan naprawy państwa, czy też program wyborczy (ego żona pisze projekt którym SLD przekona kobiety). Szef SLD podobno zdecydował, że byli premierzy Oleksy i Miller, oraz starzy członkowie Sojuszu ponownie ubiegający się o mandat i miejsce w Sejmie wystartują z drugiego miejsca na listach. Czyżby jedynkę któremuś z panów sprzątnęła sprzed nosa Marta Szulawiak, z top model? :smile:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 20 czerwca 2011, 11:44

"Pełnokrwista" :wink: polityk, Katarzyna Piekarska odstąpiła jedynkę w W-wie Ryszardowi Kaliszowi:
Katarzyna Piekarska mówiła o tym dlaczego zdecydowała się odstąpić Kaliszowi miejsce na liście warszawskiej, a sama zdecydowała się być "jedynką" na liście podwarszawskiej, czyli liście okręgu Warszawa II. - Powodem podjęcia przeze mnie decyzji o przejściu na okręg Warszawa II jest to, że nie było tam wyrazistego lidera. A ważne jest by był tam lider, który jest pełnokrwisty - tłumaczyła.

http://www.tvn24.pl/-1,1707531,0,1,nie- ... omosc.html

Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”