PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Co z Lewicą???

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 09 kwietnia 2013, 21:54

około 0:28
słuchajcie i lejcie. złudzenie optyczne. mina millera bezcenna.

http://tvp.info/informacje/polska/mille ... d/10689417
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

polar
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 376
Rejestracja: 11 listopada 2012, 13:30
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: polar » 16 kwietnia 2013, 15:14

Cały czas mówimy o tych samych nazwiskach - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Wanda Nowicka. - Potrzebne jest wyjście z zaklętego kręgu ludzi, którzy w polityce są od wielu lat. Przestańmy oszukiwać społeczeństwo, że powstaje jakaś nowa lewica. To jest to myślenie: kogo by tu jeszcze wygrzebać, panowie - ubolewała Nowicka. Jej zdaniem od mieszania łyżeczką w szklance lewicowa herbata nie robi się słodsza.


http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1374 ... kiwac.html

Ja bym poszedł dalej za ciosem i wykorzystał chwile słabości poseł Nowickiej.
A mianowicie czy nie czas przestać oszukiwać społeczeństwo, że powstanie jakakolwiek siła polityczna w tym kraju, która będzie miała na celu poprawę życia temu pierwszemu. O byłych siłach i obecnych z litości nawet nie wspomnę.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1154
Rejestracja: 07 maja 2013, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Aimar » 09 stycznia 2015, 17:46

W dniu dzisiejszym Wielki Wódz podjął dwie genialne decyzje:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/magdalen ... enta/d1ktv

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/grzegorz ... -sld/pd6jb

Ten polityczny trup i totalny nieudacznik przechodzi sam siebie. Mam nadzieję, że SLD nie przekroczy progu wyborczego. Może wtedy powstanie jakaś prawdziwa lewicowa partia.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister
Posty: 3992
Rejestracja: 01 listopada 2012, 20:05
Lokalizacja: Z daleka

Postautor: mateuszjkl » 09 stycznia 2015, 23:45

Kto to w ogóle jest ?
Nie powstanie. SLD przekroczy próg wyborczy tak czy siak.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 10 stycznia 2015, 12:35

Strzał w stopę dodatkowo fatalnie ogłoszony w dniu śmierci Oleksego.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 21 stycznia 2015, 23:15

Problem z SLD jest taki, że to partia anachroniczna, mityczna i wręcz reliktowa. Jakoś jak Tusk robił byle głupotę w imię P.R.-u to biło mu brawo pół narodu. Brawo Napierniczak, że się odważyłeś, bo problem z Centrolewicą Polską polega na tym, że nikt jej jeszcze nie zorganizował. Wtedy, kiedy to się stanie faktem dokonanym, cała lewica skoncentruje się na tej partii. Prezydentowi Kwaśniewskiemu Europa Plus nie mogła wyjść, zresztą nie to było celem jego działań, aby taki twór powstał, ale coś co jest krokiem w środek bez wyraźnego zdecydowania w polityce się nie liczy.
Obrazek
Pisałem o tym do ważnych osób związanych z poglądami centrolewicowymi. Chodzi oczywiście o Centrolewicę Polską, jednak w dzisiejszych czasach stworzenie partii jest teoretycznie niemożliwe. Ostatnie sondaże pokazują, że w wyborach do polskiego parlamentu trzy główne partie (PO, PiS i SLD) mają szansę odnieść sukces. Poniekąd lewica kojarzona jest z anachronicznością, a rzekomo centrolewicowy Twój Ruch nie jest centrolewicą nawet z nazwy i kojarzony jest tylko z dziwacznymi, obraźliwymi i obrzydliwymi komentarzami w stosunku do kościoła, tożsamości płciowej, czy godności ludzkiej. To, co ma szansę zapewnić stabilną scenę polityczną chroniącą przed irracjonalnymi trendami ksenofobicznymi w Europie to trójpodział sceny politycznej na 3 formacje:
- centrolewicowa;
- konserwatyna;
- liberalna.
Proszę o wsparcie tej idei.
Oto postulaty centrolewicowe:
1. Ograniczona pomoc potrzebującym - każda prawdziwa pomoc to pomoc drobna. Centrolewica różni się tym od lewicy, że nie wspiera interwencjonizmu, a inwestuje w kapitał ludzki i programy społeczne tak, aby pomóc słabszym w wyjściu z ich problemów.
2. Redukcja kadry urzędniczej. Przesadnie rozwinięty aparat biurokratyczny wypierany jest przez inwestowanie w informatyczną moc obliczeniową komputerów. Komputery zdolne do niewiarygodnie szerokich obliczeń ilościowych, jak i jakościowych wyręczają urzędników w ich pracy. Również oznacza to wykorzystanie kapitału ludzkiego w konsultacjach społecznych przez internet. Oficjalne Rządowe Forum Internetowe byłoby miejscem zarządzanym przez Senat i wspierałoby Rząd w jego decyzyjności na rzecz wolności wypowiedzi obywateli, przez co można by przeprowadzać referenda w dowolnej sprawie.
3. Uwzględnienie czynnika ludzkiego w rozwiązaniach systemowych. Duża ilość prawa ustanowionego jest niezgodna z jego literą, zwłaszcza dlatego, iż po cichu gwałcone są nie tylko niezbywalne prawa człowieka, ale też wiele ludzkich swobód. Tendencje technokratyczne, które są cichą, okrutną i najgorszą formą marksizmu decydują o tym, że obywatel musi czuć się człowiekiem niespełnionym, tak więc wszystko co do tegoż obywatela dociera ma mieć posmak połowicznej klęski. Stąd protesty, które nie mają szans na sukces, a estetycznie wkomponowują się w plastykę codziennych nowości.
4. "Luck Egalitarianism". Egalitarianizm wyznaję zasadę równości i jest przeciwieństwem rasizmu, nacjonalizmu, faszyzmu i innych ksenofobii. Słowo to było często nadużywane. "Szczęśliwa Równość" w tłumaczeniu centrolewicowym oznacza, że to, nad czym mam kontrolę zależy ode mnie, a to, nad czym nie mam kontroli, zależy od prawie wszystkich innych. Jest to podejście skutkujące wymuszeniem zaufania w stosunku do tych, którzy na to zaufanie zasługują i uzyskanie od nich wsparcia w tym, nad czym my sami ciężko pracujemy.
5. Stabilna scena polityczna. Każda stabilna scena polityczna opiera się o trzy rodzaje wrażliwości politycznej. Będą to:
- poglądy centrolewicowe (Centrolewica Polska)
- poglądy konserwatywne (PiS, a być może w przyszłości Polska Partia Konserwatystów)
- poglądy liberalne (Platforma Obywatelska)
6. Redukcja kosztów. Modnym słowem jest "cięcie kosztów". Otóż "cięcie kosztów generuje koszty pociętych kosztów". Innymi słowy jeśli mamy zapłacić za coś potrzebnego i tego nie robimy, musimy się liczyć z tym, że problem niezapłacenia potrzebnej kwoty najczęściej wygeneruje olbrzymi deficyt. Redukcja kosztów oznacza odnalezienie przestrzeni do inwestycji, która zredukuje koszty i przyniesie zysk. W dalszej części redukcja kosztów oznacza, że będziemy czerpać z tej inwestycji wielowymiarowe korzyści i będziemy szukać nowych przestrzeni do takiej alokacji kapitału.
7. Decydencki Ustrój Kompetencyjny. Dziś, tak jak w najgorszych czasach zamierzchłej przeszłości władza skupia się na jednostce i na grupie wokół tej jednostki. Postulowana kompetencyjność ustroju oznacza, że nie wolno sprawować "władzy dla samej władzy". Określenie "decydencki" oznacza to, iż każdy kompetentny sprawujący władzę ma prawo do trudnych i kontrowersyjnych decyzji w ramach swych kompetencji. Z tego rozliczany jest przy wyborze kompetentnego na dane stanowisko.
8. Stopy podatku osiowego. Wiele mówiono o tym, że podatek powinien być liniowy i wciąż wielu liberałów w to wierzy. Według Centrolewicy Polskiej większość podatków powinna się zawierać w trzech stopach: 23%, 5% i 3%.
9. Ustanowienie płacy minimalnej na poziomie 1.600 EUR netto w całej Europie. Niektóre państwa nie są zadowolone z kształtu Unii Europejskiej i podburzają do rozłamów. Jedność w Unii Europejskiej jest priorytetem dla jej trwania.
10. Wsparcie dla ukonstytuowania tendencji federalistycznych, jak i unitarnych w Unii Europejskiej i na świecie. Wtedy państwa będą nie tylko występować jako suma mniejszych całości, ale też jako reprezentacje średnich grup zrzeszających drobne grupki w nadrzędnych zarządach. Stąd potrzeba występowania grup typu "Kraje Skandynawskie", "Kraje Beneluxu", czy "Europa Centralna" w Unii Eurpejskiej, która mogłaby być na tej samej zasadzie organizowana wraz z "Unią Azjatycką", czy "Unią Amerykańską".
Hasła wyborcze:
- Aby pomagać innym tyle, ile pomagamy sobie
- Moje serce jest po Centrolewicy
- Zrealizujmy to wespół
Dodatkowe postulaty CLP
Wpisanie do Konstytucji III Rzeczypospolitej Polski:
- PREAMBUŁA KONSTYTUCJI
My Naród, wierzący w Boga, jak i tej wiary nie podzielający, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję III Rzeczypospolitej Polski.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza godność zobowiązuje nas do wspólnego i konstruktywnego dialogu.
- Decydenckiego Ustroju Kompetencyjnego
- Odmiany:
1. Ta III Rzeczpospolita Polska
2. Tej III Rzeczypospolitej Polsce, Tej III Rzeczypospolitej Polski
3. Tą III Rzeczpospolitą Polskę
- Wzorem Prawa w USA:
Tytuł Przeydencki w odróżnieniu od wszystkich innych funkcji, które mogą sprawować politycy jest niezbywalny i Prezydentem jest się nawet pośmiertnie. Stąd nieprawidłowe są zwroty "Premier [Imię i Nazwisko] - nie pełniący obowiązków", albo też "były Prezydent".

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2015 ]
Po drugie Centrolewicę Polską warto związać z ideologicznie z Demokratami w USA, czy centrolewicą japońską, włoską, czy francuską, gdzie można pokazać jak dobrze stoją ostatnio te gospodarki i jak świetnie radzą sobie z kryzysami.
Centrolewica nie jest też CZERWONA, a jest POMARAŃCZOWA
Dobrze, że Orzeł jest na straży.


Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość