PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Gabinet cieni SLD

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Gabinet cieni SLD

Postautor: Bilu1939 » 15 lutego 2011, 11:03

Premierem w gabinecie cieni Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest Grzegorz Napieralski. Ministrem gospodarki Marek Wikiński, odpowiednikiem Grabarczyka miałby być Wiesław Szczepański. Szefem MON byłby przewodniczący komisji obrony S. Wziątek. Ministrem Spraw Zagranicznych (o zgrozo) miałby być Marek Siwiec!!! Na miejsce Zdrojewskiego wskoczyłby Wenderlich. Od zdrowia Balicki, resort pracy i polityki społecznej należałby do Bańkowskiej. Wsią i rolnictwem zająłby się Olejniczak a sportem Garbowski. Co powiecie o lewicowych "cieniasach"? :lol:

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 15 lutego 2011, 11:45

Pomarzyć każdy może. Ministra finansów nie przewidzieli? l
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 15 lutego 2011, 11:50

Też mnie to zdziwiło, ale możliwe że jeszcze gabinet całkowicie skompletowany nie jest, więc pełny skład pewnie podadzą niedługo. Hm, ciekawe kto zajmie się finansami.. Oni już na prawdę się do władzy szykują.. :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 15 lutego 2011, 12:11

Bilu1939 pisze: Hm, ciekawe kto zajmie się finansami.

Jak znam życie to Tiger.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Mrkozak12
Wójt
Wójt

Postautor: Mrkozak12 » 16 lutego 2011, 01:32

Hmm gabinet słaby. Siwiec ministrem spraw zagranicznych? Matko, nie chcemy drugiej Fotygi. Balicki ministrem zdrowia? Przecież to zdecydowany zwolennik aborcji, nie dopuszczam takiej możliwości nawet. Wenderlich fajnie mówi, ale czy nadaje się na ministra to nie wiem. Olejniczak raczej na tak, Wziątek? Hmm, prawie każdy byłby lepszy niż Klich. Natomiast sam Napieralski jako premier to dość nietrafiony pomysł biorąc pod uwagę to że nie ma on żadnego doświadczenia w pracy w rządzie, ba on żadnej ważnej funkcji nie pełnił. Tusk był chociaż wicemarszałkiem, a Kaczyński szefem Kancelarii Prezydenta. Ale dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Brak funkcji dla Piekarskiej? Przecież to chyba jedna z najbardziej zaufanych osób Napieralskiego i wiceszef parti.
Marchewa pisze:Jak znam życie to Tiger.

??

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 16 lutego 2011, 02:53

Miał na myśli na pewno pana Kołodkę.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 16 lutego 2011, 06:58

Mrkozak12 pisze:Siwiec ministrem spraw zagranicznych? Matko

Dla wielu kpiny z Papieża go przekreśliły. Nie wiem jak ktoś taki może być szefem MSZ.

zuikaku pisze:Miał na myśli na pewno pana Kołodkę.

Czterokrotny wicepremier i minister finansów. Niezły wynik :shock: :shock: :shock:
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 16 lutego 2011, 09:48

Siwiec ministrem spraw zagranicznych? Matko, nie chcemy drugiej Fotygi.

Nie no, Marek Siwiec byłby moim zdaniem ministrem dużo bardziej kompetentnym od pani Fotygi.

Wziątek na ministra obrony narodowej się nie nadaje.

Balicki jako szef MSZ nie byłby jakimś tragicznym rozwiązaniem. Doświadczenie ma a na liberalizację prawa do aborcji i tak praktycznie żadnych szans by nie było.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 16 lutego 2011, 14:04

maribot pisze:Wziątek na ministra obrony narodowej się nie nadaje.

Właśnie. Oprócz tego że był w PZPR, ZMS, SLD i teraz jest przewodniczącym komisji obrony nie ma chyba żadnego doświadczenia i wykształcenia.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 16 lutego 2011, 14:17

Oprócz tego że był w PZPR, ZMS, SLD

To nie ma większego znaczenia jak dla mnie.

teraz jest przewodniczącym komisji obrony nie ma chyba żadnego doświadczenia i wykształcenia.

Wiem, że będę złośliwy, ale pod względem doświadczenia wypada i tak lepiej od byłego ministra Szczygły :)

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 16 lutego 2011, 14:22

maribot pisze:To nie ma większego znaczenia jak dla mnie.

Dlatego napisałem, chodziło mi o to co może sobą zaoferować OPRÓCZ tego że był członkiem wymienionych organizacji?

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 19 lutego 2011, 13:37

Waga pisze:Ministra finansów nie przewidzieli?

Miałby nim być Marek Wikiński.

Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”