PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kodeks karny wg SLD

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 marca 2011, 20:49

Nie wierzysz i nie należysz, to się nie wypowiadaj ateuszu.

Wolność słowa panie konstytucjonalisto.

Przy okazji chciałem dodać, że również zgadzam się ze zdaniem Lolka.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 marca 2011, 20:50

Nie spodziewałem się dyskusji. W sumie nie spodziewałem się nawet innej odpowiedzi. Jesteś prosty jak trzon od wideł. Katolik z ciebie żaden. Twardogłowy, nie szanujący innych katol bardziej.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 marca 2011, 20:55

Anioł pisze:Wolność słowa panie konstytucjonalisto.

Wolność słowa wolnością słowa, ale to dziwne, że bezbożnicy są pierwsi do wypowiadania się odnośnie obrażania uczuć religijnych. Jak ktoś się nie zna i nie ma do czynienia np. z budową wiaduktów, to trudno żeby traktować poważniej wypowiedzi takowych dotyczących budowania wiaduktów.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 marca 2011, 21:02

MatiZ pisze:Twardogłowy, nie szanujący innych katol bardziej.

Pudło.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 marca 2011, 21:05

A co wiara w Boga ma wspólnego ze znajomością, zrozumieniem i poszanowaniem religii? Stawiasz ateistę obok kogoś, kto mnie absolutnie żadnej wiedzy na temat danej religii, a w wielu przypadkach jest całkiem na odwrót. Bardzo często się zdarza że ateista posiada większą wiedzę na temat religii niż osoba wierząca.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 marca 2011, 21:10

Anioł, bo to nie jest kwestia wiedzy dla N88 tylko wiary. A wiara i wiedza to dwie różne rzeczy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 13 marca 2011, 21:42

To niech mi ktoś poda przykład w jaki sposób można obrazić czyjąś religię - oczywiście taki który podpada tylko pod paragraf o obrazie religii - i niech ktoś powie jaką krzywdę rodzi coś takiego.

Podałem tutaj przykład malarki która namalowała krzyż z męskimi genitaliami na nim - to podpadało pod obrazę - na jakiej zasadzie? Komu robi krzywdę?

Nergal prowokator który palił Biblię na scenie, jego podobnie jak tej malarki lubić nie trzeba, w katolickim kraju to może nie przejść jeśli chodzi o poparcie mas - ale jakie kary, za co. Malarka maluje na swoim płótnie co chce, Nergal palił Biblię należącą do organizacji koncertu, robił to w wynajętym rejonie - wynajętym na ten koncert.

I co ma im grozić do dwóch lat odsiadki? Wiadomo że sąd się zlituje i da śmieszną karę - nie wiem co by trzeba było zrobić żeby dał 2 lata..

Wydawcy książek o satanizmie, napisana w 69' roku Biblia szatana - jakieś prowokacyjne głupstwo totalne ale czy ma być karane? Czy inne dzieło książka Dana Browna - czy gdyby Dan Brown był Polakiem i napisał to u nas - groziło by mu więzienie? Przecież ta książka obraziła KK - znajomi mi opowiadali jak księża w kościele trzymali ją w ręku i mówili że to herezja.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 marca 2011, 00:25

W sumie to nawet nie powinienem zbytnio odpowiadać, bo ten temat urąga, ale napiszę odnośnie powyższego tak, że spalenie Bibii jak najbardziej powinno wystarczać do bagatela dwuletniej odsiadki. Jak na razie, sprawa odnośnie tego nie jest rozwojowa, no ale niebiosa pokarały tego satanistę już w inny sposób za to świętokradztwo.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 14 marca 2011, 00:30

Znam ciekawsze książki jawnie podważające autorytet i nauki KK, nikt nie ściga autorów, nikt niczego nie piętnuje z ambony książki spokojnie leżą w księgarniach a nawet bibliotekach ...
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 marca 2011, 00:48

Nergala, Nieznalską i może jeszcze paru takich innych, powinno się przykładnie ukarać, tak by każdy następny ,,artysta" z psiej budy zastanowił się zanim będzie czynił w podobny sposób.

Takim jak on, mówimy nie

Obrazek

Jakby ktoś nie wiedział, śmieć na zdjęciu to Kurt Westergaard.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 marca 2011, 01:33

I ty będziesz robił z Westergaarda wroga, jak byś mógł to byś go zamknął - zrobił byś wielkiego męczennika i poddał dyskusji wolność słowa. A ja bym go olał po prostu.

NRohirrim88 pisze:W sumie to nawet nie powinienem zbytnio odpowiadać, bo ten temat urąga, ale napiszę odnośnie powyższego tak, że spalenie Bibii jak najbardziej powinno wystarczać do bagatela dwuletniej odsiadki.

Jak by tak karano to ten kraj by już był totalnym pośmiewiskiem. Kupuję książkę i jak ją spalę to 2 lata w pierdlu, a czemu? A bo to Biblia była.

NRohirrim88 pisze:Jak na razie, sprawa odnośnie tego nie jest rozwojowa, no ale niebiosa pokarały tego satanistę już w inny sposób za to świętokradztwo.
Tak to cudowny dowód istnienia Pana..

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 marca 2011, 01:44

Lolek00 pisze:I ty będziesz robił z Westergaarda wroga, jak byś mógł to byś go zamknął - zrobił byś wielkiego męczennika i poddał dyskusji wolność słowa.

Jeśli mówimy o tym co ja bym mógł, to możliwe, że zamknięcie go byłoby dla niego najlepszym, co by go mogło spotkać. A poddawać dyskusji nic bym nie musiał, bo dla mnie to tu nie ma odnośniego tego dyskusji.

Jak by tak karano to ten kraj by już był totalnym pośmiewiskiem. Kupuję książkę i jak ją spalę to 2 lata w pierdlu, a czemu? A bo to Biblia była.

Nie bez powodu Biblia zwana jest także Pismem Świętym.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 marca 2011, 01:47

NRohirrim88 pisze:Nie bez powodu Biblia zwana jest także Pismem Świętym.
przez wyznawców.

Co do rysunku Westergaarda to uważam że to był ważny krok, i światowa debata na temat wolności słowa powinna to brać pod uwagę. Pokazało to też jak nienawistna potrafi być ludność napływowa, lokalni muzułmanie próbowali zabić Westergaarda a za granicą przy ambasadach były kolejne afery.

btw:
Obrazek

Kara śmierci jak nic.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 marca 2011, 02:23

No tak, może bez powodu byli nienawistni? Jakież kolejne afery były przy ambasadach? Takie, że ludzie domagali się sprawiedliwości? Każdy powinien sobie zdawać sprawę, że za swoje czyny można ponieść taką (prawną), czy inną odpowiedzialność. I tak, ten, który kradnie konie, może stracić dłoń, ten który podpala domostwa, może zostać samemu podpalonym, a ten który rani uczucia religijne, może samemu zostać zranionym. Rzekłem.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 marca 2011, 02:49

Więc niech go zranią tak samo jak on ich zranił, niech narysują go w jakiejś pozie i tyle.

Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”