PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Sierp i młot na marszu SLD

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 20 lutego 2013, 18:33

Nazgul pisze:co drugie słowo w ustach hitlera to volks -naród. wystarczy wziąć mein kampf z netu i się przekonać.

Przeczytałem mein kampf i znacznie więcej jest tam o rasie i germanach.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 20 lutego 2013, 19:19

widać co cię interesuje, bo mnie to zawodowo :)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 20 lutego 2013, 19:42

Nazgul pisze:widać co cię interesuje, bo mnie to zawodowo :)

Przeczytałem z czystej ciekawości, nie żebym to popierał.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 20 lutego 2013, 20:06

Nic nie wymyślam. Takie są fakty. Rasizm to nie nacjonalizm.

Tak tylko jakoś dziwnie się składa że pośród nacjonalistów pełno rasistów.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 20 lutego 2013, 20:29

Malory pisze:Tak tylko jakoś dziwnie się składa że pośród nacjonalistów pełno rasistów.

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że pośród zielonych jest wielu komunistów. Naprawdę chcesz w ten sposób rozmawiać?

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 20 lutego 2013, 20:40

Mjolner pisze: Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że pośród zielonych jest wielu komunistów. Naprawdę chcesz w ten sposób rozmawiać?
ej, ale nie powiesz mi, że wśród narodowców nie ma przyzwolenia na rasizm. mam kilku znajomych, którzy dawniej się w jakieś tam organizacje narodowe organizowali (dzisiaj już nie, bo to stare dziady), są całkiem miłymi, kulturalnymi ludźmi, bez spiny obcują z takimi lewakami jak ja i nawet w wielu kwestiach się dogadujemy. więc wiem, że się da. ale pamiętasz chyba np. tą krzywą akcję: "międzynarodowy dzień obrony czarnych [koszul]", btw nop w ten sposób otwarcie zadeklarował chęć obrony faszystów, z którymi podobno ruch narodowy nic wspólnego nie ma.

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 20 lutego 2013, 20:59

Clint Eastwood pisze:ej, ale nie powiesz mi, że wśród narodowców nie ma przyzwolenia na rasizm. mam kilku znajomych, którzy dawniej się w jakieś tam organizacje narodowe organizowali (dzisiaj już nie, bo to stare dziady), są całkiem miłymi, kulturalnymi ludźmi, bez spiny obcują z takimi lewakami jak ja i nawet w wielu kwestiach się dogadujemy. więc wiem, że się da. ale pamiętasz chyba np. tą krzywą akcję: "międzynarodowy dzień obrony czarnych [koszul]", btw nop w ten sposób otwarcie zadeklarował chęć obrony faszystów, z którymi podobno ruch narodowy nic wspólnego nie ma.

Nie komentuję ''artykułów'' z tego pseudo żródła. Nie czuje się też adwokatem każdej kanapowej i marginalnej organizacyjki czy partyjki.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 20 lutego 2013, 21:04

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że pośród zielonych jest wielu komunistów.

Równie dobrze niespecjalnie bo jakoś nie słyszałem żadnego z członków stowarzyszenia w którym działam tekstów w stylu "spalmy bogatych, upublicznijmy wszystko". Partia Zieloni 2004 jest na moje gusta może nawet nazbyt lewicowa, ale nie są komunistami.

W przypadku narodowców? Wchodzisz na stronę Inicjatywy14 i znajdujesz wlepki przyrównujące czarnoskórych do pawianów... akurat teraz nie zobaczysz bo strona zawieszona.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 20 lutego 2013, 21:08

marsz ów nie był zakonspirowany, swojego czasu było o tym dosyć głośno w różnych mediach, więc ze znalezieniem innych źródeł nie będzie problemu (na stronie nop jest informacja). a jeżeli uważasz, że najstarsza organizacja narodowa w iii rp jest kanapową partyjką, to mało masz wiary w ten wasz ruch narodowy ;)

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 20 lutego 2013, 21:32

Malory pisze:Równie dobrze niespecjalnie bo jakoś nie słyszałem żadnego z członków stowarzyszenia w którym działam tekstów w stylu "spalmy bogatych, upublicznijmy wszystko". Partia Zieloni 2004 jest na moje gusta może nawet nazbyt lewicowa, ale nie są komunistami.

Za to mamy partię w sejmie w której są komuniści. Mamy pismo ''Krytyka Polityczna'' które to pismo wydało dzieła Lenina itd.

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2013 ]
Clint Eastwood pisze:marsz ów nie był zakonspirowany, swojego czasu było o tym dosyć głośno w różnych mediach, więc ze znalezieniem innych źródeł nie będzie problemu (na stronie nop jest informacja). a jeżeli uważasz, że najstarsza organizacja narodowa w iii rp jest kanapową partyjką, to mało masz wiary w ten wasz ruch narodowy ;)

Nawet tego nie czytałem co mi podlinkowałeś. Ale jeśli żródło jest z GW to już wiem o czym to jest. A prawda jest taka, że nop te wszystkie swoje akcje robi po to żeby szokować i modlą sie żeby wyborcza coś o nich napisała bo wtedy maja rozgłos i nowych członków. Ale nic pozytywnego zrobić nie potrafią.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 21 lutego 2013, 21:35

Za to mamy partię w sejmie w której są komuniści. Mamy pismo ''Krytyka Polityczna'' które to pismo wydało dzieła Lenina itd.

Co to ma do zielonych?
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
wKominiarce
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: wKominiarce » 22 lutego 2013, 04:57

A co ma NOP do RN? NOP i Falanga to organizacyjki nie mające z Ruchem Narodowym NIC wspólnego. Może i istnieją te 30 lat, ale ilu mają członków? Ilu ludzi się z nimi identyfikuje?

Znam wielu nacjonalistów, z różnych organizacji i rasizmu jakoś nie zauważyłem.
Młodzież Wszechpolska

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 22 lutego 2013, 12:56

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że pośród zielonych jest wielu komunistów. Naprawdę chcesz w ten sposób rozmawiać?

Nazwanie zielonych komunistami jest komplementem, bo nawet najgłupsi komuniści nie wpadli na pomysł aby walczyć z globalnym ociepleniem i wprowadzać podatek ekologiczny :lol:
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 26 lutego 2013, 20:57

A co ma NOP do RN? NOP i Falanga to organizacyjki nie mające z Ruchem Narodowym NIC wspólnego. Może i istnieją te 30 lat, ale ilu mają członków?

A gdzie mówiłem o NOP?

Nazwanie zielonych komunistami jest komplementem, bo nawet najgłupsi komuniści nie wpadli na pomysł aby walczyć z globalnym ociepleniem i wprowadzać podatek ekologiczny

Nie żebym uważał że walka ze skutkami globalnego ociepleni jest głupia, ale mylisz się. Założycielem Międzynarodowego Zielonego Krzyża jest nikt inny jak M. Gorbaczow. [/quote]
- Piotr Kropotkin

Semigoj
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Semigoj » 26 lutego 2013, 21:05

Mjolner pisze:Za to mamy partię w sejmie w której są komuniści. Mamy pismo ''Krytyka Polityczna'' które to pismo wydało dzieła Lenina itd.

Gdzieś słyszałeś dzwon, ale nie wiesz, w którym kościele. Albo udajesz.

Były to przetłumaczone na polski komentarze i analizy Slavoja Zizeka do pewnego okresu z twórczości Lenina.

Krytyka Polityczna jest lewicowa, ale nie komunistyczna.

wKominiarce pisze:A co ma NOP do RN? NOP i Falanga to organizacyjki nie mające z Ruchem Narodowym NIC wspólnego.

Łączy je wspólnota idei i postulaty.

wKominiarce pisze:Znam wielu nacjonalistów, z różnych organizacji i rasizmu jakoś nie zauważyłem.

Transparentów Afryka dla HIV czy Biała Siła też nie widziałeś.
Reszta rasizmu jest ukryta pod eufemistycznie brzmiącym terminem "kwestie rasowe".

Wróć do „SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)”