PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Partia bezpłciowa

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Wojtek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Partia bezpłciowa

Postautor: Wojtek » 23 sierpnia 2004, 13:22

Mi PSL kojarzy sie z wierzbą na wietrze - gdzieś się dosiąść,coś poprzeć za jakiś stołek,jakąś bezsensowną ustawę pod publiczkę zgłosić. Partia bez charakteru to wg mnie dobre określenie tej formacji.Myślałem ze z Wojciechowskim coś się zmieni na plus ,ale chyba na razie nic z tego.

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 23 sierpnia 2004, 19:39

Coś w tym jest :) Tym bardziej po wyborach do Parlamentu Europejskiego - chyba wszyscy wybyli. Ciekawe czy bedzie teraz jakiś powrót np. Pawlaka lub Kalinowskiego na stanowisko lidera, bo obecnie tego lidera na pewno nie ma!

Swoją drogą, czy partia ludowców chce mieć lidera - może siłę widzą w kolektywie?
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Gość

Postautor: Gość » 30 sierpnia 2004, 10:49

Cóż za piękne stwierdzenie, wierzba. takie poetyckie.

Ale sens ten sam, tylko ze w polityce nie ma wierzb na wietrze, ale są nieżądnice w cenie !!

Mój wstręt do PSL spowodowany został przez ich liderów: Wojciechowskiego

oraz Kuźmiuk, który kojaży mi sie w tym wąsie, taki przygarbiony jak *****..... tylko że zamiast krzyczeć master !! master !! to Kuźmiuk krzyczy Janusz !! Janusz !! ( Wojciechowski oczywiście ) :D :D

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 05 września 2004, 08:50

Zastanawia mnie inna sprawa - PSL, jakby nie patrzeć zawsze było gdzieś przy SLD, z większymi lub mniejszymi problemami, ale było i wspierało. Nawet Pawlak w swej krótkiej działalności zdążył usunąć Macierewicza, który wszytskich najchetniej by wysłał na Syberię w związku ze swoją teczką na "współpracowników" - taka jakaś psychoza wtedy panowała.

W każym razie, PSL ma teraz problem kogo wystawi jako LIDERA ! Wielu młodych ludzi jest teraz bardzo potrzebnych w PSL - zobaczmy wybory do PE, tam na listach młodzi byli w sporej liczbie - czyżby odmłodzenie partii ?

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

tool
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: tool » 06 września 2004, 22:13

Zdecydowanie Wojciechowski na lidera się nie nadaje, gdyż brakuje mu kilku podstawowych cech, którymi lider powinien się odznaczać. Także zmiana frontu z kierunku lewicowego na prawicowy - kiedyś PSL bratało się z SLD, teraz widać, że kolegów chcą szukać w LPR - zdezorientowała trochę elektorat. Na szczęście dla PSL, Samoobrona przeżywa lekki kryzys i można jej zabrać kilka procent poparcia. To powinno dodać trochę pewności siebie peeselowcom, jednak ogólnie jest to partia , której cięzko będzie się odnaleźć na scenie politycznej, jeżeli nie będzie miała jakiegoś wyrazistego lidera.

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 19 września 2004, 09:32

Mi się kojarzy PSL mniej poetycko. Raczej jako polityczna prostytutka. Pójdzie z każdym kto coś da.

A co do stwierdzenia, że zawsze kręciło się koło SLD. PSL zawsze kręciło się koło każdej partii, której poparcie przekraczało 15%. Niedawno nawet, któryś z jej liderów wystosował anons do PO, PiS i LPR, bo dostrzega bliskość programową z tymi partiami. Tylko Samoobronie odpuścili, bo ta ich dawno pogoniła. Z resztą wiedzą, że Samoobrona nie dzieli się stołkami.

Lukasz
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Lukasz » 19 września 2004, 17:33

PSL to najbardziej koniukturalna partia w naszym kraju.Nie robi im roznica miedzy sojeszem z SLD czy z LPR :) Mam nadzieje,ze nie wejda do nastepnego parlamentu.

krismel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: krismel » 09 października 2004, 22:28

PSL ma problem z określeniem swoję tożsamości ideologicznej i programowej, oraz "targetu wyborczego". Tradycyjnie PSL była i określała się jako partia chłopska i do tego elektoratu się odwoływała. Przegapiła jednak zmiany pokoleniowe i strukturalne na polskiej wsi.
PSL nie potrafi zerwać ze stereotypem partii chłopskiej i nie ma elektoratu ani pomysłu jak go zdobyć w większych miastach, gdzie ze względu na frekwencje wyborczą odbywa siepodział mandatów.

toudi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: toudi » 21 listopada 2004, 01:42

Partia bez czci,honoru i godności.Zatańczą z każdym kto ich poprosi. Jeśli chodiz o tradycje i pewną ciągłość historyczną to blisko im to mentow z PSL Piast(chodiz mi o ten czlon w parti WItosa,który pienił się i podkałdal się każdemu,byle rządzić). Z Partii chłopskich zawsze moją sympatię wzbudzalo PSL Wyzwolenie

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 21 listopada 2004, 01:57

Takie męty jakie siedzą na lewicy dłuuugo będa stanowić przykład tego do czego zeszła lewica dbająca rzekomo o dobro społeczne.
Przy tym nawet samoobrona wydaje się kółkiem różańcowym.
Narobiliście w koło siebie i teraz szukacie łajna gdzie indziej żeby usprawiedliwić cokolwiek? :lol:
Żałosne.
I jeszcze śmiesz zarzucac jakiekolwiek innej pratii brak czci i honoru ! to jest dopiero komedia ! :lol:

PSL przynajmniej ma polskie korzenie a lewica skąd przywedrowała? :lol:
Pokazać ci czy nie chcesz patrzeć w tamtą strone? :D

KAŻDA nawet najgorsza i zdziczała partia jest stokroć lepsza od bękarta leninowskiego i kazdej pochodnej partii z tego nurtu.

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Re: Partia bezpłciowa

Postautor: Wszech_Polak » 21 listopada 2004, 02:18

Wojtek pisze:Partia bez charakteru to wg mnie dobre określenie tej formacji.Myślałem ze z Wojciechowskim coś się zmieni na plus ,ale chyba na razie nic z tego.

Na szczęście PSL zaczyna wracać ku swojemu naturalnemu kierunkowi - narodowemu. Dużo w tej mierze zawdzięcza Wojciechowskiemu, który dobrze prezesuje, w przeciwieństwie do liberalnego Kalinowskiego. W samą porę odcięło się od SLD, to może nie będzie z Sojuszem utożsamiany. Wojciechowski wyraźnie skręcił w prawo. I chwała mu za to!

toudi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: toudi » 21 listopada 2004, 02:24

Wybacz,ale to co mowisz jest żenujace.Jeśli uważasz,że lewica przywędrowala ze wschodu,to najzwyczajniej jetseś w błędzie. Lewica to walka o prawa pracownicze w wielu krajach europejskich.Począwszy od Anglii(poczytaj troche o fabianistach)i Niemiec(tak tak Niemiec SPD,ktore walczylo przeciwko nazistom i przeplacilo to obozowym zyciem)czy Francji.Jeśli chodzi o Polskę,to wybacz,ale gdyby nie lewica to do dzisiaj bylibyśmy prowincją rosyjską.Tak tak.To nie pan Dmowski zabiegal o niepodleglośc(jemu bylo wygodnie siedząc w Paryżu z carskimi dekretami)ani jego endecja,ktora nie mowie już,że zaprzepaścila polski czyn wojskowy,ale od samego poczatku ugodzila w nowe państwo,dokonujac samosądu na demokratycznie(nie bezpośrednio,ale demokratycnzie) wybranym przezydencie.To panowie Piłsudski (z PPS-u) Dzaszyński (z PPSD) Moraczewski,Limanowski i wielu innych chcialo stworzyć normalny kraj,szanujacy każdą grupę spoleczną(radyklane,bardzoi słuszne reformy socjalne wprowadzone za rządów Moraczewskiego byly jkednymi z najbardziej postępowych w Europie).Wybacz panie Obywatelu,ale z przykrością muszę stwierdzić,że to co napisaleś to bzdura nie mająca żanego uzasadnienia i podstaw. Mysle ze ewsytarczajaco przedstawilem sprawe tradycjki lewicy polskiej(jesli bedizepotzreba napisze dluzej wiecej i lepiej-bo to potarfi sie obronić,wystarczy miec podstawową wiedze na ten temat) jesli chodzi o lata 1947-1989 to z przykrością musze stwierdzic,że ustroj panujący w państwie miał taknaprawde nie wiele współnego z lewicą(raczej z radykalami z LPR-tak tak:Moczar krzyczał: Polska dlaPolaków,Gumułka niestety też) Ja jestem za rozliczeniem tamtej epoki.Prosze bardzo.Prosze tego dokonac,sp[rawiedliwie i rzetelnie. Proszę rozliczyć wszytskich."komunistow","solidarnosciowcow","klerykałow" i prosze tez rozliczyc tych ktozy pgrabili narod polski morderczą ,dziką prywatyzacją.

Kończąc powiem: Wstydź się mości Obywatelu bo brakuje Ci komplementarnej wiedzy.Zanim napiszesz cokolwiek lepiej poczytaj troche na ten temat bo to co odnotowałeś to blamaż.Więcej Pokory
Salut.Hasta la Victoria Sempre

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 21 listopada 2004, 15:07

Ach jak wspaniale ominąleś "łajno" jak wspaniale uczepiłeś sie podobne mojego blędnego stwierdzenia i niewiedzy,trzeba było napisac całe A4 zeby pokryc to łajo grubym tekstem.
Czy ja sie myle czy nie, to nie ma znaczenia.
Ubabrałes w tym łajnie PSL i doszukujesz sie smrodu, a sam jak wyglądasz jako przedstawiciel lewicy?
Myślisz że podejmę z tobą watek sporczy i mocowanie się na pobczny temat? To się mylisz.

A na marginesie to lewica sławna jest z takich zagrań:jeżeli coś się jej zarzuca to zwracają to samo spotęgowane i bez znaczenia czy prawdziwe czy nie,byle smród przekierować na inną stronę i rozlać jak najszerzej.
Zadziwiające jest to że akurat się jakiegoś biednego i słabego PSL-u chwyciłeś, co boisz sie podnieść ręke na kogoś silniejszego?
Jest ci znane określenie "damski bokser" ?

Na koniec dodam że ten kubeł pomyj jaki wylałeś na PSL to należy ci wsadzić na głowę, moze otrzeźwiejesz od tego smrodu.
Z mojej strony wszystko.

toudi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: toudi » 21 listopada 2004, 16:31

Fajna zabawa.Odwaraceni kota ogonem.Jesteś rewelacyjny. O PSL-u powieidzec moge jedno i mysle ze kazdy mi przyzna racje.To partia prostytutka i tyle.Daje każdemu kto zapląci stanowiskami i potarfi hjeszcze wzniesc kretysnki wniosek nieufnosci dla wląsnego rządu.popatrz koalicja psl-sld. Poza tym mowiąc o rodowodzie zapomianiels o Zjednocoznym Stronnictwie Ludowym partii przypezetoperowisiej

Awatar użytkownika
leszek
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: leszek » 04 stycznia 2009, 11:42

PSL hulał i będzie trwał ciągle z tymi samymi liderami. a tak na marginesie, czy ktoś pamięta posła Soskę, albo posła Stanibułe od "Honeckerów"?
PeeSeL

Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”