PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PSL, to najbardziej zakłamana i bezideowa partia.

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
wodnik
Wójt
Wójt
Posty: 591
Rejestracja: 17 marca 2006, 21:36
Lokalizacja: pomorze

PSL, to najbardziej zakłamana i bezideowa partia.

Postautor: wodnik » 17 marca 2006, 21:57

Jest to partia żarłoczna jak pirania i gotowa wejść w układy z każdym, kto jej pomoże utorować drogę do władzy oraz kasy. Opowiadania liderów że PSL jest niby kontynuacją idei oraz partii Wincentego Witosa, można włożyć między bajki.
Przez wiele lat powojennych nosiła nazwę ZSL, zaś jej działacze różnili się od towarzyszy z PZPR tylko i wyłącznie kolorem legitymacji. Podobno nawet niektórzy posiadali zieloną i czerwoną jednocześnie. PSL niczego pozytywnego do polskiej polityki w ostatnich czasach nie wniosło.
- Chyba, że Zdzisława Podkańskiego, który swego czasu będąc nawet ministrem kultury najchętniej czytywał bajki dla dzieci i linił byki ortograficzne... :mrgreen:

czester
Stażysta
Stażysta
Posty: 9
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 22:10

Postautor: czester » 19 marca 2006, 01:37

W tej kwestii mógłbym się z tobą zgodzić. Ja osobiście nigdy nie zagłosowałbym na PSL. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że to partia zagorzałych konserwatystów, opierających swoją działalność tylko i wyłącznie na rolnikach. Kiedyś, gdy Jarosław Kalinowski zapewniał wyborców że PSL jest partią wszystkich polaków, byłem gotowy mu uwierzyć. Dzisiaj już tak nie jest. Oglądając wiadomości w telewizji, widać jak ta partia za wszelką cenę broni przywilejów i praw rolniczych, nawet tych najbardziej absurdalnych, zaś wszystko to ma na celu tylko jedno: przypodobanie się wyborcom. Wszakże nie chodzi mi o to, żeby w jakikolwiek sposób dyskryminowąć przedstawicieli tej klasy, lecz PSL w swoich poczynaniach sejmowych przekracza czasami wszelkie granice rozsądku.
Jakkolwiek by nie spojrzeć na całokształt obecnej polskiej sceny politycznej, to PSL nie ma na niej przyszłości. W wyborach w 2005 r. ledwo co dostało się do parlamentu, zaś w perspektywie wyborów w maju 2006 r. bardzo możliwe jest że wogóle nie tam nie wejdzie.
Szczerze mówiąc, to nawet nie będzie mi żal z tego powodu.
Zainteresowała mnie ostatnio jedna rzecz, którą warto zauważyć w PSL, a która odróżnia ją od wielu innych partii: ma największy odsetek "weteranów" w całym sejmie. Brzmi komiczne, ale wśród jej posłów chyba nie ma ludzie młodych, tzn. takich przed 30-stką.
Cokolwiek by się nie stało, to ja już tej partii nigdy nie zaufam. Niestety, są to ludzie którzy sprzedali by wszystko dla władzy, zaś cały ich program wyborczy to "gruszki na wierzbie" oraz czysty populizm.
Co do samej nazwy PSL, to muszę ci przyznać rację; ich działalność ma niewiele wspólnego z historycznym PSL-em.
Pamiętajmy, że PSL jest partią mającą elektorat rolniczy, zaś poparcie wśród tego elektoratu, jak i sam elektorat stale malej; ludzie z obszarów miejskich także z raczej na nich nie zagłosują, więc mam nadzieję że w przyszłym parlamencie juz ich nie będzie....

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 09 kwietnia 2006, 14:58

ja osobiście nigdy nie zagłosowałbym na PSL. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że to partia zagorzałych konserwatystów

Oczywiście waćpan popełnił błąd w ocenie PSL. To jest partia socjalistów, a nie konserwatystów. Naturalnie, są to socjaliści w czynach, a nie pod względem wierzeń.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Posty: 2534
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:41
Lokalizacja: teraz Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 10 kwietnia 2006, 08:48

Nie pomylił się gdyż chodziło tutaj o światopogląd. Nawet w tej nazwie-potworku (konserwatywni liberałowie) w członie "konserwatywni" chodzi o światopogląd. PSL odwołuje się do zasad chrześcijańskich, nauczania papieża (przepraszam, Papieża) bla bla bla, pierdu pierdu. I jak u nieszczególnie znakomitej większości osób deklarujących taki światopogląd pozostaje to w sferze deklaracji. Typowe zakłamanie.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 10 kwietnia 2006, 20:21

PSL odwołuje się do zasad chrześcijańskich

...i jednocześnie uskutecznia socjalizm w gospodarce. Zatem są to "pobożni socjaliści" , a nie żadni konserwatyści.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Posty: 2534
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:41
Lokalizacja: teraz Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 10 kwietnia 2006, 22:26

zuikaku pisze:...i jednocześnie uskutecznia socjalizm w gospodarce. Zatem są to "pobożni socjaliści" , a nie żadni konserwatyści.


Dlaczego nie?
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 10 kwietnia 2006, 23:14

zuikaku pisze:
PSL odwołuje się do zasad chrześcijańskich

...i jednocześnie uskutecznia socjalizm w gospodarce. Zatem są to "pobożni socjaliści" , a nie żadni konserwatyści.


Uuuu, znowu mądrości piszesz zuikaku... Brakowało tego folkloru na forum... A możesz mi wytłumaczyć co ma konserwatyzm do gospodarki? Modlić się do Boga o wyższe notowania? :mrgreen:
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 11 kwietnia 2006, 20:41

Konserwatyzm zakłada przecież bardzo ograniczoną ingerencję państwa w życie społeczne, a więc także w gospodarkę. Tym samym jest przeciwko różnym socjalizmom uprawianym przez PSL-owców, którzy z konserwatyzmem nie mają wiele wspólnego.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 11 kwietnia 2006, 23:44

zuikaku pisze:Konserwatyzm zakłada przecież bardzo ograniczoną ingerencję państwa w życie społeczne, a więc także w gospodarkę.


Ojcowie konserwatyzmu byliby zadowoleni, że dorabiasz własna idologię do ich filozofii. Ale tak to bywa, że niedopieszczeni dyletanci próbują poprawić nawet klasyków...


zuikaku pisze:Tym samym jest przeciwko różnym socjalizmom uprawianym przez PSL-owców, którzy z konserwatyzmem nie mają wiele wspólnego.


... szkoda słów. doucz się:
Za portalwiedzy.onet.pl:

"Podstawą konserwatyzmu jest przekonanie, że natura ludzka jest niedoskonała, stąd ma skłonność do czynienia zła i anarchii. Skłonności te człowiek może przezwyciężyć poszukiwaniem wskazówek dla swej aktywności w religii, która jest podstawą ładu moralnego. Na świecie istnieje, określony prawami boskimi, porządek społeczny, a problemy społeczno-polityczne wywodzą się problemów moralnych. Przestrzeganie zasad moralności i religii gwarantuje stabilność społeczną. Według konserwatyzmu wspólnota jest nadrzędna wobec jednostki, samo zaś społeczeństwo jest ze swej natury spójną całością, opartą na tradycji i ciągłości historycznej."

Można więc spokojnie stwierdzić, że konserwatyści, dążąc do "ułożenia społecznego" oczekiwaliby ingerencji państwa w sferę społeczną. Byleby nie dopuścić do "żła i anarchii" Ale oczywiście mówimy o świecie, gdzie niektórym udało się zbić w jedna całość konserwatyzm i liberalizm. Drogi dyletancie, nie zmienia to faktu, że konserwatyzm odwołuje się do sfery społeczno-światopoglądowej a nie gospodarczej. Zechciej sobie to przyswoić.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 12 kwietnia 2006, 17:14

konserwatyzm odwołuje się do sfery społeczno-światopoglądowej a nie gospodarczej

Ideologia społeczno-obyczajowego konserwatyzmu niesie za sobą także pewne skutki dla gospodarki. Konserwatyści są np. wrogami modelu ustrojowego welfare state, oraz są tym bardziej przeciwnikami socjalizmu, gdyż zakładają, że w/w wynalazki szkodzą tradycyjnym instytucjom i wartościom, które należy podtrzymywać. Przeciwstawiajac się lewicowym pomysłom inżynierii społecznej, głęboko ingerującym w sferę nie tylko obyczajową, ale także ekonomiczną, odrzucają socjalistyczne praktyki "ulepszania" gospodarki rynkowej.

Konserwatysta dopuszczajacy socjalizm (czy też jego spore dawki) w gospodarce, uznawałby tym samym, że życie społeczne powinno być aktywnie konstruowane przez państwo, co jest założeniem zupełnie sprzecznym z konserwatyzmem. Taki osobnik byłby zatem lewicowcem, a z jego konserwatyzmu zostałby co najwyżej jedynie manifestowany szacunek dla kościoła. I właśnie z takich "pobożnych socjalistów" składa się PSL. Ich działania nie mają nic wspólnego z konserwatyzmem, a deklaracje przywiązania do religii to składali nawet niektórzy SLD-owcy.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 12 kwietnia 2006, 18:05

zuikaku pisze:Ideologia społeczno-obyczajowego konserwatyzmu niesie za sobą także pewne skutki dla gospodarki. Konserwatyści są np. wrogami modelu ustrojowego welfare state, oraz są tym bardziej przeciwnikami socjalizmu, gdyż zakładają, że w/w wynalazki szkodzą tradycyjnym instytucjom i wartościom, które należy podtrzymywać. Przeciwstawiajac się lewicowym pomysłom inżynierii społecznej, głęboko ingerującym w sferę nie tylko obyczajową, ale także ekonomiczną, odrzucają socjalistyczne praktyki "ulepszania" gospodarki rynkowej.


Poprzyj to jakims tekstem a nie własnym widzimisię.

zuikaku pisze:Konserwatysta dopuszczajacy socjalizm (czy też jego spore dawki) w gospodarce, uznawałby tym samym, że życie społeczne powinno być aktywnie konstruowane przez państwo, co jest założeniem zupełnie sprzecznym z konserwatyzmem.


Piszesz bzdury. Konserwatyzm nie jest pojęciem ekonomicznym w żadnym kontekście.

zuikaku pisze:Taki osobnik byłby zatem lewicowcem, a z jego konserwatyzmu zostałby co najwyżej jedynie manifestowany szacunek dla kościoła.


Zatem wg Ciebie LPR nie jest konserwatywne. Dostrzegasz śmieszność takiego podejścia do tematu? Wątpię. Raczej pójdziesz w zaparte.

zuikaku pisze:I właśnie z takich "pobożnych socjalistów" składa się PSL. Ich działania nie mają nic wspólnego z konserwatyzmem, a deklaracje przywiązania do religii to składali nawet niektórzy SLD-owcy.


A jakie niby "działania" w ekonomii są konserwatywne? Proszę o przykład.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 13 kwietnia 2006, 19:37

Poprzyj to jakims tekstem a nie własnym widzimisię.

Nie ma sprawy. Oto link
http://encyklopedia.pwn.pl/36978_1.html
czytać punkt 2.

Zatem wg Ciebie LPR nie jest konserwatywne.

LPR, tak jak i PSL, to kolejna z partii chrześcijańskich socjalistów. To określenie to swego rodzaju potworek, ale któż się nie zgodzi, że i LPR to potworek?

A jakie niby "działania" w ekonomii są konserwatywne?

Zgodne z konserwatywną wizją państwa, gospodarki i społeczeństwa. Przykładem działań tego typu byłoby głosowanie przeciw przymusowemu ustanowieniu rad pracowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych (czyli sprzeciw wobec praktyk socjalistycznych) albo pomysł zniesienia przymusowych ubezpieczeń.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 16 kwietnia 2006, 08:46

zuikaku pisze:Nie ma sprawy. Oto link
http://encyklopedia.pwn.pl/36978_1.html
czytać punkt 2.


Chodzi o ten fragment: "wiarę w skuteczność nieskrępowanych mechanizmów rynkowych."? Looool. A jak Liberał Obyczajowy wierzy w wolnorynkowe mechanizmy to jest konserwatystą? łojej, a co z przedsiębiorcą-gejem? Świat na głowie by stanął :D

zuikaku pisze:LPR, tak jak i PSL, to kolejna z partii chrześcijańskich socjalistów. To określenie to swego rodzaju potworek, ale któż się nie zgodzi, że i LPR to potworek?


A może PiS? Powiesz, że nie są konserwatywni?

zuikaku pisze:Zgodne z konserwatywną wizją państwa, gospodarki i społeczeństwa. Przykładem działań tego typu byłoby głosowanie przeciw przymusowemu ustanowieniu rad pracowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych (czyli sprzeciw wobec praktyk socjalistycznych) albo pomysł zniesienia przymusowych ubezpieczeń.


To jest LIBERALIZM a nie konserwatyzm. Zuikaku na co ty liczysz takie teksty wstawiając. Powtarzam konserwatyzm nie dotyczy sfery gospodarczej. Jest to w zasadzie tylko zespół określonego światopoglądu, przełozonego na grunt społeczny. Konserwatyzm w zasadzie powinien wykluczać liberalizm gospodarczy. A oto dowód z Twojego własnego żródła: " Konserwatyzm polityczny — kierunek polit. nawiązujący do konserwatywnej filozofii społ.; przyjmuje postać właściwą epoce i środowisku, w którym występuje, odwołuje się do zespołu wartości, które powinny zostać zachowane i najczęściej wskazuje na grupy społ. lub instytucje, mające je chronić.". I co? Niedość, że skierowany jest do grup społecznych a nie jednostek (które wielbi liberalizm) to jeszcze w grę wchodzą instytucje (których dla liberałów w państwie zawsze jest za duzo). Jasne i klarowne? Wątpię. Napisz jak to widzi "konserwatywny liberał" :D
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.FAQ GOD

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł
Posty: 1603
Rejestracja: 14 kwietnia 2006, 10:17
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Maverick » 16 kwietnia 2006, 21:09

Co do tematu, to mysle ze PSL jest po jednych pieniadzach z innymi partiami. To ze sie puszcza z kazdym nic nie oznacza. Co z tego ze SLD sie nei puszczalo jak napsuli i nakradli tyle ze puszczanie sie polityczne to przy tym male piwo. Inne partie bedace w parlamencie tez nie sa swiete.
Dlatego na zadna z nich nie glosowalem i jestem dumny z tego ze nie zmarnowalem w ten sposob glosu.
Przesladowany przez dziadka mroza za poglady polityczne.
Tylko prawda jest ciekawa!

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 17 kwietnia 2006, 09:26

Maverick pisze:Dlatego na zadna z nich nie glosowalem i jestem dumny z tego ze nie zmarnowalem w ten sposob glosu.


Przpraszam za offtop, ale niech zgadnę: zmarnowałeś go głosując na PJKM/UPR?
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.FAQ GOD


Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość