PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kara za błędy księgowe z 2001r

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Kara za błędy księgowe z 2001r

Postautor: Bilu1939 » 07 marca 2011, 06:58

Czyżby tak jak mówią niektórzy politycy PSL minister trzymał koalicjanta w szachu w sprawie kary za błędy księgowe z 2001 roku? A może robi to na polecenie szefa rządu?

PSL musi zapłacić 18 mln zł za błędy księgowe w rozliczeniach kampanii wyborczej z 2001 r.

Samej kary ludowcy nie kwestionują, choć zaznaczają, że została nałożona za niezamierzone działanie. Sprawę zaskarżyli jednak do Trybunału Konstytucyjnego, który do czasu jej rozpatrzenia wstrzymał egzekucję należności.


A od zeszłego roku politycy PSL procesują się z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Ludowcy poprosili go bowiem o umorzenie odsetek od nałożonej na partię kary (stanowią aż 9 mln zł) i rozłożenia zaległości na raty.

– Minister ma takie możliwości i niejednokrotnie z nich korzysta – mówi sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Józef Szczepańczyk.

Ale minister Rostowski wydanie decyzji zawiesił. Dlaczego?

– Jeśli mamy wydać taką decyzję, musimy zebrać wcześniej wszelkie dane – wyjaśnia rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos.

Politycy PSL podejrzewają, że sprawa może mieć polityczne tło. – Ministrowi Rostowskiemu ewidentnie brak dobrej woli. Wygląda to tak, jakby celowo przeciągał sprawę, by móc nas trzymać w szachu – mówi „Rz" jeden z nich.

Zawieszenie wydania decyzji przeszkadza bowiem PSL np. w staraniach o pożyczkę na prowadzenie jesiennej kampanii wyborczej. Jak informowała „Rz", wszystkie partie planują wziąć takie kredyty.

Ludowcy podkreślają, że stosunki ministra z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem nie są najlepsze, sam minister finansów nie pała do nich sympatią. Część działaczy PSL w nieoficjalnych rozmowach podejrzewa wręcz, że za wszystkim może kryć się nawet premier. Tłumaczą, iż dla lidera PO wygodna jest sytuacja, w której koalicjant nie może sobie pozwolić przed wyborami na pokazywanie niezależności.

– Nie sądzę, by minister pozwalał sobie na takie zagrywki bez wsparcia z Kancelarii Premiera – dodaje polityk PSL.

Partia Pawlaka odwołała się do sądu administracyjnego. I wygrała. Wydał orzeczenie nakazujące ministrowi finansów, by już teraz rozpatrzył prośbę o umorzenie odsetek i rozłożenie kary na raty.

Ale i wygrana w sądzie nie pomogła PSL. Rostowski złożył właśnie do Sądu Najwyższego wniosek o kasację orzeczenia.

– Nikt przecież nie mówi, jaka to ma być decyzja – komentuje Szczepańczyk.

Inny polityk PSL zauważa zaś, że nawet jeśli minister nie chce narazić się na zarzut podejmowania decyzji, które mogą być korzystne finansowo dla koalicjanta, to wyrok go od takiego niebezpieczeństwa uwalnia.

– Wniosek o kasację trudno nazwać racjonalnym. Dlatego sądzimy, że tu może być jakieś drugie dno – mówi.

Ministerstwo Finansów odrzuca podejrzenia o działanie polityczne. – Oddzielamy takie decyzje od polityki. Szkoda, że ta sprawa jest w ten sposób odbierana – mówi Magdalena Kobos.

http://www.rp.pl/artykul/16,622594-PSL- ... owski.html[/code]

Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość