PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Znikający artykuł nr 585

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Znikający artykuł nr 585

Postautor: Optymista » 05 października 2011, 08:04

Znalazłem interesujący artykuł na stronach rp.pl
Nie miałem czasu przeszukać dalszych źródeł, na razie wstawiam informacje z portalu.

21 lipca 2011 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia umorzył postępowanie, w którym oskarżony był jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów Ryszard Krauze. Sąd nie miał wyjścia – tydzień wcześniej weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, na skutek której z kodeksu spółek handlowych zniknął art. 585. A właśnie ten przepis – mówiący o działaniu na szkodę spółki – posłużył prokuratorom do oskarżenia trójmiejskiego biznesmena.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/69745,727824-R ... prawa.html

Wspólne działanie PSL i PO uchroniły p. Krauze przed ewentualnymi konsekwencjami.
Proszę mi odpowiedzieć, jak to możliwe, że akt oskarżenia wpłynął 30 grudnia, w lutym poseł PSL zgłasza do sejmu i pod koniec marca głosami Po I PSL zmiana artykułu 585 zostaje przyjęta przez sejm. Czy w naszym państwie prawo działa wstecz? Mogę się mylić, bo nie znam dokładnie prawnych regulacji.

Nie jestem biegły w sprawach legislacyjnych itd, ale to co przedstawia Rzeczpospolita (zakładając, że pisze prawdę) jest jak dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Może ktoś wyjaśnić bliżej?
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
PiStacjowy
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: PiStacjowy » 05 października 2011, 08:14

Krazue płaci, Donald po cichu działa. Założę się, że w mediach nikt nawet o tym nie piśnie słówka.
LUDZIE! OTWÓRZCIE OCZY! ZAKOŃCZMY TEN CHOCHOLI TANIEC PLATFORMY

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 05 października 2011, 08:22

Po pierwsze RP już o tym napisała.
Czy przeprosisz za swoje słowa, jeśli inne media, nawet te przez Was PiSowców znienawidzone podniosą ten wątek?

Po drugie spodziewałem się bardziej merytorycznej odpowiedzi, niż plucie jadem z samego rana. Chyba spodziewałem się za wiele.

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2011 ]
"Nieprzychylne" PiSowi radio TOK FM już podchwyciło tema umieszczając w nagłówku mocne sformułowanie:

Zlikwidowali artykuł, żeby umorzyć postępowanie ws. Krauzego

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/69745,727824-R ... prawa.html

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2011 ]
I nawet ten wstrętny TVNowski Onet naświetla tę sprawę.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poslowie ... omosc.html
"Today's gonna be a good day :)

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 05 października 2011, 17:26

Kolejny dowód na rządy oligarchii i fikcję demokracji.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 05 października 2011, 18:38

zuikaku pisze:Kolejny dowód na rządy oligarchii i fikcję demokracji.

Nie! To "Liberalizm PO" :mrgreen:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”