PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Walka o stołki w PSL - dymisja Sawickiego.

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 26 lipca 2012, 13:51

Nieprawda. Współczynnik Giniego w Niemczech wynosi 0.28, podczas gdy w Polsce 0.36. Zarobki w Niemczech są bardziej wyrównane. I nie ma w Polsce pozornej biedy, tylko występuje faktyczna. I gwoli ścisłości, bieda w Polsce to wybieranie czy ma starczyć pieniędzy na jedzenie, czy na opłaty. W Niemczech jako biedę rozumie się jeżdżenie golfem I, albo brak kasy na chodzenie do kina lub na koncerty częściej niż raz na miesiąc.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 26 lipca 2012, 14:01

NRohirrim88 pisze:Nieprawda. Współczynnik Giniego w Niemczech wynosi 0.28, podczas gdy w Polsce 0.36. Zarobki w Niemczech są bardziej wyrównane. I nie ma w Polsce pozornej biedy, tylko występuje faktyczna. I gwoli ścisłości, bieda w Polsce to wybieranie czy ma starczyć pieniędzy na jedzenie, czy na opłaty. W Niemczech jako biedę rozumie się jeżdżenie golfem I, albo brak kasy na chodzenie do kina lub na koncerty częściej niż raz na miesiąc.
Świat się zmienia na naszych oczach.Człowieku małej wiary!Cierpliwości!Daję Tobie słowo,że za kilka lat będziesz miał tyle kasy co Chiny wojska :wink: Pozdrawiam.Do jutra.

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 26 lipca 2012, 14:37

Każdy w tym temacie ma trochę racji, zarówno Ci którzy narzekają jak i Ci pełni nadzieji i wiary w potencjał Polski. W niemczech jeżeli na pełen etat pracują dwie osoby dorosłe to są w stanie utrzymać rodzinę, wyjechać na wczasy i kupić sobie samochód wart jakieś 25 tyś. złotych i przy odrobinie skromności odłożyć coś na czarną godzinę.

Jeżeli ktoś jest zdania, że nie ma u nas prawdziwej biedy to niech stanie sobie przed jakimś tanim marketem i obserwuje rodziny które przyjeżdzają na zakupy, płakać się chce. Wszyscy ubrani w jakies marne ciuchy i przenoszone adidasy, dzieciaki noszą ciuchy ze starszego brata albo z kuzyna, rodzice to najwyżej garba się dorobili...a o aucie jakim przyjechali nawet nie mówię.

Ktoś pewnie zaraz stwierdzi, że to wina rodziców którzy skończyli zawodówke to tak mają - to nie jest tak do końca. Ludzi zarabiających poniżej 2 tyś zł jest w Polsce bardzo wielu, trzeba coś z tym zrobić, realna średnia zarobów w Polsce to moim zdaniem nie więcej niż 2500 brutto.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 26 lipca 2012, 16:26

@GrandProtestant
Zgadza się, ale tylko dlatego, bo uzyskałem zagraniczny kontrakt.

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 26 lipca 2012, 18:38

NRohirrim88 pisze:Zgadza się, ale tylko dlatego, bo uzyskałem zagraniczny kontrakt.
Ale zleceniodawca powierzył to zadanie polakowi, znaczy się mamy potencjał!!

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 26 lipca 2012, 19:00

W ostatnim czasie po ujawnieniu "taśm PSL" jest ciągła nagonka dotycząca matactwa, nepotyzmu i przekrętów, ale znalazły się też osoby (spoza PSL), które w zatrudnianiu znajomych bądz rodziny na stanowiskach publicznych nie widzą nic złego. Piastowanie wysokiego stanowiska publicznego jest trochę jak prowadzenia własnego biznesu, nic wiec dziwnego w tym iż na podległe stanowiska są zatrudniani ludzie, do których ma się zaufanie, zna się ich możliwości i aspiracje. Moim zdaniem takie tłumaczenie to jakaś kpina, guzik mnie obchodzi kto będzie zatrudnionym na danym stanowisku, może to być murzyn, inwalida, czy koreańczyk istotne dla mnie jest by posiadał odpowiednie kompetencje i umiejętności, a zadaniem jego przełożonego jest kierowanie nimi oraz kontrola i ocena wykonanych działań. Tak na prawdę to ciężej kieruję się osobami, które znamy, dażymy sympatią i zaufaniem gdyż mamy nadmierne tendencje do usprawiedliwiania tych osób i tak zbiera się po całej kadencji masa błędów, za które zapłaci oczywiście społeczeństwo.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 lipca 2012, 19:19

Jeżeli ktoś jest zdania, że nie ma u nas prawdziwej biedy to niech stanie sobie przed jakimś tanim marketem i obserwuje rodziny które przyjeżdzają na zakupy, płakać się chce. Wszyscy ubrani w jakies marne ciuchy i przenoszone adidasy, dzieciaki noszą ciuchy ze starszego brata albo z kuzyna, rodzice to najwyżej garba się dorobili...a o aucie jakim przyjechali nawet nie mówię.

Ty patrz a do nie tak dawna na auto nie miałem. i nie czułem się biedny! jak to możliwe! i nie łaziłem w przenoszonych ciuchach. dziw nad dziwy.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 26 lipca 2012, 19:34

Nazgul pisze:Ty patrz a do nie tak dawna na auto nie miałem. i nie czułem się biedny! jak to możliwe! i nie łaziłem w przenoszonych ciuchach. dziw nad dziwy.

Bo to czy jesteś zamożny czy nie jest oceniane nie przez Ciebie a tych co na Ciebie patrzą.
Jak byś telewizor na parapecie trzymał od razu byś był lepszy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 lipca 2012, 15:11

szkoda... a miałem nadzieję, że Tusk poczołga trochę "ludowców"...
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 27 lipca 2012, 16:10

Media pewnie ich przeczołgają.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 27 lipca 2012, 16:42

Może media zrobiły by im antyreklamę, ale upadek OLTExpress mimo wszystko skupia uwagę wielu polaków do tego dochodzą igrzyska w Londynie i tak grzeszki PSL zostają z tyłu...

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 27 lipca 2012, 20:30

Już się rozlało więc pewnie dostaną po uszach.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 28 lipca 2012, 06:00

Też chciałbym dostawać takie kary za złe czyny, okazał bym nadmierną skruchę, sam przyznał się do winy i jeszcze baardzo szczerze wszystkich przeprosił za tą "wpadkę", proszę wyciągajmy wnioski bo bicie po uszach nic tu nie zmieni...

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 28 lipca 2012, 07:51

Mundek pisze:Może media zrobiły by im antyreklamę, ale upadek OLTExpress mimo wszystko skupia uwagę wielu polaków do tego dochodzą igrzyska w Londynie i tak grzeszki PSL zostają z tyłu...

Nie zostają z tyłu - poparcie dla PSL spadło o połowę z 8% do 4%. Pytanie na jak długo. Odpowiedzią na to będzie czy w najbliższych wyborach PSL dostanie się do Sejmu (próg 5%).

Mundek
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Mundek » 28 lipca 2012, 07:58

NRohirrim88 pisze:Nie zostają z tyłu - poparcie dla PSL spadło o połowę z 8% do 4%.
czy to realny spadek okaże się za kilkanaście tygodni, mam nadzieję, że do sejmu się nie dostaną.

Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”