PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Strajk Rolników

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 18 lutego 2015, 20:16

I znów Dzień Świra się kłania - wciaż aktualne :)
"Today's gonna be a good day :)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 lutego 2015, 20:40

Myślę że dziki się nie obrażą jak wszyscy rolnicy przyjadą do Warszawy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2015, 22:20

Lolek00 pisze:Myślę że dziki się nie obrażą jak wszyscy rolnicy przyjadą do Warszawy.

Za ten burdel jednak do rolników raczej strzelać nie będą, do dzików obawiam się że tak ;)

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 07 marca 2015, 21:33

Ktoś wspomniał o ubezpieczeniu pól od szkód spowodowanych przez dziki. Był taki jeden na mojej wsi, który chciał tego dokonać - jak się dowiedział ile kosztuje takie ubezpieczenie to się przeżegnał. Rolnik sam dzika nie może zabić, nie może się też przed tym "dzikiem" (przeważnie są to całe stada) skutecznie zabezpieczyć (pastuch, "smród" to są półśrodki, które dają tylko częściową ochronę). Więc uważał bym z tymi prostymi rozwiązaniami typu "rolnik j....y bogacz więc niech stawia mur".
Nie chciałbym być dzisiaj rolnikiem. Bo znam to środowisko od środka i wiem, że ani nie jest to lekka robota - ani tak zyskowna jak się wielu wydaje. Poza tym te dopłaty... sprawdźcie sobie o ile podrożała ropa od czasu wstąpienia do UE. Wielu by zamieniło te mityczne dopłaty za starą cenę ropy.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 07 marca 2015, 22:08

Kuba pisze:Nie chciałbym być dzisiaj rolnikiem. Bo znam to środowisko od środka i wiem, że ani nie jest to lekka robota - ani tak zyskowna jak się wielu wydaje. Poza tym te dopłaty... sprawdźcie sobie o ile podrożała ropa od czasu wstąpienia do UE. Wielu by zamieniło te mityczne dopłaty za starą cenę ropy.

Zależy jakim. Robota jest ciężka to fakt ale już od 50 ha to już mamy do czynienia z zamożną klasą średnią. Owszem mniejsi mają ciężko ale to nie ten poziom co w PRLu. Co do zamiany dopłat na stara cenę ropy to nie znam takich co by zamienili. Dopłaty to jednak bezpieczeństwo finansowe w sektorze który ma 4 klęski żywiołowe wiosnę, lato, jesień i zimę...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Wróć do „PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)”