PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Przyszłość SDPL

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy SDPL wejdzie do parlamentu po wyborach?

Tak
18
36%
Nie
23
46%
Trudno powiedzieć
9
18%

Liczba głosów: 50

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 13 marca 2005, 13:02

joj ! ...wtajemniczeni... :lol:

freya
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: freya » 16 marca 2005, 09:37

Lukasz pisze:Potem okazalo sie,ze trzeba miec program...tu jest gorzej bo program tej partii to podchwytywanie co bardziej aktualnych spraw i dorabianie do nich (czesto sprzecznych) opinii

drogi Łukaszu, nie lubię pustosłowia, podaj więc przykład sprzecznych opinii w programie SDPL...?

Saddam
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: Saddam » 16 marca 2005, 20:38

Zastanawia mnie czy SDPL czasem przed wyborami nie dojdzie do porozumienia z SLD i czy nie stworzą wspólną partie. Poczekamy jeszcze troche i chyba Borowski zrozumie, że bez SLD nie wejdzie do parlamentu. Bo jakoś nie wydaje mi się aby to się udało startując samotnie w wyborach.
Niełatwa jest droga z ziemi ku gwiazdom.

Awatar użytkownika
ksaw
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: ksaw » 16 marca 2005, 21:33

Saddam pisze:Zastanawia mnie czy SDPL czasem przed wyborami nie dojdzie do porozumienia z SLD i czy nie stworzą wspólną partie. Poczekamy jeszcze troche i chyba Borowski zrozumie, że bez SLD nie wejdzie do parlamentu. Bo jakoś nie wydaje mi się aby to się udało startując samotnie w wyborach.

To o czym piszesz pewnie bedzie miało miejsce, zresztą, jakoś niedawno wypowiadał sie któryś z liderów SdPl (chyba Borowski) i mówił, że do rozmów z SLD mogłoby dojść gdyby zmienił sie zarząd tej partii (Oleksy i reszta "elity"). Póki co, "góra" SLD to wciąz ci sami ludzie, więc jeśli SdPl jest słowne, to takiej koalicji nie bedzie. Czas pokaże.

freya
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: freya » 16 marca 2005, 23:11

niedawno Borowski złożył oświadczenie, że o koalicji z SLD raczej nie ma mowy... i miejmy nadzieję, nie po to ci ludzie odeszli z Sojuszu i nie po to stworzyli swoja partię, żeby pozniej wracac "do korzeni"...

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 17 marca 2005, 00:45

Gdy parlament sie oddala to i wracają korzenie . Posły z SDPL nie przeżyją 4 lat bez diet .

freya
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: freya » 20 marca 2005, 19:35

Kosai pisze:Gdy parlament sie oddala to i wracają korzenie . Posły z SDPL nie przeżyją 4 lat bez diet .

nie sadze, zeby poslowie z SDPL byli hipokrytami, bo koalicja z SLD bylaby hipokryzja... z reszta nikt nie kala własnego gniazda, a takie poczynania na pewno poslom nie przynioslyby chwaly...

Saddam
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: Saddam » 20 marca 2005, 20:09

A ja nadal obstawiam za tym, że dogadają się. Bodajże przedwczoraj był w TVN pokazywany sondaż przedwyborczy i tam wg niego SDPL nie weszłoby do sejmu. A chyba Pan Borowski chciałby dalej być posłem. Więc dogadają się.
Niełatwa jest droga z ziemi ku gwiazdom.

Awatar użytkownika
agao68
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: agao68 » 26 lipca 2005, 00:08

każdy dzień przynosi nam nowe zmiany na naszej scenie politycznej ,dziś wiemy ,że sdpl nie wystartuje wspólnie na listach z sld czy też sld nie wystartuje wspólnie na listach sdpl .... myślę ,że po wyborach wyłonią się nowi liderzy obydwu tych partii .Uważam ,że sdpl ma ogromna sznasę na utworzenie silnej lewicy Tylko trudna i cieżka praca przed wszystkimi członkami i sympatykami tej partii doprowadzi do przekroczenia progu wyborczego.

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 26 lipca 2005, 10:50

Przyszłość SDPL wygląda coraz słabiej, ale nikt nie powiedział też, że w pewnym momencie SLD nie może się rozmyślić i zrezygnować z integracji z dawnymi kolegami. Zgadzam się, że po wyborach może przyjśc czas na konsolidację i próbę budowy "nowej lewicy" z poparciem Aleksandra Kwaśniewskiego.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2005, 18:12 przez Aron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
agao68
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: agao68 » 26 lipca 2005, 17:27

czas pokaże bo w tej chwili sam wiesz jak jest najlepiej ......

Awatar użytkownika
diego_tristan
Stażysta
Stażysta

SDPL po wyborach

Postautor: diego_tristan » 12 listopada 2005, 13:08

Zastanawiam się nad przyszłościa SDPL po ostatnich przegranych wyborach parlamentarnych. Czy partia ta będzie w stanie utrzymać się na polskiej scenie politycznej i powalczyć o wejście do parlamentu za 4 lata?
Wśród jej działaczy jest wielu młodych i ambitnych ludzi, którym przyswiecają idee socjaldemokratyczne. No i co najważniejsze, nie maja nic wspólnego z PRL. Może gdyby oni przejęli stery udało by się stworzyć na bazie SDPL nowoczesną partię socjaldemokratyczną, która wyparłaby ze sceny politycznej "postpeerelowski beton", w moim przkonaniu nie mający nic wspólnego z nowoczesną lewicą (oczywiście pewne wyjątki się znajdą). Porażka w wyborach może paradoksalnie pomóc przeprowadzić te zmiany. Osobiście zastanawiam się nad wstąpieniem w szeregi tej partii w tym trudnym dla niej okresie. Nie wierze bowiem, że zmiane pokoleniową uda się przeprowadzić w najbliższym czasie w SLD.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 12 listopada 2005, 14:58

No a już najmniej wspólnego ma jej lider - Borowski .

Myślę , że sie utrzyma . Bo chociaż mieli beznadziejni wynik to dalej są promowani w mediach tak jak uwole .

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 12 listopada 2005, 16:24

SdPl powinno się przebić, o ile tylko wytrzymają finansowo. Za jakiś czas należy oczekiwać pierwszych afer z udziałem polityków prawicy i spadek ich notowań. Było by dobrze gdyby straciły także partie popierające PiS - LPR, PSL i Samoobrona - nie są one w rządzie, ale jednak popierają PiS a ich liderzy zachwalają program.

Awatar użytkownika
diego_tristan
Stażysta
Stażysta

Postautor: diego_tristan » 12 listopada 2005, 21:11

By się utrzymać trzeba będzie wypracować i sumiennie realizować nową strategie działania. Bo dotychczasowa, polegająca na krytykowaniu SLD ( i niewiele poza tym) efektu nie przyniosła. Mam nadzieje, że wnioski zostaną z tej lekcji wyciągnięte... Wydaje mi się, że częściową odpowiedź na to pytanie przyniosą przyszłoroczne wybory samorządowe.

A tak poza tym, to zastanawiam się , czy w wieku 20 lat nie jest jeszcze za wcześnie na wstępowanie do partii... :roll:

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”