PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Szykuje się film o ONR

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Szykuje się film o ONR

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2012, 13:53

niezła komedia się szykuje. tutaj trailer. ;)

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 09 lipca 2012, 14:07

Dlaczego komedia ? Lepsze takie organizacje niż jakieś antify, kolorowe niepodległe, krytyki polityczne. Dobrze że są, bo inaczej te lewackie populiści panoszyli by się po ulicach demonstrując i imputując w społeczeństwo dziwaczne wartości. Mimo że politycznie się z nimi nie zgadzam w 80%, to jednak uważam ich za instytucje pożyteczną.

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 09 lipca 2012, 14:10

Świetnie nareszcie coś się ruszyło. Na to czekałem. :grin:
„należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Uważałem, że komunistyczna Polska to moja Polska. Środowiskiem z którego pochodzę jest liberalna żydokomuna.'' Adam Michnik („Powściągliwość i Praca” nr 6 z 1988r.)

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2012, 14:20

komedia dla tego, bo mam wrażenie, że film na zamówienie. a już na trailerze parę bredni się znalazło, np. że patriotyzm w xx jest taki sam jak w xvii :lol:

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 09 lipca 2012, 14:25

Clint Eastwood pisze:a już na trailerze parę bredni się znalazło, np. że patriotyzm w xx jest taki sam jak w xvii :lol:

A czym się różnią?
„należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Uważałem, że komunistyczna Polska to moja Polska. Środowiskiem z którego pochodzę jest liberalna żydokomuna.'' Adam Michnik („Powściągliwość i Praca” nr 6 z 1988r.)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 09 lipca 2012, 14:30

Ciekaw jestem kto kryje się pod hasłem "niezależny zespół filmowy".

Słowo "niezależny" czy też "niezależna" zostało ostro wyświechtane ostatniemi czasy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2012, 14:50

Karzeł Reakcji pisze:
Clint Eastwood pisze:a już na trailerze parę bredni się znalazło, np. że patriotyzm w xx jest taki sam jak w xvii :lol:
A czym się różnią?
o tym można by napisać rozprawę socjo-historyczną (i pewnie napisano niejedną).

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 09 lipca 2012, 15:08

Moim zdaniem film o folklorze politycznym Polski może być ciekawy. Tylko taki większy. O różnych środowiskach mniejszościowych.

Mogli by zrobić film o ONRowcach/NOPie, PPS/Komuchach, i UPRowcach. Taki przekrój skrajności.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 09 lipca 2012, 15:23

Clint Eastwood pisze:o tym można by napisać rozprawę socjo-historyczną (i pewnie napisano niejedną).

Wg słownika patriotyzm to: ,,miłość do ojczyzny lub do własnego narodu połączona z gotowością ofiar dla nich.''

Wydaje mi się, że w XVII w. patriotyzm był dokładnie tak samo definiowany.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2012, 15:35

tak, tylko "naród" i "ojczyzna" miały trochę inne znaczenie. "naród" był dosyć wąską grupą, a "ojczyzna" dla chłopa i magnata to były zupełnie różne ojczyzny. skoro dzisiaj jest wiele patriotyzmów (nawet ta definicja zawiera w sobie co najmniej dwa), to w czasie było ich jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 09 lipca 2012, 16:46

"Trzeba zacząć zmieniać coś w tej Polsce. Nie może dłużej już żyć w kraju, który ekonomicznie jest na poziomie 3 świata".

Że niby jesteśmy na poziomie takim samym jak Nigeria, Afganistam czy też Etiopia? Za kolorowo może i w kraju nie jest, ale z pewnością żyjemy o wiele wiele lepiej niż ludzie w krajach 3 świata.

bo inaczej te lewackie populiści panoszyli by się po ulicach demonstrując i imputując w społeczeństwo dziwaczne wartości.

No nie? A tak po ulicach latają prawiczki i próbują wbić ludziom do głowy swoje wartości, a jak nie jesteś z nimi to jesteś lewakiem i komunistą!

Jak ja się cieszę że moje miasto jest w miarę odcięte od tego gówna politycznego.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 09 lipca 2012, 19:37

Anioł pisze:
"Trzeba zacząć zmieniać coś w tej Polsce. Nie może dłużej już żyć w kraju, który ekonomicznie jest na poziomie 3 świata".

Że niby jesteśmy na poziomie takim samym jak Nigeria, Afganistam czy też Etiopia? Za kolorowo może i w kraju nie jest, ale z pewnością żyjemy o wiele wiele lepiej niż ludzie w krajach 3 świata.

Ehh to jest stanowisko jednego z sympatyków tej organizacji a nie całego ONR. Wśród PISu i PO znajdziesz lepsze kwiatki:
http://www.youtube.com/watch?v=q9TI2mTq-J0
http://www.youtube.com/watch?v=XJ0hKPBCH0Q

No nie? A tak po ulicach latają prawiczki i próbują wbić ludziom do głowy swoje wartości, a jak nie jesteś z nimi to jesteś lewakiem i komunistą!

Jak ja się cieszę że moje miasto jest w miarę odcięte od tego gówna politycznego.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Skoro u Ciebie w "mieście" tego nie ma to skąd niby wiesz co oni robią haha. Operujesz sprzecznościami. Jak widać propaganda TVNu i innych skuriwałych mediów robi swoje. I o tych prawiczkach to już w ogóle dałeś haha Skąd Ci się to wzięło w głowie to nie wiem, możesz mi to wytłumaczyć ?

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 09 lipca 2012, 21:31

Ha, wiedziałem że dostanę taką odpowiedź, w sumie za każdym razem jak nie zgadzam się z prawiczkami to wypisują głupoty o tym że oglądam TVN, czytam GW i jestem zmanipulowany do szpiku kości. Ot taka uniwersalna odpowiedź każdego prawiczka.

Skoro u Ciebie w "mieście" tego nie ma to skąd niby wiesz co oni robią haha.

Chodziło mi ogółem o wszelkiej maści politycznych przydupasków, z prawa i lewa. U mnie w mieście jest spokojnie, żadnych demonstracji, pikietujących, mało kto się polityką interesuje - po prostu cud&miód.

I o tych prawiczkach to już w ogóle dałeś haha Skąd Ci się to wzięło w głowie to nie wiem, możesz mi to wytłumaczyć ?

Jak wytłumaczysz mi skąd wzięli się "lewaki" to wytłumaczę Ci dlaczego używam zwrotu "prawiczki".

Ehh to jest stanowisko jednego z sympatyków tej organizacji a nie całego ONR.

A gdzie napisałem że to stanowisko ONR? Po prostu wytknąłem kolesiowi że pieprzy głupoty.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2012, 22:38

Anioł pisze:Ha, wiedziałem że dostanę taką odpowiedź, w sumie za każdym razem jak nie zgadzam się z prawiczkami to wypisują głupoty o tym że oglądam TVN, czytam GW i jestem zmanipulowany do szpiku kości. Ot taka uniwersalna odpowiedź każdego prawiczka.
jest to typowe dla obydwu stron. czasem czuję się jak schizofrenik w większej grupie, bo za każdym razem jak zmienię rozmówcę, to i media, które czytuję i orientacja na scenie politycznej mi się zmienia ;) wszyscy lepiej znają moją domową biblioteczkę niż ja sam.

Anioł pisze: Jak wytłumaczysz mi skąd wzięli się "lewaki" to wytłumaczę Ci dlaczego używam zwrotu "prawiczki".
określenie lewaki można znaleźć w stenogramach z okresu stanu wojennego, określano tak m.in. ludzi rzucający w suki cegłami. moim zdaniem całkiem szczytna tradycja.

Anioł pisze: Że niby jesteśmy na poziomie takim samym jak Nigeria, Afganistam czy też Etiopia? Za kolorowo może i w kraju nie jest, ale z pewnością żyjemy o wiele wiele lepiej niż ludzie w krajach 3 świata.
wbrew pozorom jest całkiem kolorowo.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 09 lipca 2012, 23:19

określenie lewaki można znaleźć w stenogramach z okresu stanu wojennego, określano tak m.in. ludzi rzucający w suki cegłami. moim zdaniem całkiem szczytna tradycja.

Być może, jednakże z tym określeniem spotkałem się po raz pierwszy jakieś dwa lata temu, a ostatnio jest nagminnie używany przez osoby o poglądach prawicowych do określenia każdego kto nie podziela ich poglądów.

Tak więc jeżeli nie zgadzasz się z prawicowcem, to jesteś lewakiem zmanipulowanym przez tefałen i GieWu.

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”