PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Szykuje się film o ONR

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 lipca 2012, 20:49

Raczej tak jak Tusk próbujesz udowodnić, że Polska przeżywa cud gospodarczy i jest zieloną wyspą.
cud nie, chyba że patrzysz przez prymat 1991-2012. ale to, że przy całej już istniejącej biedzie nie jest źle nie trzeba udowadniać.
wystarczy spojrzeć na dane wzrostu PKB i PKBpercapita z ostatnich 10 lat.

pamiętam Wrocław 20 lat temu, pamiętam 6 lat temu, pamiętam małą wieś na Podkarpaciu o nazwie Pstrągowa i kto z polityków twierdzi, że jest tam gorzej - ten głupi, ślepy lub kłamliwy jak bura suka.

wstyd, żeby na siłę poniżać swój kraj przyrównując go do bantustanu i negując wszystkie osiągnięcia tylko dla tego, że rządzi nielubiany polityk. patriotyzmem czy chociażby przyzwoitością nie można tego nazwać.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 12 lipca 2012, 21:55

Raczej tak jak Tusk próbujesz udowodnić, że Polska przeżywa cud gospodarczy i jest zieloną wyspą.

Nigdy nie wychwalałem na forum Tuska, więc nie wiem skąd takie dyrdymały.

To pewnie żyjemy w dwóch różnych państwach.

Albo masz durnych sąsiadów i dziadowski samorząd.

Przedwcześnie. Nazwałem Cię folksdojczem bo zamiast napisać Nowa Sól napisałeś Neusalz.

O mój Bosze, jak mogłem!? Normalnie zamach na demokrację i Polskę! Jak nic oznacza to że w czasie wojny kolaborowałbym z nazistami!

Tak nowa sól nazywała się za Hitlera i wcześniej.

No i co w tej sprawie? Mam nigdy nie używać tej starej nazwy bo kiedyś NS należała do Niemców?

Tak naprawdę to dałem sobie tą nazwę, aby pośmiać się z takich śmiesznych człowieczków jak ty :mrgreen:. Ubaw mam po pachy widząc jak się bulwersujecie tym faktem.

A pisząc, że wyjechałeś miałem na myśli Anglię.

Uuu... ktoś z zapałem studiował moje posty - pogratulować. Daj mi znać jak dojdziesz do momentu w którym piszę, że wyjechałem za granicę za wiedzą a nie pieniądzem.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 12 lipca 2012, 22:19

Na 40-tysięczną Nową Sól, 40 domków mieszkalnych w 4 lata to super osiągi, nie ma co!
A bezrobocie w powiacie nowosolskim to 25%. Naprawdę niezły wynik!
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 12 lipca 2012, 22:47

Niepartyjny samorząd oraz prezydent i miasto prężnie się rozwija. A te 40 domków to tylko na moim osiedlu się wybudowało, w całym mieście o wiele więcej. A co do bezrobocia to kiedyś wynosiło ono ponad 50%, także teraz nie jest aż tak źle, chociaż mogłoby być lepiej.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 12 lipca 2012, 23:16

Moja gmina też się zmieniła bardzo - nie w takiej się wychowywałem.

I to nie dzięki jakiemuś wyjątkowo sprawnemu działaniu rządu czy samorządu. Wszystko jechało swoimi torami. Geniuszy polityki nie było ale jak czasy się zmieniają to szanse że coś pójdzie naprzód jakimś własnym pędem i kulturowym rozmachem są spore.

Oczywiście Ci co żyli w nędzy często nadal żyją... albo coś stracili, albo wyjechali etc. ja tam do portfela nikomu nie zaglądam po prostu gmina rozwinęła się inwestycyjnie (drogi, chodniki, most, hala) teraz robią na mojej ulicy kostkę xD

Skrajna prawica na gospodarce się nie wyznaje, po prostu gospodarka dla łysych panów to dobry argument żeby buczeć że jest źle. Zarówno skrajna lewica jak i prawica pokroju ONR/NOP/Falangi chce bronić PRLowskich reliktów i państwa socjalnego tylko nie umie się do tego głośno i wyraźnie przyznać bo by była siara - lepiej ubrać to w tradycje. Nowa prawica jest wyjątkiem ale o niej zakładałem osobny temat.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 lipca 2012, 08:56

Anioł pisze:A co do bezrobocia to kiedyś wynosiło ono ponad 50%

Źródło.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 lipca 2012, 10:26

Źródło.

Odsyłam Cię do budynku lokalnego urzędu pracy, na stronie są dane tylko od 2008r, reszta danych jest w urzędzie. A po za tym rad jestem że aż tak bardzo interesuje was moje miasto.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 lipca 2012, 10:30

Zdaje się, że mocno rozkwitło po otwarciu stref ekonomicznych.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 lipca 2012, 13:04

Anioł: Przyznaj po prostu, że mówisz nieprawdę. Zresztą nie ma to znaczenia, bo bezrobocie na poziomie 25% to olbrzymie i może być porównywalne z klęską żywiołową.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 lipca 2012, 15:15

Anioł: Przyznaj po prostu, że mówisz nieprawdę.

Prawdy z pewnością nie mówię, mogłem jedynie pomylić się o kilka punktów procentowych.

Zresztą nie ma to znaczenia, bo bezrobocie na poziomie 25% to olbrzymie i może być porównywalne z klęską żywiołową.

Hahaha, może u Ciebie. Na szczęście nie żyję pośród ludzi którym wiecznie jest źle i wiecznie narzekają na swoją sytuację.

Zdaje się, że mocno rozkwitło po otwarciu stref ekonomicznych.

Sporo firm się pobudowało w nowej strefie, dzięki temu bezrobocie znacznie spadło.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 lipca 2012, 15:42

Anioł pisze:Hahaha, może u Ciebie. Na szczęście nie żyję pośród ludzi którym wiecznie jest źle i wiecznie narzekają na swoją sytuację.

Może dlatego, że nie jesteś pseudokonstytucjonalistą.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 lipca 2012, 16:00

Może dlatego, że nie jesteś pseudokonstytucjonalistą.

I nie latam na Antypody :wink:

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 13 lipca 2012, 16:19

Nazgul pisze:cud nie, chyba że patrzysz przez prymat 1991-2012.

Chyba żartujesz, cuda to wtedy się działy ale przy prywatyzacji. Wiele osób się wtedy wzbogaciło. Już nawet nie wspominam, że przez ten ''cud'' 3 mln osób musiało wyjechać z Polski w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Anioł pisze:Nigdy nie wychwalałem na forum Tuska, więc nie wiem skąd takie dyrdymały.

Otwarcie nie ale pisząc, że przez ostatnie 4 lata zbudowano niemal od nowa Nową Sól jak najbardziej tak.

Anioł pisze:Albo masz durnych sąsiadów i dziadowski samorząd.

Ani samorząd ani sąsiedzi nie odbiegają raczej od przeciętnej krajowej, więc raczej nie w tym rzecz. Problem leży w 23 letnich rządach korowsko-komunistycznej sitwy.

Anioł pisze:O mój Bosze, jak mogłem!? Normalnie zamach na demokrację i Polskę! Jak nic oznacza to że w czasie wojny kolaborowałbym z nazistami!

Pewnie byś kolaborował skoro nazwę swojego miasta piszesz po nazistowsku. :smile:

Anioł pisze:No i co w tej sprawie? Mam nigdy nie używać tej starej nazwy bo kiedyś NS należała do Niemców?

Ale ludzi którzy używają pozdrowienia rzymskiego byś nazywał nazistami i folksdojczami,nie?

Anioł pisze:Tak naprawdę to dałem sobie tą nazwę, aby pośmiać się z takich śmiesznych człowieczków jak ty :mrgreen: . Ubaw mam po pachy widząc jak się bulwersujecie tym faktem.

Czyli miałem racje, że jesteś prowokatorem. Ja się nie bulwersuję faktem, że napisałeś nazwę swojego miasta po hitlerowsku tylko głupotą i stanem umysłu takich ludzi.

Anioł pisze:Uuu... ktoś z zapałem studiował moje posty - pogratulować.

Akurat twoje posty są tymi które mam najmniejszą chęć studiować, ale żeby nie stracić sensu całego tematu też muszę je czytać.

Anioł pisze:Daj mi znać jak dojdziesz do momentu w którym piszę, że wyjechałem za granicę za wiedzą a nie pieniądzem.

Pierwsze słyszę, podaj mi link do tego tematu.

Lolek00 pisze:Skrajna prawica na gospodarce się nie wyznaje,

A wszyscy długowłosi to ćpuny, murzyni - gwałciciele i mordercy, Żydzi - geszefciarze i wytaczają krew z katolickich dzieci. Stereotyp jak każdy inny.

Lolek00 pisze:Zarówno skrajna lewica jak i prawica pokroju ONR/

Akurat ONR jest bardzo liberalny. Wiele osób z ONR-u głosowało niestety na Korwina. Z tego powodu Falanga i NOP prześmiewczo mówią o ONR- ONL- Obóz Narodowo Liberalny. NOP i Falanga wierzą w korporacjonizm a nie socjalizm.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 lipca 2012, 17:05

Chyba żartujesz, cuda to wtedy się działy ale przy prywatyzacji. Wiele osób się wtedy wzbogaciło. Już nawet nie wspominam, że przez ten ''cud'' 3 mln osób musiało wyjechać z Polski w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.
nie, nie żartuję. pomimo przekrętów i niepotrzebnych czasami upadłości wystarczy spojrzeć na wzrost PKP i porównać sobie z całym światem. i wynika drogi Panie, że nasz przyrost to 3-4 miejsce w okresie 91-2008. http://www.historicalstatistics.org/ - ostatni link
polecam prześledzić i policzyć. bo okazuje się, że nas wzrost był niższy tylko od takiego Tygrysa jak Korea Południowa czy Tajwan. (z tym, że my zaliczyliśmy -25% 1990 w wyniku bankructwa PRL). To twarde liczby a nie pierdolety Prezesa.

Z każdego kraju ludzie wyjeżdżają. potem wracają. to pozytyw a nie negatyw. jesteśmy rozwijającym się krajem, to naturalne.

Ale ludzi którzy używają pozdrowienia rzymskiego byś nazywał nazistami i folksdojczami,nie?
Nie rzymskiego a faszystowskiego i nazistowskiego pozdrowienia. łganie w tej sprawie jest żałosne.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2012, 17:19 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 13 lipca 2012, 17:08

Karzeł Reakcji pisze:Lolek00 napisał/a:
Skrajna prawica na gospodarce się nie wyznaje,

A wszyscy długowłosi to ćpuny, murzyni - gwałciciele i mordercy, Żydzi - geszefciarze i wytaczają krew z katolickich dzieci. Stereotyp jak każdy inny.
Miałem na myśli brak jakiegoś konkretnego postulatu z ich strony, ale odebrałeś sobie tak jak chciałeś.

Karzeł Reakcji pisze:Lolek00 napisał/a:
Zarówno skrajna lewica jak i prawica pokroju ONR/

Akurat ONR jest bardzo liberalny. Wiele osób z ONR-u głosowało niestety na Korwina. Z tego powodu Falanga i NOP prześmiewczo mówią o ONR- ONL- Obóz Narodowo Liberalny. NOP i Falanga wierzą w korporacjonizm a nie socjalizm.
Ubierają to sobie w taką bawełnę w jaką chcą a w realu to czysty nic nie warty populizm - czemu? Patrz wyżej.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”