PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Szykuje się film o ONR

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 13 lipca 2012, 17:14

Akurat ONR jest bardzo liberalny. Wiele osób z ONR-u głosowało niestety na Korwina. Z tego powodu Falanga i NOP prześmiewczo mówią o ONR- ONL- Obóz Narodowo Liberalny. NOP i Falanga wierzą w korporacjonizm a nie socjalizm.

Bzdura. ONR nigdy nie miał spójnego programu gospodarczego. Najwięcej zwolenników było tzw "trzeciej drogi". Były też postulaty liberalne ale to głównie przed wojną. ONR z korwinem ma wspólny tylko radykalizm i niektóre poglądy społeczne. Ale różnią się bardzo znacząco wbrew pozorom.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 lipca 2012, 18:10

Otwarcie nie ale pisząc, że przez ostatnie 4 lata zbudowano niemal od nowa Nową Sól jak najbardziej tak.

Nie, napisałem tylko że się prężnie rozwia, a ludzi stać na więcej niż np. 10 lat temu, a skąd ty wziąłeś tutaj Tuska to ja już nie wiem.

Ani samorząd ani sąsiedzi nie odbiegają raczej od przeciętnej krajowej, więc raczej nie w tym rzecz. Problem leży w 23 letnich rządach korowsko-komunistycznej sitwy.

Masonów, Żydów i cyklistów - wszyscy winni tylko nie zwykli ludzie.

Pewnie byś kolaborował skoro nazwę swojego miasta piszesz po nazistowsku.

O kurde, dobre - a jak będę pisał Warsaw zamiast Warszawa to będzie oznaczało że kolaboruje z Amerykanami tudzież Brytolami?

Ale ludzi którzy używają pozdrowienia rzymskiego byś nazywał nazistami i folksdojczami,nie?

Volskodeutchami nie, ale nazistami nazwałbym ich z pewnością.

Czyli miałem racje, że jesteś prowokatorem.

No co ty nie powiesz? Mam ubaw z takich ludzi jak ty.

Ja się nie bulwersuję faktem, że napisałeś nazwę swojego miasta po hitlerowsku tylko głupotą i stanem umysłu takich ludzi.

O to już nie po niemiecku, tylko hitlerowsku. A zamiast rosyjskiego jest radziecki?

Akurat twoje posty są tymi które mam najmniejszą chęć studiować, ale żeby nie stracić sensu całego tematu też muszę je czytać.

Czytaj, czytaj, o tym że mieszkam w Anglii pisałem dość dawno, także musiałeś przestudiować moje stare posty. Good job my friend!

Pierwsze słyszę, podaj mi link do tego tematu.

A po co, skoro zacząłeś już studiować moje posty, to nie będę Ci w tym przeszkadzał i psuł zabawy.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 lipca 2012, 19:50

Anioł: Dla mnie 10-procentowe bezrobocie jest już nienormalne. Jak dla Ciebie bezrobocie na poziomie 25% jest normalną sytuacją to ja nie mam więcej pytań.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 lipca 2012, 20:09

Jak dla Ciebie bezrobocie na poziomie 25% jest normalną sytuacją to ja nie mam więcej pytań.

No i sie cieszę że nie masz więcej pytań, dzięki temu będziesz miał więcej czasu, aby cieszyć się Australią.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 13 lipca 2012, 20:49

Przypomnę że celem gospodarki nie jest tworzenie miejsc pracy tylko ich likwidacja. Państwo nie ma zajmować się likwidacją bezrobocia tylko tworzeniem możliwości dla przedsiębiorców.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 lipca 2012, 06:06

ElDario: Skąd to wytrzasnąłeś? Pocieszne. Siebie nie zlikwiduj przypadkiem. Jednym z zadań państwa i to takich wręcz podstawowych jest właśnie zmniejszanie bezrobocia.

Awatar użytkownika
Hakim Dugin
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Hakim Dugin » 14 lipca 2012, 11:19

ElDario pisze:
Akurat ONR jest bardzo liberalny. Wiele osób z ONR-u głosowało niestety na Korwina. Z tego powodu Falanga i NOP prześmiewczo mówią o ONR- ONL- Obóz Narodowo Liberalny. NOP i Falanga wierzą w korporacjonizm a nie socjalizm.

Bzdura. ONR nigdy nie miał spójnego programu gospodarczego. Najwięcej zwolenników było tzw "trzeciej drogi". Były też postulaty liberalne ale to głównie przed wojną. ONR z korwinem ma wspólny tylko radykalizm i niektóre poglądy społeczne. Ale różnią się bardzo znacząco wbrew pozorom.

Przedwojenny ONR był bardzo antyliberalny, nie wiem skąd wniosek, że przedwojenne postulaty były liberalne.

Istniał podział na RNR Falangę i ONR-ABC.

RNR był radykalniejszy, bardziej etatystyczny, momentami totalistyczny, silniej antyliberalny i antykapitalistyczny. Względem RNR to ABC może i było "liberalniejsze" - to zależy do czego porównamy - ale tak ogólnie to antyliberalizm i antykapitalizm były podstawą obu ugrupowań.

Radykalizm w zwrocie NR oznaczał bezkompromisowość i stanowczość, a także głębokie przemiany od samych postaw jak i "radykalizm społeczny", zmianę kapitalistycznych stosunków produkcji i prymatu czynnika ekonomiczno-materialistycznego nad "duchem".

Nie ma tu żadnej wspólnej płaszczyzny z "radykalizmem" JKM, którego "radykalizm" objawia się wyśmianiem dziecka chorego na zespół downa czy gadaniem, że za Hitlera podatki był x razy niższe.

Liberalizm w ruchu narodowym to najwyżej jakieś skrzydło endecji w latach 20 XX w.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 14 lipca 2012, 19:13

NRohirrim88 pisze:ElDario: Skąd to wytrzasnąłeś? Pocieszne. Siebie nie zlikwiduj przypadkiem. Jednym z zadań państwa i to takich wręcz podstawowych jest właśnie zmniejszanie bezrobocia.

Wiem że zrozumienie tego przerasta twój poziom intelektu ale no cóż chociaż spróbuj.
No tak w komunie też "likwidowali" bezrobocie tworząc bezsensowne nic nie dające miejsca pracy. W normalnej gospodarce likwiduje się wkład pracy na rzecz kapitału. Wiem że i tak pewnie tego nie zrozumiesz więc podam ci przykład. Masz firme która kopie rowy. Zatrudnia 10 osób z łopatami. Wkład kapitału w takim przypadku jest znikomy, jest tylko wkład pracy. Kupujesz koparkę. Ta koparka zrobi to szybciej z jednym człowiekiem za sterami niż 10 ludzi z łopatami, więc można temu jednemu człowiekowi więcej zapłacić, a tych pozostałych 9 zakłada swoje przedsiębiorstwo lub zatrudnia się w innym tworząc inne dobra.

Twoim idiotycznym socjalistycznym tokiem myślenia mielibyśmy dzisiaj tkaczy, kowali, stajennych, kołodzieji z tym że nic by oni nie produkowali. Więc ogarnia mnie pusty smiech jak politycy mówią o zmniejszaniu bezrobocia, tworzeniu miejsc pracy itp.

Przedwojenny ONR był bardzo antyliberalny, nie wiem skąd wniosek, że przedwojenne postulaty były liberalne.

Tak falanga sprzeciwiała się liberalizmowi natomiast sam pierwotny ONR nie do końca akceptował idee kapitalizmu co nie oznacza że był jego radykalnym przeciwnikiem. Jeszcze wcześniej sięgając do korzeni ONR czyli OWP tam właśnie była dwa nurty - wolno rynkowy oraz korporacyjny.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 lipca 2012, 19:19

ElDario pisze:No tak w komunie też "likwidowali" bezrobocie tworząc bezsensowne nic nie dające miejsca pracy.

Po pierwsze, nie piszę o zlikwidowaniu bezrobocia całkowicie, a zredukowaniu go do minimalnego poziomu (do 3%). Po drugie, nie wiem skąd to odniesienie do komunizmu - wyobraź sobie, że zredukowanie bezrobocia wcale nie musi równać się tworzeniem bezsensownych miejsc pracy.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 14 lipca 2012, 19:34

Tylko TO NIE PAŃSTWO MA SIĘ TYM ZAJMOWAĆ tylko obywatele tworząc wysokowydajne przedsiębiorstwa. Państwo ma ułatwiać wymianę handlową itp a nie interweniować w każdej dziedzinie przedsiębiorstwa. Obecnie jesteśmy na 63 miejscu na świcie według wskaźnika wolności gospodarczej ...

Awatar użytkownika
Hakim Dugin
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Hakim Dugin » 14 lipca 2012, 20:36

ElDario pisze:Cytat:

Tak falanga sprzeciwiała się liberalizmowi natomiast sam pierwotny ONR nie do końca akceptował idee kapitalizmu co nie oznacza że był jego radykalnym przeciwnikiem. Jeszcze wcześniej sięgając do korzeni ONR czyli OWP tam właśnie była dwa nurty - wolno rynkowy oraz korporacyjny.

ABC był też mocno antyliberalny i antykapitalistyczny (pojęcia nie są tożsame ze sobą). Wystarczy przeczytać publicystykę czołowych członków albo same deklaracje ideowe z lat 30. Polecam lekturę czołowych działaczy zgromadzoną w książce:
Obrazek
Krytyka myśli liberalnej była nawet obszerniejsza w publicystyce jak komunizmu, ponieważ ten pierwszy uważano za realniejsze zagrożenie wewnętrzne. "Nie akceptował do końca" ? Stał na przeciwko niego :)

Tu masz deklaracje ideową z 1934 roku (fragment):

Dzisiejszy ustrój gospodarczy, opierający się na niesprawiedliwości społecznej, będący źródłem wpływów żydowskich, oraz nędzy i wyzysku polskich mas pracujących, musi być obalony, .jako niemoralny i szkodliwy dla Narodu. Narodowy ustrój gospodarczy winien być oparty na nowym człowieku, wychowanym w zasadach chrześcijańskich i świadomym swych obowiązków wobec Narodu. Własność prywatna. będąc funkcją społeczną powinna być chroniona przez prawo jako podstawa bytu rodziny, nie zaś jako źródło wyzysku i nadużyć.
Naród Polski winien być właścicielem bogactw naturalnych kraju i jedynym ich gospodarzem. Naczelnym celem gospodarki narodowej jest zapewnienie bytu każdemu Polakowi, a całemu narodowi niezależności gospodarczej, niezbędnej do posiadania niepodległości politycznej. Wytwórczość polska, uniezależniona od koniunktury światowej, zaspokoić powinna wszystkiej istotne potrzeby gospodarstwa narodowego.
Prawo do posiadania ziemi polskiej ma przede wszystkim chłop polski. Państwo powinno dążyć do wytworzenia największej ilości drobnych i średnich gospodarstw przez parcelację wielkich. obszarów rolnych (latyfundiów). Żydowskie pośrednictwo w handlu produktami rolnymi będące źródłem nędzy. wsi polskiej musi być usunięte.
Ciągłe zmniejszanie majątku narodowego przez kapitał międzynarodowy winno być przerwane przez wywłaszczenie: i unarodowienie zakładów użyteczności publicznej, oraz wielkich przedsiębiorstw górniczych, hutniczych i elektrowni, opartych na kapitale obcym.
Każdy Polak ma prawo do pracy w Polsce. Państwo Polskie winno stworzyć warunki umożliwiające powstawanie małych zakładów rzemieślniczych i przemysłowych. Bezrobotni Polacy ze wsi i miast winni znaleźć zajęcie w handlu, przemyśle i rzemiośle.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 15 lipca 2012, 12:08

Muszę kiedyś dostać w swoje ręce tą książkę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 15 lipca 2012, 12:12

Hakim Dugin pisze:Państwo powinno dążyć do wytworzenia największej ilości drobnych i średnich gospodarstw przez parcelację wielkich. obszarów rolnych (latyfundiów).

Z tym się nie zgadzam i uważam za błąd parcelację wielkich obszarów rolnych na kilkuhektarowe poletka.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 15 lipca 2012, 12:18

Wówczas Polacy stanowili 65% społeczeństwa. I każda reforma bez względu na to czy narodowa czy nie - ale polepszająca ład społeczny i zamożność mieszkańców - trafiała również w nich.

Nie rozumiem czemu po tylu doświadczeniach władze w tym ND - nie miały ambicji żeby budować wielonarodowe mocarstwo - tylko jednonarodowe pełne problemów i łatwe do storpedowania z zewnątrz. Łatwe do podważenia jego granic.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 15 lipca 2012, 16:38

Piłsudski miał takie ambicje. Jednakże nie udało się utrzymać Mińska i Kijowa.

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”