PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

74 rocznica ataku sowietów na Polskę

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 września 2013, 19:31

no nie , no przecież nie wyłożę ci tu przelewów. ale, powtarzam, ale jakoś pamiętasz, żeby nasi narodowcy protestowali np. w obronie Gruzji? bo ja nie. a obronie Serbów? jak najbardziej.

oczywiście to poszlaki.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 15 września 2013, 19:35

Nazgul pisze:i takie fajne poparcie dla zjadliwego antysemityzmu....

Raczej antysyjonistyczne. Światowy syjonizm obecnie wykorzystuje narody europejskie i nie tylko do załatwiania własnych spraw, a sami przy tym się nie brudzą.

Nazgul pisze:skąd to się bierze? otóż partie nacjonalistyczne są antyunijne. więc za pewne Rosja chętnie transferuje im pieniążki. i stąd taka a nie inna linia polityczna.

Hahahahahaha, są antyunijne bo Rosja wysyła im pieniążki i dlatego są prorosyjscy? Większej głupoty jeszcze nie słyszałem. A masz na to jakieś dowody? Są natomiast dowody na to, że polska Solidarność czyli michniki, wałęsy, geremki, kuronie i reszta ferajny były finansowane przez USA i do dzisiaj nie wiadomo co z tymi pieniędzmi się stało. Kto wie może nawet dzisiaj nasze kochane pseudoelity są finansowane przez USA skoro tak chętnie chcą kierować rewolucję proamerykańską do naszych wschodnich sąsiadów.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 15 września 2013, 19:51

Gruzja i Syria to dwie skrajnie różne sprawy. Konflikt lokalny - rosyjsko-gruziński - i konflikt światowy z bronią chemiczną w tle.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 września 2013, 21:35

oczywiście, że "S" była finansowana przez USA. nikt tego nie kryje. co do kasy - ja osobiście nie oczekiwał bym faktur od podziemnych organizacji, walczących z brutalnym reżymem o wolność i suwerenność . To akurat wasze środowisko współpracowało lub siedziało jak mysz pod miotłą za czasów PZPR. to już większe zasługi miała subkultura punka niż skini. w KOR z tym michnikiem akurat było kilka osób od "Dmowskiego" :) al;e to nie Twoja bajka bo to nazwiska mało kojarzone ONR - np. Wiesław Chrzanowski.

takie rzeczy się zdarzają.

jakie dowody? przelewów waszych nie pokażę. bo skąd. tylko mnie po prostu zastanawia dlaczego nie można znaleźć u was nic przeciw Rosji. dlaczego w sprawach polityki zagranicznej zawsze po jej myśli. żadnej akcji, nic null a jest to kraj, który najbardziej godzi w nasz. a precedensy już są - np. Tatuś Rydzyk i jego rozgłośnia w Rosji...

zaczyna sie ruchawka w Syrii i patrz -konflikt leci dwa lata a nagle TERAZ, kiedy interwencja jest realna a interesy Rosji zagrożone pojawia się gazda z portretem Assada. nie twierdzę, że płaci Ci Putin, ale skądś to wziąłeś. a skąd? netu, prasy itp waszego środowiska. a im to już może płacić a dokładniej ich mocodawcą. to samo było przy Libii i Kosowa. o Gruzji cisza i spokój.
dziwne, prawda?
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 15 września 2013, 21:49

Nazgul pisze:to już większe zasługi miała subkultura punka niż skini
Aż splunąłem na podłogę i teraz muszę iść po ścierkę do kuchni. Te śmierdzące kolorowogłowe chodzące choinki z toną kolczyków we wszystkich możliwych miejscach miały jakiekolwiek zasługi poza rozpropagowaniem heroiny wśród gówniarzy i zapewnianie rynku zbytu dla tanich win ?

Nazgul pisze:tylko mnie po prostu zastanawia dlaczego nie można znaleźć u was nic przeciw Rosji. dlaczego w sprawach polityki zagranicznej zawsze po jej myśli. żadnej akcji, nic null a jest to kraj, który najbardziej godzi w nasz. a precedensy już są - np. Tatuś Rydzyk i jego rozgłośnia w Rosji...
Ja jako osoba, która czuje się narodowcem, ale nie związany z żadnych narodowym ugrupowaniem mogę w tym momencie mówić tylko za siebie. Rosja jest sprawcą naszych największych narodowych nieszczęść i nie da się tego podważyć. Ale to jeszcze nie powód, żeby w sytuacji, kiedy należy do najważniejszych rozgrywających na globie, niepotrzebnie wchodzić jej w drogę. Nasze interesy są najważniejsze, a jeśli krzyżują się z rosyjskimi - wtedy możemy kruszyć kopie. Ale co w tym momencie Rosja robi takiego w polityce międzynarodowej, co zasługuje na potępienie ? To, że dzięki jej działaniom nie ma na Bliskim Wschodzie wojny jest złe ? To, że przy okazji większości agresywnych zaczepek USA nawołuje do dialogu na forum ONZ też jest złe ? Nie przesadzajmy.

[ Dodano: Nie 15 Wrz, 2013 ]
Nazgul pisze:samo było przy Libii i Kosowa. o Gruzji cisza i spokój.
Atak na Libię był zwykłym bandziorstwem tzw. sprzymierzonych. Jak to inaczej nazwiesz ? Kosowo to z kolei muzułmański piesek Albanii, który najpierw miał poparcie USA, a potem je stracił. Zabrali Serbom kawałek ich ziemi i ogłosili 'niepodległość', więc rozumiem, że tak można ?
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 września 2013, 22:36

Aż splunąłem na podłogę i teraz muszę iść po ścierkę do kuchni. Te śmierdzące kolorowogłowe chodzące choinki z toną kolczyków we wszystkich możliwych miejscach miały jakiekolwiek zasługi poza rozpropagowaniem heroiny wśród gówniarzy i zapewnianie rynku zbytu dla tanich win ?
miały. polecam się zapoznać z dokumentacją IPN - a propos np. festiwalu w Jarocinie.

Jak to inaczej nazwiesz ?
wyrwaniem chwasta.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 15 września 2013, 23:10

Nazgul pisze:oczywiście, że "S" była finansowana przez USA. nikt tego nie kryje.

Więc nie martw się o narodowców których nawet w Sejmie nie ma, tylko o nasze kochane elity które wysługują się syjonistycznym i amerykańskim imperialistom, które uczestniczą we wszystkich ich wojnach nic z tego nie mając.

Nazgul pisze:To akurat wasze środowisko współpracowało lub siedziało jak mysz pod miotłą za czasów PZPR.

I ty jesteś historykiem? Nasze środowisko NSZ było najbardziej radykalną i najwiekszą formacją antykomunistyczną, która podczas wojny przelała najwięcej krwi w walkach z komunizmem i zadała im największe straty. Więc nie pleć bzdur.

Nazgul pisze:ja osobiście nie oczekiwał bym faktur od podziemnych organizacji, walczących z brutalnym reżymem o wolność i suwerenność .

A dlaczego nie, z tych pieniędzy sporo tak zwanych ''opozycjonistów'' ustawiło się na całe życie.Hahahahahahahaha o jakiej walce ty mówisz? Przecież wierchuszka Solidarności, czyli socjaldemokraci( a Kuroń miał nawet poglądy na lewo od komunizmu i za to siedział za komuny) dogadali się z komunistami, podzielili się wpływami i majątkiem narodowym który zrabowali, okradli nas a Polakom kazali wyjeżdżać za granicę żeby ich potomstwo nie miało żadnej konkurencji.

Nazgul pisze:to już większe zasługi miała subkultura punka niż skini.

Co???

Nazgul pisze:jakie dowody? przelewów waszych nie pokażę. bo skąd. tylko mnie po prostu zastanawia dlaczego nie można znaleźć u was nic przeciw Rosji. dlaczego w sprawach polityki zagranicznej zawsze po jej myśli. żadnej akcji, nic null a jest to kraj, który najbardziej godzi w nasz. a precedensy już są - np. Tatuś Rydzyk i jego rozgłośnia w Rosji...

Więcej czytaj o RN i oglądaj wystąpienia ludzi z Ruchu Narodowego których pełno na YT. Poza tym w temacie: ''74 rocznica ataku sowietów na Polskę'' napisałeś, że Polska powinna leżeć plackiem przed ruskimi, więc myślę, że to Ty powinieneś pokazać własne przelewy. I jak ruscy godzą w nasz kraj?

[ Dodano: Pon 16 Wrz, 2013 ]
Nazgul pisze:zaczyna sie ruchawka w Syrii i patrz -konflikt leci dwa lata a nagle TERAZ, kiedy interwencja jest realna a interesy Rosji zagrożone pojawia się gazda z portretem Assada. nie twierdzę, że płaci Ci Putin, ale skądś to wziąłeś. a skąd? netu, prasy itp waszego środowiska. a im to już może płacić a dokładniej ich mocodawcą. to samo było przy Libii i Kosowa. o Gruzji cisza i spokój.
dziwne, prawda?

Narodowcy popierają Asada bo jest nacjonalistą, a nie ze względu na ruskich. Asad gwarantuje przetrwanie tamtejszym chrześcijanom, których terroryści islamscy już masakrują. Zdobył sobie też uznanie walcząc dzielnie z syjonistycznym najeżdzcą który pokonując syrię a następnie atakując Iran może doprowadzić do ogólnoświatowego konfliktu w którym Polska może też być poszkodowana.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 września 2013, 14:11

Więc nie martw się o narodowców których nawet w Sejmie nie ma, tylko o nasze kochane elity które wysługują się syjonistycznym i amerykańskim imperialistom, które uczestniczą we wszystkich ich wojnach nic z tego nie mając.
alez muszę. Amerykanie nas nie najadą albo nie zagrożą zakręceniem kurka.

A dlaczego nie, z tych pieniędzy sporo tak zwanych ''opozycjonistów'' ustawiło się na całe życie.
brednia. dowody?

Przecież wierchuszka Solidarności, czyli socjaldemokraci( a Kuroń miał nawet poglądy na lewo od komunizmu i za to siedział za komuny
i? zrobił dla wolnej i niepodległej 10x wiecej niż wszystki nopy, onr i mwszechpolskie razem wzięte.

Co???
Pay chi wo. to co napisałem. skinów interesowało napier. ludzi a punk był anty systemowi. aby się przekonać polecam płyty Proletaryatu czy Dezertera który w świetny, i bardzo ironiczny komunizm w tekstach gromili.

''74 rocznica ataku sowietów na Polskę'' napisałeś, że Polska powinna leżeć plackiem przed ruskimi, więc myślę, że to Ty powinieneś pokazać własne przelewy. I jak ruscy godzą w nasz kraj?
1. kłamiesz.

2. nie zauważyłeś że wujek Putin nas pupczy na miliardy każdego roku? że każda nasza aktywność polityczna na wschodzie kończy się uderzeniami w nasza gospodarkę? nie zauważyłeś corocznych już wielkich manewrów wojskowych na naszych granicach? a może nie zauważyłeś jak na wprost grozili umieszczając rakiety średniego zasięgu w Kaliningradzie? . że pierwszą zasadą polityki Rosyjskiej było niedopuszczenie nas NATO i UE także nie zauważyłeś. może nawet nie zauważyłeś jak umiejętnie podsycają naszą wewnętrzną wojenkę polityczną i upokarzają nas już od lat?

potwierdzasz moją tezę o prorosyjskości Twojego środowiska w całej rozciągłości.

Narodowcy popierają Asada bo jest nacjonalistą, a nie ze względu na ruskich
Assad jest z partii Bass. niegdyś to byli socjaliści. jakby był nacjonalistą to stworzył by alawickie państwo.
Partia Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego - i jej przywódzca Assad.

Asad gwarantuje przetrwanie tamtejszym chrześcijanom, których terroryści islamscy już masakrują.
zgadzam się. to nie znaczy, że umieściłbym zbrodniarza na awatarze albo go popierał. i hmm jakbyś nie zauważył, to połowa obecnej armii Asada to islamscy terroryści z Hamasu. :D

. antysemickie wkręty z twojej strony olewam, bo to proste bzdury. gdyby Iz. chciał najeżdżać Syrię to już dawno była by zajęta. nie zajęło by to im więcej niż kilka tygodni.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 16 września 2013, 23:15

Nazgul pisze:alez muszę. Amerykanie nas nie najadą albo nie zagrożą zakręceniem kurka.

Rosjanie nas też nie najadą, a zakręcenie kurka jest dla nich nie opłacalne. Działania imperialistyczne tego państwa natomiast mogą się przyczynić do konfliktu na skale światową w którym to konflikcie Polska będzie musiała uczestniczyć.

Nazgul pisze:brednia. dowody?

To co się stało z tymi pieniędzmi, wyparowały?

Nazgul pisze:i? zrobił dla wolnej i niepodległej 10x wiecej niż wszystki nopy, onr i mwszechpolskie razem wzięte.

Ale suwerennego i wolnego kraju dalej nie mamy. A jedyne co Kuroń zrobił to ustawił się finansowo.

Nazgul pisze:Pay chi wo. to co napisałem. skinów interesowało napier. ludzi a punk był anty systemowi. aby się przekonać polecam płyty Proletaryatu czy Dezertera który w świetny, i bardzo ironiczny komunizm w tekstach gromili.

Skiny i punki to dziecinada. Ani ci, ani tamci nie byli żadnym zagrożeniem dla komunistów a już na pewno nie panki które po pijaku raczej nie rozumiały tekstu tych zespołów. Skinowskie zespoły które reprezentowały RAC - Rok Przeciwko Komunizmowi takie jak Legion, Honor czy Konkwista miały dużo bardziej antykomunistyczne teksty.

Nazgul pisze:1. kłamiesz.

Czy to może twoje słowa? :lol:

ad vocem do gazu - już wielu pieprzyło jak to gaz drogi, wystarczy tupnąć noga i będzie tanszy. a potem sami negocjowali i był droższy.

mamy tak drogi gaz jaki mamy bo właśnie WSZYSTKIE rządy są niepokorne wobec Rosji. gdybyśmy byli pokorni jak Litwini (gazprom ma monopol na rurociągi + blokowanie Orlenu-możejek) lub Czesi (sprzedali nie tak dawno swój odpowiednik Orlenu Gazpromowi) to mielibyśmy takie ceny jak w Czechach czy Litwie,
usłużne rządy nie wygrywają arbitrażu, nie staja na dwunastnicy żeby nie sprzedać Rosjanom firm państwowych i nie robią w polityce wschodniej czegoś czego rosja nie znosi - nie wciągają Gruzji, Ukrainy, Mołdawi wołami do UE.

więc póki ceny wysokie, póty mozesz wiedzieć, że robimy Rosjanom kuku.

Nazgul pisze:2. nie zauważyłeś że wujek Putin nas pupczy na miliardy każdego roku? że każda nasza aktywność polityczna na wschodzie kończy się uderzeniami w nasza gospodarkę? nie zauważyłeś corocznych już wielkich manewrów wojskowych na naszych granicach? a może nie zauważyłeś jak na wprost grozili umieszczając rakiety średniego zasięgu w Kaliningradzie? . że pierwszą zasadą polityki Rosyjskiej było niedopuszczenie nas NATO i UE także nie zauważyłeś. może nawet nie zauważyłeś jak umiejętnie podsycają naszą wewnętrzną wojenkę polityczną i upokarzają nas już od lat?

A teraz mam takie pytanko, czy ty masz rozdwojenie jażni? A jak czytam to co napisałeś to jak bym słuchał prezesa Jarka. :lol:

Nazgul pisze:Assad jest z partii Bass. niegdyś to byli socjaliści. jakby był nacjonalistą to stworzył by alawickie państwo.
Partia Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego - i jej przywódzca Assad.

Bassizm to mieszanka nacjonalizmu i socjalizmu. Dlaczego Alawickie państwo? Alawizm to religia przecież.

Nazgul pisze:zgadzam się. to nie znaczy, że umieściłbym zbrodniarza na awatarze albo go popierał. i hmm jakbyś nie zauważył, to połowa obecnej armii Asada to islamscy terroryści z Hamasu. :D

Asad tylko broni swojego państwa i narodu. Za zbrodnie popełnione w Syrii są odpowiedzialni przyjaciele USA w rejonie i sami Amerykanie którzy szkolą terrorystów z FSA oraz Alkaidę z którą jeszcze niedawno wojowali. Tak właśnie robi się politykę.

Nazgul pisze:. antysemickie wkręty z twojej strony olewam, bo to proste bzdury. gdyby Iz. chciał najeżdżać Syrię to już dawno była by zajęta. nie zajęło by to im więcej niż kilka tygodni.

Raczej antysyjonistyczne niż antysemickie. Izrael od czarnej roboty ma swoich przydupasów czyli amerykańców. Po co mośki mają brudzić sobie rączki skoro mogą wykorzystać swoje wpływy. Gdyby syjonistyczni psychopaci z partii republikańskiej rządzili to amerykanie by napadali już nie Syrię a Iran.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 17 września 2013, 00:21

Nazgul pisze:Cytat:
Przecież wierchuszka Solidarności, czyli socjaldemokraci( a Kuroń miał nawet poglądy na lewo od komunizmu i za to siedział za komuny
i? zrobił dla wolnej i niepodległej 10x wiecej niż wszystki nopy, onr i mwszechpolskie razem wzięte.

Jacek Kuroń:

Nie będę się rozpisywał o jego licznych przewinach, większość z nich została już tu wymieniona. Na podstawie dostępnych mi wypowiedzi samego Kuronia, przedstawię bliżej jego sylwetkę, co może skłoni do dalszej dyskusji, a już na pewno uzupełni to, co zostało napisane do tej pory. Sam też je od razu skomentuję. Niekiedy opadały mi ręce, więc wpisywałem trzy kropki.

"(...) Panicznie bałem się swoich nauczycieli - miałem 15 lat i uczyłem się raczej kiepsko. Jako aktywista zetempowski wojowałem z nimi energicznie i byłem niesłychanie dumny ze swej odwagi. Tymczasem później okazało się, że to oni się mnie bali (...)"
(J. Kuroń: Wiara...op. cit., s. 145)

Kuroń urodził się w 1934 więc gdy miał piętnaście lat był rok 1949.
Rzeczywiście, wielką odwagą musiało być wtedy wojowanie z nauczycielami, samemu będąc zetempowcem...Swoją drogą, cytując "klasyka", jak można było być tak "chorym z nienawiści".

"(...) Byliśmy młodą gwardią proletariackich mas (...)"
(PRL dla początkujących, Jacek Kuroń, Jacek Żakowski, op. cit., s. 166)

Nic dodać nic ująć

"Zrozumieliśmy, że to, co nas otacza nie jest dziełem rewolucji, tylko bezpieki. Że to nie jest państwo robotników i chłopów, tylko UB-ków i aparatczyków"
(PRL dla początkujących, Jacek Kuroń, Jacek Żakowski)

To samo rozumiało wielu, ale co innego chcieli robić na podstawie wniosków wyciągniętych z tego rozumowania. Wszystko co powyżej napisane to trockizm.

(...) po 1956 roku nastąpiła eksplozja symbolicznego świętowania polskości, świętowania tradycji. Pamiętam 1 sierpnia 1957 roku: pełno ludzi-może byłych powstańców w panterkach, furażerkach i beretach, z biało-czerwonymi opaskami na rękawach, tłumy na Powązkach, na mieście nastrój jakby miało znowu wybuchnąć nowe powstanie. Mnie się zdawało, że była to szopka, maskarad. Byłem ślepy i głuchy (...)
(Kuroń: Wiara...op. cit., s. 173)

Trockizm, internacjonalizm, kosmopolityzm.

"Z nudów przeszukałem biurko sekretarki"
(Wiara i wina, Warszawa 1989 s. 144)

...

"W statucie naszego związku napisaliśmy, że nawiązujemy do najbardziej postępowych tradycji polskiego ruchu młodzieżowego. To stwierdzenie zobowiązuje. Najbardziej postępowe oznacza przecież organizacje młodzieżowe związane z ruchem robotniczym, a przede wszystkim jego najkonsektywniejszym nurtem, z partią komunistyczną. Tak więc w naszej ocenie przyszłości harcerskiej obowiązuje nas przede wszystkim punkt widzenia KPP i KZMP."
(Harcerstwo 1960 r. nr.17-18, s. 41)

Nie ma to jak formacja młodzieży.

"Specyficzną cechą zamachu faszystowskiego (chodziło o przewrót majowy Piłsudskiego) w Polsce było to, że zwyciężył on w walce z obozem jawnie faszystowskim.
Praca magisterska Jacka Kuronia pt: "Elementy faszyzmu w ideologii Obozu Narodowej Demokracji (1919-1926)

Wszyscy, którzy nie należeli do KPP to faszyści

"(...) Jako pierwszy nawiązałem kontakt z zachodnimi agencjami, które uznały mnie za źródło absolutnie wiarygodne. Dlatego ludzie zamykani na ulicy wołali: "Nazywam się X. Aresztują mnie. Dzwońcie pod numer 39-39-64!" Latem 1980 r. mój dom zamienił się w strajkowe biuro informacyjne (...)"
(PRL dal początkujących op. cit., s. 210)

Tak zaczynała się kariera "autorytetu" w nowej rzeczywistości.

Całość psuje pewna wypowiedź Gierka.

(...) Czytałem, już dobrze po Sierpniu, chyba w londyńskich "Wiadomościach", reportaż zastępcy szefa sekcji polskiej BBC z letniego pobytu w Polsce. Opisywał on jak to się odbywało. W mieszkaniu Kuronia np: było coś na kształt centrali informacyjnej dla prasy zagranicznej. Natychmiast po zawiązaniu się strajku, czy to w Jarocinie czy to Krotoszynie, dzwonił do niego korowski sympatyk i informował o wydarzeniu, Informację tę zaraz przekazywała któraś z dyżurujących tam panienek do korespondentów agencji prasowych. Oni przekazywali tę informację do centrali, a wieczorem na falach eteru kilku rozgłośni wiadomości ta powracała do kraju w serwisie dzienników radiowych. Jakimś dziwnym trafem telefon Kuronia działał bez usterek, nie było żadnych awarii, sądzę też, że odpowiedni funkcjonariusze pilnowali, aby nic się w jego bezcennej dla Kani aparaturze nie popsuło (...) Ta bezradność służb porządkowych minęła jak sen złoty, gdy pojawiły się strajki na tle politycznym. Podobnie było w stanie wojennym, gdyż nie zważano już na nic i zlikwidowano zwykłą łączność w kraju. Służby te, tak ślamazarne i szokująco bezradne w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia 1980 roku okazały się niezwykle sprawne, gdy wola polityczna ich mocodawców zaczęła współbrzmieć z wydawanymi im rozkazami. (...)."
(Przerwana dekada, Warszawa 1990, s.200-201)

Zwalniając jakąś wysoką urzędniczkę rzekł: ”widzi Pani, w kierownictwie każdego ministerstwa jest miejsce tylko dla jednego niekompetentnego. W moim ministerstwie to miejsce zajmuję ja.”
(J. Kuroń: Moja zupa, Warszawa 1991, s. 43)

Wszystko się zgada. Jakim był ministrem, to wiadomo.

"Na sali sejmowej śpię, co zresztą widać w relacjach telewizyjnych"

"Nigdy natomiast nie mówiłem przeciwko ludziom. To jest u mnie święta zasada-nie atakować człowieka-nigdy, pod żadnym pozorem."
(Por.: Wygrać prezydenta. Rozmowy W. Reszczyńskiego z kandydatami na Urząd Prezydenta RP, Wydawnictwo von borowiecky, Warszawa 1995, s. 91)

Słowa słowami, a życiorys życiorysem. Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze…

O komunistach:
"Rozliczeń nie będzie...Nie bardzo za co jest ich rozliczać."
(Tygodnik Solidarność 5 stycznia 1990)

"Komunizm rzucił światu wyzwanie w imię sprawiedliwości społecznej. Wyzwolił olbrzymie siły, potrafił przemówić do biednych, uciskanych i co może najważniejsze do ludzkich sumień."
(Gazeta Wyborcza, 13 luty 1993)

Kuroń chyba zapomniał, ile ludzkich sumień komunizm uciskał. Proszę spojrzeć, kiedy wypowiada te słowa, to jest rok 1993!

W 1995 mówił:
"W Polsce Ludowej zrobiono wiele, np. w dziedzinie budownictwa"

Socrealizm niewątpliwie dokonał wielkich rzeczy.

O AK-owskim „bandytyzmie”:

"Od chwili rozwiązania AK coraz trudniej było rozróżnić bandę rabunkową od grupy niepodległościowej"

"Najpierw zabijali działaczy PPR, z czasem cała ich działalność ograniczyła się do rabowania."

"Zbrodnie ubeckich bojówek mordujących działaczy PSL nie są większe od mordowania przez różne, chcę wierzyć, odpryski antykomunistycznego podziemia bezbronnych i niewinnych ludzi.

Pewnie tych PPR-owców żałował najbardziej. Ciekawe kim byli ci bezbronni i niewinni ludzie, może członkowie GL, KBW, UB? Reszta to głupoty i uogólnienia.

"Nastawiając się na radykalne przemiany, stawiamy na współpracę z proreformatorskim skrzydłem PZPR."
(Polityka z 29 lipca 1989 r.)

Ach ta "współpraca"...takie niezręczne słowo.

(…) Niech więc nie dziwą się młodzi, złaknieni sprawiedliwości antykomuniści, którzy dziś chcą potępić cały PRL, że zbuntuje się przeciw nim ogromna rzesza ludzi, którzy przepracowali w PRL-u kilkadziesiąt lat, a nie dane im jest faryzejskie poczucie czystości czy choćby amnezja. (…)
(J. Kuroń op. cit.)

Sprawiedliwości społecznej łaknąć można, a tej historycznej już nie, bo to takie nienawistne zapewne.

(…) Trzy miliony wymordowanych polskich Żydów to przecież trzy miliony mieszkań, które w większości zajęli Polacy, a do tego dodać trzeba inne mienie: złoto, meble, warsztaty, futra czy choćby stare palta, buty, ubrania itp. Niemcy brali tylko to, co lepsze, a i tak nie wszystkiego umieli dotrzeć. Nie ulega wątpliwości, że eksterminacja Żydów połączona była z awansem społecznym polskiej biedoty (…)
(Wiara i wina, op. cit. s. 20)

Logiki w tym za grosz. Każdy Żyd miał własne mieszkanie? Biorąc pod uwagę kamieniczników to i tak durnota totalna. O reszcie pisać nie będę, żeby nie rozwijać kolejnego wątku, ale i tam głupota na wierzch wypływa. Cóż, takie skutki pica wódki.

"Ja Polak ze Lwowa jestem dumny, że Lwów jest ukraińskim miastem"
(por. ukraińskie pismo Wysokoj Zamok z 5 lipca 1992 r.)

...

(…) Założyliśmy Związek Chuliganów, który obejmował praktycznie cały mój rok na historii. Naszym hasłem było pardon, dycha, co oznaczało, że należy wyjąć dychę, bo będzie zbiórka na pół litra. Piliśmy dużo i często. (…) Zaraz w Krakowie przepiliśmy wszystkie pieniądze. Potem na dworcu zorganizowaliśmy koncert-koledzy śpiewali piosenki, ja prowadziłem konferansjerkę i zbierałem pieniądze do czapki. Za te pieniądze piliśmy we Wrocławiu, a za pieniądze zebrane we Wrocławiu piliśmy w Poznaniu. Mieliśmy wszędzie lewe rachunki za przewodników, których nie braliśmy. W rezultacie odbyliśmy alkoholowy objazd Polski.
(Wiara i wina…op. cit., s. 60-61)

Alkoholowe wojaże może największym grzechem młodości nie są, choć ich nie pochwalam. Gorzej jeśli minister nie zna umiaru, co w przypadku Kuronia było smutnym faktem.

"W czasach podziemnych nastąpiła naturalna blokada elit. Stąd się wzięły "święte krowy", ode mnie zaczynając, których nie można ruszyć."
(Gazeta Wyborcza, 10 maj 1991)

Smutne, ale prawdziwe. Największy kłopot polega na tym, że Kuroń już nie żyje, a głupi kult trwa nadal.

Kuroń o skoku w kapitalizm i Balcerowiczu:
"Nasz "skok w kapitalizm" tak ja go przeprowadzono był pierwszym wielkim oszustwem"

"Dla wielkiej rzeszy ludzi Balcerowicz to rynek, a w 1991 r. rynek kojarzył się z bezrobociem, drożyzną, masową spekulacją. (...) Balcerowicz to prywatyzajca-a prywatyzacja to rozkradanie majątku wspólnego majątku, wyprzedawanie Polski, wywłaszczanie pracowników z ich własnych miejsc pracy, które przez lata tworzyli.(..)

"Z punktu widzenia stosunku wielkiej części Polaków do polityki, reform, wyborów i państwa była to katastrofa. Bo po praz drugi miało się okazać, że polityka to jedno wielkie oszustwo, że głosując w wyborach kupujesz kota w worku, że cokolwiek by myśleli ludzie, elity zrobią swoje."
(J. Kuroń, J. Żakowski: Siedmiolatka czyli kto ukradł Polskę?, Wrocław 1997, s. 76)

Jak to śpiewa Leszek Czajkowski: „Stara miłość nie rdzewieje, za to z czasem czerwienieje”
Trockista zawsze trockistą. Co pisał o przemianach to smutna prawda, Kuronia nie martwiła prywatyzacja polegająca na uwłaszczeniu się nomenklatury, tylko prywatyzacja jako taka, która stała w sprzeczności z jego trockistowskimi poglądami.

Wszystkie cytaty zaczerpnięte zostały z ksiązki "Czarny Leksykon" autorstwa J.R. Nowaka, Wydawnictwo von borowiecky, Warszawa 1998. Część czytelników może być słusznie uprzedzona do autora, jednak prawie wszystkie cytaty mają podane osobne przypisy, będące najczęściej pierwotnymi źródłami. W razie wątpliwości zapraszam do weryfikacji.
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 17 września 2013, 06:29

Jak już zrzynasz to przynajmniej zacytuj.

http://www.historycy.org/index.php?show ... show=&st=&
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 września 2013, 12:36

Rosjanie nas też nie najadą, a zakręcenie kurka jest dla nich nie opłacalne. Działania imperialistyczne tego państwa natomiast mogą się przyczynić do konfliktu na skale światową w którym to konflikcie Polska będzie musiała uczestniczyć.
a dlaczego nie? to świetna broń którą stosują od dawna na Ukrainie i Białorusi.

Ale suwerennego i wolnego kraju dalej nie mamy. A jedyne co Kuroń zrobił to ustawił się finansowo.
oczywiście bzdura. i chyba jesteś jedynym gościem, który podejrzewa Kuronia seniora o bogactwo. :D. jak by nie było, Kuroń więcej dal tej Polski zrobił niż wy kiedykolwiek zrobicie. bo to nie było krzyczenie na ulicy i bójki a rzeczywiście można było dostać kulkę w łeb w lesie.

Czy to może twoje słowa? :lol:

Cytat:
ad vocem do gazu - już wielu pieprzyło jak to gaz drogi, wystarczy tupnąć noga i będzie tanszy. a potem sami negocjowali i był droższy.

mamy tak drogi gaz jaki mamy bo właśnie WSZYSTKIE rządy są niepokorne wobec Rosji. gdybyśmy byli pokorni jak Litwini (gazprom ma monopol na rurociągi + blokowanie Orlenu-możejek) lub Czesi (sprzedali nie tak dawno swój odpowiednik Orlenu Gazpromowi) to mielibyśmy takie ceny jak w Czechach czy Litwie,
usłużne rządy nie wygrywają arbitrażu, nie staja na dwunastnicy żeby nie sprzedać Rosjanom firm państwowych i nie robią w polityce wschodniej czegoś czego rosja nie znosi - nie wciągają Gruzji, Ukrainy, Mołdawi wołami do UE.

więc póki ceny wysokie, póty mozesz wiedzieć, że robimy Rosjanom kuku.
moje. jesteś analfabetą wtórnym? bo ja nie zauważyłem tutaj ani słowa o tym, że powinniśmy być pokorni wobec Rosji. natomiast zauważyłem wyjaśnienie dlaczego mamy drogi gaz i poparcie dla tego co robiły nasze rządy i politycy.
więc albo jesteś analfabetą albo zgrywasz idiotę. no chyba, że po prostu nei chciało ci się przeczytać .

Bassizm to mieszanka nacjonalizmu i socjalizmu. Dlaczego Alawickie państwo? Alawizm to religia przecież.
to jest bliski wschód to raz. dwa Szyici i sunici nie czują się jednym narodem i czuć nie będą. to region gdzie przynależność religijna zastępuje narodową.
po za tym alawici mieli własne państwo przed wojną a do Syrii zostali wcieleni 1946roku.

Asad tylko broni swojego państwa i narodu.
ani on nie uważa ich za naród ani oni jego. fajna ta obrona, z bombardowaniem miast za pomocą lotnictwa i cieżkiej artylerii a ostatnio sarinu.

Raczej antysyjonistyczne niż antysemickie.
kolejny krok metajęzyka po judesceptycyzmie? przepraszam ale co się obchodzą w PL darzenia izraelskich nacjonalistów do posiadania swojego państwa na terenach ich historycznej kolebki? dlaczego nie popierasz tego nacjonalizmu? bo tym własnie jest syjonizm. Żydowskim nacjonalizmem.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 17 września 2013, 14:40

W sumie dziś 17 września. Jakaś wzmianka w mediach powinna jednak być. Na Onecie cisza. Na Interii cisza. Na WP jest wzmianka, w którejś tam linijce.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 września 2013, 15:16

http://www.gazeta.pl/0,0.html

patrz a w "antypolskiej" GW jesdnak jest ! :D i to duże - o gdoz 16:16

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 17 września 2013, 15:25

Nazgul pisze:http://www.gazeta.pl/0,0.html

patrz a w "antypolskiej" GW jesdnak jest ! :D i to duże - o gdoz 16:16

Mnie nie dziwi :mrgreen:

A na poważnie to miałem na myśli ogólnopolskie portale, które odwiedza mnóstwo ludzi, a nie poszczególne Tytuły.
Żeby Polska...

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”