PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

dyskusa o przeszłosic janusza krowina mikkego

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 stycznia 2014, 01:20

Aimar pisze:Postawmy sobie jasno jedno pytanie - ile osób zabiła komuna w latach 1962-1982? W tym czasie tworzył ją JanuszKorwinek. Najgorsze czasy zbrodni i początku stanu wojennego...
W czym ten gnojek maczał palce?
Odpowiedzmy sobie jasno.. Kim był ten członek ubeckiej propagandy?
Współpracownik Kiszczaka i Jaruzela?
Teraz zawraca dupę i bajeruje idiotów. Oczywiście niestety mamy niby demokrację więc może ten bydlak to robić.co chce. Powinien wreszcie odpowiedzieć za swoje haniebne czyny wobec ojczyzny!

A kim jest Aimar z forum polityka ? Powszechnie znany współpracownik Anny Grodzkiej, aktywista na rzecz homoseksualistów.

[ Dodano: Nie 19 Sty, 2014 ]
ElDario pisze:

Jak ją tworzył ?

Liberalne pisemka to ubecka propaganda ?

W jaki sposób z nimi współpracował ?

Za jakie czyny ?

Nie karm trolla:)

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 19 stycznia 2014, 02:06

ElDario
Mógł chociażby palić marihuanę i nie zapinać pasów w samochodzie. Płacił 5% podatku zamiast 50%.

Jak dla mnie to mogl sobie nawet placic -374384% podatku, chodzi o poziom zycia. A takze o umozliwienie szansy na lepsze zycie ludziom ktorzy wywodza sie z nizin spolecznych, szanse na awans spoleczny (czyli na przyklad edukacja).

Tyle. Moze jak pryszcze znikna i 22 letni dzis Dario zalapie ze jego procek jest mnie wydajny od procesora Billa Gatesa (99,99% prawdopodobienstwa) to przekona sie ze to sa wazne rzeczy. Czy wiesz ze w Stanach God bless America jesli taki calkiem zwyczajny Amerykanin zachoruje na cos powaznego to... albo wyskakuje z powiedzmy kilkuset tysiecy dolarow (ot, co to jest dla kogos kto zarabia te 2-3 tys. dolarow) albo zdycha jak ostatni kundel? W Europie, w tych diabelskich socjalistycznych panstwach takich jak na przyklad Hiszpania, delikwent nie umiera bo nikt mu nie mowi plac, albo zjezdzaj zdychac w domu.

Nie rozumiesz tego, dla Ciebie brak podatkow rowna sie z dobrobytem (Korea Polnocna to musi byc raj na Ziemii!). Just like you said- bos Waszmosc pusty lep ma. Czarno bialy swiat (niskie podatki good, wysokie podatki bad) to wytwor twojej wyobrazni.

P.S
Z tymi pasami tak na powaznie wyjezdzasz jak z argumentem, czy to tylko jakis korwinowski typ ironii?

Adi
1000 razy większą niż socjalistyczny.

1000 razy? A dlaczego nie 347304304302483049 razy?

Kolego, zapnij rozporek, schowaj zdjecie homo sovieticus, przestan fantazjowac, i zacznij argumentowac jak chcesz dyskutowac na powaznie. Pamietaj- bez fantazjowania. Rozumiem takze ze wujaszek Stalin to przystojny chlop z bardzo seksownym wasem (achh!), modelowy maczo, ale prosze... skoro ja nic o nim nie pisalem to co on robi w twoim poscie? Wiec to byl czy odpowiedz?

P.S
W kwestiach poziomu zycia normalnego czlowieka (uprzedzam, w Hamerykanskich filmach i serialach gatunek mniejszosciowy) to nie USA jest wzorem a wlasnie niektore z tych podlych socjalistycznych panstw europejskich.

Kiepsko jak na nieprzeludniony kraj (duzo terenu, malo ludzi), jak na niestare spoleczenstwo (nie ma problemu nizu demograficznego). O dostepie do surowcow, walucie czy innych bzdetach nawet nie wspominam.

Ba, nawet w nauce te podle socjalistyczne europejskie panstwa nie wypadaja tak zle. Gdzie znajduje sie swiatowe centrum fizyki, aaa?

--------------------------

Osobiscie dla mnie hasla Korwina sa tak glupie jak idea gwarantowanego wynagrodzenia minimalnego.

Nie zrobiliscie nic by mnie przekonac ze nie mam racji. Pusty lep i homo sovieticus to kiepskie argumenty.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 stycznia 2014, 03:35

Bagin90 pisze:

Kolego, zapnij rozporek, schowaj zdjecie homo sovieticus, przestan fantazjowac, i zacznij argumentowac jak chcesz dyskutowac na powaznie.

Dostałeś odpowiedź dopasowaną do idiotycznego pytania.

Bagin90 pisze:
W kwestiach poziomu zycia normalnego czlowieka (uprzedzam, w Hamerykanskich filmach i serialach gatunek mniejszosciowy) to nie USA jest wzorem a wlasnie niektore z tych podlych socjalistycznych panstw europejskich.

Kogo wzorem?

Bagin90 pisze:Kiepsko jak na nieprzeludniony kraj (duzo terenu, malo ludzi), jak na niestare spoleczenstwo (nie ma problemu nizu demograficznego). O dostepie do surowcow, walucie czy innych bzdetach nawet nie wspominam.

Yhm, wiadomo, ci biedni ludzie w USA, nie to co my.

Bagin90 pisze:Ba, nawet w nauce te podle socjalistyczne europejskie panstwa nie wypadaja tak zle. Gdzie znajduje sie swiatowe centrum fizyki, aaa?

A gdzie znajdują się najlepsze uniwersytety,aaa?

Bagin90 pisze:Osobiscie dla mnie hasla Korwina sa tak glupie jak idea gwarantowanego wynagrodzenia minimalnego.

Zaś z punktu widzenia Amerykanina biedny Polak któremu się zabiera połowę dochodów i karze za ścięcie drzewa na własnej posesji i który w dodatku twierdzi że liberalizm jest głupi to po prostu idiota.

Bagin90 pisze:Nie zrobiliscie nic by mnie przekonac ze nie mam racji. Pusty lep i homo sovieticus to kiepskie argumenty.

Nie ma sensu przekonywać kogoś o mentalności niewolnika do zalet wolności, nie zrozumie.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 19 stycznia 2014, 04:15

Adi

Dostałeś odpowiedź dopasowaną do idiotycznego pytania.

Zadalem jedno pytanie i bylo to pytanie retoryczne :lol: Nie oczekiwalem odpowiedzi, ale jak juz ktos odpowiedzial (bo rozumiem ze nie zgadza sie z oczywistoscia ze robotnik w XIX wieku zyl gorzej*) to oczekuje odpowiedzi powaznej, a nie takiej na zasadzie czesc, jestem Jasiu i mam 6 latek.

Kogo wzorem?

Wracamy do Stalina, jak amerykanska scena polityczna to nie wzor to po co ja wciskasz w swoj dyskurs?

Yhm, wiadomo, ci biedni ludzie w USA, nie to co my.

Dalej fantazjujesz. Ani nie powiedzialem ze Ameryka jest biedna, ani nie napisalem ze my jestesmy bogatsi. Napisalem tylko ze "W kwestiach poziomu zycia normalnego czlowieka...niektore z tych podlych socjalistycznych panstw europejskich." Nie fantazjuj i zacznij rozmawiac ze mna, a nie z twoja projekcja mnie!

P.S
"Socjalistyczne" to oczywiscie ironia z mojej strony.

A gdzie znajdują się najlepsze uniwersytety,aaa?

A gdzie jest wyzszy poziom nauczania dla dzieci 7-18, aaa? I tak mozna w kolko.

Kompletnie nie zrozumiales tego co chcialem przekazac. Nie napisalem ze Ameryka to naukowe zadupie (bo w rzeczywistosci to glowny gracz) tylko ze hipotetyczny socjalizm europejski (to znaczy nie hipotetyczny, eurokolchoz poprostu) nie przeszkadza Europie byc pierwszym swiatem naukowo-technologicznym (USA rowniez nim jest).

W rzeczywistosci gdyby do wladzy w Stanach dorwal sie Korwin (jego amerykanski odpowiednik) to USA szybko staloby sie naukowym zadupiem. Nauka to nie tylko produkt ktory mozna wprowadzic na rynek za 5-10-15 lat. To takze poszerzanie naszego horyzontu wiedzy ktore moze sie dopiero splacic na przyklad za 100 lat albo i pozniej. Zaden prywatny inwestor w to nie pojdzie. Potrzebne jest panstwo.

http://www.youtube.com/watch?v=OA6J_zLHEy4
Mniej wiecej miedzy minuta 47 a 50 Neil deGrasse Tyson tlumaczy jak funkcjonuje nauka. Calkowicie niekompatybilna z mysleniem Korwina. Daj korwinowcom wladze, i za 1000 lat czlowiek bedzie w tym samym miejscu rozwoju co jest dzisiaj. Tylko makijaz bedzie poprawiony. Inicjatywa prywatna jest niezbedna by wprowadzac w zycie nasza wiedze, rozwijac jej praktyczna strone, ale ktos musi najpierw rozszerzyc granice tej wiedzy. Tutaj juz inicjatywa prywatna sie ksztusi.

Nie ma sensu przekonywać kogoś o mentalności niewolnika do zalet wolności, nie zrozumie.

No tak, pewnie dlatego poparcie Korwina to granica bledu statystycznego :roll: Bo to religia, trzeba wierzyc. A jak nie wierzysz tos mentalny niewolnik. Prawdziwy kowboj z ciebie Adi.

Edit: *Gwoli wyjasnienia, wolnosc i poziom zycia to oczywiscie nie to samo, ale... o jakiej wolnosci mowimy gdy kontekst spoleczno-ekonomiczny sprawia ze twoja "kariera" (a wiec i zycie) jest bardziej liniowa niz oldschoolowe FPS-y? Nie zrobisz edukacji na poziomie bo Cie przeciesz nie stac, a poza tym musisz szybko isc do pracy zeby w domu bylo co do garnka wlozyc. Nie zdobedziesz oszczednosci bo twa pensje pozeraja rzeczy absolutnie niezbedne do przezycia. Nie nauczysz sie sam poza szkola, bo przeciesz ty w fabryce siedzisz dziennie po xx godzin. I taaak dalej. Takie kiedys byly realia dla wiekszosci.
Panowie, nie ma zadnych cudow na kiju, jest akcja i reakcja. To nie tak ze komunizm czy socjalizm sie pojawil bo tak, bo sie komus nudzilo. To byla reakcja na ekstremalne warunki owych czasow.

Robicie z wolnosci jakis metafizyczno-absolutny fetysz. Bullshit. Wolnosc to narzedzie by czlowiek mogl dobrze zyc, ale nic wiecej.
Jesli ja mam fabryke i wylewam scieki do rzeki (niczyjej) to robie uzytek z mojej wolnosci. Jesli zabraniaja mi wylewac do rzeki to zabieraja mi tez czesc mojej wolnosci. No i... co z tego?

To nie jest moralnosc niewolnika Adi, to jest poczucie odpowiedzialnosci.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 19 stycznia 2014, 12:35

W rzeczywistosci gdyby do wladzy w Stanach dorwal sie Korwin (jego amerykanski odpowiednik) to USA szybko staloby sie naukowym zadupiem. Nauka to nie tylko produkt ktory mozna wprowadzic na rynek za 5-10-15 lat. To takze poszerzanie naszego horyzontu wiedzy ktore moze sie dopiero splacic na przyklad za 100 lat albo i pozniej. Zaden prywatny inwestor w to nie pojdzie. Potrzebne jest panstwo
dokładnie. Ponad 90% badań naukowych w USA finansuje rząd lub stany. kilka procent fundacje, a 2-3 biznes. Biznesu nie interesują badania naukowe bo ich nie da się sprzedać i trzeba się nimi podzielić za darmo aby w ogóle miały sens.

podejście Korwinowskie - czyli tylko "rynek" oznaczało by załamanie nauki w dowolnym kraju a uniwersytety by po prostu zbankrutowały.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 19 stycznia 2014, 12:37

Jak dla mnie to mogl sobie nawet placic -374384% podatku, chodzi o poziom zycia.

Właśnie poziom zycia w XIX w. był najwyższy na świecie właśnie w krajach anglosaskich i NL a tam chyba nie musze ci tłumaczyć że panował kapitalizm w stosunku do PRus gdzie Bismarck dawał zasiłki socjalne a Niemcy uciekali do Ameryki - ludzie białego pochodzenia to najczęściej właśnie Niemcy.

A takze o umozliwienie szansy na lepsze zycie ludziom ktorzy wywodza sie z nizin spolecznych, szanse na awans spoleczny (czyli na przyklad edukacja).

No właśnie tylko w Ameryce ludzie mogli się dorobić milionów od zera.

Tyle. Moze jak pryszcze znikna i 22 letni dzis Dario zalapie ze jego procek jest mnie wydajny od procesora Billa Gatesa (99,99% prawdopodobienstwa) to przekona sie ze to sa wazne rzeczy.

Nie ma to jak kretyńska argumentacja jakieś zniewieściałej kluchy.

Czy wiesz ze w Stanach God bless America jesli taki calkiem zwyczajny Amerykanin zachoruje na cos powaznego to... albo wyskakuje z powiedzmy kilkuset tysiecy dolarow (ot, co to jest dla kogos kto zarabia te 2-3 tys. dolarow) albo zdycha jak ostatni kundel?

Amerykanin ma trzy wyjścia. Albo nazbiera sobie pieniądzy, albo sobie nie nazbiera albo wykupi ubezpieczenie. U nas musisz płacić i umierać w kolejce jak nie masz szmalu.

W Europie, w tych diabelskich socjalistycznych panstwach takich jak na przyklad Hiszpania, delikwent nie umiera bo nikt mu nie mowi plac, albo zjezdzaj zdychac w domu.

W USA też dostaniesz opieke lekarską jak jesteś ciężko chory. Tyle ze tam jak nie masz ubezpieczenia to musisz za to wszystko później wybulić. A nie jak u nas.

Nie rozumiesz tego, dla Ciebie brak podatkow rowna sie z dobrobytem (Korea Polnocna to musi byc raj na Ziemii!).

Korea pln to właśnie ostatnie studium socjalizmu. Tam wszystko należy do państwa łącznie z uczuciami ludzi.

Z tymi pasami tak na powaznie wyjezdzasz jak z argumentem, czy to tylko jakis korwinowski typ ironii?

Wolny człowiek w wolnym kraju ma prawo skoczyć z mostu, a tym bardziej nie zapinać pasów.

Kolego, zapnij rozporek, schowaj zdjecie homo sovieticus, przestan fantazjowac, i zacznij argumentowac jak chcesz dyskutowac na powaznie. Pamietaj- bez fantazjowania. Rozumiem takze ze wujaszek Stalin to przystojny chlop z bardzo seksownym wasem (achh!), modelowy maczo, ale prosze... skoro ja nic o nim nie pisalem to co on robi w twoim poscie? Wiec to byl czy odpowiedz?

Nie jesteś homo spaiens (myślący) tylko soviticus (sowiecki). Oznacza to że socjaliści totalnie wyprali ci łeb i taka jednostka jak ty jest zwykłym mentalnym niewolnikiem, z tą różnicą że chcesz aby twoim panem było państwo i decydowało o twoich pieniądzach, zdrowiu, edukacji, życiu społecznym i obyczajowym.

Może Norwegia ? kraj który ma tyle mieszkańców co NY ? Chłopie masz zerową wiedzę w temacie.
PKB per capita
1 Katar 102211
2 Luksemburg 79785
3 Singapur 60410
4 Norwegia 55009
5 Brunei 54389
— Hongkong 51494
6 Stany Zjednoczone 49922
7 Zjednoczone Emiraty Arabskie 49012
8 Szwajcaria 45418
9 Kanada 42734
10 Australia 42640
11 Austria 42409
12 Holandia 42194
13 San Marino 41973
14 Irlandia 41921
15 Szwecja 41191
16 Kuwejt 39889
17 Islandia 39224
18 Niemcy 39028
19 Tajwan 38749
20 Belgia 37883
21 Dania 37657
22 Wielka Brytania 36941
23 Finlandia 36395
24 Japonia 36266
25 Francja 35548
26 Izrael 32312
27 Korea Południowa 32272
-- Unia Europejska 32021
To są dane z 2012 r., z w 2013 przewaga USA jest większa.
Wskaxnik HDI
1 Norwegia 0.943 Green Arrow Up.svg 0.002
2 Australia 0.929 Steady2.svg
3 Holandia 0.910 Green Arrow Up.svg 0.001
4 Stany Zjednoczone 0.910 Green Arrow Up.svg 0.002
5 Nowa Zelandia 0.908 Steady2.svg
6 Kanada 0.908 Green Arrow Up.svg 0.001
7 Irlandia 0.908 Green Arrow Up.svg 0.001
8 Liechtenstein 0.905 Green Arrow Up.svg 0.001
9 Niemcy 0.905 Green Arrow Up.svg 0.002
10 Szwecja 0.904 Green Arrow Up.svg 0.003
11 Szwajcaria 0.903 Green Arrow Up.svg 0.002
12 Japonia 0.901 Green Arrow Up.svg 0.002
13 Hongkong 0.898 Green Arrow Up.svg 0.004
14 Islandia 0.898 Green Arrow Up.svg 0.002
15 Korea Południowa 0.897 Green Arrow Up.svg 0.003
16 Dania 0.895 Green Arrow Up.svg 0.002
17 Izrael 0.888 Green Arrow Up.svg 0.002
18 Belgia 0.886 Green Arrow Up.svg 0.001
19 Austria 0.885 Green Arrow Up.svg 0.002
20 Francja 0.884 Green Arrow Up.svg 0.001
21 Słowenia 0.884 Green Arrow Up.svg 0.002
22 Finlandia 0.882 Green Arrow Up.svg 0.002
23 Hiszpania 0.878 Green Arrow Up.svg 0.002
24 Włochy

USA bije Europę na głowe.

Kiepsko jak na nieprzeludniony kraj (duzo terenu, malo ludzi), jak na niestare spoleczenstwo (nie ma problemu nizu demograficznego). O dostepie do surowcow, walucie czy innych bzdetach nawet nie wspominam.

Jeżeli USA kiepsko to Szwecja to wręcz KATASZTROFA. Natomiast twoje argumenty sa tak kretyńskie że szkoda gadać. USA ma 200 lat, średnio kraj w Euopie 1000 lat. Amerykanie w 100 lat z krainy gdzie latały bizony i Indianie dogonili Europę a przez kolejne 100 ich wyprzedzili.

Ba, nawet w nauce te podle socjalistyczne europejskie panstwa nie wypadaja tak zle. Gdzie znajduje sie swiatowe centrum fizyki, aaa?

Rozumiem że to Europa lata w kosmos buahhaha.

Nawet jak w socjalizm dawałby więcej dóbr, to i tak wolałbym kapitalizm bo daje więcej wolności. Na szczęście nie mam tego dylematu.

[ Dodano: Nie 19 Sty, 2014 ]
dokładnie. Ponad 90% badań naukowych w USA finansuje rząd lub stany. kilka procent fundacje, a 2-3 biznes. Biznesu nie interesują badania naukowe bo ich nie da się sprzedać i trzeba się nimi podzielić za darmo aby w ogóle miały sens.

podejście Korwinowskie - czyli tylko "rynek" oznaczało by załamanie nauki w dowolnym kraju a uniwersytety by po prostu zbankrutowały.

Maszynę parową wymyśliło państwo. Samolot wymyśliło państwo. Samochód wymyśliło państwo. Obecnie mamy technikę na najwyższym poziomie i co z tego ? Ludzie się tylko pasą jak świnie grając na zasranych ipodach i kupując 20 kurtek rocznie które leżą w szafie. Potencjał człowieka jest marnowany.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 stycznia 2014, 12:50

ElDario pisze:Właśnie poziom zycia w XIX w. był najwyższy na świecie właśnie w krajach anglosaskich i NL a tam chyba nie musze ci tłumaczyć że panował kapitalizm

Nawet dokładnie taki jaki promuje ADI, niewolnictwa i maksymalnego wyzyskiwania.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 19 stycznia 2014, 12:54

Nawet dokładnie taki jaki promuje ADI, niewolnictwa i maksymalnego wyzyskiwania.

Właśnie Anglia była pierwszym państwem które zakazało niewolnictwo na terenie swojego kraju. Nie mówiąc o tym że później za pomocą siły UK walczyło z niewolnictwem. Po za tym niewolnictwo powoduje akurat zacofanie a nie rozwój.

maksymalnego wyzyskiwania

Amerykański robotnik był pierwszy wyzyskiwany i pierwszy jeździł samochodem.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 stycznia 2014, 13:02

ElDario pisze:Amerykański robotnik był pierwszy wyzyskiwany i pierwszy jeździł samochodem.

W UE, mimo socjalizmu jaki wg ciebie tutaj panuje, również. Gówniane porównanie, przykro mi.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 19 stycznia 2014, 13:18

W UE, mimo socjalizmu jaki wg ciebie tutaj panuje, również. Gówniane porównanie, przykro mi.

Ahaha. Gówno to ty wiesz. Raz że 100 lat temu nie było za dużo elementów socjalnych w Europie, a dwa że masowa dostępność samochdów w Europie to lata 50 XXw. Natomiast USA to lata 20 XX w. za sprawą Forda T który kosztował ok 150% średniej miesięcznej płacy robotnika.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 stycznia 2014, 13:40

ElDario pisze:Ahaha. Gówno to ty wiesz. Raz że 100 lat temu nie było za dużo elementów socjalnych w Europie, a dwa że masowa dostępność samochdów w Europie to lata 50 XXw. Natomiast USA to lata 20 XX w. za sprawą Forda T który kosztował ok 150% średniej miesięcznej płacy robotnika.

A to wszystko ma dowodzić, że uczestnictwo Korwina w komunistycznych strukturach było ok, tak?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 19 stycznia 2014, 13:42

To nie tyczy się dusksji o Korwinie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 stycznia 2014, 13:44

ElDario pisze:To nie tyczy się dusksji o Korwinie.

Czyli spamujesz?

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 19 stycznia 2014, 13:58

ElDario

Właśnie poziom zycia w XIX w. był najwyższy na świecie właśnie w krajach anglosaskich i NL a tam chyba nie musze ci tłumaczyć że panował kapitalizm w stosunku do PRus gdzie Bismarck dawał zasiłki socjalne a Niemcy uciekali do Ameryki - ludzie białego pochodzenia to najczęściej właśnie Niemcy.

Oprocz tego co napisal Worek, dodalbym ze Niemcy byly wtedy mlodziutkim panstwem (1871) ktore spoznilo sie na kolonizacje swiata.

No właśnie tylko w Ameryce ludzie mogli się dorobić milionów od zera.

Radze czytac mnie ze zrozumieniem. Ja napisalem ze w XIX wieku bylo dupnie, ale nikogo nie wskazalem palcem. W Europie rowniez bylo dupnie.

Nie ma to jak kretyńska argumentacja jakieś zniewieściałej kluchy.

Zniewiesciala klucha :lol: Kurde, pierwszy raz slysze taki epitet. Kreatywny jestes, tego nie mozna tobie odmowic.
Nie znam Cie, ale czysta statystyka kaze mi podejrzewac ze blizej ci do kowalskiego 2 tys. zlotych, niz do Kowalskiego 5 mln. zlotych.

Wyobraz sobie taka sytuacje- diagnozuja Ci schorzenie, albo poddajesz sie specjalistycznej operacji albo czeka Cie smierc. Koszty leczenia- kilkadziesiat/kilkaset tysiecy dolarow.

I co wtedy?

Amerykanin ma trzy wyjścia. Albo nazbiera sobie pieniądzy, albo sobie nie nazbiera albo wykupi ubezpieczenie. U nas musisz płacić i umierać w kolejce jak nie masz szmalu.

Tak, dlatego takie jazdy w Ameryce sa ze sluzba zdrowia i dlatego tyle ludzi nie ma tam pelnego ubezpieczenia. Ale ElDario wie lepiej, glupi Amerykanie!

Nie jesteś homo spaiens (myślący) tylko soviticus (sowiecki). Oznacza to że socjaliści totalnie wyprali ci łeb i taka jednostka jak ty jest zwykłym mentalnym niewolnikiem

Nic nie poradze, podczas wojny Vietnamskiej zestrzelili nasz helikopter i dostalem sie do niewoli. Tam zrobili mi pranie mozgu :roll:

USA bije Europę na głowe.

Europe pewnie tak bo Europa to tez Ukraina czy Rosja. UE tez pewnie tak bo to tez Rumunia czy Bulgaria. Ale czy przecietny Niemiec czy Szwed zyje gorzej od przecietnego Amerykanina? Hmm, mam watpliwosci.

Ale jak juz bawimy sie w HDI to ja moge wkleic to; http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... justed_HDI

Stany Zjednoczone (pierwsza gospodarka swiata) 16 miejsce, Niemcy 5.

P.S
USA to obecnie jedyne supermocarstwo na swiecie, w zadnym momencie nie napisalem ze to jakas republika bananowa. Stwierdzilem tylko tyle ze przecietny obywatel USA zyje gorzej od przecietnego obywatela najbogatszych panstw starego kontynentu.

Co nie znaczy ze (na tle swiata) Amerykanie klepia biede. Bogate spoleczenstwo, z relatywnie duzo nierownoscia (jak na tak rozwinieta gospodarke).

Rozumiem że to Europa lata w kosmos buahhaha.

Dzisus... Jesli ja pisze ze serce swiatowej fizyki lezy w Europie (CERN) to znaczy ze chce powiedziec ze serce swiatowej fizyki lezy w Europie (CERN) .

Jak na podstawie tego doszedles do wniosku ze ja sugeruje ze ESA jest ponad NASA? Nadinterpretacja? Wielka twa...

By the way, jeszcze raz Neil deGrasse Tyson http://www.youtube.com/watch?v=CbIZU8cQWXc Yeep, Neil popelnilby harakiri gdyby uslyszal bajdurzenie Korwina.

Popierac Korwina i jednoczesnie pisac o lataniu w kosmos... rozdwojenie jazni?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 stycznia 2014, 14:05

Bagin90 pisze: Napisalem tylko ze "W kwestiach poziomu zycia normalnego czlowieka...niektore z tych podlych socjalistycznych panstw europejskich." Nie fantazjuj i zacznij rozmawiac ze mna, a nie z twoja projekcja mnie!

No to przeciętny obywatel USA ma lepiej niż przeciętny obywatel UE.

Bagin90 pisze:
Kompletnie nie zrozumiales tego co chcialem przekazac. Nie napisalem ze Ameryka to naukowe zadupie (bo w rzeczywistosci to glowny gracz) tylko ze hipotetyczny socjalizm europejski (to znaczy nie hipotetyczny, eurokolchoz poprostu) nie przeszkadza Europie byc pierwszym swiatem naukowo-technologicznym (USA rowniez nim jest).

A 3 Rzesza była w ogóle first place jeśli chodzi o wojskowy postęp technologiczny, co z tego?
To wyznacznik wolności/szczęśliwości?

Bagin90 pisze:
W rzeczywistosci gdyby do wladzy w Stanach dorwal sie Korwin (jego amerykanski odpowiednik) to USA szybko staloby sie naukowym zadupiem. Nauka to nie tylko produkt ktory mozna wprowadzic na rynek za 5-10-15 lat. To takze poszerzanie naszego horyzontu wiedzy ktore moze sie dopiero splacic na przyklad za 100 lat albo i pozniej. Zaden prywatny inwestor w to nie pojdzie. Potrzebne jest panstwo.
http://www.youtube.com/watch?v=OA6J_zLHEy4
Mniej wiecej miedzy minuta 47 a 50 Neil deGrasse Tyson tlumaczy jak funkcjonuje nauka. Calkowicie niekompatybilna z mysleniem Korwina. Daj korwinowcom wladze, i za 1000 lat czlowiek bedzie w tym samym miejscu rozwoju co jest dzisiaj. Tylko makijaz bedzie poprawiony. Inicjatywa prywatna jest niezbedna by wprowadzac w zycie nasza wiedze, rozwijac jej praktyczna strone, ale ktos musi najpierw rozszerzyc granice tej wiedzy. Tutaj juz inicjatywa prywatna sie ksztusi.

Przypomina mi się wykład komunistów że jak nie będzie państwowych fabryk butów to wszyscy będą zimą na bosaka chodzić. Piszesz o poszerzaniu wiedzy tak jakby research nie był elementem biznesu.
Co to jest ten "nasz horyzont wiedzy który może się spłacić za 100 lat"?
Usprawiedliwienie państwowych wydziałów filozofii produkującej bezrobotnych za pieniądze podatników?

No i co mają statystyki do wolności? A jak ktoś jest np amiszem to już nie ma prawa żyć jak amisz i zrezygnować z przymusowej edukacji której nie chce?

Bagin90 pisze:Edit: *Gwoli wyjasnienia, wolnosc i poziom zycia to oczywiscie nie to samo, ale... o jakiej wolnosci mowimy gdy kontekst spoleczno-ekonomiczny sprawia ze twoja "kariera" (a wiec i zycie) jest bardziej liniowa niz oldschoolowe FPS-y? Nie zrobisz edukacji na poziomie bo Cie przeciesz nie stac, a poza tym musisz szybko isc do pracy zeby w domu bylo co do garnka wlozyc. Nie zdobedziesz oszczednosci bo twa pensje pozeraja rzeczy absolutnie niezbedne do przezycia. Nie nauczysz sie sam poza szkola, bo przeciesz ty w fabryce siedzisz dziennie po xx godzin. I taaak dalej. Takie kiedys byly realia dla wiekszosci.

No to przecież to są obecne realia w socjalistycznej Polsce, plus:

Nie założysz własnego biznesu bo państwo ci zabierze tyle że nie zostanie na chleb