PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Próba stworzenia partii politycznej.

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

MarcinB
Stażysta
Stażysta

Próba stworzenia partii politycznej.

Postautor: MarcinB » 31 marca 2014, 23:54

Cześć.

Szukam osób które chciały by spróbować ze mną stworzyć partię polityczną.

Uważam ,iż w Polsce obecne partie polityczne nie mają pomysłu na prowadzenie naszego państwa i nie potrafią dostrzec oczywistych problemów kraju. Większość obecnie rządzących polityków martwi się jedynie jak utrzymać się kolejną kadencję w sejmie, dawno już zapominając o problemach zwykłych ludzi.

W najbliższych dniach w tym temacie powiem coś więcej o moim projekcie, również umieszczę tu pewne informacje o sobie i moich pomysłach na Polskę.

pozdrawiam Marcin
Ostatnio zmieniony 04 października 2014, 10:37 przez MarcinB, łącznie zmieniany 2 razy.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 01 kwietnia 2014, 04:45

Ciekawe czy masz jakiekolwiek szanse dostać się do sejmu, martwiąc się o ludzi, a nie o to czy wygrasz wybory. Moim zdaniem nie masz szans

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 01 kwietnia 2014, 08:49

Myślę, że w polskich warunkach 20 milionów to absolutne minimum, żeby rozruszać partię polityczną na taki poziom, aby miała swoich przedstawicieli w parlamencie. I to przy uwzględnieniu posiadania znanych twarzy. Bez tego to i 50 milionów może być mało.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 01 kwietnia 2014, 21:29

Ee to takie prima aprilis :twisted:

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 01 kwietnia 2014, 21:29

Ee to takie prima aprilis :twisted:

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 01 kwietnia 2014, 23:12

ja myślę, że partia musi wyrastać z jakiegoś ruchu społecznego, a nie ot tak sobie tworzysz partię, rejestrujesz i wygrywasz wybory.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 02 kwietnia 2014, 09:54

PO, PIS albo SLD wyrosło z jakiegoś ruchu społecznego ?
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

girge
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: girge » 02 kwietnia 2014, 11:07

W kampanii wyborczej obiecuj wysokie zasiłki i i minimalna pensje 3000 , i motłoch zagłosuje.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 02 kwietnia 2014, 18:30

ElDario pisze:PO, PIS albo SLD wyrosło z jakiegoś ruchu społecznego ?
- tak, z solidarności i postkomuny.

MarcinB
Stażysta
Stażysta

Postautor: MarcinB » 02 kwietnia 2014, 18:59

Cześć

Cieszę się ,iż mój temat spotkał się z dosyć sporym zainteresowaniem. Sto wyświetleń w półtora dnia to według mnie całkiem niezły wynik. Utwierdza mnie to w przekonaniu iż w Polsce obecnie brakuje godnych uwagi kompetentnych partii politycznych. Kilka osób pod moim tematem napisało iż ma spore wątpliwości czy w ogóle założenie partii w taki sposób jest możliwe. Przyznam się że sam mam takie wątpliwości aczkolwiek wiem, że bez próbowania nigdy tak naprawdę nie poznam
odpowiedzi. Nawet jeżeli nie uda mi się założyć nowej partii politycznej,bo okażę się osobą która do polityki się nie nadaję,albo po prostu stracę zapał, to być może w grupie osób którą uda mi się zebrać znajdą się osoby które zechcą dokończyć za mnie ten projekt, i w przyszłości sami stworzą partię która kiedyś zasiądzie w parlamencie.

Obiecałem wam w pierwszej wiadomości trochę więcej szczegółów na temat moich pomysłów na "na Polskę"

Jednym z takich pomysłów jest uproszczenie prawa regulującego prowadzenie firm. Przepisy w naszym kraju często są niejednoznaczne, skomplikowane, ich złamanie często obarczone jest karami nie adekwatnymi do przewinień, a procedury które są przez te prawo wyznaczane potrafią trwać miesiącami. Niepotrzebna złożoność prawa to czynnik który w wielu przypadkach
bardzo zniechęca do założenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskanie niezbędnej eksperckiej wiedzy na tematy prawa wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz stratą czasu. Prawo jest w takim stopniu skomplikowane iż nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często muszą korzystać z usług profesjonalnych księgowych co jest absurdem. W rankingach łatwości prowadzenia biznesu Banku Światowego Polska jest obecnie na 45 miejscu. Wyprzedzają nas takie kraje jak Białoruś, Tadżykistan, czy Sierra Leone.

Dla zagranicznych przedsiębiorców jednym z kryteriów wyboru kraju w którym będzie znajdować się siedziba ich firmy jest przejrzystość i prostota prawa panującego na danym obszarze. Tam gdzie prawo jest skomplikowane tam prowadzenie biznesu jest trudniejsze. Dlatego gdy ktoś ma możliwość założenia firmy/wybudowania fabryki w dwóch podobnych państwach ,gdzie w
jednym prawo jest niejasne, a w drugim proste i przejrzyste to za siedzibę swojego przedsiębiorstwa wybierze kraj z prawem łatwiejszym.

Z tego co zaobserwowałem to kolejne rządy w Polsce starają się zmieniać obecnie istniejące prawo niewielkimi zmianami. Co również wcale nie jest dobre dla przedsiębiorców w Polsce, gdyż przez to ci muszą ciągle monitorować oraz analizować nowe zmiany zachodzące w przepisach aby móc je zrozumieć. W przypadku braku zrozumienia nowego prawa można prosić urząd o jego
wyjaśnienie(uzyskanie odpowiedzi trwa trochę czasu). Aczkolwiek przepisy w Polsce okazują są nie raz na tyle zagmatwane, iż poszczególne organy władzy potrafią wydawać różne interpretacje tego samego prawa.

Dlatego uważam, iż prawo w Polsce powinno być proste i jednoznaczne.

Osobiście uważam też, że czym prawo jest prostsze tym łatwiej i skuteczniej może być przez państwo egzekwowane.

Aby pokazać iż słowa które napisałem nie są puste to w najbliższym wolnym czasie zapoznam się szczegółowo z systemem rozliczania PIT. Cały ten system chciał bym uprościć. Ogólnie zależy mi na tym aby podatek dochodowy nie był płacony do momentu przekroczenia wolnej kwoty od podatku. Dziś na kwotę wolną od podatku musimy czekać aż do kwietnia-czerwca kolejnego roku. Samo wysyłanie druków PIT pocztą kosztuje Polaków około 40mln zł. Poza tym dochodzą koszty czasu jakie musimy poświęcić aby te druki wypełnić, oraz koszta urzędników których trzeba
opłacić aby te druki sprawdzić.

O skomplikowaniu prawa podatkowego i regulującego prowadzenie firm można by właściwie napisać znacznie więcej, aczkolwiek to co już napisałem wydaje mi się na razie wystarczające.

Jeżeli ktoś chciał by mi pomóc w moim projekcie stworzenia partii politycznej, ma ciekawe pomysły jak zmienić nasz kraj na lepsze, bądź jak uprościć prawo PIT w Polsce :) to proszę o kontakt . Freemarcin@gmail.com

Kolejne posty wkrótce. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 kwietnia 2014, 20:38

Do tego co napisałeś nie musisz tworzyć partii politycznej a ruch społeczny, który będzie wymuszał zmiany w prawie. Jak widać, chociażby po ACTach, dużo skuteczniejsze jest właśnie takie działanie.
Powiem ci więcej, tworząc taki ruch, możesz liczyć na moje poparcie i zaangażowanie. Tworząc partię, pocałuj mnie w dupę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 02 kwietnia 2014, 20:53

Tyle, ze rozdaje karty i stanowi prawo rzadzaca partia, a nie jakis ruch.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 kwietnia 2014, 20:55

NRohirrim pisze:Tyle, ze rozdaje karty i stanowi prawo rzadzaca partia, a nie jakis ruch.

Słusznie z tym, że tych karciarzy można rozgrywać.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 02 kwietnia 2014, 21:06

Clint Eastwood pisze:
ElDario pisze:PO, PIS albo SLD wyrosło z jakiegoś ruchu społecznego ?
- tak, z solidarności i postkomuny.

Trudno to nazwać ruchem społecznym wg mnie.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 kwietnia 2014, 21:10

ElDario pisze:Trudno to nazwać ruchem społecznym wg mnie.

Domyślam się, że wszystkie takie, które nie pasują do twoich puzzli.

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”