PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Próba stworzenia partii politycznej.

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 kwietnia 2014, 21:29

W kampanii wyborczej obiecuj wysokie zasiłki i i minimalna pensje 3000 , i motłoch zagłosuje.
motłoch co najwyżej wierzy w to. bo prawdziwi wyborcy bardzo niechętnie głosują na takie populizmy - patrz Lepper. uzyskiwał na bredzenia ze dwa razy około 10%.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 02 kwietnia 2014, 21:39

ElDario pisze:
Clint Eastwood pisze:
ElDario pisze:PO, PIS albo SLD wyrosło z jakiegoś ruchu społecznego ?
- tak, z solidarności i postkomuny.

Trudno to nazwać ruchem społecznym wg mnie.
- solidarność trudno nazwać ruchem społecznym? :shock:

maszynaz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: maszynaz » 03 kwietnia 2014, 06:28

Ja chcę założyć Partię Technologii Kosmicznych. Partia będzie skupiać wszystkich "prawdziwych" naukowców w Polsce.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 03 kwietnia 2014, 07:36

maszynaz pisze:Ja chcę założyć Partię Technologii Kosmicznych. Partia będzie skupiać wszystkich "prawdziwych" naukowców w Polsce.

Oj to będziesz miał problem, bo tych "prawdziwych naukowców" przywłaszczył sobie Antoni :cool:
Ale gdyby tak Antek został twarzą twojej kampanii? to już masz pewny start i kilkanaście % na początek.
Przemyśl to!.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 03 kwietnia 2014, 07:50

maszynaz pisze:Partia będzie skupiać wszystkich "prawdziwych" naukowców w Polsce.

I odkryjecie kto ukrył prawdę o napędach antygrawitacyjnych?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 kwietnia 2014, 09:33

- solidarność trudno nazwać ruchem społecznym? :shock:

W latach 80 to był ruch społeczny jak najbardziej. A dzisiaj ? To związek zawodowy cwaniaków, zresztą jest mocno antyPOwski.

Obecnie PO nie ma powiązania z żadnym ruchem społecznym wg mnie.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 kwietnia 2014, 09:43

ElDario pisze: W latach 80 to był ruch społeczny jak najbardziej. A dzisiaj ? To związek zawodowy cwaniaków, zresztą jest mocno antyPOwski.
- no i ja mówię o solidarności z lat 70-80 przecież.

sukcesy platformy obywatelskiej to jest temat na głębszą rozkminę.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 kwietnia 2014, 12:22

- no i ja mówię o solidarności z lat 70-80 przecież.

Więc nijak ma się to do Platformy Obywatelskiej która powstała w 2000 r. i mówienie że powstała z Ruchu społecznego Solidarność jest dużym nadużyciem.

Głównym motorem napędowym PO jest PIS. Jak upadnie PIS - upadnie PO. To dwa naczynia połączone.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 03 kwietnia 2014, 12:52

tak, a przed 2000 rokiem ci ludzie nic wspólnego z polityką nie mięli :lol:
btw po jest (teraz) partią władzy, a kolega tutaj chce chyba stworzyć ugrupowanie dążące do zmian. więc stworzenie partii politycznej jest ostatnim, co powinien zrobić.

marcinb:
problem polega na tym, że istnieją już długo organizacje, które mają te same postulaty. przecież jest cas, jest koliber, jest leviatan, są upr-y, przecież z takimi postulatami startował i pis i platforma. i do tej pory nic sensownego nie udało się zdziałać.
problemem nie jest to, że źli politycy chcą ci utrudnić życie i nakładają kolejne głupie przepisy. problemem jest np. to, że istnieje potężne lobby prawnicze, któremu obecna sytuacja jest na rękę, bo mają dużo klientów płacących sporą kasę.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 kwietnia 2014, 15:14

tak, a przed 2000 rokiem ci ludzie nic wspólnego z polityką nie mięli :lol:

To że załolżyciele byli związani z ruchem społecznym jeszcze nie oznacza że partia wywodzi się z ruchu społecznego.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 04 kwietnia 2014, 09:00

Myślę, że bardziej chodziło o to, że przed po i pis były inne partie w skład których wchodzili ci sami ludzie co dziś w po i pis (odejmujqc tych ktorym sie zmarlo lub odeszli na polityczna emeryture).
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

MarcinB
Stażysta
Stażysta

Postautor: MarcinB » 13 kwietnia 2014, 22:09

Cześć. Na chwilę obecną mam sporo spraw do załatwienia więc żadne moje nowe posty raczej nie pojawią się w najbliższym czasie. Osoby które liczą na więcej moich postów proszę o cierpliwość.

[ Dodano: Sob 04 Paź, 2014 ]
Hmm Powiem wam że od czasu kiedy napisałem pierwszy post w tym temacie jedynie jedna osoba zaoferowała chęć tworzenia partii politycznej. Trochę mnie to zdemotywowało. Powiem wam że też sam za bardzo przez ostatnie miesiące sam też dużo nie robiłem w tym kierunku aby założyć partię polityczną.
A jeżeli nie chcecie spróbować tworzyć PP od podstaw, a interesujecie się polityką to polecam wam dołączenie do partii już istniejącej.

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”