PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

OFFTOP - Kolejny o Korwinie, KNP itp.

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 24 maja 2014, 17:56

Złoto wyłoniło się w procesach wolnorynkowych , nie przez skutki działania państwa. Państwa jedynie odeszły od złota. I jeśli kiedyś państwo nie było potrzebne aby złoto stało się walutą światową to czy teraz przy zaawansowanej technice jest potrzebne do tego ? Przecież teraz nawet niekoniecznie złoto musiałoby wieść prym
a znałeś nie "państwowe" waluty ze złota? bo ja nie. tu nei chodzi o barter tylko o walutę. a ta jest państwowa - dlaczego pisałem.

Twierdzę tylko , że państwo nie jest w sprawach pieniądza w ogóle potrzebne
jest absolutnie i całkowicie niezbędne.
Nie wiem czemu twierdzisz , że kiedyś było możliwe , a teraz nie jest możliwe.
bo sam rynek diametralnie się zmienił od XIXw.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister
Posty: 3993
Rejestracja: 01 listopada 2012, 20:05
Lokalizacja: Z daleka

Postautor: mateuszjkl » 24 maja 2014, 19:32

Nie rozumiem powiązania między ropą i dyktowaniem cen za nią , a samą istotą pieniądza. Osobiście nie chciałbym , aby na siłę powracano do złota (a nawet do innych rzeczy jeśli stosowana byłaby przy tym siła , a nie wolność ) , być może teraz nie byłoby to tak efektywne jak 200 lat temu. Natomiast jasne jest , że państwowe łapki doprowadziły do upadku złota powodując przy tym niemałe kryzysy . Kiedyś jak były owe waluty tworzone przez państwo , istniał wolny przepływ pieniądza , nieważne jaką miałeś walutę , wiedziałeś że ona w swoim stopie ma tyle i tyle złota (chodź nie twierdzę że nie było prób zarobku przez monarchę - chodź niczym dobrym to nie skutkowało ) . Co do Bitcoina , nie interesuję się nim zbytnio , zobaczymy jak sobie będzie radził dalej. Na razie istnieje 5 lat.


Nigdzie nie powiedziałem , że państwo jest gorsze od dyktatorów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 24 maja 2014, 20:23

złoto stało się środkiem wymiennym, bo było go mało, miała wysoką cenę a łatwo było transportować. dziś te sprawy nie mają żadnego znaczenia.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8043
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 24 maja 2014, 21:12

Bitcoin ... Z faktu, jak łatwo jest stworzyć taką walutę oraz jak jeszcze prościej jej zaszkodzić nie wróżę jej sukcesów. Prędzej powstanie coś przy okazji projektów koncernów mających wpływ na kształt sieci. Dzisiaj jak nie ma ciebie w google albo na facebooku to nie istniejesz. Wiele banków za nim da ci kredyt sprawdza czy istniejesz w sieci. Jak google zrobi walutę, to będzie to miało sens, ale będzie ona tak niezaleźna jak dolar od FED. Na razie fakt źe żaden rząd przy niej nie manipuluje nie oznacza źe ktoś inny tego nie robi. Aktualnie waluta ma wzięcie przy płatnościach czarnorynkowych, co może skutkować odwrotnie do zamiaru. Generalnie nie zaleca się używania tej waluty jako instrumentu inwestycyjnego, nie jest bezpieczna, nic nie gwarantuje jej wartości a niedawne perturbacje co do wartości- uważa się że to był atak spekulacyjny, a także problemy MT.Gox.

A co do ropy ;) powinieneś wiedzieć jak dzisłają rynki surowcowe. Państwo ma nijaki wpływ na cenę ropy, także na cenę paliwa. Akcyza? Jej brak to płatne drogi więc w czym problem! Księgowo dla producenta chleba wychodzi to samo: czy koszt paliwa z akcyzą czy bez ale powiększony o opłatę za użytkowanie dróg ;) państwa opec owszem, sterują wartością ropy limitujac bądź zwiększajac podaż. To dowodzi jednej istotnej właściwości: produkt jest wart tyle, ile jest w stanie zapłacić nabywca za niego.

Jako 30latwk powinieneś to wiedzieć, takźe jak działają rynki surowcowe i kapitałowe. Zwlaszcza jako tzw wolnościowiec.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 24 maja 2014, 21:17

Banki centralne jak najbardziej mogą użyć złota (i używają ale w skromnym odsetku) jako swoich aktywów. Najwięcej złota ma USA, potem jest Rosja lub UK. Te kraje trzymają to i nie zamierzają sprzedawać. Złoto jest w kontroli BC lub odpowiedniego departamentu odpowiednika MSP.

Dnem cen złota jest rentowność jego wydobycia - która kształtuje się bardzo różnie w zależności od metod/warunków naturalnych etc. Klub masowych posiadaczy złota jest bardzo mały i tak naprawdę nie wiemy jak oni traktują kruszec względem systemu finansowego, systemu rezerw walutowych i surowcowych.

Rozkład złota w skarbcach nijak się ma do rozmiarów współczesnych gospodarek. Są kraje z dość dużą gospodarką które nie mają w zasadzie złota jak Japonia. Posiadanie dolarowych rezerw pozyskanych z dłużnych papierów związanych z wysokimi technologiami jest dla nich dużo prostsze.

Gdyby dolar był podparty złotem to kraje zamrażając dolara zamrażały by złoto. USA są w dużo lepszej sytuacji kiedy kreacja dolara nijak ma się do złota... bo dolary które zamrażano w zasadzie do niczego szczególnego ich nie zobowiązują w razie uwolnienia - co najwyżej do poprawek stóp procentowych chyba że Chiny by to robiły.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 24 maja 2014, 21:28

Lolek00 pisze:Są kraje z dość dużą gospodarką które nie mają w zasadzie złota jak Japonia.

Mają i to sporo. Dla porównania.
Japonia - 765 ton
Rosja - 981 ton
Szwajcaria - 1 040 ton
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 24 maja 2014, 21:33

Ale kiedy podzielisz PKB Rosji przez ich tony, to wynik jest sporo lepszy niż w przypadku Japonii Worek :wink:

Japonia jak na swoją pozycję w świecie nie ma wcale dużo złota - porównując z USA które ma złoty znak zapytania albo bardzo bardzo duży.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 24 maja 2014, 21:34

Lolek00 pisze:Ale kiedy podzielisz PKB Rosji przez ich tony, to wynik jest sporo lepszy niż w przypadku Japonii Worek

Racja.
Lolek00 pisze:Japonia jak na swoją pozycję w świecie nie ma wcale dużo złota - porównując z USA które ma złoty znak zapytania albo bardzo bardzo duży.

No ma jakieś 12 razy mniej. Fakt.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 24 maja 2014, 21:47

Kwiecień; 2013:
Bank Japonii zdecydował o podwojeniu zakupów obligacji rządu japońskiego do ponad 7 bilionów jenów (68 miliardów dolarów) miesięcznie.
Gdyby Japończycy spłacali te obligacje złotem, to szybko zostali by w skarpetach ed: (walutą tak pokrytą)

I wiele krajów rozkwitło w latach 1940+ i są związane z doktryną finansową dla której złoto to abstrakcja. http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1011624.html

btw:
W 2010 Roku Japonia wyemitowała obligacje na 140 bilionów jenów (ponad bilion dolarów)! Nawet jakby w dolarze był zaledwie złoty nadruk... to jen nie byłby wymienialny chyba że taczkami by go wozili. Tutaj wychodzi abstrakcja złota jako pieniądza.
Vivat et res publica et qui, illam regit

ElDario
Minister
Minister
Posty: 4192
Rejestracja: 26 czerwca 2012, 21:14
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ElDario » 24 maja 2014, 22:09

Państwo ma nijaki wpływ na cenę ropy,
Może zezwalać/wydawać koncesję na wydobycie co wpłynie na cenę ropy.

także na cenę paliwa.

To jest nieprawda. w UE 45-70% ceny paliwa to podatki.

Akcyza? Jej brak to płatne drogi więc w czym problem!

Problem w tym że państwo nie wydaje na drogi tyle, ile zabiera w podatkach od paliwa, bo dokłada do nierentownych kolejowych przewozów pasażerskich i innych pierdół. Nie wiem czemu władze samorządowe i państwowe ubzdurały sobie jakąś walkę z kierowcami których trzeba dyskriminować, rabować i gnoić na każdym kroku. Ja wszystkim pajacom którzy wymyślają BUS pasy kazałbym dożywotnio jeździć autobusem.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.


Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość