PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

OFFTOP - Kolejny o Korwinie, KNP itp.

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 21 maja 2014, 19:45

Nie wszystkich. Wystarczy przerośniętych korwinistów.

I co ? Stworzysz dla nas obozy koncentracyjne ? Twój kolega po fachu socjalista Hitler byłby z Ciebie dumny.
Tobie jeszcze pryszcze z buziaka nie zeszły .

Syfy to mi zeszły kilka lat temu chłopie.

więc masz czas stać się normalnym

Normalnym = głosującym na PO, przeciętniakiem pracującym za 2000 zł, z 50m2 mieszkaniem w bloku, w którym codziennie leży po pracy oglądając w TVP plebanie, w TVN pierwsza miłość, w Polscacie Świat wg kiepskich, popijąc browar i wyglądając jak pozostałych 15 mln Polaków.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 21 maja 2014, 20:29

mateuszjkl pisze:Worek to ty sobie ubzdurałeś że ja kogokolwiek chcę bronić. Korwin nie jest dla mnie bezkrytyczny , ale takie pajacowanie i nazywanie wszelakich zjawisk odbiegających od pro państowości (mówię ogólnie - bo w tym temacie to nawet nie ma to nic wspólnego z tym , a z wiarą ) korwinizmem , jest po prostu denerwujące.

Być może. Weź pod uwagę to, że ja mam duży dystans do polityków, zwyczajnie im nie ufam. Jak czytam "Pan Korwin" to mnie pusty śmiech ogarnia. Z ludźmi od Korwina współpracowałem prawie dwa lata. Znam bardzo dobrze co ta ideologia robi z młodych i pozbawionych autorytetów umysłów. Moim zdaniem nic się nie różni od PiSowskiego sekciarstwa i nie ma kompletnie nic wspólnego w "wolnościowością". Nic.
mateuszjkl pisze:Dodam tylko tyle , że ludzie którzy faktycznie zawierzają jego słowom i nie pokrywają tej wiedzy w faktach , tak są takimi obłudnikami korwinistami -paplą po nim wszystko (a on tylko używa tego jako taki przykładzik dla mediów ) , ale ty to spłycasz do wszystkich poglądów wolnościowych .

Wybacz ale nie będę z ust Korwina spijał miodu a jednocześnie udawał, że nie widzę wymiocin. To hipokryzja.
A przecież jest tyle innych osobistości którzy potwierdzają jego poglądy gospodarcze w większych opisach , które są prawdziwe i ciężko je podważyć.

Jak wyżej. Albo jest się człowiekiem albo bydlakiem. Brak kręgosłupa moralnego jest dla mnie dyskwalifikacją. Nie dyskutuję z ludźmi, którym brak takowego tylko dlatego, że czasem zdarza im się powiedzieć coś mądrego.
mateuszjkl pisze:Podważ mi rozważenia Rothbarda na temat pieniądza ( oprócz tych w których mówi o sposobie przejść do standardu złota - bo tutaj można się spierać ) . Podważ i powiedz że to tylko cwel spod budki jak Korwin który nie potrafi liczyć .

Mam dyskutować z całym dorobkiem tego człowieka? Postaw tezę, argument za nią, to pogadamy.
ElDario pisze:Twój kolega po fachu socjalista Hitler byłby z Ciebie dumny

Nie wiedziałem, że Hitler był inżynierem. No cóż. Życie cały czas mnie zadziwia i dobrze. Inaczej byłoby nudno.
A z korwinistami jest dodatkowo śmiesznie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 21 maja 2014, 21:00

Dla mnie jakoś kręgosłup moralny nie ma znaczenia. Każdy ma swoje moje w pewnych kwestiach. A jak dodatkowo nie chce mi narzucać swojej moralności , a chce wprowadzać coś co mi odpowiada to nie widzę przeszkód. Oczywiście mogę rozważyć ten aspekt gdy mam wybór i teraz też go zaczynam rozważać i na pewno nie będę głosował na Korwina , a na kogo innego z jego partii.

Nie z całym dorobkiem. Dorobkiem w kwestiach pieniądza , o tym że lepiej jeśli pieniądz powstaje na wolnym rynku , od pieniądza który produkuje państwo. "Złoto banki ludzie - krótka historia pieniądza" w tej książce wnikliwe opisuje procesy jakie zachodziły z pieniądzem i dlaczego za każdym razem próba odejścia od standardu złota ( wolno rynkowego wyboru ) powodowała kryzysy z tym związane. I dlaczego tak właściwie państwo chciało zapanować nad rynkiem walutowym przez te wszystkie lata , od monarchii począwszy.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 maja 2014, 08:02

mateuszjkl pisze:Dla mnie jakoś kręgosłup moralny nie ma znaczenia.
:shock:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 22 maja 2014, 10:11

Clint Eastwood, nic w tym dziwnego. Gdyby miał znaczenie to nie był by korwinistą.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 maja 2014, 10:45

No, przecież moralniej jest okradać miliony kobiet niż coś tam chlapnąć na ich temat.
To jest moralność socjalistów, którą się brzydzimy.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 22 maja 2014, 10:45

Wow, Worek. Merytorycznie, subtelnie i głęboko. Bravissimo.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 maja 2014, 11:02

Worek pisze:Clint Eastwood, nic w tym dziwnego. Gdyby miał znaczenie to nie był by korwinistą.

No przedstaw tą krytykę lepiej , życzę powodzenia. Jeszcze nikomu się nie udało.

A kręgosłup moralny może mieć znaczenie gdy ktoś chce ją narzucać innym , jak jej nie chce narzucać to nie mam z tym żadnego problemu , w końcu jesteśmy tolerancyjnymi ludźmi. Nie ma jednej jedynej nieskazitelnej i bezapelacyjnie najlepszej moralności - kwestia ludzka.

Bogus
Stażysta
Stażysta

Postautor: Bogus » 22 maja 2014, 16:20

w TVN pierwsza miłość

:wink: Pierwsza miłość jest na polsacie

@Worek, jeżeli chcesz kogoś krytykować to rób to z głową i klasą, a nie rzucasz takimi suchymi tekstami które nie śmieszą. Dyskusja polega na przedstawianiu argumentów i kontrargumentów, a nie"ja jestem tym lepszym, a ty to się dziadu nie znasz, bo nie jesteś mną".

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 maja 2014, 16:46

A kręgosłup moralny może mieć znaczenie gdy ktoś chce ją narzucać innym , jak jej nie chce narzucać to nie mam z tym żadnego problemu ,
zasadniczo to taka metafora poziomu moralności. własnego.
sam sobie niczego raczej nie narzuca,
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 23 maja 2014, 06:42

A kręgosłup moralny może mieć znaczenie gdy ktoś chce ją narzucać innym
- mateuszu, o czym ty mówisz? mam wrażenie, że nie rozumiesz pojęcia "kręgosłup moralny", czyli po prostu nie jesteś świadomy jaką głupotę palnąłeś (bo przypuszczam, że nie jesteś jakimś doktorem housem).

ktoś kto ma kręgosłup moralny, to ktoś, kto kieruje się jakimiś fundamentalnymi wartościami i nie rezygnuje z nich, nawet, kiedy bardziej opłacałoby się aby z nich zrezygnował. inaczej człowiek "z charakterem".

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 maja 2014, 14:36

Clint , masz rację , jest rozbieżność między definicją tego , a tym co powiedziałem. Chodzi mi po prostu o to ,że nie interesują mnie jego prywatne - według niego moralne wybory w swoim prywatnym życiu. Nie interesuje mnie czy według niego moralnym jest się kochać z homosiem czy nie. Interesują mnie tylko te rzeczy , które dotyczą mnie i moich bliskich.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 23 maja 2014, 14:48

mateuszjkl pisze:Clint , masz rację , jest rozbieżność między definicją tego , a tym co powiedziałem. Chodzi mi po prostu o to ,że nie interesują mnie jego prywatne - według niego moralne wybory w swoim prywatnym życiu. Nie interesuje mnie czy według niego moralnym jest się kochać z homosiem czy nie. Interesują mnie tylko te rzeczy , które dotyczą mnie i moich bliskich.

Pogrążasz się chłopie....

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 maja 2014, 14:49

Ty się pogrążasz , czekam już 2 dni na twoją krytykę Rothbarda w kwestii pieniądza.

Jak nie masz argumentów to nie masz o czym ze mną rozmawiać i nie życzę sobie Twoich głupich dogryzek.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 23 maja 2014, 15:25

mateuszjkl pisze:Ty się pogrążasz , czekam już 2 dni na twoją krytykę Rothbarda w kwestii pieniądza.

Nie postawiłeś tezy więc nie oczekuj ode mnie, że będę poświęcał swój czas, na bezmyślne pyskówki z korwinistą.
mateuszjkl pisze:Jak nie masz argumentów to nie masz o czym ze mną rozmawiać i nie życzę sobie Twoich głupich dogryzek.

Możesz się zawsze zwrócić ze skargą do moderacji. Ale widzę, że wolisz się mazgaić.

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”