PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Inicjatywa Polityczna

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

mars
Radny gminny
Radny gminny

Inicjatywa Polityczna

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 00:35

Cześć!
Ostatnio postanowiłem dłużej nie zwlekać i ruszyć w politykę. Stworzyłem wstępny program, który chciałbym Wam przedstawić. Liczę na długą dyskusję, by program stawał się lepszy. Ważne są pierwsze punkty. Proszę uważnie je przeczytać i przeanalizować.

Jednocześnie szukam specjalistów z różnych dziedzin, żeby opracować konkretne plany działania, oparte na własnych wyliczeniach. Póki co, wszystko jest oparte na internetowych artykułach i moich własnych przemyśleniach. Nie bądźcie obojętni i wspomóżcie tę inicjatywę swoją wiedzą i zaangażowaniem!

Wiem, że dyskusja będzie dotyczyła głównie:
- prawa do posiadania broni
- kary śmierci
- związków homoseksualnych
- pozycji KK w państwie
ale chciałbym, byście spróbowali skupić się na gospodarce.

Prosiłbym o wyrażanie się z szacunkiem. Także między sobą.

Program (z możliwością komentowania): https://docs.google.com/document/d/1BcZ ... NNHihsqV1s

Strona inicjatywy na FB: www.facebook.com/inicjatywapolityczna

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 lipca 2014, 01:17

to co cię wyróżnia spośród ludzi, którzy tutaj się rejestrują, aby przedstawić nam różne diety-cud dla polski: to że twój program jest napisany gramatycznie, według jakiegoś logicznego klucza.

to co cię nie wyróżnia: że nie rozumiesz, że najpierw trzeba zbudować zaplecze (ruch społeczny zorganizowany wokół jakiejś idei, media, think tanki itd.) a potem można "ruszyć w politykę".

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 01:38

Fakt. Ludzie na słowo "polityka" uciekają. Zamysł był taki, by skupić młodych. Pragmatycznych, nowoczesnych, kierujących się faktami. Trochę się przejechałem. Nie sądziłem, że opór będzie tak duży. Większość woli albo nic nie robić, albo iść za JKM.

Wszelkie rady są więc mile widziane. Cały czas się uczę. W końcu wypracuję dobrą strategię :)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 lipca 2014, 19:49

Zakaz posiadania broni palnej (pozostają obecne regulacje).
Obecne regulacje nie są zakazem;
Utworzenie polskich zakładów zbrojeniowych, jeśli z szacunków nie wyniknie ryzyko dużych strat.
Utworzono Polską Grupę Zbrojeniową; wszyscy członkowie są spółkami kapitałowymi z większościowym udziałem państwa.
Polityka zagraniczna:
Działania nieagresywne. Brak wysyłania żołnierzy na misje typu Irak, Afganistan.
Utrzymywanie zdrowych relacji z innymi państwami. Nie szukanie zwady na siłę. Opieranie się na faktach, nie domysłach.
Ważenie zysków i strat. Nie możemy podpisywać traktatów szkodliwych dla państwa w ujęciu długoterminowym.
Truistyczne pustosłowie, całkowity brak odniesień do obecnej debaty międzynarodowej.

Obniżki podatków vs. Polityka prorodzinna - tutaj już wypada policzyć; chociażby z dokładnością do 0,1 mld...

Pełnego i konkretnego (akty) odnoszenia się do Polskiej rzeczywistości prawnej nie wymagam od nikogo kto prezentuje poglądy - bo sam dość często kiedy coś pisze na tym forum nie mam do tego zdrowia :wink:
Vivat et res publica et qui, illam regit

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 20:20

Lolek00 pisze:
Zakaz posiadania broni palnej (pozostają obecne regulacje).
Obecne regulacje nie są zakazem;

No tak. Chodziło o brak powszechnego dostępu do broni. Zakaz faktycznie brzmi nie tak, jak zamysł. W tej kwestii ewentualnie mógłbym przystać, by o broń mogli się ubiegać obywatele powyżej 25 roku życia. Wtedy badania, przeszkolenie i broń musiałaby pozostać w domu, czyli do obrony przed włamywaczami i generalnie obrony posesji, majątku, rodziny. To jestem w stanie zrozumieć. Ale wychodzenie na spacer z bronią... no już wykracza (póki co) poza moje racjonalne rozumowanie.

Lolek00 pisze:
Utworzenie polskich zakładów zbrojeniowych, jeśli z szacunków nie wyniknie ryzyko dużych strat.
Utworzono Polską Grupę Zbrojeniową; wszyscy członkowie są spółkami kapitałowymi z większościowym udziałem państwa.

Jest Bumar. Ale w temat (jak każdy) trzeba się zagłębić. Ten punkt bazowałem na sugestii pewnej osoby i poproszę ją o "raport" :)

Lolek00 pisze:
Polityka zagraniczna:
Działania nieagresywne. Brak wysyłania żołnierzy na misje typu Irak, Afganistan.
Utrzymywanie zdrowych relacji z innymi państwami. Nie szukanie zwady na siłę. Opieranie się na faktach, nie domysłach.
Ważenie zysków i strat. Nie możemy podpisywać traktatów szkodliwych dla państwa w ujęciu długoterminowym.
Truistyczne pustosłowie, całkowity brak odniesień do obecnej debaty międzynarodowej.

Też źle się wyraziłem. Chodziło bardziej o fakt wysyłania wojsk na prośbę USA i opłacanie misji z naszego budżetu. Jak już, to oni powinni płacić naszym żołnierzom. Ale też nie chciałbym, żeby co chwilę nasze wojsko wyjeżdżało na misje.

Co do obecnej sytuacji, nie uważam, by coś nam zagrażało. Gdybym miał tyle wiedzy co premier, mógłbym odpowiednio reagować.

Lolek00 pisze:Obniżki podatków vs. Polityka prorodzinna - tutaj już wypada policzyć; chociażby z dokładnością do 0,1 mld...

Wiem, ale do tego potrzeba kogoś, kto się zna. Ja mogę siedzieć i dojść do tego sam, ale zajmie mi to mnóstwo czasu. A, nie ukrywajmy, chciałbym zająć się głównie koordynowaniem, żeby wszystko było tak, jak trzeba. Oprócz tego mogę w wolnym czasie zająć się kwestiami energetycznymi, czy informatycznymi.

Lolek00 pisze:Pełnego i konkretnego (akty) odnoszenia się do Polskiej rzeczywistości prawnej nie wymagam od nikogo kto prezentuje poglądy - bo sam dość często kiedy coś pisze na tym forum nie mam do tego zdrowia :wink:

No tak, ciężko znać się przecież na wszystkim. Dlatego szukam specjalistów do pomocy ;)

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 lipca 2014, 20:33

Z takim programem nie daję dużych szans przebicia. Próg 5% , skutecznie betonuje scenę polityczną. Chcąc stworzyć partię musisz mieć zaplecze tj. mówi Clint , lub umieć się sprzedać. Dlaczego Korwina popierają ? Ludzie szukają szybkich i prostych rozwiązań , skupiając się żeby to tak 'paf' i zmienić. Przecież sam Korwin mówi że pół roku burdelu a potem porządek - bajanie. Wystarczy pogadać z ludźmi aby dojść do tego prostego wniosku. Ceny plonów niskie ? - A bo to przez to że się do rusa wtrącamy...No i żydzi , żydzie też w tym muszą maczać palce :).

Natomiast ty proponujesz rozwiązania , które nie będą miały przebicia - bo ludzi to zupełnie nie interesuje. Myślę że łatwiej zrobić z siebie celebrytę , a program pokazywać później.

PS. Praca z młodymi ludźmi - radziłbym uważać. Tzn. zależy jeszcze z jak młodymi.

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2014 ]
No tak. Chodziło o brak powszechnego dostępu do broni. Zakaz faktycznie brzmi nie tak, jak zamysł. W tej kwestii ewentualnie mógłbym przystać, by o broń mogli się ubiegać obywatele powyżej 25 roku życia. Wtedy badania, przeszkolenie i broń musiałaby pozostać w domu, czyli do obrony przed włamywaczami i generalnie obrony posesji, majątku, rodziny. To jestem w stanie zrozumieć. Ale wychodzenie na spacer z bronią... no już wykracza (póki co) poza moje racjonalne rozumowanie.

Czemu wykracza poza racjonalne myślenie ? Łatwiej spotkać bandytę na ulicy niż w domowym zaciszu :).
Moim zdaniem broń , broń palna - warto zaznaczyć , powinna być jak najbardziej dostępna osobom o zdrowych zmysłach . Bo czemu niby nie ?

Co do obecnej sytuacji, nie uważam, by coś nam zagrażało. Gdybym miał tyle wiedzy co premier, mógłbym odpowiednio reagować.

Dobra Rosja to słaba Rosja - dlatego jeśli uważasz że to na jakie wybryki sobie pozwalają , nie jest zagrożeniem to jesteś w błędzie. Rosja teraz czuje przewagę. Tak naprawdę USA , ma tutaj wielkie znaczenie - przydałby się taki prezydent jak Reagan ( lepiej dla nas ! ) . Aczkolwiek jeśli już jest ten niezdara to Polska powinna troszeczkę zwiększyć swoje wpływy.

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 20:47

Liczę, że znajdę kilka osób, z którymi zrobię z tego coś większego. Nie chcę robić z siebie celebryty. Chcę pozostać merytoryczny i nie robić z siebie debila. Mam nadzieję, że ktoś dostrzeże mój potencjał, jako rzeczowego i uczciwego.

Młodzi tak 25 i w górę, ale poniżej, powiedzmy, 50. Starsi specjaliści jak najbardziej mile widziani, ale w roli konsultantów. Aczkolwiek w obecnej sytuacji nie mogę nikogo wykluczać.

mateuszjkl pisze:Łatwiej spotkać bandytę na ulicy niż w domowym zaciszu .
Moim zdaniem broń , broń palna - warto zaznaczyć , powinna być jak najbardziej dostępna osobom o zdrowych zmysłach . Bo czemu niby nie ?

Ilość rozbojów z użyciem broni nie rośnie. Nie jest też wybitnie duża. Dlatego nie chciałbym wprowadzać broni na ulicę na wyrost.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 lipca 2014, 20:54

Liczę, że znajdę kilka osób, z którymi zrobię z tego coś większego. Nie chcę robić z siebie celebryty. Chcę pozostać merytoryczny i nie robić z siebie debila. Mam nadzieję, że ktoś dostrzeże mój potencjał, jako rzeczowego i uczciwego.

Cel uświęca środki , a wojna(podobnie jak polityka) to sztuka wprowadzania w błąd - nie ma tutaj miejsca na uczciwość(granice rozsądku ) - uczciwi przegrywają. Taka brutalna rzeczywistość.

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2014 ]
Ilość rozbojów z użyciem broni nie rośnie. Nie jest też wybitnie duża. Dlatego nie chciałbym wprowadzać broni na ulicę na wyrost.

W temacie broni , najważniejsze są warunku kulturowe. W Polsce bo liberalizacji dostępu do broni , ilość rozbojów z użyciem broni wcale by się nie zwiększyła . Polacy nie są psychicznymi wariatami , których chęcią jest zabicie kogoś. W takim USA - dostęp do broni tak naprawdę ma znikome znaczenie. Czy jest ona dostępna czy nie jest to i tak liczba zabójstw jest stosunkowo duża.
Jak byłem młody to w samochodzie zawsze miałem broń - nie palną , trochę bardziej prymitywną - czasem się przydawała. Kto wie na kogo człowiek trafi...

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 21:06

Powiedzmy w takim razie, że jestem większym debilem od tych krzykaczy i oszustów. Nie mam jednak zamiaru tego zmieniać. Wierzę, że ludzie dostrzegą szansę w merytorycznym podejściu do sprawy. Może to potrwa, ale nie chcę zmieniać metod na mniej prawe. I zmiany muszą zachodzić w pojedynczych jednostkach i rozrastać się jak drzewo. Każdy przekona dwie osoby, że to ma sens i na 10 poziomie mamy już 1000 osób. Przekona 3-4, to jeszcze więcej. I potem wszystko poleci. Ale to Wy, jeśli chcecie zmian i w jakimś stopniu się ze mną zgadzacie, musicie być pierwszymi liśćmi tego drzewa. To Wy musicie pierwsi pójść ze mną pod prąd. Nawet jeśli nie wierzycie w powodzenie akcji, ale chcielibyście zmiany. Sam nie zdziałam nic, ale z Wami na pewno się uda!

W kwestii broni już zmieniłem swój stosunek, bo widzę, że naprawdę może być duża potrzeba. Jednak wolałbym spytać społeczeństwo poprzez e-Referendum.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 lipca 2014, 22:03

W kwestii broni już zmieniłem swój stosunek, bo widzę, że naprawdę może być duża potrzeba. Jednak wolałbym spytać społeczeństwo poprzez e-Referendum.

Jakie zasady e-referendum - w sensie technicznym ?

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 22 lipca 2014, 22:09

A czytałeś program? :)
Umożliwienie bezpośredniego wpływu obywateli na ustawodawstwo i bieżące sprawy państwa poprzez wprowadzenie e-Referendum. Każdy obywatel posiadałby swoje konto na numer PESEL. Istaniałaby możliwość wyrażania opinii w ważnych sprawach. Żeby uniknąć nadużyć, można wprowadzić ograniczenie ilości głosowań (Nie na osobę, a ogólne). W systemie istniałaby aktualna lista spraw. Drogą radiową, telewizyjną i w samym systemie internetowym, informowanoby o przyszłych głosowaniach. Większość głosowań powinna polegać jedynie na poznaniu opinii społeczeństwa, jednak część stanowiłyby pełnoprawne (Wg dzisiejszej definicji) referenda. Te byłyby ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem, także za pomocą innych form przekazu. Za pomocą e-Referendum byłaby możliwość odwołania polityka z pełnionej funkcji. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, byłaby możliwość skorzystania z komputera w urzędzie miasta (czy innym budynku administracyjnym w rejonie).

Inny sposób pozyskiwania konta, żeby wykluczyć obawy "będą wiedzieć jak głosuję": idzie się do swojego urzędu i dostaje się login i hasło w wyniku losowania (papierowego).

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 lipca 2014, 14:24

Dobrze. Po to mamy sieć , aby z niej wreszcie korzystać. Poszedłbym nawet dalej , przez sieć powinno się załatwiać więcej rzeczy.

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 25 lipca 2014, 20:22

mateuszjkl pisze:przez sieć powinno się załatwiać więcej rzeczy.

Wszystko oprócz wyborów?

Zrobiłem małe wyliczenia odnośnie ZUSu. Tyle, ile mógł zrobić zwykły szarak bez wykształcenia w tej dziedzinie. Oczywiście można szukać innych dróg. To tylko przykład.

www.facebook.com/inicjatywapolityczna/p ... 7410988688

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 26 lipca 2014, 16:38

Wszystko oprócz wyborów?

Nie no , wszystkiego się na pewno nie da (póki co) , ale trzeba iść w tym kierunku. Wybory tak samo. Siadasz sobie gdzie ci pasuje i oddajesz głos - zakładam że frekwencja wzrosłaby około 10-20%.

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 27 lipca 2014, 22:10

Myślę, że przy takiej formie można liczyć na frekwencję rzędu nawet 70-80%.

Ktoś jakiś komentarz do moich wyliczeń odnośnie ZUSu? A może ma ktoś pytania odnośnie samej inicjatywy?

Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”