PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Partia Wolnych Obywateli

Jaki jest ich wpływ na władzę w Polsce? Komu nie udało się znaleźć w ławach sejmowych? Jak działają i czy mają szanse na awans do „elity” partyjnej? Wielkie powroty na scenę polityczną i równie głośne upadki. Możesz prorokować i przewidzieć ich przyszłość!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

PWO
Stażysta
Stażysta
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2014, 23:03
Lokalizacja: Mikołów-Śląsk
Kontaktowanie:

Partia Wolnych Obywateli

Postautor: PWO » 28 października 2014, 10:04

Witam
Partia Wolnych Obywateli Jest nowo powstającą partią polityczną, jeszcze niezarejestrowaną. Informacje o nas można znaleźć na facebooku oraz na www.partiawolnychobywateli.pl

Aby móc naprawdę móc coś zmienić musimy jeszcze wiele zrobić.

Wszystkich chętnych aby coś zmienić zapraszamy do współpracy. Pierwszym etapem jest rozpoczęcie współpracy z paroma osobami z każdego województwa, aby móc skutecznie rozprzestrzeniać informację o nas. Dlatego jeżeli jesteś chętny do przyłączenia napisz niżej oraz podaj miasto z skąd jesteś.

Poszukujemy również osoby znające się na stronach internetowych i grafice komputerowej.

Zachęcam do przeczytania statutu partii i programu, oraz proszę o przesyłanie uwag i propozycji do zmian. Jeżeli nie zgadzacie się z jakimś punktem napiszcie, z chęcią podyskutuje na ten temat.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3870
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Postautor: Jojo » 28 października 2014, 11:29

Likwidacja ZUS. Ma powstać coś na kształt OFE?
Skąd wiesz że te "dowolnej instytucji ubezpieczeniowej." po kilku latach nie zbankrutują i nici z emerytury.
Punkt od 2 - 7 nic nowego prawie każda partia przed wyborami ma takie postulaty.
12.Nowoczesna zawodowa armia za jakie pieniądze? jak w tym statucie są same wydatki, nic na czym kraj ma zaoszczędzić.(żołnierskie zabawki to nie miliony, ale miliardy)
13.Nieangażowanie Polskiej armii w obce konflikty jak chcesz mieć dobrych żołnierzy to muszą gdzieś "trenować"
19.Pełna Niepodległość Polski sami na siebie mamy sankcje nałożyć? chcesz aby nas wszyscy olali. Putin teraz może powiedzieć że Rosja jest niepodległa.
zachęcanie obcych inwestorów do zakładania przedsiębiorstw w Polsce z obopólna korzyścią niskie podatki przyciągną inwestorów, wysokie odstraszą.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

PWO
Stażysta
Stażysta
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2014, 23:03
Lokalizacja: Mikołów-Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: PWO » 28 października 2014, 12:14

1)Zamiast ZUSU obowiązkowe ubezpieczenie np . w PZU, Ergo hestia, Liberty i inne
2)Takie firmy mają ogromne kapitały finansowe więc nagłe bankructwo jest mało prawdopodobne. A po drugie prawnie zakazało by się wykorzystywania 60 % wpłacanych przez obywateli pieniędzy . Czyli w razie bankructwa i tak 60% by im było wypłacone.
3)Zgadzam się, każda ma to w programie tylko która tego dotrzymuje?
4)Przy obniżeniu podatków wpływ do budżetu państwa spadnie, ale bez tego nie będzie rozwoju. Po jakimś czasie zaczną powstawać nowe firmy i dochód państwa będzie rósł. A co do samych wydatków się nie zgodzę bo pkt 3 zmniejszenie biurokracji to ogromne oszczędności. Obecnie pracuje w urzędzie miasta i z samego mojego referatu rocznie można by zaoszczędzić 300tyś zł, które są marnowane przez idiotyczne przepisy i to że jak ktoś ma znajomości to się go wciska poza kolejnościom. Jest dużo idiotycznych przepisów przez które zamiast 1 osoby muszą pracować 2 bo trzeba dodatkowe papierki wypełniać które i tak nie są wykorzystywane. Jestem pewny że nie tylko w tym urzędzie są takie sytuacje i nie tylko w jednym referacie. Czyli prosta matematyka w polsce jest 913 mist 913*300000=273900000zł. Zdaję sobie sprawę, że to jest na wojsko i tak mało, ale to jest tylko jeden przykład z wielu gdzie idzie oszczędzić.
5)Może niezrozumiale jest zapisane. Chodziło o to, że polska bierze udział w konfliktach które nas nie dotyczą i nic z nich nie mamy. W tym momencie jesteśmy wykorzystywani w roli najemników którzy pracują za darmo.
6)Pełna niepodległość nie oznacza wycofania się ze wszystkich traktatów. Jeżeli coś jest korzystne dla obu stron to nie widzę problemu, ale w sytuacjach gdzie unia europejska narzuca nam, np podniesienie akcyzy bo u nas jest tańsza benzyna(a tak było 3-4 lata temu kiedy ceny benzyny były około 4zł) tylko dlatego, że Niemcy do nas jeździli tankować. Czyli unia ograniczyła nasz przemysł aby promować Niemiecki, i takiemu traktowaniu trzeba się sprzeciwić.
7)Nie tylko niskie podatki decydują o atrakcyjności terenu pod inwestycje. Ważne są również czynniki takie jak przejrzyste przepisy kodeksu pracy i podatkowe, logistyka, wykształcenie ludności i wiele innych. Dlatego trzeba zająć się tymi wszystkimi aspektami jeżeli chcemy rozwijać u nas przemysł. A bez przemysłu żadne państwo nie jest w stanie się utrzymać.

Bardzo dziękuje za pańskie uwagi, mam nadzieję że moje odpowiedzi były wyczerpujące.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 12:21

Przywrócenie obowiązku przedszkolnego od 6 lat.

Chcecie wolnym ludzim zabierać dzieci?

Polityka prorodzinna.

Za czyje pieniądze?


A cały program to typowy zaprzeczający sam sobie bełkot pt

"zmniejszymy podatki i zwiększymy dotacje"

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2014 ]
PWO pisze:1)Zamiast ZUSU obowiązkowe ubezpieczenie np . w PZU, Ergo hestia, Liberty i inne


A od kiedy to wolny człowiek ma obowiązek ubezpieczenia?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26653
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 28 października 2014, 12:27

:lol:

no tak, Adi ty masz problem z urojeniami, że ktoś chce zabierać dzieci a ludzie mają problem z opłaceniem tego aby ktoś im je zabrał do 16. a rozwiązanie obowiązkowe = powszechne i bezpłatne.

ot
starciu urojeń a realnym światem urojenia nigdy nie wygrają.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 12:39

Nazgul pisze::lol:

no tak, Adi ty masz problem z urojeniami, że ktoś chce zabierać dzieci


Jeśli ktoś chce wysyłać czyjeś dzieci wbrew woli rodziców do tzw przedszkoli to ewidentnie chce mu te dzieci zabierać, to ty masz urojenia że tak nie jest, bo masz mentalnośc funkcjonariusza milicji obywatelskiej :grin:


Nazgul pisze::
a ludzie mają problem z opłaceniem tego aby ktoś im je zabrał do 16. a rozwiązanie obowiązkowe = powszechne i bezpłatne.


Jedni ludzie mają problem z dostaniem sie do pracy w kamieniołomach, przy czyszczeniach wagonów czy jako śmieciarze a dla drugich to horror.

Twoją komunistyczną logiką można wszystkoch zmuszać do pracy w kamieniołomach czy jako szambonurki dlatego że inni tego akurat chcą dla siebie.

:grin:Nazgul pisze:starciu urojeń a realnym światem urojenia nigdy nie wygrają.


Dokładnie, więc porzuć swoje urojenia o świecie regulacji, obowiązków, nakazów, zakazów i kar.

PWO
Stażysta
Stażysta
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2014, 23:03
Lokalizacja: Mikołów-Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: PWO » 28 października 2014, 12:50

Można nie wprowadzać obowiązkowego ubezpieczenia tylko się zastanów czym by to się skończyło. 70% wydawała by pieniądze na bieżąco i nic by nie odłożyli. A na starość żądali by od państwa socjalu. Czyli państwo by wydawało na socjal ogromne pieniądze.

Co do odbierania dzieci to nie zabieram tylko oddaje rok który zabrało PO. A co do obowiązku szkolnego to moim zdaniem musi być obowiązkowy. Do szkoły najczęściej nie szły by biedne dzieci, przez co by były biedne i niewykształcone. Jak byś się w takiej sytuacji pozbył biedy?
Wolność to nie jest pozwolenie każdemu na wszystko.

W naszym programie masz obniżenie kosztów więc nie masz tylko kosztów. Poczytaj ustawę budżetową, zobacz jak marnowane są pieniądze. Ile możemy stracić na wyprzedaży Polskich złóż. Jeżeli chce się w tym kraju coś zmienić to trzeba zmienić myślenie że nie ma na nic pieniędzy. SĄ TYLKO SĄ MARNOWANE!

Adi tak z ciekawości otworzyłeś program partii czy tylko przeczytałeś te kilka pkt z zakładki Nasza Misja?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 13:02

PWO pisze:Można nie wprowadzać obowiązkowego ubezpieczenia tylko się zastanów czym by to się skończyło. 70% wydawała by pieniądze na bieżąco i nic by nie odłożyli. A na starość żądali by od państwa socjalu. Czyli państwo by wydawało na socjal ogromne pieniądze.


Obywatele od dziesięcioleci czegoś ządają i tego nie dostają więc nie bardzo rozumiem dlaczego państwo miałoby im wypłacać ten socjal. Jeśli obywatele będą wiedzieć że nic nie dostaną zaczną odkładać we własnym zakresie.

PWO pisze:Co do odbierania dzieci to nie zabieram tylko oddaje rok który zabrało PO. A co do obowiązku szkolnego to moim zdaniem musi być obowiązkowy. Do szkoły najczęściej nie szły by biedne dzieci, przez co by były biedne i niewykształcone. Jak byś się w takiej sytuacji pozbył biedy?


Bardzo prosto, biedni bez socjalu i wykształcenia nie mieli by środków aby mnożyć się dalej.


PWO pisze:Wolność to nie jest pozwolenie każdemu na wszystko.


Wolnośc to pozwolenie na wszystko co nie ingeruje w wolność drugiego.


PWO pisze:Adi tak z ciekawości otworzyłeś program partii czy tylko przeczytałeś te kilka pkt z zakładki Nasza Misja?


Czytam program ale tu jeszcze gorsze bzdury.
Kto by np kupował marihuanę z akcyzą skoro samemu tak łatwo wyhodować?
No i dlaczego karać za haszysz?

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3870
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Postautor: Jojo » 28 października 2014, 13:11

Adi, Uważasz się, lub jesteś takim "wolnym człowiekiem" to powiedz ile odłożyłeś na emeryturę, albo na jakiś losowy przypadek typu operacja, wypadek. Wolny człowiek musi być na różne okoliczności przygotowany. Nie może liczyć na gest państwa, skoro kasy państwowej podatkami nie zasila.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 13:15

Jojo pisze:Adi, Uważasz się, lub jesteś takim "wolnym człowiekiem" to powiedz ile odłożyłeś na emeryturę, albo na jakiś losowy przypadek typu operacja, wypadek. Wolny człowiek musi być na różne okoliczności przygotowany. Nie może liczyć na gest państwa, skoro kasy państwowej podatkami nie zasila.


Dokładnie, za wszystko płacę sam bo nie mam ubezpieczenia NFZ.

Jako emeryturę planuje wynajem dużych nieruchomości.

PWO
Stażysta
Stażysta
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2014, 23:03
Lokalizacja: Mikołów-Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: PWO » 28 października 2014, 13:24

Czyli według ciebie ponad połowa społeczeństwa może umrzeć, bo zmuszanie ich do czegoś jest gorsze? Nie chcę sobie nawet wyobrażać w państwie gdzie ludziom pozwala się umierać z głodu.

Tylko że jak ktoś wyda swoje pieniądze i na starość nie będzie miał z czego żyć to to będzie ingerowała bo min. z moich pieniędzy pójdzie na socjal. Tak wiem ciebie by nie obchodzili.

A to niech ją sobie hoduje. Dopóki jej nie sprzedaje jak najbardziej. Ciekawe ile procent by to robiło. To nie jest tania i prosta sztuka.

Tylko że Kasz jest produkowany z konopi więc co za różnica w jakiej formie się to wypali?
"substancja otrzymywana ze zlepionej i sprasowanej żywicy konopi indyjskich" [/quote]

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3870
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Postautor: Jojo » 28 października 2014, 13:30

Adi pisze:Dokładnie, za wszystko płacę sam bo nie mam ubezpieczenia NFZ.

Życzę Ci zdrowia na dalsze lata.
Zapalenie płuc: 16 tys., rak - 150 tys. Cennik NFZ

Adi pisze:
Jako emeryturę planuje wynajem dużych nieruchomości.

To jednak będziesz płacił podatek za wynajem.
Ostatnio zmieniony 28 października 2014, 13:38 przez Jojo, łącznie zmieniany 1 raz.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 13:34

PWO pisze:Czyli według ciebie ponad połowa społeczeństwa może umrzeć, bo zmuszanie ich do czegoś jest gorsze?


Uważasz połowę społeczeństwa za idiotów która sobie nic nie zaoszczędzi, nie ubezpieczy się ani nawet nie założy rodziny która im pomoże?

PWO pisze:Nie chcę sobie nawet wyobrażać w państwie gdzie ludziom pozwala się umierać z głodu.


Wystarczy pozwolić ludziom pracować i nikt nie umiera z głodu. W naszym państwie nawet pucybut nie może czyścić butów bo zus od działalności zapłaci wiekszy niż zarobek.


PWO pisze:i na starość nie będzie miał z czego żyć to to będzie ingerowała bo min. z moich pieniędzy pójdzie na socjal. Tak wiem ciebie by nie obchodzili.


Nie wiem czy wiesz ale w obecnym prawie zstępni mają obowiązek utrzymywać rodzica/dziadka.


PWO pisze:A to niech ją sobie hoduje. Dopóki jej nie sprzedaje jak najbardziej.


A dlaczego by nie mógł sprzedawać swojej własności?

PWO pisze:
Ciekawe ile procent by to robiło. To nie jest tania i prosta sztuka.


No nie wcale tyle że gimnazjaliści dają sobie z tym radę. A tu jeszcze można by sobie w ogrodzie zasiać więc samo rośnie.

PWO pisze:Tylko że Kasz jest produkowany z konopi więc co za różnica w jakiej formie się to wypali?
"substancja otrzymywana ze zlepionej i sprasowanej żywicy konopi indyjskich"


Czyli wszystkie substancje psychoaktywne dozwolone czy tylko te z konopii bo tak sob ie wymyśliłeś?
Ostatnio zmieniony 28 października 2014, 13:46 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26653
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 28 października 2014, 13:45

Jeśli ktoś chce wysyłać czyjeś dzieci wbrew woli rodziców do tzw przedszkoli to ewidentnie chce mu te dzieci zabierać, to ty masz urojenia że tak nie jest, bo masz mentalnośc funkcjonariusza milicji obywatelskiej
ta. ciebie porwali do tej podstawówki, oderwali siłą od rodziców. a tam cię pewnie lewacko gwałcili każdego dnia nauczając składania literek i 2+2..... Urojenia.... :lol:

Jedni ludzie mają problem z dostaniem sie do pracy w kamieniołomach, przy czyszczeniach wagonów czy jako śmieciarze a dla drugich to horror.
czyli dalej - realny problem kilku mln rodziców VS twoje urojenia o kaniemiołomach. i dziwne, że Mikke ma potem 2% przegłosowane przez 18 latków skoro w wyborach skoro największą potrzebą młodych małżeństw w miastach jest publiczne przedszkole.

Obywatele od dziesięcioleci czegoś ządają i tego nie dostają więc nie bardzo rozumiem dlaczego państwo miałoby im wypłacać ten socjal. Jeśli obywatele będą wiedzieć że nic nie dostaną zaczną odkładać we własnym zakresie.
bo już w XIX wieku przekonano się, że to tańsze, bardziej skuteczne a przedewszyskim oczekiwane przez ogól społeczeństwa w tym tego bogatego aby ludzie nie zdychali na starość pod płotem, panie portfonetko. w czasach gdy w sejmach była sama bogata prawica a na tronach królowie takie rozwiązania wprowadzono.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9019
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 28 października 2014, 13:53

Nazgul pisze:ta. ciebie porwali do tej podstawówki, oderwali siłą od rodziców. a tam cię pewnie lewacko gwałcili każdego dnia nauczając składania literek i 2+2..... Urojenia.... :lol:


Ja akurat w podstawówce musiałem zakuwać wiersze o zwiazku radzieckim a późniejszą podstawówkę spożytkowałem na przeszkadzaniu innym;)

Nazgul pisze:czyli dalej - realny problem kilku mln rodziców VS twoje urojenia.


Czyli dalej twoje marksistowskie urojenia vs podstawowa wolność wyboru.

Nazgul pisze:bo już w XIX wieku przekonano się, że to tańsze, bardziej skuteczne a przedewszyskim oczekiwane przez ogól społeczeństwa w tym tego bogatego aby ludzie nie zdychali na starość pod płotem, panie portfonetko. w czasach gdy w sejmach była sama bogata prawica a na tronach królowie takie rozwiązania wprowadzono.


Yhm armia polskich bogatych emerytów plus ci co to odkładali 15 lat a dostali w zamian nic potwierdzą twoje marksistowskie urojenia.
:grin:


Wróć do „Partie pozaparlamentarne - inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość