PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Katowice, Częstochowa dotacje dla Ligi Muzułmańskiej

Wszystko co dotyczy wszelkiego rodzaju mniejszości.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta
Posty: 746
Rejestracja: 20 listopada 2011, 07:09
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Katowice, Częstochowa dotacje dla Ligi Muzułmańskiej

Postautor: mrdataPL » 22 marca 2016, 00:49

W „świętej” Częstochowie islam trafi do szkół?

Radny Częstochowy Artur Sokołowski ujawnił na swoim profilu na Facebooku projekt uchwały, zgodnie z którym dzieci z mniejszości muzułmańskiej będą na lekcjach religii mogły uczyć się o islamie.

Nauczanie islamu w miejscowych szkołach ma opierać się na polskim prawie, które dopuszcza nauczanie religii katolickiej w placówkach i opłacanie przez podatników pensji nauczycieli katechezy. Jeśli liczba uczniów wyznających islam będzie wystarczająca, będą na lekcjach religii nauczane przez przedstawicieli Ligi Muzułmańskiej w RP.

W opublikowanym projekcie możemy przeczytać, że jego założeniem jest: „zawarcie porozumienia z Miastem Katowice, w zakresie związanym z nauczaniem religii przez Ligę Muzułmańską w Rzeczypospolitej Polskiej w Oddziale Śląskim Ligi Muzułmańskiej w Rzeczypospolitej Polskiej w Katowicach”, a także „Miasto Częstochowa będzie ponosiło część kosztów zatrudnienia nauczyciela religii Ligi Muzułmańskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, w kwocie proporcjonalnej do liczby uczniów”. Zgodnie z ustaleniami głosowanie nad projektem ma się odbyć w czwartek.

Liga Muzułmańska w RP jest muzułmańskim związkiem wyznaniowym działającym od 2001 roku na terenie Rzeczypospolitej i zrzeszającym muzułmanów z obywatelstwem polskim lub posiadającym prawo do stałego lub czasowego pobytu w Polsce.


http://www.polishexpress.co.uk/w-swietej-czestochowie-islam-trafi-szkol/
Chociaż na nosie szkła miał grube,ale miał dziadek oczko bystre, którym, znad biurka swego w UB, wytropić umiał wnet faszystę.Wnuczek ma nos nie od parady,taką w Gazecie ma robotę,że, wiernie dążąc w dziadka ślady,raz po raz zwęszy patriotę.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister
Posty: 3992
Rejestracja: 01 listopada 2012, 20:05
Lokalizacja: Z daleka

Re: Katowice, Częstochowa dotacje dla Ligi Muzułmańskiej

Postautor: mateuszjkl » 22 marca 2016, 12:56Wróć do „Mniejszości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości