PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Pomoc

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

blizniak
Stażysta
Stażysta

Pomoc

Postautor: blizniak » 12 lutego 2008, 20:46

Mam malutki a zarazem wielki dylemat. Jestem tych samych pogladow co PiS ale nie chce sie wiazac z ta partia poniewaz wedlug mnie jest ona juz stracona, chcialbym aby ktos mi podrzucil jakis pomysl gdzie mam przystapic?? jestem z woj Opolskiego a z tego co sie orjenyuje to jest bardzo malo organizacji. pozdrawiam

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 12 lutego 2008, 21:11

Poglądów jak PiS, czyli..?
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 14 lutego 2008, 09:11

Pozostaje wstąpić do zakonu. Polecam redemptorystów. Na pewno nie są straceni ;)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

tikitiki
Stażysta
Stażysta

Postautor: tikitiki » 19 kwietnia 2009, 17:45

Witam.
Napisałem tutaj żeby nie zakładac nowego tematu. Też mam mały dylemat.

. Nie mam ściśle sprecyzowanych poglądów, te się dopiero kształtują Na pewno skrajna prawica mi nie w smak. zastanawiam się nad wstąpieniem do którejśc z organizacji / młodzieżówek. Do tej pory otarłem się o Kolibra a i na zebraniu Polski XXI byłem, czyli raczej te prawicowe, choć Polska XXI dopiero się kształtuje.

Chciałbym również coś zrobić w swoim mieście. Mam kilka pomysłów którymi chciałbym się zając, ale wiadomo że nic nie da się zrobić samemu, dlatego chciałbym spróbować kogoś nimi zarazić. Ideologia organizacji nie jest dla mnie na pierwszym miejscu. Działania np. związane z krwiodawstwem są uniwersalne i prawie każdy mógłby się podpisać pod listą poparcia.

Niestety również ciągnie mnie do chłopców... i jakoś specjalnie się z tym nie kryję, ale też nie rzucam w oczy i nie epatuję orientacją.
Czy to znaczy że dla mnie jest jedynie lewica? Czy np. w młodych demokratach albo Polsce XXI miałbym szansę cokolwiek realnie zdziałać jeśli nie ukrywałbym się z tym ?? Czy raczej mógłbym jedynie tam egzystować i kazali cieszyć się, że mnie w ogóle przyjęli i nie wyrzucili po przyznaniu się ?

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 19 kwietnia 2009, 19:58

SLD. Podobny elektorat. Metody PIS przypominają wczesnego protoplastę SLD, ale idee mają te same - socjalizm za wszelką cenę.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Marko
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Marko » 19 kwietnia 2009, 19:59

Nie mam ściśle sprecyzowanych poglądów, te się dopiero kształtują Na pewno skrajna prawica mi nie w smak. zastanawiam się nad wstąpieniem do którejśc z organizacji / młodzieżówek. Do tej pory otarłem się o Kolibra a i na zebraniu Polski XXI byłem, czyli raczej te prawicowe, choć Polska XXI dopiero się kształtuje.

Generalnie odradzam wstępowanie do jakiejkolwiek organizacji politycznych, jeżeli nie masz jeszcze sprecyzowanych dokładnie poglądów. Na razie Ty nie wiesz, co chcesz zrobić, a Twój życiorys polityczny już by się pisał. Pomyśl teraz, co będzie, jak za 15 lat zostaniesz radykalnym liberałem, odniesiesz sukces, a polityczni przeciwnicy wyszukają, że do takiej organizacji należałeś i przylepią łatkę "politycznej chorągiewki".

Chciałbym również coś zrobić w swoim mieście. Mam kilka pomysłów którymi chciałbym się zając, ale wiadomo że nic nie da się zrobić samemu, dlatego chciałbym spróbować kogoś nimi zarazić. Ideologia organizacji nie jest dla mnie na pierwszym miejscu. Działania np. związane z krwiodawstwem są uniwersalne i prawie każdy mógłby się podpisać pod listą poparcia.

To z kolei bardzo polecam. Właśnie dopóki nie masz poglądów politycznych dokładnie sprecyzowanych warto uczestniczyć w akcjach i organizacjach, które działają na korzyść społeczeństwa, ale są neutralne światopoglądowo. Takie coś z kolei świetnie wygląda w życiorysie, niezależnie, czy pójdziesz kiedyś w prawo, czy w lewo.

Niestety również ciągnie mnie do chłopców... i jakoś specjalnie się z tym nie kryję, ale też nie rzucam w oczy i nie epatuję orientacją.
Czy to znaczy że dla mnie jest jedynie lewica? Czy np. w młodych demokratach albo Polsce XXI miałbym szansę cokolwiek realnie zdziałać jeśli nie ukrywałbym się z tym ?? Czy raczej mógłbym jedynie tam egzystować i kazali cieszyć się, że mnie w ogóle przyjęli i nie wyrzucili po przyznaniu się ?

Generalnie, wierząc statystykom, co siódmy mężczyzna jest homoseksualny i nie wierzę, że w sejmie ta statystyka nie obowiązuje. Ponadto żadna partia nie ma tak naprawdę żadnych poglądów. Poglądy partii są wypadkową poglądów jej członków, dlatego nie widzę tutaj większego problemu. Niemniej jednak byłbym pełen podziwu, jakbyś kiedyś odniósł sukces na tyle, żeby Twoja twarz była rozpoznawalna w mediach i przyznałbyś się do swojej orientacji w naszym ciemnogrodzie. Inna sprawa, że za 15 lat może będzie lepiej z tolerancją.

Marko
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Marko » 19 kwietnia 2009, 20:01

Cynik pisze:SLD. Podobny elektorat. Metody PIS przypominają wczesnego protoplastę SLD, ale idee mają te same - socjalizm za wszelką cenę.

Chyba średnio się orientujesz w programie SLD. SLD jest gorącym zwolennikiem wolnego rynku, który nie ma nic wspólnego z socjalizmem.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 19 kwietnia 2009, 20:03

Każdy nie ma póki nie jest w opozycji i nie musi dokopać przeciwnikowi u władzy: patrz protest pielęgniarek za rządów PiS, a teraz stoczniowcy kiedy rządzi PO. To chyba Ty się nie orientujesz w metodach swojej partii. Poza tym w PiS jest więcej postkomunistów niż w SLD - źle chłopakowi nie doradziłem.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 19 kwietnia 2009, 21:20

Marko pisze:Generalnie, wierząc statystykom, co siódmy mężczyzna jest homoseksualny i nie wierzę, że w sejmie ta statystyka nie obowiązuje. Ponadto żadna partia nie ma tak naprawdę żadnych poglądów. Poglądy partii są wypadkową poglądów jej członków, dlatego nie widzę tutaj większego problemu. Niemniej jednak byłbym pełen podziwu, jakbyś kiedyś odniósł sukces na tyle, żeby Twoja twarz była rozpoznawalna w mediach i przyznałbyś się do swojej orientacji w naszym ciemnogrodzie. Inna sprawa, że za 15 lat może będzie lepiej z tolerancją.

Generalnie to nawet w SLD nikt się nie przyznaje do homoseksualizmu, jeśli się nie mylę. W Polsce to wyrok. Trzeba albo być jednym z tych krzykliwych idiotów od walki o prawa gejów i być popularnym wyłącznie w skrajnie lewicowych środowiskach, albo się ukrywać. Taki kraj.

Ale te statystyki to chyba z kosmosu. Ludzkość by wymarła... zresztą co 7? To ja bym musiał znać ze 100 gejów, a nie znam żadnego. Jeden na 100 to by się chyba przyznał, nie? :lol:
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Marko
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Marko » 19 kwietnia 2009, 21:34

Corranh pisze:
Marko pisze:Generalnie, wierząc statystykom, co siódmy mężczyzna jest homoseksualny i nie wierzę, że w sejmie ta statystyka nie obowiązuje. Ponadto żadna partia nie ma tak naprawdę żadnych poglądów. Poglądy partii są wypadkową poglądów jej członków, dlatego nie widzę tutaj większego problemu. Niemniej jednak byłbym pełen podziwu, jakbyś kiedyś odniósł sukces na tyle, żeby Twoja twarz była rozpoznawalna w mediach i przyznałbyś się do swojej orientacji w naszym ciemnogrodzie. Inna sprawa, że za 15 lat może będzie lepiej z tolerancją.

Generalnie to nawet w SLD nikt się nie przyznaje do homoseksualizmu, jeśli się nie mylę. W Polsce to wyrok. Trzeba albo być jednym z tych krzykliwych idiotów od walki o prawa gejów i być popularnym wyłącznie w skrajnie lewicowych środowiskach, albo się ukrywać. Taki kraj.

Ale te statystyki to chyba z kosmosu. Ludzkość by wymarła... zresztą co 7? To ja bym musiał znać ze 100 gejów, a nie znam żadnego. Jeden na 100 to by się chyba przyznał, nie? :lol:

Trochę źle ująłem. Według badań, co siódmy badany wykazuje skłonności homoseksualne dokładniej rzecz biorąc. Oznacza to, że część z tych, którzy wykazują takie skłonności jest biseksualna, część być może odrzuca to od siebie na tyle, że sypia wyłącznie z kobietami.

Czytałem o jeszcze ciekawszym badaniu. Wzięli kilkuset facetów. Połowa z nich to byli zagorzali przeciwnicy homoseksualistów, a połowa to ludzie tolerancyjni. Puścili im film z półnagimi facetami i okazało się, że znacznie wyższy procent "pobudzonych erotycznie" po projekci filmu występował wśród zdeklarowanych homofobów ;)

tikitiki
Stażysta
Stażysta

Postautor: tikitiki » 19 kwietnia 2009, 21:54

Marko pisze:Generalnie odradzam wstępowanie do jakiejkolwiek organizacji politycznych, jeżeli nie masz jeszcze sprecyzowanych dokładnie poglądów.

Musze się przyznac że mam już 24 lata i dalej nie wiem gdzie iśc.. Troszkę puźno się chcę sie zapisywac.... W FMS mogę na początku byc na zasadzie członka gościa i to mi nawet odpowiada. Bez zobowiązań...bez śladów na papierze.

Marko pisze:Generalnie, wierząc statystykom, co siódmy mężczyzna jest homoseksualny

skad wziąłeś takie dane??? Owszem, nie mam nic przeciwko odrobinie tzw. "propagandy homoseksulanej" ale nie przeginajmy się . . proszę..
co 7 facet, to znaczy 14 %. Jeśli tyle samo byłoby lezbijek to do samego podtrzymania populacji chyba każda matka by musiałą miec chyba gdzieś blisko 3 albo ponad 3 dzieci. Demograficzny koszmar !
Wg. różnych statystyk od 2-3 % do 7-8 % , ale tutaj są również osoby biseksualne. Prawda pewnie leży gdzieś po środku. Może 5%

Corranh pisze:Generalnie to nawet w SLD nikt się nie przyznaje do homoseksualizmu, jeśli się nie mylę.

Ależ są. Jest kilu w partii zielonych, w uni lewicy, a z SLD jest conajmniej jeden. Robert Biedroń.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 19 kwietnia 2009, 23:24

Marko pisze:Puścili im film z półnagimi facetami i okazało się, że znacznie wyższy procent "pobudzonych erotycznie" po projekci filmu występował wśród zdeklarowanych homofobów ;)
no to by się zgadzało co do zachowań pewnych panów z towarzystwa takiego fajnego ... co to rzucają w gejów kamieniami ;)
jak to mówią geje "gejów to ja mam w d***e" ;)

.tikitiki - olej wszystkie partie bo nie warto w ogóle nimi sobie głowy zaprzątać - czekaj na coś rozsądnego. A najlepiej bądź bezpartyjny, w życiu są ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu np: fajne książki, koncerty, podróże ... po co sobie wrzody robić polityką. Ja kiedyś należałem do partii "Republika" - byłem wielkim wyznawcą ich muzyki. I w sumie nadal jestem. Choć po śmierci Ciechowskiego człowiek ryczał jak bóbr. Ale kiedy 22 lata temu zabrzmiało "Nie pytaj o ..." to do dzisiaj należy uznawać to za hymn pokolenia przemian.
Że pozwolę zacytować:

"(...) nie pytaj mnie
co ciągle widzę w niej
nie pytaj mnie dlaczego w innej nie
nie pytaj mnie
dlaczego ciągle chce
zasypiać w niej i budzić się

te brudne dworce
gdzie spotykam ja
te tłumy które cicho klną

ten pijak który mruczy coś przez sen
że PÓKI MY ŻYJEMY ona żyje też (...) "

I to jest ważne, a nie cała ta paplanina o teczkach, ideach, związkach ...

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 20 kwietnia 2009, 07:39

Marko pisze: SLD jest gorącym zwolennikiem wolnego rynku

Nie wprowadzaj ludzi w błąd :!:

tikitiki pisze:Musze się przyznac że mam już 24 lata i dalej nie wiem gdzie iśc..

To znaczy, że nie powinieneś zajmować się polityką (jeśli nie masz poglądów politycznych) bądź nie powinieneś wstępować do żadnej partii (jeżeli żadna partia nie jest ci bliska - w tym wypadku działaj na własną rękę albo załóż własne ugrupowanie, niekoniecznie partię, może to być stowarzyszenie głoszące twe poglądy). Jeśli już chcesz gdzieś działać, zapisz się do stowarzyszenia na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych.

Mam nadzieję, że nie jesteś karierowiczem, który chce się bawić w politykę po to, by uzyskać jakieś urzędnicze synekury.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 20 kwietnia 2009, 15:06

tikitiki pisze:Ależ są. Jest kilu w partii zielonych, w uni lewicy, a z SLD jest conajmniej jeden. Robert Biedroń.

A są posłami? Samorządowcami? Prezydentami miast? Nawet do PiSu możne się pewnie każdy zapisać, ale czy będzie coś znaczył?
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Marko
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Marko » 20 kwietnia 2009, 15:37

zuikaku pisze:
Marko pisze: SLD jest gorącym zwolennikiem wolnego rynku

Nie wprowadzaj ludzi w błąd :!:

To Ty próbujesz wprowadzić ludzi w błąd. Pokaż mi jakikolwiek zapis tego typu w programie tej partii.

Wróć do „Przy partiach”