PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Program

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
michy96
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Program

Postautor: michy96 » 18 grudnia 2010, 17:54

Co byście powiedzieli o partii, nowej w której nie byłoby nikogo z dzisiejszej sceny politycznej, a ich jednymi z ważniejszych postanowień będzie:
- Zreformowanie Systemu Edukacji
- Ogranicza kadencje posłów do 3
- pensja posła spada o 50%
- Poparcie Kluzik-Rostkowskiej w sprawie dofinansowania partii
- Robi próg od któego można zostać posłem( odpowiednie wykształcenie)
- Całkowicie potępia akcję"Krzyż" oraz medialną nagonkę na PiS

Hmm? I co o tym sądzicie??

Są to pomysł ojców moich przyjaciół. Chcą założyć partię, ale nie są pewni czy ten program da im sukces. Proszę o szczere opinie.
Jestem za tym kto sprzeciwia się nieudolnym rządom Pana Tuska i całego PO.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 grudnia 2010, 17:59

michy96 pisze:Co byście powiedzieli o partii, nowej w której nie byłoby nikogo z dzisiejszej sceny politycznej
Jeśli mają duże sukcesy w regionie to mogą próbować.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Re: Program

Postautor: NRohirrim » 18 grudnia 2010, 18:07

michy96 pisze:- Zreformowanie Systemu Edukacji

Jeśli reforma edukacji ma polegać tylko na zmianie systemowej, że np. gimnazjum/nie gimnazjum, to tylko zamieszanie mogłoby wprowadzać.

Dlaczego?

Jakby spadła o 20% to by było dobrze.

Za

Podstawowe?
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 18 grudnia 2010, 18:13

Hmm...

Poparcie Kluzik-Rostkowskiej w sprawie dofinansowania partii

Po co miałaby powstawać nowa partia która zamiast przedstawiać swoje propozycje, popierałaby propozycję innej partii?

Całkowicie potępia akcję"Krzyż" oraz medialną nagonkę na PiS

PiS sam się pogłębia w tym bagnie wyskakując raz po raz z jakimiś durnymi wypowiedziami.
A to że prezes był na proszkach, później wywalanie ludzi dzięki którym odniósł wspaniały wynik w wyborach prezydenckich, a kończąc na upieraniu się że Cameron pogratulował mu za nie przyjęcie kondolencji od Putina. PiS jest koszmarną opozycją, która non stop robi wokół siebie szum medialny.

Co do akcji krzyż, to w sumie już musztarda po obiedzie, bo krzyż aktualnie znajduje się w kościele św. Anny, czyli tam gdzie jest jego miejsce.

Po za tym, tak jak napisałem wcześniej, po jaką cholerę nam partia która broni lub popiera inne partie lub ich programy?

- Zreformowanie Systemu Edukacji

Te postulatu popieram.

Awatar użytkownika
michy96
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Re: Program

Postautor: michy96 » 18 grudnia 2010, 18:52

NRohirrim88 pisze:

Jeśli reforma edukacji ma polegać tylko na zmianie systemowej, że np. gimnazjum/nie gimnazjum, to tylko zamieszanie mogłoby wprowadzać.

Dlaczego?

Jakby spadła o 20% to by było dobrze.

Za

Podstawowe?

Co do wykształcenia myślę że chodziło o to aby każdy polityk miał skończone studia, najlepiej politologiczne czy coś w tym kierunku.
Co do kadencji to chodzi o to że siedzą sobie dożywotnio staruszkowie, nic nie robią tylko kasę zbijają... Polakom nie za bardzo się to podoba...
Anioł... W owym programie o którym napisałem wspomniałne było tylko o tym że nowa partia poparłaby PJN w sprawie dofinansowywania partii i nic więcej... Sądzisz że coraz to nowe partie muszą się ze wszystkim co proponują inne się nie zgadzać?

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 grudnia 2010, 19:05

Co do wykształcenia myślę że chodziło o to aby każdy polityk miał skończone studia, najlepiej politologiczne czy coś w tym kierunku.

Beznadzieja - niszczy to podstawy demokracji.

Każda grupa społeczna, ma prawo startować - oto chodzi w demokracji. Politycy mają wywodzić się z różnych środowisk.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 18 grudnia 2010, 19:35

Lolek00 pisze:Beznadzieja - niszczy to podstawy demokracji.

Dokładnie, to tak jakby wprowadzić obowiązkowy udział w wyborach.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 grudnia 2010, 20:26

michy96 pisze:Co do wykształcenia myślę że chodziło o to aby każdy polityk miał skończone studia, najlepiej politologiczne czy coś w tym kierunku.

Moim zdaniem powinien być bardziej fachowcem od prawa niż od knucia.

Czyli co?

michy96 pisze:- Ogranicza kadencje posłów do 3

Głupi pomysł. Po co pozbywać się wartościowych ludzi durnymi zapisami. Chcesz pozbawić mnie prawa wyboru?

michy96 pisze:- pensja posła spada o 50%

Raczej pensja zadaniowa niż etatystyczna.

michy96 pisze:- Poparcie Kluzik-Rostkowskiej w sprawie dofinansowania partii

A co się za tym kryje?

michy96 pisze:- Robi próg od któego można zostać posłem( odpowiednie wykształcenie)

Kretyński pomysł uwłaczający demokracji. Pozbawiasz mnie możliwości wyboru.

michy96 pisze:- Całkowicie potępia akcję"Krzyż" oraz medialną nagonkę na PiS

A to ciekawe. A co powiesz o potępieniu nagonki przeciwko wszystkim poza PiS'em?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
michy96
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: michy96 » 18 grudnia 2010, 20:54

Póki co nagonkę medialną mamy przede wszystkim na PiS.
Ja sam nie do końca popieram ten program...
Nie jest idealny, zresztą jak każdy... A jak to się mówi "nie dogodzi się każdemu"... Jednemu bedzie sie podobac to a drugiemu co innego.
Jak cos przekaze wasze spostrzezeniam Im

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 grudnia 2010, 21:43

michy96 pisze:Póki co nagonkę medialną mamy przede wszystkim na PiS.

No nie gadaj. Chcesz zabronić wolności słowa? Chcesz aby określać kto jest bardziej lub mniej pokrzywdzony przez przekaz medialny? Zakładasz, że brak zgody na idiotów jest nagonką? Miej litość człowieku albo poczytaj Rzepę, GP i posłuchaj TV Trwam czy RM.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
michy96
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: michy96 » 18 grudnia 2010, 22:46

No jeśli potępianie, to zabranianie to nie wiedziałem dzięki że po tylu latach niewiedzy mnie oświeciłeś...

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 grudnia 2010, 22:54

Póki co nagonkę medialną mamy przede wszystkim na PiS.
właśnie ostatnio o PiSie prawie nic.
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2010, 15:41 przez Lolek00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 18 grudnia 2010, 23:04

Lolek00,to nie napisałWorek, tylkomichy96,
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
michy96
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: michy96 » 18 grudnia 2010, 23:10

A co do progu to moje stanowisko brzmi tak...
Polacy to dziwny naród, wasze wypowiedzi tylko mnie w tym upewniły... Wolimy mieć w sejmie takich nieuków, co nie mają studiów, a napewno znalazłoby się też i takich co bez matury zasiadają gdziekolwiek czy to w Sejmie czy Senacie. Dlaczego tak jest? Odpowiedź dość prosta- po pierwsze takimi łatwiej manipulować a po drugie polakom brakuje innych rozrywek... Lubimy usiąść sobie wieczorem, po ciężkim dniu z piwkiem w ręce i pośmiać się co te tumany mówią i jak zachowują... Ja byłbym za tym aby każdy polityk musiał skończyć prawo/politologię, nawet kosztem uwłaszczania demokracji czy pozbawiania wyboru naszych rodaków. Spróbujcie spojrzeć przezten pryzmat: W Polskim Sejmie, Senacie, Rządzie itd. zasiadają sami ludzie wykształceni oraz inteligentni, trzeźwo myślący, mający dobre pomysły na przyszłośćOjczyzny czy umięjącym kłócić się bez używania wulgaryzmów.. Czy taka Polska nie byłaby lepsza, sprawniejsza i ogólnie fajniejsza?? Zastanówcie się...

Takie zmiany na lepsze według mnie mogłyby się odbyć nawet kosztem naszej najukochańszej demokracji... Wkońcu" Demokracja to najgorszy ustrój, ale lepszego człowiek nie wymyślił"...

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 18 grudnia 2010, 23:36

musiał skończyć prawo/politologię,

No i państwem rządziliby ludzie którzy znaliby się tylko i wyłącznie na prawie i polityce. Po za tym tak jak napisał Worek, byłoby to po prostu niedemokratyczne, nikt inny oprócz osób które skończyłyby studia na dwóch w/w kierunkach nie mógłby zostać posłem.

Po za tym, same studia nie tworzą człowieka mądrym, należy wiedzieć jak to wiedzę wykorzystać. Mój znajomy na przykład skończył studia informatyczne (z jakimś tam kierunkiem dotyczącym programowania) a na dzień dzisiejszy pracuje jako kierownik sprzedaży w firmie komputerowej. Studia mu były potrzebne tylko po to, aby mieć papierek poświadczający że skończył studia. Z politykami którzy skończyliby prawo czy też politologie mogłoby być dokładnie tak samo.

zasiadają sami ludzie wykształceni oraz inteligentni, trzeźwo myślący, mający dobre pomysły na przyszłość

Tak jak napisałem wyżej. To że ma papierek, nie oznacza że ma wiedzę. Po za tym, co człowiek który skończył prawo czy też politologię będzie wiedział na temat ekonomii czy też transportu publicznego?

Wróć do „Przy partiach”