PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Zapraszamy na Obchody 74 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

los-kraków
Radny gminny
Radny gminny

Zapraszamy na Obchody 74 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego

Postautor: los-kraków » 26 grudnia 2012, 16:58

Obrazek

Zapraszamy na Obchody 74 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego,oraz sprzeciw wobec skandalicznej okładki najnowszego "Newsweeka" pt: 10 najgorszych Polaków w historii.
Gdzie wśród takich zbrodniarzy jak Bierut są zdjęcia Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego -ojców Niepodległości Polski.

W polskojęzycznych mediach na porządku dziennym jest szkalowanie wszelkich przejawów patriotyzmu, czy identyfikacja polskich patriotów z hitlerowskimi zbrodniarzami. Jednak Newsweek Historia (a właściwie "Historia" i to w bardzo dużym cudzys-łowie), za sprawą okładki do numeru 1-2/2013, zrobił milowy "krok do przodu" w kierunku totalnego ogłupienia Polaków. Okładkę najświeższego wydania tego periodyku "zdobi" tytuł - "10 najgorszych Polaków w historii", opatrzony sygnaturami m.in. Bieruta,Feliksa Dzierżyńskiego, Władysława Gomułki, Edwarda Gierka, a wśród których znaleźli się najwięksi polscy patrioci ojcowie polskiej niepodległości: Roman Dmowski i Józef Piłsudski.

PRZYJDŹ, POLAKU NIE POZWÓL NA TO ABY OBRAŻANO TWÓJ NARÓD!
02.01.2013r godz: 14:00 Magistrat Krakowski

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 28 grudnia 2012, 14:54

Sens waszej działalności to protestować.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 28 grudnia 2012, 23:54

Marchewa pisze:Sens waszej działalności to protestować.

Coś trzeba robić. Zawsze to łatwiejsze niż wysadzenie sejmu :).

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 30 grudnia 2012, 17:58

"No właśnie, wy idioci, wy tylko macie jakieś pretensje do władzy, to skandal, że wy jeszcze istniejecie."
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 stycznia 2013, 17:13

2 stycznia 1939 roku zmarł Roman Dmowski

Cześć i chwała bohaterom !!!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2013, 17:23

Spóźniłeś się z obchodami 2 dni. Marny z Ciebie radykalny narodowiec. he he
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 04 stycznia 2013, 17:27

Lepiej póżno niż wcale. He he

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2013, 17:49

Mjolner pisze:Lepiej póżno niż wcale.

Fakt. he he
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 stycznia 2013, 18:57

Ale przynajmniej o coś im tam chodzi.

Natomiast o co chodzi Platformie, PSL-owi, SLD i RP diabli wiedzą. Chyba tylko o złodziejstwo.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 stycznia 2013, 20:06

Wiecie w zasadzie to ja nie rozumiem tej satysfakcji czy Piłsudskim czy Dmowskim.
Piłsudski , socjalista , mnie to słowo osobiście odrzuca , ale mogę mu to wybaczyć bo wtedy nie było odsłonięte prawdziwe oblicze prawdziwego socjalizmu - można było tego nie zauważyć bo w zasadzie nie było to widoczne. Była niestabilność polityczna , ludzie nie czuli się bezpiecznie. Były setki różnych powodów które powodują że jestem w stanie zrozumieć jego socjalizm. Czy był dobry czy zły? Musiałbym się w to zagłębiać , poczytać o nim więcej. Tylko co mi to da i w jakim celu mam marnować na to czas? Historia jest ważna , ale do tego stopnia jak dla mnie nie.
Dmowski znów narodowiec i nie rozumiem co w nim takiego satysfakcjonującego , nie jestem tego w stanie pojąć. I podobnie jak z Piłsudskim musiałbym się zagłębiać , ale nie chce...

Żaden nie spoglądał na Polskę liberalnymi dłońmi i śmieszy mnie te ślepe podążanie liberalistów za Dmowskim - Aczkolwiek nie mówię , że kiedyś można było wprowadzić liberalizm bo nie wiem, tego nie wiem ( a kto wie u licha nie jestem żadnym Historykiem , aby móc czynić takie rozważania ) chciałbym tylko dać pod uwagę to , że Dmowski z liberalizmem dużo wspólnego nie miał.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 stycznia 2013, 22:19

mateuszjkl pisze:Wiecie w zasadzie to ja nie rozumiem tej satysfakcji czy Piłsudskim czy Dmowskim.
Piłsudski , socjalista , mnie to słowo osobiście odrzuca , ale mogę mu to wybaczyć bo wtedy nie było odsłonięte prawdziwe oblicze prawdziwego socjalizmu - można było tego nie zauważyć bo w zasadzie nie było to widoczne. Była niestabilność polityczna , ludzie nie czuli się bezpiecznie. Były setki różnych powodów które powodują że jestem w stanie zrozumieć jego socjalizm. Czy był dobry czy zły? Musiałbym się w to zagłębiać , poczytać o nim więcej. Tylko co mi to da i w jakim celu mam marnować na to czas? Historia jest ważna , ale do tego stopnia jak dla mnie nie.
Dmowski znów narodowiec i nie rozumiem co w nim takiego satysfakcjonującego , nie jestem tego w stanie pojąć. I podobnie jak z Piłsudskim musiałbym się zagłębiać , ale nie chce...

Żaden nie spoglądał na Polskę liberalnymi dłońmi i śmieszy mnie te ślepe podążanie liberalistów za Dmowskim - Aczkolwiek nie mówię , że kiedyś można było wprowadzić liberalizm bo nie wiem, tego nie wiem ( a kto wie u licha nie jestem żadnym Historykiem , aby móc czynić takie rozważania ) chciałbym tylko dać pod uwagę to , że Dmowski z liberalizmem dużo wspólnego nie miał.

Żeby zrozumieć takich ludzi jak Piłsudski czy Dmowski , trzeba poznać epokę w jakiej przyszło im działać. To byli ludzie dla których głównym motywem działania było dobro Polski. Dzisiaj nie mamy tej klasy polityków. Po II wojnie jedynie kardynał Wyszyński reprezentował ten poziom.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2013, 22:25

Piskorz pisze:Dzisiaj nie mamy tej klasy polityków.

No nie gadaj, chłopie. Wytrzeźwiałeś? Uderzyłeś się w głowę przed chwilą? A Papcio Rydzyk? Prezes Jarek? Hofman, Brudziński, Girzyński, Suski? Prawdziwi patrioci, którym tylko dobro Uciemiężonej Ojczyzny stoi przed oczami.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 stycznia 2013, 22:31

Wiem że było dla nich dobro Polski , ale w kwestii światopoglądowej cóż , ciężko mi się z nimi zgodzić . Inne czasy inne realia , może i inaczej się nie dało - nie wiem.
Byli patriotami to się liczy. Ale dziwi mnie fakt że liberaliści idą krok za Dmowskim.

Żebym ocenił , musiałbym spojrzeć gołym okiem , widzieć to wszystko.
Sorry , ale czytanie jakiejś lektury o tym mnie nie rajcuje.

Wolę przystać na tym że byli patriotami walczyli o wolną Polskę i koniec w tym temacie.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 04 stycznia 2013, 22:40

Worek pisze:
Piskorz pisze:Dzisiaj nie mamy tej klasy polityków.

No nie gadaj, chłopie. Wytrzeźwiałeś? Uderzyłeś się w głowę przed chwilą? A Papcio Rydzyk? Prezes Jarek? Hofman, Brudziński, Girzyński, Suski? Prawdziwi patrioci, którym tylko dobro Uciemiężonej Ojczyzny stoi przed oczami.

Worek nie odwala ci czasem? Znowu masz problem z myśleniem?

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2013, 22:44

Piskorz pisze:Worek nie odwala ci czasem? Znowu masz problem z myśleniem?

Nie mam kiedy oglądam oszalałe twarze skandujące "Jarek Polskę zbaw!". Absolutnie nie mam.

Wróć do „Przy partiach”