PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Aleksander Kwaśniewski na czele lewicy

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Aleksander Kwaśniewski na czele lewicy

Postautor: Worek » 28 stycznia 2013, 10:23

Wspólna lista lewicy pod patronatem b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego może liczyć na co czwarty głos w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego – wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Badanie miało dwa warianty. Pierwszy zakładał osobny start w wyborach SLD i Ruch Palikota, które mogłyby wtedy liczyć odpowiednio na 16 i 3 proc. poparcia.

Ale gdyby miejsce tych dwóch ugrupowań zajęła wspólna lista pod patronatem Kwaśniewskiego, chciałoby na nią głosować 25 proc. badanych. Dałoby to miejsce na podium za PO i PiS.

Brak listy b. prezydenta niemal nie zmienia poparcia dla dwóch największych partii - na PO chce wtedy głosować 31 proc. (o 1 pkt proc. więcej, niż gdyby lista Kwaśniewskiego startowała), na PiS - 26 proc. (bez zmian). Natomiast PSL zyskałby 1 pkt proc. (z 7 do 8 proc.).

"Rz" zwraca uwagę, że bez wspólnej listy lewicy jest większy odsetek niezdecydowanych wyborców – 9 proc. przy 5 proc., gdy taka lista występuje. I to właśnie ci wyborcy, poza sympatykami SLD i RP, są gotowi poprzeć Kwaśniewskiego – podkreśla gazeta.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 25–26 stycznia na reprezentatywnej próbie 1067 Polaków.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gdyby-po ... omosc.html

W pierwszym odruchu pomyślałem sobie o alternatywie dla PO ale to kompletna bzdura.
Taka konfiguracja nie rusza poziomów poparcie dla PO. Moim zdaniem taka propozycja powoduje zagospodarowanie elektoratu niezdecydowanego.
PiS pozostaje dalej na pozycji opozycji i chyba jest im z tym dobrze.

Jeśli w takich proporcjach powstałby nowy sejm to nie ma alternatywy dla koalicji PO i SLD+RP po patronatem Kwacha. Co dalej byśmy mieli - pewnie rozpad PO i odejście frakcji Gowina co może nie byłoby takim złym rozwiązanie jeśli Gowin zająłby się podgryzaniem umiarkowanego elektoratu PiS.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 28 stycznia 2013, 10:57

@Worek
W powyższej sondzie nie ma mowy o składzie nowego sejmu, tylko o wyborach do europarlamentu.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1248
Rejestracja: 22 lipca 2012, 19:37
Lokalizacja: ZGR

Postautor: Kuba » 28 stycznia 2013, 12:23

Jeśli faktycznie tyle osób poparłoby Kwaśniewskiego to znaczy, że Polacy mają bardzo krótką pamięć. Jeszcze tego brakowało by po pijaku kompromitował nas w Brukseli.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 28 stycznia 2013, 13:08

Kuba pisze:Jeśli faktycznie tyle osób poparłoby Kwaśniewskiego to znaczy, że Polacy mają bardzo krótką pamięć. Jeszcze tego brakowało by po pijaku kompromitował nas w Brukseli.

Są Polacy i są postkomuniści.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu


Wróć do „Przy partiach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość