PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Partia Rycerzy Narodu

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 lipca 2014, 12:37

Aslana pisze: Prawica wolnością raczej nie jest a raczej biedą

Aha czyli jak nie będzie przymusu ubezpieczxeń i miliona podatków to będzie bieda:)

Aslana pisze:1)Wyrzucenie religii z państwowych szkół i wprowadzenie Etyki

A czyjej etyki, waszej może?

Aslana pisze:
a) W szkole podstawowej jak i średniej powinien być jeden podręcznik do każdego przedmiotu

Buahahahah, to nie dość że jeden słuszny program to jeszcze jeden sluszny podręcznik.:)
No i jakim prawem chcecie dyktować prywatnym podstawówkom i rodzicom dzieci czego mają się uczyć

Aslana pisze:b) Podręczniki powinny zapewniać szkoły.

Czyli trzeba bardziej okraśc np bezdzietnych by te podręczniki kupić.

Aslana pisze:d) Finansowanie Edukacji podstawowej, średniej jak i Wyższej

Z pieniędzy zrabowanych m in bezdzietnym

Aslana pisze:Podwyższenie poziomu Edukacji Średniej i Wyższej

Niby jakim cudem skoro chcecie narzucać jedyny słuszny program?

Aslana pisze:
1 ) Przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej

a) Obowiązkowa służba wojskowa powinna być w wieku 18 lat

b) Trwać nie dłużej niż cztery miesiące

c) Każdy obywatel niezależnie od płci powinien przejść służbę wojskową

d) Każdy obywatel do służby wojskowej musi być niekarany i nie mieć konfliktu z prawem

No to z jednej strony obowiązkowa ale wystarczy celowo dać się przyłapać z zielskiem by już być zwolnionym. Ale kretyństwa:)

Aslana pisze:g) Rozszerzenie praw policyjnych

Ooo, bedą mogli legalnie bić ?

Aslana pisze:a) Likwidacja kolejek – poprzez ustalenie konkretnej daty i konkretnego terminu.

hahahahah, jakie to proste.

Aslana pisze:c) Dobór odpowiednich lekarzy, usunięcie tych którzy przez sumienie nie mogą wykonywać swojej pracy.

Znaczy usunięcie z czego? Nie będa mogli prywatnej praktyki prowadzić?

Aslana pisze:h) Po odbyciu nauk student jest zobowiązany odpracować 8 lat w swoim zawodzie w kraju ojczystym, a Państwo zobowiązane jest taką pracę zapewnić

Buahahahhaah, ale komuna. Podatnik muszący bulić aby student filozofii pracowął obowiązkowo 8 lat jako filozof w budżetówce.

Aslana pisze:c) Polski Kapitał pozostaje w Polsce

Czyli co, zabronicie ludziom przenosić swoja własność?

Aslana pisze:2) Zalegalizować związki homoseksualne

a) Pary Homoseksualne tak jak i heteroseksualne będą mogły wziąć ślub

b) Związek homoseksualny będzie posiadał prawa opiekuńcze do dzieci

A związki poligamiczne też zalegalizować czy do więzienia?

Nad resztą się zlituje bo nie wierzę że macie więcej jak 16 lat.

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 13:00

Buahahahah, to nie dość że jeden słuszny program to jeszcze jeden sluszny podręcznik.:)
No i jakim prawem chcecie dyktować prywatnym podstawówkom i rodzicom dzieci czego mają się uczyć

a czy ja mówię o prywatnych? Całe szkolnictwo dotyczy szkół PAŃSTWOWYCH
Nie mówię że nasz program jest słuszny i jedyny. To są tylko Twoje słowa :)

A czyjej etyki, waszej może?

Nope. O religach. Trzeba w końcu iść do przodu a nie narzucać komuś wiarę. Każdy ma prawo wyboru w co chce wierzyć więc czemu niewierzący ma mieć religię? Totalnie bezsensu. Religia jest dobra dla do kontrolowania głupich mas. Jak chcą wierzyć - proszę bardzo sa kościoły i inne przybytki. Po co mi religia jeszcze w szkole?

Czyli trzeba bardziej okraśc np bezdzietnych by te podręczniki kupić.

Chyba kapitalistów chciałeś napisać : P

Z pieniędzy zrabowanych m in bezdzietnym

Tego komentować nie trzeba : ]
Niby jakim cudem skoro chcecie narzucać jedyny słuszny program?

Nie wiem w dalszym ciągu o jakim "jedynym słusznym programie" mówisz bo ja nigdzie czegoś takiego nie napisałam. A wręcz przeciwnie. Czytaj z uwagą.

No to z jednej strony obowiązkowa ale wystarczy celowo dać się przyłapać z zielskiem by już być zwolnionym. Ale kretyństwa:)

Jak już wspominałam program jest jeszcze nie pełny więc "za co będzie się zwolnionym a za co nie" to pewnie w praniu wyjdzie. No wybacz ale ciężko by było że jeśli ktoś odsiedział 15 lat za nwm kradzież żeby miał prawo do udziału w szkoleniach wojskowych.

hahahahah, jakie to proste.

Owszem proste : ) chcieć to móc.
Znaczy usunięcie z czego? Nie będa mogli prywatnej praktyki prowadzić?

Będą mogli prowadzić właśnie prywatnie. Ale nie będą mogli pracować w publicznych szpitalach. Jeśli mu coś nie pasuje bo coś jest niezgodne z jego sumieniem ( ma do tego prawo) to niech właśnie idzie otwierać własną klinikę. Wg mnie to cała ta bzdura nie powinna mieć wg miejsca bo ucząc się 10 lat na lekarza i wybierając specjalizacje to ten człowiek WIE na co się pisze a na co
nie.

Buahahahhaah, ale komuna. Podatnik muszący bulić aby student filozofii pracowął obowiązkowo 8 lat jako filozof w budżetówce.

Nie wiem czy wiesz, ale tutaj w polsce dużo studentów uczy się ZA DARMO. Wszystko dotychczas przez te 5-10 lat finansuje państwo więc nie rozumiem na jakiej podstawie ma nie odpracować tego w swoim kraju? Poza tym jeśli będzie przykładowo zarabiał wystarczająco również nie widzę powodu by miał wyjeżdżać.

Czyli co, zabronicie ludziom przenosić swoja własność?

Czytaj ze zrozumieniem. To może pogadamy. Chociaż ten pkt jeszcze nie jest rozwinięty.

A ty najwidoczniej nie umiesz czytać ze zrozumieniem i widzę że jesteś zapatrzony w swoją prawicę niczym w Boga. 0 własnego myślenia 0 jakiejkolwiek dyskusji i argumentów.

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 09 lipca 2014, 13:02

Aslana - dziwna z ciebie kobieta: dziewczyno po co ci polityka ?

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 13:08

Może po to żeby uświadomić niektórym że najwyższy czas zacząć myśleć samodzielnie a nie dawać się prowadzić jak baranki na rzeź?

Wiem, od zawsze byłam dziwna ^ ^

Powiedzmy że mam własne również powody dlaczego chcę to zrobić tak a nie inaczej. Jak dla mnie to i tak największy nacisk połozę pewnie na:
- szkolnictwo
- wojsko ( które aktualnie leży i kwiczy)
- sądy
- przede wszystkim GOSPODARKĘ która jest... kulejąca.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 lipca 2014, 13:13

Aslana pisze:
a czy ja mówię o prywatnych? Całe szkolnictwo dotyczy szkół PAŃSTWOWYCH
Nie mówię że nasz program jest słuszny i jedyny. To są tylko Twoje słowa :)

Czyli prywatna szkoła może sobie wybierać dowolny program czy nie może?

Aslana pisze:Nope. O religach. Trzeba w końcu iść do przodu a nie narzucać komuś wiarę.

A narzucać komuś daną etykę już można?

Aslana pisze:Chyba kapitalistów chciałeś napisać : P

Dlaczego akuraty kapitalistów skoro łożyc na podręczniki mieliby wszyscy, także bezdzietni?

Aslana pisze:Tego komentować nie trzeba : ]

Cieszę się że masz świadomośc złodziejstwa które proklamujesz.

Aslana pisze:Nie wiem w dalszym ciągu o jakim "jedynym słusznym programie" mówisz bo ja nigdzie czegoś takiego nie napisałam. A wręcz przeciwnie. Czytaj z uwagą.

Czyli z jednej strony jedyny słuszny podręcznik ale z drugiej każda szkoła ustala sobie dowolny program?:)

Aslana pisze:
No wybacz ale ciężko by było że jeśli ktoś odsiedział 15 lat za nwm kradzież żeby miał prawo do udziału w szkoleniach wojskowych.

18 latek nie może mieć odsiedzianej 15 - stki za kradzież więc irracjonalne przykłady tworzysz.
Z jednej strony chcesz obowiązkowej służby wojskowej ale z drugiej wystarczy mieć konflikt z prawem aby nie służyć.

Kretyństwo do kwadratu.

Aslana pisze:
Będą mogli prowadzić właśnie prywatnie. Ale nie będą mogli pracować w publicznych szpitalach.

To przecież większość i tak dąży do prywatnych więc żadna strata dla nich.

Aslana pisze:Nie wiem czy wiesz, ale tutaj w polsce dużo studentów uczy się ZA DARMO.

Nie za darmo ale za pieniądze zabrane podatnikowi.
Aslana pisze:
Wszystko dotychczas przez te 5-10 lat finansuje państwo więc nie rozumiem na jakiej podstawie ma nie odpracować tego w swoim kraju?

Czyli nie dość że podatnik ma finansować 5 lat filozofii na uniwersytecie, to potem jeszcze 8 lat sztucznej posady filozofa?

To już jest skrajny idiotyzm.

Aslana pisze:Poza tym jeśli będzie przykładowo zarabiał wystarczająco również nie widzę powodu by miał wyjeżdżać.

Czyli na siłę trzymać?

Aslana pisze:
A ty najwidoczniej nie umiesz czytać ze zrozumieniem i widzę że jesteś zapatrzony w swoją prawicę niczym w Boga. 0 własnego myślenia 0 jakiejkolwiek dyskusji i argumentów.

No przecież wypunktowuje Ci kretyństwa i alogizmy jakie wyposujesz a to ty nie potrafisz ich wybronić i wypisujesz jeszcze gorsze idiotyzmy, więc skoro mozna napisac że ja nie mam argumentów to równie dobrze można napisać że ty dajesz za biedronką.

[ Dodano: Sro 09 Lip, 2014 ]
Aslana pisze:Może po to żeby uświadomić niektórym że najwyższy czas zacząć myśleć samodzielnie

Przecież robisz z siebie idiotkę która nawet nie wie o czym pisze.

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 13:27

Czyli prywatna szkoła może sobie wybierać dowolny program czy nie może?

Ale ja nie mówię tu o programie bo program dla wszystkich szkół jest jeden. Mówię o podręcznikach. Teraz i tak każda szkoła ma inny. A chodzi o to by nie kupować po raz kolejny nowych książek. Po co rodzice mają wydawać kolejne 200 zł co roku?
A narzucać komuś daną etykę już można?

Etyka nikomu nic nie narzuca. Ona UCZY o innych religiach i daje prawo wyboru. Na etyce nie składasz rączek do modlitwy. Na etyce nie uczysz się TYLKO o katolicyźmie.

Dlaczego akuraty kapitalistów skoro łożyc na podręczniki mieliby wszyscy, także bezdzietni?

Coś ty się przyczepił do tych bezdzietnych ? Szkoła powinna mieć podręczniki więc logicznie rzecz biorąc - dawać na jedne będą ci którzy dzieci mają. To chyba oczywiste? Teraz szkoły i tak są finansowane więc czemu miałoby to iść wszystko tak jak jest teraz do kieszeni a nie na dzieci?!

Czyli z jednej strony jedyny słuszny podręcznik ale z drugiej każda szkoła ustala sobie dowolny program?:)

ok będę ci tłumaczyć jak dziecku. Nie ma żadnego słusznego podręcznika. Podręcznik będzie jeden zeby uczeń nie nosił ich 108474755. Program będzie JEDEN dla wszystkich szkół tak jest teraz. Po prostu będzie JEDEN podręcznik z TYM programem. By można było oddac np młodszej siostrze, czy koledze / koleżance. Żeby rodzice nie musieli co chwilę kupować NOWYCH książek dla pociech.
18 latek nie może mieć odsiedzianej 15 - stki za kradzież więc irracjonalne przykłady tworzysz.
Z jednej strony chcesz obowiązkowej służby wojskowej ale z drugiej wystarczy mieć konflikt z prawem aby nie służyć.

Kretyństwo do kwadratu.

Jasne a chciałbyś żołnierza który ćpa? Bo ja chyba nie koniecznie ...

o przecież większość i tak dąży do prywatnych więc żadna strata dla nich.

no więc nie widzę problemu w takim razie. ! Niech idą do prywatnych klinik pracować .
Nie za darmo ale za pieniądze zabrane podatnikowi.

yy.. nasze podatki to se do kieszeni póki co idą...

czyli nie dość że podatnik ma finansować 5 lat filozofii na uniwersytecie, to potem jeszcze 8 lat sztucznej posady filozofa?

To już jest skrajny idiotyzm.

filozof raczej nie jest zawodem ^^ raczej pasją ;]

Czyli na siłę trzymać?

Nie nie trzymać na siłę. Osoby którym jest tu dobrze bo dobrze zarabiają nie muszą po prostu nigdzie wyjeżdżać. Proste.

No przecież wypunktowuje Ci kretyństwa i alogizmy jakie wyposujesz a to ty nie potrafisz ich wybronić i wypisujesz jeszcze gorsze idiotyzmy, więc skoro mozna napisac że ja nie mam argumentów to równie dobrze można napisać że ty dajesz za biedronką.

yy? Nie widzę tu kretyństwa. Jak już wcześniej napisałam jest to NIEPEŁNE więc nie wiem po co się czepiach suchych punktów. Jak widać potrafię.
Wiesz to ostatnie zdanie już raczej zahacza o obrazę.

Przecież robisz z siebie idiotkę która nawet nie wie o czym pisze

Doskonale wiem co piszę ; ) i umiem czytać w porównaniu do niektórych.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 lipca 2014, 14:03

Aslana pisze:Ale ja nie mówię tu o programie bo program dla wszystkich szkół jest jeden.

Czyli z jednej strony się oburzasz jak pisze że chcesz narzucac szkołom prywatnym program a teraz piszesz że program dla wszystkicj szkól jest jeden?

:grin:
Aslana pisze:
Mówię o podręcznikach. Teraz i tak każda szkoła ma inny. A chodzi o to by nie kupować po raz kolejny nowych książek. Po co rodzice mają wydawać kolejne 200 zł co roku?

No pewnie, lepiej zapłacic to w podatkach i miec do tego z góry narzucony jeden podręcznik.

Aslana pisze:Etyka nikomu nic nie narzuca. Ona UCZY o innych religiach i daje prawo wyboru. Na etyce nie składasz rączek do modlitwy. Na etyce nie uczysz się TYLKO o katolicyźmie.

Tobie sie religioznawstwo z etyką pomerdało albo standardowo nie wiesz o czym piszesz.

Aslana pisze:Coś ty się przyczepił do tych bezdzietnych ? Szkoła powinna mieć podręczniki więc logicznie rzecz biorąc - dawać na jedne będą ci którzy dzieci mają. To chyba oczywiste?

Czyli jak rozumiem bezdzietni zwolnieni z podatków na książki?

Aslana pisze:Teraz szkoły i tak są finansowane więc czemu miałoby to iść wszystko tak jak jest teraz do kieszeni a nie na dzieci?!

No to skończmy finansować szkoły.

Aslana pisze:ok będę ci tłumaczyć jak dziecku. Nie ma żadnego słusznego podręcznika. Podręcznik będzie jeden zeby uczeń nie nosił ich 108474755. Program będzie JEDEN dla wszystkich szkół tak jest teraz. Po prostu będzie JEDEN podręcznik z TYM programem.

No, czyli totalitaryzm gdzie urzędnik dyktuje szkołom i rodzicom czego mają sie uczyć i z czego. Więcej tłumaczyc nie musisz.

Aslana pisze:Jasne a chciałbyś żołnierza który ćpa? Bo ja chyba nie koniecznie ...

A chciałabyś żołnierza którego się zmusza do służby wojskowej? Bo ja niekoniecznie.

Aslana pisze:no więc nie widzę problemu w takim razie. ! Niech idą do prywatnych klinik pracować .

Z problemem kadr zostaną jedynie pacjenci państwówki.

Aslana pisze:yy.. nasze podatki to se do kieszeni póki co idą...

Zapomniałem że wierzysz że obecna panstwowa edukacja finansowana jest z powietrza.

Aslana pisze:
filozof raczej nie jest zawodem ^^ raczej pasją ;]

Aha to teraz absolwenci kierunków które sobie uznasz za pasje mają zwolnieni być z kretyństwa przymusowej pracy w Polsce? A co z absolwentami np studiów azjatyckich? Też im sztuczne posady na 8 lat będziesz tworzyć?

Aslana pisze:Nie nie trzymać na siłę. Osoby którym jest tu dobrze bo dobrze zarabiają nie muszą po prostu nigdzie wyjeżdżać. Proste.

Czyli z jednej strony nie trzymać na siłę ale z drugiej zabraniać przez 8 lat wyjeżdzać?
Masz schizofrenię?

Aslana pisze:
Jak już wcześniej napisałam jest to NIEPEŁNE więc nie wiem po co się czepiach suchych punktów.

A czego mam się czepiać skoro jedyne co prezentujesz to bezsensowne podpunkty?

Aslana pisze:Doskonale wiem co piszę ; )

Wypisujesz kretyństwa a ich bezsens usprawiedliwiasz tym że są wg Ciebie niepełne.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2014, 14:22 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2014, 14:15

Uważamy, że w szkole każdy ma prawo uczyć się o religiach, ale żadna religia nie powinna być faworyzowana i wywyższana na piedestał.
- hej, to może uczmy się kultury i języków wszystkich narodów, zamiast jednego, żeby każdy mógł sobie wybrać, czy chce być maurem, buszmenem czy polakiem. ;)

2) Edukacja podstawowa, średnia i Wyższa
- no ok. do dzisiaj mi nikt sensownie nie wytłumaczył po co są te gimnazja.

a) W szkole podstawowej jak i średniej powinien być jeden podręcznik do każdego przedmiotu
- nie rozumiem... a ile zwykle jest?

b) Podręczniki powinny zapewniać szkoły. Wszystkie podręczniki powinny być przechowywane w bibliotece, a uczeń ma do nich dostęp w każdej chwili. Jest zobowiązany by na przerwie wziąć odpowiedni podręcznik.
- przecież w każdej bibliotece szkolnej są podręczniki (kilka egzemplarzy).

d) Finansowanie Edukacji podstawowej, średniej jak i Wyższej

- to znaczy?

e) Podwyższenie poziomu Edukacji Średniej i Wyższej
- jak? decyzją urzędową?

f) Przygotowanie szkół podstawowych do rozpoczęcia nauki sześciolatków - kontrola państwa jak i rodziców nad placówkami
- pomijam już pytanie: "po co?". sześciolatki już chyba mogą chodzić do zerówek, więc trochę spóźnione te przygotowania.

g) Powrót do dawnego systemu szkolnictwa- bez gimnazjum
- było wyżej.

h) Wprowadzenie do szkół średnich ( liceum) specjalizacji
- są licea zawodowe, nie sprawdziły się... specjalizacja jest dla insektów.

d) Każdy obywatel do służby wojskowej musi być niekarany i nie mieć konfliktu z prawem
- a jak ktoś w wieku 17 lat zaliczył wyrok to co?

g) Rozszerzenie praw policyjnych
- bo mają za mało?

b) Zlegalizowanie aborcji – uważamy że ciało należy do kobiety i to jej wybór co chce z nim zrobić
- dokładnie! jeżeli nie chce mieć dzieci może się zabezpieczać lub nie ruchać. jej wybór.

h) Po odbyciu nauk student jest zobowiązany odpracować 8 lat w swoim zawodzie w kraju ojczystym, a Państwo zobowiązane jest taką pracę zapewnić
- gdzie?

1) Poprawa działalności sądowej
- jak?
1.Chłosta Pod nadzorem personelu medycznego za:
- niezgodne z kilkoma konwencjami, które podpisaliśmy ...

1) Gospodarka nastawiona na polskie produkty i wyroby
- po raz kolejny: chciejstwo chciejstwem, ale jak to chcecie zrobić? jakie działania makroekonomiczne chcecie podjąć, aby przestawić polską gospodarkę z typowego kolonialnego rynku zbytu na rynek oparty o nasze produkty (btw produkty to to samo co wyroby).

2) Ułatwienie w prowadzeniu działalności rodakom (...)
- wszystko fajnie, tylko z czego chcecie finansować te miejsca pracy dla studentów odbywających 8-roczne staże, podręczniki dla każdego ucznia, karetki etc.?

a) Więcej miejsc pracy poprzez reformy działalności gospodarczej
:?:

b) Minimalna płaca to dziesięć złotych na godzinę
- teraz tak jest. tylko ubezpieczenia zżerają 1/3, a rzesza ludzi nie ma umowy o pracę, więc ich żadna płaca minimalna nie obowiązuje.

c) Dwa dni wolne w ciągu tygodnia
- a ile jest?

d) Zniesienie „umów śmieciowych”
- ot tak sobie zniesiemy. wydamy dekret...

7) Zrównanie Pensji między Kobietą i Mężczyzną. Nie pozwolimy by mężczyźni zarabiali więcej na tym samym stanowisku co kobieta jak i odwrotnie. Pensja nie może być zależna od płci
- a może być zależna np. od kwalifikacji? to chyba jest sprawa pracodawcy i pracownika jakie sobie wynegocjuje warunki...

2) Zalegalizować związki homoseksualne
- o ile mi się wydaje xix wiek się skończył, nie wsadza się ludzi do więzień za homoseksualizm.

eeeeech...

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 16:43

Czyli z jednej strony się oburzasz jak pisze że chcesz narzucac szkołom prywatnym program a teraz piszesz że program dla wszystkicj szkól jest jeden?

Przeczytaj od początku do końca. ma być JEDEN PODRĘCZNIK i JEDEN PROGRAM DLA WSZYSTKICH ( tak jak jest teoretycznie teraz)

nie rozumiem... a ile zwykle jest?

Zależy od przedmiotu. Ale po 2-3 podręczniki + ćwiczenia + zeszyt.

No pewnie, lepiej zapłacic to w podatkach i miec do tego z góry narzucony jeden podręcznik.

Owszem. Lepiej zapłacić raz i ten podręcznik będzie miało x uczniów niż co roku rodzice mają kupować nowy podręcznik. W ten sposób płaciłoby się mniej podatku to raz i więcej zostawałoby w kieszeniach rodziców : )

Teraz przeciętny rodzic musi wydać na JEDNĄ książkę ok 60zł lub całe zestawy ok 300zł. A przedmiotów jest trochę więcej niż jeden....

Tobie sie religioznawstwo z etyką pomerdało albo standardowo nie wiesz o czym piszesz.

Nope. Etyka uczy zarówno myślenia, filozofii jak i ogólnie o religiach. O systemach jakie są. Religioznawstwo uczy konkretnie o danych religiach. W sumie powinno być to i to albo do wyboru.

no ok. do dzisiaj mi nikt sensownie nie wytłumaczył po co są te gimnazja.

Bo to patologia. Gimnazja to jest totalna porażka. Wiem bo sama przez to przechodziłam.

- hej, to może uczmy się kultury i języków wszystkich narodów, zamiast jednego, żeby każdy mógł sobie wybrać, czy chce być maurem, buszmenem czy polakiem.

Nie mówię o kulturze. Kulturę powinniśmy mieć jak najbardziej polską. Ale to w co wierzymy nie ma nic związanego z kulturą. Czy wierzysz w jehowę, Allacha czy latającego potwora spaghetti to już Twoja sprawa. Wiara powinna być sprawą indywidualną każdego człowieka no nie? Więc dlaczego jakaś wiara np katolicka ma być na piedestale niż np protestantyzm? Co by było gdyby pół polski była katolicka a pół np protestancka? No? To którą wywyższysz? Dlatego stawianie jakiejś religii wyżej jest głupkowate i jest to brakiem szacunku do tych którzy wierzą w co innego albo uznają ateizm. Uważam że szkoła jak i miejsca publiczne ( gdzie spotykają się ludzie różnej wiary/religii) powinny być wolne od wszelakich takich dyskusji. Co oczywiście nie oznacza że nie wolno. W końcu żeby okazywać swoją wiarę, mamy dom, kościół. No chyba że ktoś wierzy na pokaz.. ale sądzę że chyba nie o to chodzi?

A co do języków, i tak każdy się uczy np angielskiego, niemieckiego. I też uczy się kultury danego państwa więc nie widzę problemu by to zostawić jak jest.
przecież w każdej bibliotece szkolnej są podręczniki (kilka egzemplarzy).

no właśnie NIE w każdej.

Czyli jak rozumiem bezdzietni zwolnieni z podatków na książki?

no oni przecież i tak i tak książek nie kupują dla dzieci więc z automatu nie płacą z tego podatku O.o its logic.

No to skończmy finansować szkoły.

to z czego mają niby się utrzymać? każdą pracę trzeba nagradzać, ktoś uczyć też musi. No chyba że chcemy analfabetów xD
No, czyli totalitaryzm gdzie urzędnik dyktuje szkołom i rodzicom czego mają sie uczyć i z czego. Więcej tłumaczyc nie musisz.

To równie dobrze teraz też mamy totalitaryzm? Bo teraz i tak i tak urzędnik dyktuje szkołom i rodzicom czego mają się uczyći z czego a ponadto jeszcze wyciągają kasę bo to podręcznik, to drugi musisz kupić nie wspominając już o jakichś vademecum, pomocach naukowych, zeszytach, odpowiednich długopisach, kartach, i wiele innych rzeczy które tak na prawdę.. nie są potrzebne.
A chciałabyś żołnierza którego się zmusza do służby wojskowej? Bo ja niekoniecznie.

Obowiązek służby wojskowej musi być. Chociażby dlatego żeby każdy obywatel wiedział jak się trzyma broń. Jak obronić się przed napastnikiem, jak udzielić pierwszej pomocy. I to co napisałam wcześniej. etc. nie będę wszystkiego wymieniać. Nie czułbyś się bezpieczniej ? Ja bym się czuła a może i złodziei byłoby mniej. ; )
Z problemem kadr zostaną jedynie pacjenci państwówki.

Nie sądzę żeby ten problem wystąpił.

Zapomniałem że wierzysz że obecna panstwowa edukacja finansowana jest z powietrza.

Nie nie z powietrza. Aktualnie idzie z WSZYSTKICH podatków nawet tych bezdzietnych ludzi skoro już ich tak bronisz. A to fakt faktem jest NIESPRAWIEDLIWE.

Podobna sytuacja jest z więzieniami.

Aha to teraz absolwenci kierunków które sobie uznasz za pasje mają zwolnieni być z kretyństwa przymusowej pracy w Polsce? A co z absolwentami np studiów azjatyckich? Też im sztuczne posady na 8 lat będziesz tworzyć?

Wg mnie takie kierunki jak np filozofia powinny być zamknięte. Dlaczego? sprawa jest prosta i racjonalna. Wszyscy potem narzekają że nie mają pracy etc. Po co szkoły wyższe tworzą kierunki bez przyszłości? Tego nie pojmuję. Możecie mi panowie wyjaśnić.

Czyli z jednej strony nie trzymać na siłę ale z drugiej zabraniać przez 8 lat wyjeżdzać?
Masz schizofrenię?

Czy gdybyś wyłożył na kogoś powiedzmy 10 tys zł i sądził że ktoś będzie pracował u ciebie w firmie a okazałoby się że sobie idzie do innej. Jak byś się czuł? Nie czuł byś się oszukany? Zainwestowałeś w kogoś i raptem siup twoja inwestycja znika. Byłbyś zadowolony?

to znaczy?

Głównie chodzi o tutaj jak wspomniałam wcześniej reformę szkolnictwa
finansować to co faktycznie jest przyszłościowe a nie np w filozofię która nie ma racji bytu tak na prawdę.
jak? decyzją urzędową?

Tak ale nie tylko.
-> warsztatami dla nauczycieli
Jeśli nauczyciel ma większą wiedzę to i uczeń będzie tą większą wiedzę miał.
-> Organizacja wymian dla szkół ( u nas to wciąż kuleje)
-> większą kontrolą nad wykładowcami

Nie oszukujmy się większość wykładowców robi sobie co chce i nie ocenia tylko wiedzy a też inne atuty...

pomijam już pytanie: "po co?". sześciolatki już chyba mogą chodzić do zerówek, więc trochę spóźnione te przygotowania.

po co? Żeby rodzice miały wybór. W niektórych krajach już 5 latki chodzą do 1 klasy.
Tu nie chodzi o zerówkę.
są licea zawodowe, nie sprawdziły się... specjalizacja jest dla insektów.

Są? Pokaż mi jedno? Bo ja nie widzę.. Nie uważam że jest dla insektów. Lekarze też mają specjalizację. Jakbyś nie zauważył teraz jest zapotrzebowanie na różne zawody a szkół jest tyle co nic. I nie mówię tu o zawodówkach. Są tzw Technikum i widzę że się sprawdzają : ) Więc czemu i licea nie miałyby być ze specjalizacjami np psycholog? Albo jakiś język?

a jak ktoś w wieku 17 lat zaliczył wyrok to co?

Tu powiem szczerze ze nie wiem, ale 17 latek raczej nie dostanie jakiejś "ciężkiej" kary. Nie chodzi mi o wykroczenia ( to inna sprawa) a konkretnie o przestępstwo ( nwm np zabójstwo)

bo mają za mało?

Nie chodzi o to czy mają za malo czy nie. Jak na razie z policji zrobiło się nie ukrywajmy - pośmiewisko. Takie totalne, a to nie o to chodzi. Nie o to chodzi żeby się policji bać ale o to żeby czuć się przy niej bezpiecznie.

dokładnie! jeżeli nie chce mieć dzieci może się zabezpieczać lub nie ruchać. jej wybór.

wiesz, zabezpieczenia nie zawsze działają a "nie ruchać" mówisz.. a gwałty? Jest pełno wydarzeń i sytuacji... Zresztą co kogo to obchodzi że pozbyła się ciąży? to JEJ sumienie i JEJ ciało. Uważam, ze ma do tego prawo oczywiście jeśli ciąża nie przekroczy np 14 tygodnia. Myślę że kobieta potrafi w tym terminie podjąć decyzję czy da radę to dziecko wychować ( np z gwałtu) czy nie.

gdzie?

Gdziekolwiek, zależy pewnie jaki zawód sobie wybierze. Np lekarz w szpitalu ; )
jak?

-> Skrócenie czasu werdyktu sądu
niezgodne z kilkoma konwencjami, które podpisaliśmy

Ok może i nie ale wg mnie to zmniejszyłby się wandalizm, molestowania seksualne etc. samo to że ludzie by wiedzieli że taka kara za to ich czeka.
Nie oszukujmy się co to jest kara w zawieszeniu? Śmiech na sali..i to jeszcze np za gwałt... a jeszcze niech z tego gwałtu będzie dziecko co się nie rzadko zdarza...

po raz kolejny: chciejstwo chciejstwem, ale jak to chcecie zrobić? jakie działania makroekonomiczne chcecie podjąć, aby przestawić polską gospodarkę z typowego kolonialnego rynku zbytu na rynek oparty o nasze produkty (btw produkty to to samo co wyroby).

Głównie zminimalizować import obcych produktów. Żeby tu cokolwiek zrobić trzeba usprawnić reformy rolnicze ( no humanitaryzm humanitaryzmem ale żeby wyznaczać ile jeden kurczak powinien mieć miejsca w klatce to już czysta przesada), działalności gospodarczej. Jest to długa droga.
I przede wszystkim wzmocnić eksport NASZYCH towarów.

wszystko fajnie, tylko z czego chcecie finansować te miejsca pracy dla studentów odbywających 8-roczne staże, podręczniki dla każdego ucznia, karetki etc.?

Jeśli będą mniejsze podatki, VAT jak i innych ( PIT/CIT etc) ludzie będą kupować więcej ( no bo więcej będą kasy dostawać), ponadto to ile kasy też idzie na więzienia można byłoby właśnie przeznaczać na te staże, podręczniki.
Ponadto zmniejszenie posad urzędniczych to są kolejne pieniądze.
Sposobów jest na prawdę dużo.:) A to jedne z nich.
Po za tym jeśli będziemy eksportować własne wyroby/produkty a nie tylko kupować to jest kolejny pieniądz.
Inną sprawą są również inwestorzy.

teraz tak jest. tylko ubezpieczenia zżerają 1/3, a rzesza ludzi nie ma umowy o pracę, więc ich żadna płaca minimalna nie obowiązuje.

Nie prawda. Stawki są od 3zł - 9/10zł gdzie jak trafisz na wyższą niż 8 zł to już CUD. Nie liczę podatki i ubezpieczenia.
Dlatego jak wcześniej powiedziałam/napisałam powinniśmy usunąć totalnie ZUS który nie sprawdził się totalnie.
Wg mnie powinny być parę firm ubezpieczeniowych i to ludzie sami powinni decydować o tym ( ale samo założenie że ubezpieczenie powinno być obowiązkowe !!)
I tu się zgadzam z prywatyzacją i ZDROWĄ rywalizacją.
Teraz ZUS nie ma żadnej rywalizacji i robi sobie co chce. Ot tak.

a ile jest?

Teoretycznie są dwa. Ale w praktyce ... jakoś tego nie widzę.
ot tak sobie zniesiemy. wydamy dekret..

Jakieś minimum musi być. I za takie rzeczy powinny być nałożone kary wysokopieniężne wtedy odechciałoby im się na umowy śmieciowe zatrudniać.

a może być zależna np. od kwalifikacji? to chyba jest sprawa pracodawcy i pracownika jakie sobie wynegocjuje warunki...

Nie no wiadomo że wszystko zależy od kwalifikacji, ale załóżmy że są dwie osoby ( kobieta i mężczyzna) i obydwoje mają te same kwalifikacje i te same stanowisko a mimo wszystko jedno z nich np kobieta dostaje mniej. To już NIE JEST SPRAWIEDLIWE.

Albo nie zatrudnią kobiety/faceta ze względu na płeć. Głównie o to chodzi.

Jak mi tu zaraz wyjedziecie z górnikiem czy pracami na budowie - powiem ok. Czemu nie? Jeśli ktoś chce to nie widzę problemu. W innych państwach kobiety też pracują na budowach w pracach fizycznych, jakoś dają radę i nie widzę problemu.
Tak samo i w drugą stronę, jeśli facet chciałby zostać opiekunem do dzieci też nie widzę problemu jeśli je np lubi i potrafi się zająć

Głównie właśnie o to mi chodzi.

o ile mi się wydaje xix wiek się skończył, nie wsadza się ludzi do więzień za homoseksualizm.

Może i nie ale nie widzę powodu w zabranianiu im wzięcia ślubu czysto formalnie. Włącznie np z podziałem majątkowym etc. Jeśli się nie obnoszą swoją orientacją seksualną to mnie nic do tego. W końcu i tak już mają swoje kluby dla gejów/lesbijek więc jak dla mnie to tylko czysta formalność.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 09 lipca 2014, 17:29

gadanie z Adim na poziomie ideii nie ma sensu. dopiero kiedy gościa pyta się o liczby okazuje się, że ma niezwykle malo do powiedzenia :). tak ogólnie mają korwiniści, że nie są w stanie liczyć swoich propozycji ekonomicznych. więc to dyskusja faktów i liczb z fantazjami Adiegio i ska. a fantazje wiadomo obalalne na poziomie słów nie są.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 09 lipca 2014, 17:29

1)Wyrzucenie religii z państwowych szkół i wprowadzenie Etyki

Uważamy, że w szkole każdy ma prawo uczyć się o religiach, ale żadna religia nie powinna być faworyzowana i wywyższana na piedestał.

Pytanie po co zapychać program czymkolwiek dodatkowym co jest z góry mało przydatne. Po zniesieniu religii i wprowadzeniu etyki , masz 100% szanse że nauka przeniesie się do kościołów , ogólnie dzieciaki nie będą zadowolone z tego powodu. Nie dość że w szkole będą chodzić na etykę to jeszcze do kościoła na religię. Bądź tego pewna , ponad 90% to katolicy w naszym kraju.

Jeden przez cały rok , czy przez wszystkie klasy ?

c) Wydłużenie przerw w szkole.

Z tego co mi wiadomo długość przerw to indywidualna sprawa szkoły.

e) Podwyższenie poziomu Edukacji Średniej i Wyższej

Jak ?

f) Przygotowanie szkół podstawowych do rozpoczęcia nauki sześciolatków - kontrola państwa jak i rodziców nad placówkami

A czemu też nie 5-latków ?

g) Powrót do dawnego systemu szkolnictwa- bez gimnazjum

Olbrzymi błąd. Ale już kiedyś o tym pisałem , teraz mi się nie chce dodatkowo wyjaśniać.

h) Wprowadzenie do szkół średnich ( liceum) specjalizacji

Konkretniej ?

1 ) Przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej

Tragiczny błąd. Chciałbym nadmienić że na samej górze macie napisane WOLNOŚĆ .Przymusowo służba wojskowa jest jej wykluczeniem , wojna w Wietnamie stanowczo uświadamia , że takie coś jest po prostu chore. Poza tym taka "armia" nie jest wcale efektywna. Chyba że mówisz o obowiązkowej przeszkoleniu , a walka tylko w przypadku obrony przed wrogiem ( nie atakiem ) . Chodź to za duże ryzyko moim zdaniem. Tylko zawodowe wojsko.

No a jak ktoś ma szkołę w tym czasie ? Ma ją zawalić bo ktoś sobie chce żeby szedł do wojska. A jak mu się dziecko urodzi ? Jak już to wiek winien by ruchomy , ale jak wyżej napisałem , nie powinno być w ogóle takiej służby.

c) Każdy obywatel niezależnie od płci powinien przejść służbę wojskową

Szkoda kobiet.

A jak będzie karany ? Nie weźmiecie go ? Ojojo cienko widzę tę armię , większość będzie się migać od tego.

g) Rozszerzenie praw policyjnych

Na jakie ?

i) Dodatkowe szkolenia i manewry min raz do roku

Kogo ? Wojska ?

a) Likwidacja kolejek – poprzez ustalenie konkretnej daty i konkretnego terminu.

Teraz też jest dokładna data , za pół roku , albo za 2 lata. No w sumie kolejki realnej to nie widać :).

b) Zlegalizowanie aborcji – uważamy że ciało należy do kobiety i to jej wybór co chce z nim zrobić

Moralnie wątpliwe.

1.Chłosta Pod nadzorem personelu medycznego za:

-Wandalizm
- kradzieże, wymuszenia, napady z pobiciem
-wszczynanie burd, molestowanie seksualne, nadużywanie alkoholu i narkotyków

Czyli jak się zarznę jak świnia to mnie pobijecie ? Ojoj...Gdzie ta wolność się pytam :) ?

7) Zrównanie Pensji między Kobietą i Mężczyzną. Nie pozwolimy by mężczyźni zarabiali więcej na tym samym stanowisku co kobieta jak i odwrotnie. Pensja nie może być zależna od płci

Boże jakie to denne. We wszystkich zawodach , ta ?

-Zmniejszenie wycinek drzew

To na co te drzewa ? Żeby ładnie wyglądały ? Drzewa trzeba wycinać i sadzić nowe. Inaczej jak zaprzestajemy wycinki , a raczej zakazujemy jej , to nikt nie będzie ich sadził bo mu się nie będzie opłacać.
a) Rutynowa i wzmocniona kontrola

Pod jakim kontekstem?

d) Wzmocnienie wolontariatu i darowizn dla zwierząt przebywających w schroniskach i zoo

Jak ?
Nope. O religach. Trzeba w końcu iść do przodu a nie narzucać komuś wiarę. Każdy ma prawo wyboru w co chce wierzyć więc czemu niewierzący ma mieć religię? Totalnie bezsensu. Religia jest dobra dla do kontrolowania głupich mas. Jak chcą wierzyć - proszę bardzo sa kościoły i inne przybytki. Po co mi religia jeszcze w szkole?

Tak samo jak na co ci ta nieszczęsna etyka...

- hej, to może uczmy się kultury i języków wszystkich narodów, zamiast jednego, żeby każdy mógł sobie wybrać, czy chce być maurem, buszmenem czy polakiem. ;)

:lol: !!

Zbyt mało szczegółowy ten wasz program. Takie zwykłe hasła. Rozwijajcie konkrety...Jeszcze raz konkrety. Czytając program powinienem wiedzieć przynajmniej 50% tego co chcecie zrobić. Teraz dowiedziałem się może 1%.

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 09 lipca 2014, 17:58

Ależ tego jest dużo...
Aslana - jestem pod wrażeniem że chce ci się na to wszystko odpisywać...
Część twoich idei jest dobra,ale ja bym spasował z wszelkim tym przymusem - zwłaszcza dotyczącym wojska - nie po to od tego się odchodziło by teraz wracać.
Aslana pisze:ma być JEDEN PODRĘCZNIK i JEDEN PROGRAM DLA WSZYSTKICH ( tak jak jest teoretycznie teraz)

Teoretycznie teraz to jest bałagan i program nawet prywatek narzuca minister z oświaty.
Czyli słabo.

Ja uważam że nawet państwowe szkoły powinny mieć swobodę w wybieraniu i podręczników i przedmiotów w programie.
Aslana pisze:Owszem. Lepiej zapłacić raz i ten podręcznik będzie miało x uczniów niż co roku rodzice mają kupować nowy podręcznik. W ten sposób płaciłoby się mniej podatku to raz i więcej zostawałoby w kieszeniach rodziców : )

Troche się nie oriętujesz w podatkach - VAT ze sprzedanych książek (+pozostałe)to trochę za mało na edukację.
Więc KAŻDY w Polsce zrzuca się na edukację.
Aslana pisze:Nope. Etyka uczy zarówno myślenia, filozofii jak i ogólnie o religiach. O systemach jakie są. Religioznawstwo uczy konkretnie o danych religiach. W sumie powinno być to i to albo do wyboru.

uważam że religioznawstwo jest lepszą opcją,i możne je wrzucić w ramach oszczędności np. do Historii czy Języka.
Aslana pisze:Bo to patologia. Gimnazja to jest totalna porażka. Wiem bo sama przez to przechodziłam.

Gimnazjum do którego chodziłem było porządne - wszystko zależy od regulaminu i prowadzenia programu,a nie dzieciaków.
Aslana pisze:to z czego mają niby się utrzymać? każdą pracę trzeba nagradzać, ktoś uczyć też musi.

Szkoła potrafi się sama utrzymać.
Tylko teraz drogo bo mało dzieciaków.
Aslana pisze:? Bo teraz i tak i tak urzędnik dyktuje szkołom i rodzicom czego mają się uczyći z czego a ponadto jeszcze wyciągają kasę bo to podręcznik, to drugi musisz kupić nie wspominając już o jakichś vademecum, pomocach naukowych, zeszytach, odpowiednich długopisach, kartach, i wiele innych rzeczy które tak na prawdę.. nie są potrzebne.

Dlatego potrzeba więcej wolności dla dyrektora/rektora szkoły by urzędnik znikł :mrgreen:
Aslana pisze:Głównie zminimalizować import obcych produktów.

Od tego są...cła, a przydałoby się walnąć takie duże na...Rosyjski węgiel.
Aslana pisze:-> Skrócenie czasu werdyktu sądu

Nie tędy droga -> potrzeba ciągłości spraw,anie przekładania na tydzień, miesiąc, rok...
Aslana pisze:Jeśli będą mniejsze podatki, VAT jak i innych ( PIT/CIT etc) ludzie będą kupować więcej ( no bo więcej będą kasy dostawać), ponadto to ile kasy też idzie na więzienia można byłoby właśnie przeznaczać na te staże, podręczniki.
Ponadto zmniejszenie posad urzędniczych to są kolejne pieniądze.
Sposobów jest na prawdę dużo.:) A to jedne z nich.
Po za tym jeśli będziemy eksportować własne wyroby/produkty a nie tylko kupować to jest kolejny pieniądz.
Inną sprawą są również inwestorzy.

Zgoda na mniejsze podatki.
Jeśli chcesz zmniejszać ilość urzędników to trzeba deregulacji.
Ale po to ma się pieniądze aby kupować - pamiętaj że kupione zza granicy TEŻ SIĘ SPRZEDAJE w kraju Polska.
Inwestorów przyciągnie likwidacja całych podatków np. CIP, PIT itp.
Aslana pisze:Jakieś minimum musi być. I za takie rzeczy powinny być nałożone kary wysokopieniężne wtedy odechciałoby im się na umowy śmieciowe zatrudniać.

Tu jestem ostro przeciw -> chcesz zakazać pracować ludziom.
Trzeba likwidować ETATOWE.
Co do płacy minimalnej też jestem przeciwny -> bo to zakaz pracy.
Nazgul pisze:gadanie z Adim na poziomie ideii nie ma sensu. dopiero kiedy gościa pyta się o liczby okazuje się, że ma niezwykle malo do powiedzenia :) . tak ogólnie mają korwiniści, że nie są w stanie liczyć swoich propozycji ekonomicznych. więc to dyskusja faktów i liczb z fantazjami Adiegio i ska. a fantazje wiadomo obalalne na poziomie słów nie są.

Gadanie z tobą tez jest bezsensowne bo na wszystko psioczysz, boisz się władzy i nie chcesz zmian na tytaniku. Pana odsyłam do mordoru.
mateuszjkl pisze:Na jakie ?

Pewnie chodzi o to że niemożna strzelać do obywateli i nawet użyć paralizatorów na zadymiarzy :twisted:

mateuszjkl pisze:Zbyt mało szczegółowy ten wasz program. Takie zwykłe hasła. Rozwijajcie konkrety...Jeszcze raz konkrety. Czytając program powinienem wiedzieć przynajmniej 50% tego co chcecie zrobić. Teraz dowiedziałem się może 1%.

Sęk w tym że za bardzo szczegółowy...najciemniej pod latarnią...
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=6699 - tu napisałem "swoje dzieło" (trzeci od końca)
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2014, 18:07 przez Otaku, łącznie zmieniany 1 raz.

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 18:04

Pytanie po co zapychać program czymkolwiek dodatkowym co jest z góry mało przydatne. Po zniesieniu religii i wprowadzeniu etyki , masz 100% szanse że nauka przeniesie się do kościołów , ogólnie dzieciaki nie będą zadowolone z tego powodu. Nie dość że w szkole będą chodzić na etykę to jeszcze do kościoła na religię. Bądź tego pewna , ponad 90% to katolicy w naszym kraju.

Nie powiedziałabym że aż tyle. A nawet jeśli to tylko z chrztu? Mi się widzi że mimo wszystko jest więcej ateistów i ludzi niewierzących w katolicyzm.
No i właśnie o to chodzi ! Nauka religii powinna być w kościele. Jeśli ktoś jest prawosławny - niech idzie się uczyć swojej religii w kościele prawosławnym, jeśli katolikiem - w kościele katolickim. Co za problem? O to właśnie chodzi. Religa=\= państwo O tym cały czas mówię !!

Jeden przez cały rok , czy przez wszystkie klasy ?

Przez wszystkie klasy danego poziomu.

Jak ?

pisałam post wyżej jak.

A czemu też nie 5-latków ?

Myślę że to byłoby jeszcze zbyt drastyczne ale tak, do tego będziemy dążyć. W końcu mały człowiek szybciej wszystko przyswaja i szybciej się uczy. Poza tym aktualnie szkoły nie dadzą rady przyjąć 6- latków a co dopiero pięcio..

Olbrzymi błąd. Ale już kiedyś o tym pisałem , teraz mi się nie chce dodatkowo
wyjaśniać.

Podałbyś linka? Bo nie wiem czy sama to znajdę.
dla mnie gimnazjum jest patologią. Czemu? Bo tak na prawdę jest to powtórka z podstawówki. Niczego nowego się tam nie uczysz. A jest to wiek ludzików którzy się buntują itp. Ja np właśnie przez 3 lata gim paliłam, zaczęłam pić a niby byłam w najlepszym gimnazjum w 3mieście..
Konkretniej ?

Mylę że liceum działałoby na zasadzie Techników które się sprawdzają. Z tym że Technikum byłoby bardziej ( jak sama nazwa wskazuje) na zawody typowo techniczne ( np informatyk etc) a liceum bardziej w kierunku humanistyczmym np ze specjalnością jakiegoś języka ( np niemieckiego). Są takie licea ale .. za dużo jest chętnych. Czemu więc nie wprowadzić tego również w innych?

Tragiczny błąd. Chciałbym nadmienić że na samej górze macie napisane WOLNOŚĆ .Przymusowo służba wojskowa jest jej wykluczeniem , wojna w Wietnamie stanowczo uświadamia , że takie coś jest po prostu chore. Poza tym taka "armia" nie jest wcale efektywna. Chyba że mówisz o obowiązkowej przeszkoleniu , a walka tylko w przypadku obrony przed wrogiem ( nie atakiem ) . Chodź to za duże ryzyko moim zdaniem. Tylko zawodowe wojsko.

Ok może użyłam złego sformułowania. Chodzi mi bardziej ( zresztą zaznaczyłam max 4 miesiące) o obowiązkowym przeszkoleniu. Żeby każdy wiedział chociażby jak trzyma się broń xD nie nie miałam na myśli atak. No chyba że jakieś wrogie państwo by wtargnęło na nasze ziemie. Wiesz nigdy nic nie wiadomo szczególnie że sąsiadujemy z ukrainą i rosją :lol:

No a jak ktoś ma szkołę w tym czasie ? Ma ją zawalić bo ktoś sobie chce żeby szedł do wojska. A jak mu się dziecko urodzi ? Jak już to wiek winien by ruchomy , ale jak wyżej napisałem , nie powinno być w ogóle takiej służby.

ok mój błąd. Chodziło mi OD lat 18.
Jasne że szkoła jest najważniejsza. Nie no chodzi głównie o to że po skończeniu 18 lat musi przejść szkolenie. A kiedy to zrobi to jego sprawa.
Szkoda kobiet.

A tam gadasz. Jestem kobietą spędziłam 1/3 życia z żołnierzami i wcale tak źle nie było :cool: a wręcz dużo mnie wojsko nauczyło

Poza tym fajnie gdyby kobiety same też umiały się bronić. Może byłoby wtedy mniej gwałtów, mniej aborcji etc dalszy łańcuszek.

A jak będzie karany ? Nie weźmiecie go ? Ojojo cienko widzę tę armię , większość będzie się migać od tego.

Napisałam dokładniej w poście wyzej. Głównie chodzi o ciężkie przewinienia np zabójstwo.

Na jakie ?

Na takie żeby policjant miał jakiś wpływ na to co się dzieje. Nie oszukujmy się wypisze sobie mandacik a i tak "łobuzeria" zrobi co chce...A potem wszystko jest pomalowane i poniszczone ^ ^

Kogo ? Wojska ?

Wojska, cywili którzy będą chętni. ( byłabym 1 !)

Teraz też jest dokładna data , za pół roku , albo za 2 lata. No w sumie kolejki realnej to nie widać

Tak ponieważ jest limit. Jakby nie było limitu to te terminy nie byłyby takie odległe.
Moralnie wątpliwe.

Jeśli chodzi o aborcję tak jak napisałam wyzej, do 14 tygodnia. Sądzę że w tym momencie kobieta jest w stanie zdecydować się czy urodzi dziecko i da radę wychować czy nie. Jasne wyjątkiem są sytuacje zagrażające życiu kobiety to powinna wtedy wykonać ją bez namysłu.

Sądzę że to działa na zasadzie jak działa ratownik medyczny - najpierw jego zdrowie a dopiero potem chory

tu to samo- najpierw matka - potem dziecko.
Czyli jak się zarznę jak świnia to mnie pobijecie ? Ojoj...Gdzie ta wolność się pytam

wiesz jak się zarżniesz jak świnia i zgwałcisz jakąś kobietę..
Boże jakie to denne. We wszystkich zawodach , ta ?

napisałam wyżej o tym nie będę powtarzać tego samego
Pod jakim kontekstem?

W kontekście schronisk.

Jak ?

Przez reklamę
Akcje charytatywne dla piesów.

Bo Etyka nic nikomu nie narzuca. A religia tak.

p.s mOżna trochę wolniej? NIe nadążam xD

nie no nie twierdzę że to co napisałam jest super i wgl aaa
To daję ludziom. Patrzę co jest okej a co nie. Jeśli większość jednak zdecyduje że to nam nie pasi to wyrzucamy proste. Jeśli coś zaproponujecie fajnego - dodam. To póki co działa na tej zasadzie : ))

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 lipca 2014, 18:15

Nazgul pisze:gadanie z Adim na poziomie ideii nie ma sensu. dopiero kiedy gościa pyta się o liczby okazuje się, że ma niezwykle malo do powiedzenia :). tak ogólnie mają korwiniści, że nie są w stanie liczyć swoich propozycji ekonomicznych. więc to dyskusja faktów i liczb z fantazjami Adiegio i ska. a fantazje wiadomo obalalne na poziomie słów nie są.

Jest dokładnie na odwrót, przedstawiany był wielokrotnie nasz wariant panstwa minimalnego zasilanego pogłównym, z opłacanymi bieżącymi emerytami z Vatu i szeregu podatków pomostowych(od nieruchomości czy zmniejszona akcyza)

To u was czerwonych zarówno idee są besensowne jak i liczby, bo w ciągu każego roku generujecie tyle długów że dało by się za to kolejne państwo utrzymać, dlatego potraficie tylko wypisywać bzdury ad personam. To wasze chore idee są nierealne, dlatego generalnie wszystko co państwowe to w praktyce dno a do tego zadłużacie naród.

Aslana
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Aslana » 09 lipca 2014, 18:28

Dziękuję, ale właśnie po to tu jestem. Żeby dyskutować, rozmawiać, wymieniać poglądy a przede wszystkim żeby ŻYŁO SIĘ LEPIEJ OBYWATELOM. Uważam że to MY ludzie powinniśmy być dla Państwa a nie odwrotnie. I to PAŃSTWO powinno SWOIM OBYWATELOM podstawowe minimum zapewnić. Wiem ze trochę to pachnie może socjalizmem i poniekąd pewnie tak jest ale ja nie patrzę teraz na jakiekolwiek kierunki partyjne bo nie o to mi chodzi. Dlatego bliżej opowiadam się po centrum ( czyli PÓŁ NA PÓŁ), po zasadach Kompromisu. Wiem że może to jest zadanie niemalże nie możliwe ale będę próbować ja i moi znajomi i ci którzy tutaj do tej dyskusji się przyłączyli ! Dziękuję : ) Na pewno uzupełnię to co napisaliście tutaj, te wszystkie luki i braki. Pamiętajcie że program polityczny nie tworzy się jeden czy dwa dni a przez cały czas. Wg mnie to powinien być tak giętki jak guma do żucia bo właśnie o dobro o zmiany chodzi.

A teraz zaczynamy:

Teoretycznie teraz to jest bałagan i program nawet prywatek narzuca minister z oświaty.
Czyli słabo.

Ja uważam że nawet państwowe szkoły powinny mieć swobodę w wybieraniu i podręczników i przedmiotów w programie.

No właśnie. Program powinien być podobny w prywatce jak i w państwowych ( chodzi o poziom) Jeśli chodzi o rodzaj podręczników : powinien być dowolny. W danej szkole. Ale jeden podręcznik na ileś lat a nie nowy co pół roku albo co rok...
Troche się nie oriętujesz w podatkach - VAT ze sprzedanych książek (+pozostałe)to trochę za mało na edukację.
Więc KAŻDY w Polsce zrzuca się na edukację.

No mam średnie pojęcie za co gdzie idą pieniądze z VATu. To fakt.
No właśnie a uważam że w tym momencie bezdzietni nie powinni xD

uważam że religioznawstwo jest lepszą opcją,i możne je wrzucić w ramach oszczędności np. do Historii czy Języka.

Ok może i masz rację. Raczej języka bo historii i tak mało mają xD

I właśnie też po to te specjalizacje chciałam - kto by szedł np na fizykę miałby więcej fizyki niż np j.polskiego

Gimnazjum do którego chodziłem było porządne - wszystko zależy od regulaminu i prowadzenia programu,a nie dzieciaków.

No to co w tym temacie? Zmiany regulaminu? Programu? Moje "niby" było porządne, ale tak na prawdę...

Szkoła potrafi się sama utrzymać.
Tylko teraz drogo bo mało dzieciaków.

No może i by potrafiła gdyby dzieci było więcej, ale póki co dzieci mieć się nie opłaca bo wszystko inne jest drogie.

Od tego są...cła, a przydałoby się walnąć takie duże na...Rosyjski węgiel.

Bardziej myślałam o cło dla chin. Wszystko mamy z chin bo niby " taniej" ale to wcale tak nie działa. Byłoby zbyt prosto.

Nie tędy droga -> potrzeba ciągłości spraw,anie przekładania na tydzień, miesiąc, rok

Sądzę że gdyby sędzia miał się wyrabiać ze sprawą do jakiegoś terminu to sądzę że ciągłość sprawy również by nastąpiła w trybie ekspresowym :lol:
Zgoda na mniejsze podatki.
Jeśli chcesz zmniejszać ilość urzędników to trzeba deregulacji.
Ale po to ma się pieniądze aby kupować - pamiętaj że kupione zza granicy TEŻ SIĘ SPRZEDAJE w kraju Polska.
Inwestorów przyciągnie likwidacja całych podatków np. CIP, PIT itp.

No wiem jestem tego świadoma, więc będzie pewnie na zasadzie najpierw ty potem ty i tak pokolei. Nie wszystkich od razu bo zrobiłoby się niestabilnie straaasznie i wtedy odniosłoby to odwrotny skutek do zamierzonego.
Tak o tym pisałam już

Tu jestem ostro przeciw -> chcesz zakazać pracować ludziom.
Trzeba likwidować ETATOWE.
Co do płacy minimalnej też jestem przeciwny -> bo to zakaz pracy.

Ja mam mieszane uczucia do tego. Bo nie każdy jest super ambitny. Nie każdy chce podjąć się czegoś co jest niepewne. A tak płacą od godziny itp stałe godziny pracy.
Etat daje jakąś tam stabilność. I ta płaca minimalna również. Nie wszyscy też potrafią być kreatywni i nie każdy nadaje się do innej pracy niż etatowej..

pewnie chodzi o to że niemożna strzelać do obywateli i nawet użyć paralizatorów na zadymiarzy

Nie no bez przesady nie popadajmy w drugą stronę. Raz jakby taki delikwent pałą dostał to by nic mu się nie stało a może by i wiedział na następny raz że boruty robić nie można i atakować biedne staruszki :lol:

Zaraz przeczytam.

Wróć do „Przy partiach”