PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Delegalizacja Młodzieży Wszechpolskiej

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy opowiadasz się za delegalizacją Młodzieży Wszechpolskiej ?

Tak
31
41%
Nie mam zdania
4
5%
Nie
40
53%

Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 23 września 2013, 18:13

LukeLuxis pisze:Wydaje mi się teraz, że MW nie trzeba by było delegalizować, jeśli sami usunęliby radykałów ze swoich szeregów.

Co rozumiesz przez radykalizm? Bo np. dla mnie radykalne partie to Ruch Palikota, SLD i PO.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 24 września 2013, 06:54

Bo np. dla mnie radykalne partie to Ruch Palikota, SLD i PO.

Ruch Palikota jeszcze bym zrozumiał... ale SLD i PO? PiS jest radykalniejsze choć do radykalnych jakoś wybitnie nie należy.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 07:12

Adi pisze:Sugerujesz że chcesz karać ludzi za nawoływanie do nienawiści wobec komunistów?
Za to akurat powinny być państwowe nagrody.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 września 2013, 07:24

Blitzwing pisze:Za to akurat powinny być państwowe nagrody.

Za nienawiść? Litości!!
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 07:26

Do komunistów nie można przy zdrowych zmysłach czuć niczego poza nienawiścią i pogardą. To zwierzęta, nie ludzie - ogrom zbrodni dokonanych przez ten system stawia go poza jakimkolwiek prawem.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 września 2013, 07:29

Blitzwing pisze:Do komunistów nie można przy zdrowych zmysłach czuć niczego poza nienawiścią i pogardą.

Nienawiść nie jest uczuciem jakim powinno się kierować do kogokolwiek. To jest wyznacznik zdrowych zmysłów.

Blitzwing pisze:To zwierzęta, nie ludzie - ogrom zbrodni dokonanych przez ten system stawia go poza jakimkolwiek prawem.

Żadne czyny człowieka nie stawiają go poza prawem - to fundament państwa prawa i cywilizowanego społeczeństwa.

To co wypisujesz jest przejawem zdziczenia i stawia cię to w jednym rzędzie z tymi, których nienawidzisz i którymi pogardzasz.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 07:42

Worek pisze:Nienawiść nie jest uczuciem jakim powinno się kierować do kogokolwiek. To jest wyznacznik zdrowych zmysłów.
Nie mam żadnego szacunku do czerwonych psów mordujących polskich patriotów. Takie zbrodnie pozbawiają człowieczeństwa ich wykonawców.

Worek pisze:Żadne czyny człowieka nie stawiają go poza prawem - to fundament państwa prawa i cywilizowanego społeczeństwa.
Cywilizowane społeczeństwo to nie to samo, co społeczeństwo bez jaj i godności, które puszcza płazem lub nieodpowiednio karze zamach na jego istnienie. Komunizm zakładał w końcu rozkład społeczeństwa na bezklasowy motłoch i dyktaturę robotników.

Worek pisze:To co wypisujesz jest przejawem zdziczenia i stawia cię to w jednym rzędzie z tymi, których nienawidzisz i którymi pogardzasz.
Przejawem zdziczenia było dopuszczenie do decyzyjnych stanowisk komuszego motłochu i pozwolenie im na rozlewanie czerwonej zgnilizny wewnątrz społeczeństwa. I proszę mnie nie stawiać w jednym rzędzie z gnojami w stylu żydowskiego płytkarza z Warszawy Wołkowa, przez którego zginęła Inka, czy płatnego nkwdowskiego zdrajcy Bieruta, który śmiał się potem tytułować prezydentem. Jak najdalej mi do takich "ludzi".
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 września 2013, 08:15

Blitzwing pisze:Nie mam żadnego szacunku do czerwonych psów mordujących polskich patriotów. Takie zbrodnie pozbawiają człowieczeństwa ich wykonawców.

A Ciebie człowieczeństwa pozbawia nienawiść.

Cywilizowane społeczeństwo to nie to samo, co społeczeństwo bez jaj i godności, które puszcza płazem lub nieodpowiednio karze zamach na jego istnienie.

Mieszasz dwie rzeczy. Cywilizowane społeczeństwo ma skuteczny aparat ścigania i karania za zbrodnie. Jednocześnie nie zniża się do poziomu zbrodniarza.

Blitzwing pisze:Komunizm zakładał w końcu rozkład społeczeństwa na bezklasowy motłoch i dyktaturę robotników.

Ludzie komunizmu, o którym piszesz, przede wszystkim wykorzystali okazję zmiany jednej dyktatury na drugą. Zauważ, że mimo, wyjątkowo trudnej sytuacji w krajach o rozwiniętej gospodarce, komunizmu w nich zaszczepić się nie dało.

Blitzwing pisze:Przejawem zdziczenia było dopuszczenie do decyzyjnych stanowisk komuszego motłochu i pozwolenie im na rozlewanie czerwonej zgnilizny wewnątrz społeczeństwa.

Bzdura. Każde społeczeństwo miewa w swojej historii okresy słabsze i to czy potrafi sobie z nimi poradzić bez odwoływania się do skrajnych ideologii świadczy o jego dojrzałości. To co wypisujesz jest właśnie skrajną postawą, która nie powinna, nie może mieć miejsca w dojrzałym, cywilizowanym społeczeństwie.

Blitzwing pisze:I proszę mnie nie stawiać w jednym rzędzie z gnojami w stylu żydowskiego płytkarza z Warszawy Wołkowa, przez którego zginęła Inka, czy płatnego nkwdowskiego zdrajcy Bieruta, który śmiał się potem tytułować prezydentem. Jak najdalej mi do takich "ludzi".

Zanim zaczniesz kogoś nienawidzić zastanów się jakie są powody postępowania takich ludzi i pomyśl czy nie robisz czasem tego samego.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 09:06

Worek pisze:A Ciebie człowieczeństwa pozbawia nienawiść.
Chyba nie sugerujesz, że powinienem ich kochać za to, co robili ? Mam po prostu szacunek dla ofiar.

Worek pisze:Mieszasz dwie rzeczy. Cywilizowane społeczeństwo ma skuteczny aparat ścigania i karania za zbrodnie. Jednocześnie nie zniża się do poziomu zbrodniarza.
Uważam nasze społeczeństwo za cywilizowane, ale aparat ścigania zdecydowanie zawiódł, skoro Humer i wielu innych spokojnie sobie umarło, żrąc i pijąc za państwowe pieniądze z emerytur.

Worek pisze:Ludzie komunizmu, o którym piszesz, przede wszystkim wykorzystali okazję zmiany jednej dyktatury na drugą. Zauważ, że mimo, wyjątkowo trudnej sytuacji w krajach o rozwiniętej gospodarce, komunizmu w nich zaszczepić się nie dało.
Tego nie rozumiem. Jaką dyktaturę u nas zamieniono na komunizm ? Rozumiem nazywać sanację autorytaryzmem, ale dyktatura to trochę za dużo.

Worek pisze:Bzdura. Każde społeczeństwo miewa w swojej historii okresy słabsze i to czy potrafi sobie z nimi poradzić bez odwoływania się do skrajnych ideologii świadczy o jego dojrzałości. To co wypisujesz jest właśnie skrajną postawą, która nie powinna, nie może mieć miejsca w dojrzałym, cywilizowanym społeczeństwie.
Nie odwołuję się tutaj do żadnej skrajnej ideologii, chcę rozliczyć skrajnych zbrodniarzy i wyplenić komunizm z życia społecznego, w którym w dalszym ciągu istnieje. Nie podoba mi się fakt, ze nazizm łączy się w tym kraju z nacjonalizmem i jednakowo zwalcza, a odwołania do komunizmu są na porządku dziennym i nikt się tym nie interesuje. Przejrzyj sobie strony internetowe takiej np. Federacji Anarchistycznej. Za takie treści, ale z innej strony sceny politycznej posypałyby się aresztowania i oskarżenia o nazizm.

Worek pisze:Zanim zaczniesz kogoś nienawidzić zastanów się jakie są powody postępowania takich ludzi i pomyśl czy nie robisz czasem tego samego.
Starałem się wielokrotnie zrozumieć powody postępowania różnej maści komunistów.
Do dziś nie rozumiem przede wszystkim Jaruzelskiego - zdolnego wojskowego i żołnierza z krwi i kości, służącego wiernie systemowi, który go w czasie wojny o mało nie zabił i pozbawił ojca. Nie rozumiem też Rokossowskiego, którego NKWD prawie zatłukło na śmierć przed wojną. Rozumiem za to i potępiam przede wszystkim przedwojennych polskich Żydów (z Wileńszczyzny, Wołynia i Lwowa) za ich służalczość wobec Związku Sowieckiego po 17 września (przeczytaj przedostatnie wydanie Uważam Rze Historia - jest tam artykuł z relacjami świadków z 17-18 września w Wilnie - włos się jeży na głowie, jak polscy obywatele mogli tak jawnie zdradzać swój kraj na rzecz prymitywnych radzieckich komunistów)
Long live Europe!

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 24 września 2013, 09:31

Worek pisze:Cywilizowane społeczeństwo ma skuteczny aparat ścigania i karania za zbrodnie. Jednocześnie nie zniża się do poziomu zbrodniarza.
Worku,wiem, że masz dużo w sobie empatii.Rzecz to bezcenna ale czy taka postawa jest sprawiedliwa w stosunku do ludzi odpowiedzialnych za śmierć tysięcy,setek tysięcy czy też milionów istnień ludzkich?Wydając wyrok śmierci na zbrodniarza nie zniżamy się do jego poziomu lecz obdarowujemy rodziny pokrzywdzonych atomem sprawiedliwości.Bo śmierć kanalii nigdy nie będzie równoważyć zbrodni dokonanych na skalę masową za które jest ów odpowiedzialny.Nikt nie rodzi się zbrodniarzem,najpierw w jego głowie rodzi się chora ideologia którą infekuje mózgi frustratów,naiwnych,pokrzywdzonych przez siebie samych czyli tych co więcej od innych oczekują w zamian niewiele dając z siebie.Łatwiej jest oszukać tłum niż jednego człowieka,to pole działania różnej maści nawiedzonych proroków.Państwo musi stać na straży prawa które to prawo powinno być instrumentem pozwalającym w miarę szybko neutralizować postawy skrajne;faszystowskie,nazistowskie,rasistowskie oraz komunistyczne.Głoszenie ideologii komunistycznej powinno być srogo karane na równi z propagowaniem faszyzmu ponieważ te dwa systemy odpowiedzialne są za porównywalny ogrom zbrodni.Nigdy więcej faszyzmu,komunizmu czy innej zboczonej ideologii.Ludzi którzy pozdrawiaja sie gestem hitlerowskiego pozdrowienia a mienią się Polakami-patriotami wsadził bym do pierdla na kilka lat.Tak być powinno a nie jest.Szkoda.

[ Dodano: Wto 24 Wrz, 2013 ]
Starałem się wielokrotnie zrozumieć powody postępowania różnej maści komunistów.
Do dziś nie rozumiem przede wszystkim Jaruzelskiego - zdolnego wojskowego i żołnierza z krwi i kości, służącego wiernie systemowi, który go w czasie wojny o mało nie zabił i pozbawił ojca. Nie rozumiem też Rokossowskiego, którego NKWD prawie zatłukło na śmierć przed wojną. Rozumiem za to i potępiam przede wszystkim przedwojennych polskich Żydów (z Wileńszczyzny, Wołynia i Lwowa) za ich służalczość wobec Związku Sowieckiego po 17 września (przeczytaj przedostatnie wydanie Uważam Rze Historia - jest tam artykuł z relacjami świadków z 17-18 września w Wilnie - włos się jeży na głowie, jak polscy obywatele mogli tak jawnie zdradzać swój kraj na rzecz prymitywnych radzieckich komunistów)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 września 2013, 10:01

Chyba nie sugerujesz, że powinienem ich kochać za to, co robili ?

Nie. Nic takiego nie sugeruję.

Blitzwing pisze:Mam po prostu szacunek dla ofiar.

Nienawidząc katów? Niedobrze.

Blitzwing pisze:Uważam nasze społeczeństwo za cywilizowane, ale aparat ścigania zdecydowanie zawiódł, skoro Humer i wielu innych spokojnie sobie umarło, żrąc i pijąc za państwowe pieniądze z emerytur.

Z tego co pamiętam dostał wyrok i odsiedział.

Blitzwing pisze:Tego nie rozumiem. Jaką dyktaturę u nas zamieniono na komunizm ?

U nas nie. Za to po świecie masz od pyty przykładów.

Blitzwing pisze:Rozumiem nazywać sanację autorytaryzmem, ale dyktatura to trochę za dużo.

Słusznie. U nas poprzedni ustrój został narzucony siłą. Nie tylko u nas zresztą.

Blitzwing pisze:Nie odwołuję się tutaj do żadnej skrajnej ideologii

Zgadza się. Skrajna postawa to nie skrajna ideologia.

Blitzwing pisze:chcę rozliczyć skrajnych zbrodniarzy i wyplenić komunizm z życia społecznego, w którym w dalszym ciągu istnieje.

Komunizm istnieje w Polsce? Ciekawe.

Blitzwing pisze:Nie podoba mi się fakt, ze nazizm łączy się w tym kraju z nacjonalizmem i jednakowo zwalcza, a odwołania do komunizmu są na porządku dziennym i nikt się tym nie interesuje.

Sam nacjonalizm łączy się z nazizmem. Co z tego, że pokracznie próbuje tłumaczyć, że tak nie jest. Nie interesuje - zgłaszaj takie przypadki do prokuratury, to Twój obywatelski obowiązek. Zwłaszcza, że tak bardzo Ci to przeszkadza.

Blitzwing pisze:Federacji Anarchistycznej. Za takie treści, ale z innej strony sceny politycznej posypałyby się aresztowania i oskarżenia o nazizm.

W poprzednim zdaniu napisałem Ci co robić.

Blitzwing pisze:Starałem się wielokrotnie zrozumieć powody postępowania różnej maści komunistów.

Nie poprzestawaj w tych wysiłkach.

Blitzwing pisze:Do dziś nie rozumiem przede wszystkim Jaruzelskiego - zdolnego wojskowego i żołnierza z krwi i kości, służącego wiernie systemowi, który go w czasie wojny o mało nie zabił i pozbawił ojca. Nie rozumiem też Rokossowskiego, którego NKWD prawie zatłukło na śmierć przed wojną.

Ja też do końca tego nie rozumiem ale nie daje mi to prawa aby ich nienawidzić. To prymitywne.

GrandProtestant pisze:Worku,wiem, że masz dużo w sobie empatii.Rzecz to bezcenna ale czy taka postawa jest sprawiedliwa w stosunku do ludzi odpowiedzialnych za śmierć tysięcy,setek tysięcy czy też milionów istnień ludzkich?Wydając wyrok śmierci na zbrodniarza nie zniżamy się do jego poziomu lecz obdarowujemy rodziny pokrzywdzonych atomem sprawiedliwości.

Nie. Dożywocie jest dla mnie dużo większą karą. Wolę mieć świadomość, że taki zwyrodnialec dokończy żywota w małej celi. Kara śmierci nie jest dla mnie wystarczającą karą.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 września 2013, 10:07

Haha, wychodzi że wysyłać kogoś za kraty za poglądy, gesty czy słowa to już nie nienawiść, to poprawność polityczna:)

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 10:09

Worek pisze:Nie. Nic takiego nie sugeruję.
Całe szczęście, w końcu nie miałoby to sensu.

Worek pisze:Nienawidząc katów? Niedobrze.
Możliwe, że niedobrze, ale jakoś miłosierdzia dla takich ludzi znaleźć nie potrafię - nie tylko zresztą ja.

Worek pisze:Z tego co pamiętam dostał wyrok i odsiedział.

Za Wiki:
Tymczasowo aresztowany w 1992. W 1994 skazany za wymuszanie zeznań torturami. Udowodniono mu udział w wielu przesłuchaniach, upokarzanie, głodzenie i torturowanie więźniów politycznych. Skazany został na dziewięć lat więzienia, w drugiej instancji w 1996 zmniejszono wyrok do siedmiu i pół roku, zmarł podczas przerwy w wykonywaniu kary.
Jego ofiary dostawały kulkę w łeb, a wcześniej przeżywały katorgę, zwłaszcza jak dobrał się do pary z Różańskim.

Worek pisze:Zgadza się. Skrajna postawa to nie skrajna ideologia.
Czy według Ciebie skrajność wobec nazistów była/jest dopuszczalna, a wobec komunistów już nie ?

Worek pisze:Ja też do końca tego nie rozumiem ale nie daje mi to prawa aby ich nienawidzić. To prymitywne.
Akurat Rokossowskiego nie nienawidzę, na temat Jaruzelskiego też mam co najwyżej mocno mieszane uczucia, głównie za finał jego polityki. Najbardziej w jego życiorysie kłuje w oczy współpraca z GZI i donoszenie nawet na kolegów.
Worek pisze:Nie. Dożywocie jest dla mnie dużo większą karą. Wolę mieć świadomość, że taki zwyrodnialec dokończy żywota w małej celi. Kara śmierci nie jest dla mnie wystarczającą karą.
Masz prawo mieć w tej kwestii swoje zdanie, zwłaszcza że jest dyskusyjna.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 września 2013, 10:15

Ale co się Blitzwing tłumaczysz, o ile jesteś wolny masz prawo kochać i nienawidzić kogo chcesz za co chcesz. Dwa że takie uczucia po prostu są naturalnie. Trzy że można nawoływać np do eksterminacji jakiejś grupy nie nienawidząc jej wcale, więc cała ta lewacka filozofia nie ma jak zwykle żadnego sensu, kolejny bullshit.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 24 września 2013, 10:26

Adi pisze:Ale co się Blitzwing tłumaczysz, o ile jesteś wolny masz prawo kochać i nienawidzić kogo chcesz za co chcesz.
No ale Worek ma w tej kwestii inne zdanie.

Adi pisze:Trzy że można nawoływać np do eksterminacji jakiejś grupy nie nienawidząc jej wcale
Vide wywołanie klęski głodu na Ukrainie przez Stalina. Czysta polityka, zero nienawiści.
Long live Europe!

Wróć do „Przy partiach”