PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Radykalna Akcja Antykomunistyczna RAAK

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 20 września 2004, 01:34

"Radykalna Akcja Antykomunistyczna"

w demokratycznym państwie normalną "akcją" jest walka polityczna,czyli w zgodzie z prawem i kultura polityczną

Wyjaśnij prosze zastosowanie słowa "radykalna" i jakie to ma odniesienie do waszego działania i planów.
Dla mnie to brzmi "bezwzględna" np. zbieramy się , ustalamy kto jest "komunistyczny" i przeprowadzamy akcję radykalnymi metodami persfazji.

Kuna

Postautor: Kuna » 02 października 2004, 08:05

RAAK? Rattus pytanie. Czy w swoje szeregi przyjmujecie tez Zydow o odmiennej orientacji seksualnej( :oops: ) bo jesli tak to ja sie ...pisze.

Awatar użytkownika
martin
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: martin » 31 grudnia 2004, 02:08

prawde mówiąc nie słyszałem jeszcze o tej organizacji RAAK.
Co do anarchistów to ten nurt pojawił sie jesli sie nie myle z rozłamu w II międzynarodowce i był oddzielnyn ruchem obok marksizmu. Był jednak etap gdzie marksizm i anarchizm sie zjednoczyły ale na którko to komunisci wytepili anarchistów było to w 1936 podczas wojny domowej w Hiszpani, kiedy to anarchosyndykalisci ( tak sie nazywali :twisted: ) razem z komuchami zrobili wspólny front przeciw Franco. Anarchizm jest strikte lewicowy i zakrawa o trockizm , czyms innym jest anarchokapitalizm, to cos o 180stopni innego, on tylko neguje istnienie panstwa jako niezbednego do funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej i nie ma nic z anarchizmu lewicowego. Anarchizm lewicowy przeciwstawia sie wszystkiemu a przede wszystkim własnosci prywatnej jako narzedziu presji, anarkapitalizm czyli libertynizm głosi ze własnosc prywatna to podstawa a panstwo tylko przeszkadza! To tak jakby powiedziec ze Giertych i Ikonowicz to ta sama partia bo obaj byli przecie Unii, tylko ze oprócz tego nic ich nie łaczy tak samo oprócz nazwy nic nie łączy anarchistów i libertarian.
"Nie ma dróg, drogi się tworzy idąc"

Konrad
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Konrad » 02 stycznia 2005, 20:08

Chodziło Ci chyba o libertarianizm a nie libertynizm... a swoja droga to Ikonowicz był za Unia! co z kolei świadczy o Unii

Awatar użytkownika
Animavilis
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Animavilis » 03 lutego 2005, 15:52

A mi się program RAAK podoba :D. Nimi tez chcecie straszyć dzieci podobnie jak MW czy NOP? Bez przesady :-). Tak naprawdę to radykalnych ugrupowań w Polsce nie ma (a jeśli się jakieś znajdzie to jest w podziemiu lub nielegalnie działa :P) a jeśli któreś jest takim mianem obrzucane to przez przeciwników aby całkowicie doń zniechęcić. Tak samo przy nazywaniu kogoś faszystą, itp. - wszystko to polityka. Fakty się nie liczą, byleby dokopać przeciwnikom i pozbawić ich wiarygodności :-). Co do RAAK to usłyszałem o nich całkiem niedawno i nie widziałem ich w akcji wiec nie będę oceniał stopnia ich radykalizmu. Jednak moim zdaniem ogólnie w Polsce się przesadza i nadaje te etykiety jak leci i komu popadnie, ten faszysta, ten radykał a ten nacjonalista, itp. A sama nazwa ("radykalna") może być różnie rozumiania i nie musi wcale chodzić o radykalizm w tym niepopularnym sensie :-). Ja to raczej rozumiem jako coś nieuchronnego, pewnego, skutecznego, itp. czegoś od czego nie będzie ucieczki. O ile metody te będą pokojowe i demokratyczne (a w szystko na to wskazuje) i radykalizm oznacza tutaj konsewkencję działania to ja będę bardzo ZA i będę RAKK raczej wspierał :-). Przynajmniej na razie... :twisted:

Ps. Przestańcie się nawzajem straszyć tymi czy tamtymi - wcale nie jest w Polsce tak źle i naprawdę nie ma aż tylu komuchów, faszystów, itp. o ilu mówią zwykli ludzie bądź nawet media. Przeważnie tego typu określenie to jedynie element gry politycznej lub innych korzyści za tym idących. Przede wszystkim trzeba oceniać rzeczywistość realnie! Ale zaraz - po co ja to pisze - przecież tak naprawdę to większosć "oszczerców" wie, że głosi nieprawdę i robi to celowo :-). Nie bede podawał konkretnych przykładów - chce jedynie przkonac Was, że rzeczywistośc może być całkiem różna od tego co mówią ludzie i zawsze powinnismy być wowec ludzkich sadów krytyczni i sami wyciągac wnioski zamiast powtarzać po innych.
Wierzę w racjonalne ujęcie konserwatyzmu oraz jego pozytywny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Konserwatywny Liberał :).

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 03 lutego 2005, 15:56

To fakt , osoby które mienią sie komunistami to może kilka , kilkanascie tysięcy . U sporej części średnia wieku to 65 lat 8) . A tych prawdziwych to jest może z kilkunastu :roll:

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 03 lutego 2005, 16:30

Animavilis

Co do faszyzmu to się głęboko mylisz.
Wyznawcy wiedzą czy pachnie ta ideologia i wcale im to nie przeszkadza.
Myślisz że tylko w Polsce odżyły takie ruchy? To mało wiesz,skoro marginalizujesz.

Młodzi komuniści nie wierzą w to co było,a jesli było coś źle to dla "dobra" ogólnego,które z ideologicznego punktu widzenia tej doktryny bez ofiar obejśc się nie moze.
Skrajny komunizm i akcje to czystej wody gówniarstwo,bardziej temu bliżej do ruchów młodziezowych niż prawdziwej ideologi.
Wgłębiac się za bardzo nie chcą, ot jest wesoło i zadyma.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 03 lutego 2005, 18:55

Skrajny komunizm ? Cóż to za rzeczy sie teraz wymyśla ehh.

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 03 lutego 2005, 20:00

Szalony i głupi może być?

Awatar użytkownika
Animavilis
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Animavilis » 05 lutego 2005, 04:42

Obywatel pisze:Animavilis
Co do faszyzmu to się głęboko mylisz.
Wyznawcy wiedzą czy pachnie ta ideologia i wcale im to nie przeszkadza.
Myślisz że tylko w Polsce odżyły takie ruchy? To mało wiesz,skoro marginalizujesz.

Źle mnie zrozumiałeś Obywatelu. Wcale nie neguję istnienia organizacji faszystowskich czy neonazistowskich i nie chciałem aby było to tak odbierane. Wiem, że się odradzają (zwłaszcza w Niemczech - nawet sie z komunistami skumali i działają często w porozumieniu :shock: :!:) ale nie są wcale wszędzie a niektórzy ludzie (partie, pisma) to wszedzie faszystów widzą ;-). Chciałem jedynie zakomunikować, że tego typu organizacje nie są ani silne ani liczne i stanowią margines, są w podziemiu i nie stanowią powąznego zagrożenia (na dzień dzisiejszy). Poza tym naprawde skrajne ugrupowania się tak nie reklamują jak np. koledzy z RAAK - warto to też wziąść pod uwagę. Każda legalnie działająca partia czy też organizacja, przestrzegająca praw demokracji nie jest przeze mnie zaliczana do szczególnie skrajnych i niebezpiecznych :D. A co do straszenia to miałem na myśli zwykle, legalne partie i organizacje, kóre to przeciwnicy polityczni zniesławiają i strasza nimi ludzi :-). Tak jak lewica straszy Młodziezą Wszechpolską i porównuje ich do faszystów - chodziło mi raczej o tego typu akcje ;-). Straszy się Lepperem, Giertychem, Macierewiczem, itp. - ludzie - bez paniki, to jeszcze nie są znowu takie diabły :-). Oczywiscie to tylko przykłady, ponieważ w dzisiejeszych czsasach można uzyć każdego nazwiska i dowolnej partii w celu postraszenia kogoś tam ;-). Wybierzecie LPR to kżdy będzie musiał chodzić co niedziele do Kościoła i do spowiedzi lub wybierzecie UL to każdy hetero będzie smuszony do aktów homoseksualnych, itp :P. Chciałem po prostu zachęcić wszytkich do samodzielnej oceny każdego ugrupowania czy polityka zamiast patrzenia przez pryzmat np. Wybiórczej czy mediów publicznych :-). Według mnie w polityce to tak jak na drodze - obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i nigdy nie należy czyichś tam rozważań czy przykładowego artykułu w gazecie traktować jako pewne źródło jedynej obiektywnej prawdy :P. Polityka jest wszedzie i nawet "zwyczajne" artykuły mają często swój głebszy, ukryty cel...
No i prawda rzadko się tak naprawdę w politycznych rozgrywkach liczy...
Wierzę w racjonalne ujęcie konserwatyzmu oraz jego pozytywny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Konserwatywny Liberał :).

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 05 lutego 2005, 12:38

Od marginalizowania tego problemu zwykle się zaczyna.
I z powodu takiej właśnie oceny pojawia się całkiem legalna manifestacja z niezabronionymi symbolami hitlerowskimi w Niemczech.
Nie ma ostrej reakcji, nawet ze strony naszego rządu- nie słyszałem o czymś takim.

LPR ma swoją młodzieżówkę MW.
Jakie poglądy ma MW wiadomo,a organizacja ta ma zdaje się kontakty z oranizacjami typowo faszystowskimi.
Margines? Na razie tak,ale jak widac konsekwntnie pnie się w górę po szczeblach polityki.
W Niemczech są już w parlamencie.
U nas zaczynają mieć wpływy na szczeblu miasta - już czy jeszcze nie polityka?
W trakcie demonstracji policja zamiast zamknąć bojówke MW chroni manifestujących.
Kaczyński odwołuje manifestacje przewidując burdę przy udziale kogo i w jakim stylu?

I można tak wymieniac.
Te wydarzenia same w sobie sa czesto smieszno-incydentalne.
Ale zaczynają być zbyt częste aby były przypadkowe w skali kraju.
To nie jest motłoch ze stadionu, to zorganizowane grupy.

Mozna machać ręką twierdząc że to gówniarstwo.
Tylko że ktoś zorganizowany nie będzie na wydre robił czegoś za co momentalnie zostanie przymknięty i robi tyle na ile mu pozwolą.
Konsekwentnie zyskując elektorat tych co "zezwalają".
Trudno tu porównać takie działania do gówniarstwa i głupoty.

Awatar użytkownika
Animavilis
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Animavilis » 05 lutego 2005, 15:45

Obywatel pisze:Od marginalizowania tego problemu zwykle się zaczyna.
I z powodu takiej właśnie oceny pojawia się całkiem legalna manifestacja z niezabronionymi symbolami hitlerowskimi w Niemczech.
Nie ma ostrej reakcji, nawet ze strony naszego rządu- nie słyszałem o czymś takim.

Zgadzam się z Toba, że trzeba działać i potepiać. Natomiast różnimy się tym, że ja nie uważam MW za faszystowskie bojówki. Jestem za surowym zwalczaniem faszyzmu, nazizmu, bolszewizmu i podobnych ale tam, gdzie są owe ideologie naprawdę istnieją i sa faktycznie obecne! Nawet NOP nie jest organizacją faszystowską (:!:) to MW miałoby nią być? Wiem co piszę albowiem tak samo mówił doktor w historii doktryn politycznych. A wie co mówi - zrobił habiltację z ruchów neonazistowkich w Niemczech :-). To jego specjalizacja. Polskie realia również zna i powiedział, że jak ktoś gdzieś pisze, że MW to faszyści to sie po prostu kompromituje i pokazuje swój brak wiedzy na temat faszymu. I o to mi właśnie chodziło - nie wierzmy bezkrytycznie anonimowym internautom, subiektywnej prasie czy mediom! Faszyści są, zagrożenieniem też moga się stać, ale nie działają oni na pewno w legalnych organizacjach typu MW :-). Oczywiście w każdej organizacji moga być jednostki nie do końca działajace zgodnie ze statutem organizacji ale ich obecność nie może rzucać cienia na całą grupę. Z tego co wiem z takich jednostek zawsze każda organizacja stara się oczyścić dla własnego dobra. Też kiedyś byłem do MW źle nastawiony właśnie poprzez prasę czy TV. Postanowiłem jednak kiedyś sam wybadać sprawę, poznać kilku wszechpolaków, itp. Zacząłem wpadac na oficjalne forum MW, rozmawiac, itp. i dzięki temu mogłem wyrobić sobie własne zdanie. Nie warto mieć uprzedzeń i trzeba byc otwartym na konakty z innymi - tylko to gwarantuje względny obiektywizm. I właśnie to jest meritum mojej dyskusji w tym temacie - nie należy bezkrytycznie wierzyć w opienie innych, często wrogich wobec danej grupy. Tacy ludzie nigdy nie sa obiektywni, sieją przy tym często nieprawde i dezinformację, wporwadzając innych w błąd. Brałem udział w dyskusjach zarówno na forum MW jak i na forum APP Racji - tylko poznanie wszystkich stron i kierunków może sprawić, że człowiek wyrobi sobie własny poglad samodzielnie na daną kwestię. A tylko samodzielne wnioski mogą być w jakimś stopniu obiektywne. Dlatego też uważam, że nie powinnismy atakować RAAK nie znając ich a jedynie kierujac się przy tym stereotypami czy też nazwą tej organizacji. A co do Niemców to faktycznie dali ciała - za swastyki powinni delegalizować organizację - takie jest moje zdanie. Z natury jestem przeciwny wszelkim skajnościom i zawsze je potępiam. Myslę, że generalnie się zgadzamy co do tych kwestii, tylko że zagrożenie widzimy gdzie indziej i z inną częstotliwością ;-).
Jeszcze raz dla wszelkiej pewności zrozumienia - NIGDY NIE POPIERAM ŻDNYCH EKSTREMISTÓW 8).

Nie wiem czy można jeszcze coś tutaj napisać (temat w gruncie rzeczy dotyczy RAAK a my tak w międzyczasie poruszamy różne kwestie :P) więc póki co zakończę (czy permanentnie to się jeszcze okaże :P).

PS. Jesteś bardzo aktywny - nic dziwnego, że otrzymałeś status Super Moderatora :-). Oby tak dalej Obywatelu :).

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 05 lutego 2005, 22:37

Bywałem często na forum MW,czytałem i pisałem.
Przygladałem sie.
I nie zmienie zdania.

Fakt wracamy do wątku głownego.
Tyko nie wiem czy "pociagnie" brak odzewu jakiegoś RAAK-owicza.

Awatar użytkownika
wernholf
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: wernholf » 17 kwietnia 2005, 21:29

Rattus pisze:
*komunista w tym znaczeniu: w PRL członek PZPR od tamtego czasu zajmujący stanowisko w rządzie, choć już dawno powinno się ich usunąć i nie ma tu znaczenia w jakiej dzis jest partii.

.

Raz, że jest to chore bo do PZPR należało multum ludzi.
Dwa,takich ludzi jest niewiele a za pare lat to juz niebędzie nikogo.
Trzy,z czystej ciekawości,jak wasze akcje,przyniosły jakiś efekt?

Obywatel.

Ów RAAK jest adminem forum e-politicus.net I tak możesz Go spotkac.
Osobiście niepolecam tamte forum.
Śmierdzi MW taką skrajną.
KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN
COUNTRY OF POLAND ARISE FROM YOUR KNEES
BERET,KRZYŻYK I RÓŻANIEC
SMYCZ,OBROŻA I KAGANIEC
mlodzi.app.org.pl

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Re: Radykalna Akcja Antykomunistyczna RAAK

Postautor: ANARCHOREALISTA » 03 grudnia 2008, 11:25

Rattus pisze:Chcesz podjąć walkę o Wielką Polskę, bez komunistów, socjalistów i organizacji zagrażających jej niepodległemu istnieniu ? Zatem skontaktuj się z nami :wink:

Radykalna Akcja Antykomunistyczna powstała w grudniu 1995 r. jako sprzeciw wobec elekcji Aleksandra Kwaśniewskiego na Prezydenta RP. Została załozona, aby kształcić poglady patriotyczne Polaków. Naszym celem jest rozwój dumy narodowej, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, zwłaszcza wśród środowisk młodziezowych.

Od początku swego istnienia skupiamy młodych ludzi, którym nie jest obojętny los Ojczyzny i chcą aktywnie przeciwdziałać siłom Jej zagrażającym. Każda osoba o podobnych poglądach jest bardzo mile widziana.

[url=http://www.konkurencja :)/images/smiles/smilie_flagge11.gif]Obrazek[/url]

po 1) Patriotyzm to nie nacjonalizm . Wy patriotami nie jesteście.
po 2) Nauczcie się pisać po polsku .
ANARCHOREALIZM jedyną drogą dla mas.

Wróć do „Przy partiach”