PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Radykalna Akcja Antykomunistyczna RAAK

Wszystko o organizacjach wokół partii politycznych. Ich programy i znane twarze. Młodzieżówki i "dorosłe" organizacje pomocnicze. Jakie profity i jakie obowiązki mają? Co robią dla społeczeństwa?

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 03 grudnia 2008, 12:35

ANARCHOREALISTA pisze:Patriotyzm to nie nacjonalizm

Pewnie że nie. Patriotyzm to uczucie, a nacjonalizm to raczej element doktryn politycznych. Ale tylko element, bo nacjonalizm nigdy nie występuje jako samodzielna ideologia. Nie można być po prostu nacjonalistą - można być narodowym liberałem, narodowym konserwatystą, narodowym socjalistą, narodowym anarchistą (tak, bo takimi są np. nacjonaliści katalońscy) itd. Nacjonalizm zawsze jest tylko dmoieszką do innej ideologii i występuje jako przymiotnik "narodowy".
Ponadto, nacjonalizm to nie szowinizm.
P.S. Nie jestem nacjonalistą. Nacjonalizm to forma kolektywizmu, a ja jestem indywidualistą.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 03 grudnia 2008, 19:37

Nacjonalizm nie wyklucza się z patriotyzmem i można być patriotycznym nacjonalistą.

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 04 grudnia 2008, 11:35

dla mnie patriotyzm to poszanowanie symboli państwowych ( narodowych) , chęć dbania o dobro własnego kraju przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i państw .

Nacjonalizm może nie jest taki zły bo bez ludzi walczących o kraj w czasie wielu powstań nie byłoby Polski - a oni byli nacjonalistami a nie patriotami . Chodzi o to że przez bandy głupawych kretynów media robią nagonkę na nacjonalizm jakby to było coś naprawdę złego . Osobiście nacjonalizm uważam za zbyteczny w dzisiejszych czasach i sam nacjonalistą nie jestem ani ich nie popieram ( ich działań ) .

Ambioryks pisze: narodowym anarchistą (tak, bo takimi są np. nacjonaliści katalońscy)

nie tylko katalońscy , baskijscy w większości też ;)
ANARCHOREALIZM jedyną drogą dla mas.

Wróć do „Przy partiach”