PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Anarchopedia

Wiele robią w polityce regionalnej. Są też odmiany ogólnopolskie. Masz stowarzyszenie – powiedź o nim innym właśnie tutaj

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
LovelyAngel
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Anarchopedia

Postautor: LovelyAngel » 20 września 2005, 16:27

Zrodlo: Anarchistyczny Flash #5.

Anarchopedia

Inicjatywa powstania Anarchopedii zrodziła się na przełomie roku 2003 i 2004. Ma ona za zadanie stać się wielkim kompendium wiedzy o anarchizmie, socjalizmie bezpaństwowym, komunizmie wolnościowym, wyjaśniać, zarówno podstawowe jak i bardzo złożone, założenia poszczególnych nurtów anarchizmu(gospodarka, polityka, stosunek społeczne), propagować tą ideologie wśród odwiedzających oraz stać się wielką księgą anarchizmu.

Głównym pomysłodawcą oraz realizatorem jestem ja - Prawdapunk, jednakże encyklopedię tworzyć może każdy, nawet nie zarejestrowany użytkownik, który posiada wiedzę i chce ją przekazać.

Nie chcemy tworzyć, żadnej konkurencji wobec Wikipedii, tak więc skupiać się będziemy jedynie na samym anarchizmie jak i innych doktrynach politycznych, gospodarczych itp.

http://www.pol.anarchopedia.org

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 03 grudnia 2008, 11:49

no to jest genialna stronka ;)
ANARCHOREALIZM jedyną drogą dla mas.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 03 grudnia 2008, 12:41

W dziale "Nurty anarchizmu" autor zapomniał o anarchokapitalizmie - a więc ważnym nurcie. Czyli wcale nie jest to genialna stronka. Nie jest to nawet dobra stronka.
W ogóle to ze wszystkich doktryn najbardziej do kapitalizmu pasuje anarchizm - ponieważ kapitalizm to system społeczno-gospodarczy oparty na własności prywatnej, wolności osobistej i swobodzie zawierania umów. A taki stan rzeczy - własność prywatną, wolność osobistą i swobodę zawierania umów - można osiągnąć tylko wtedy, kiedy państwo się jak najmniej wtrąca lub nie wtrąca się w ogóle. Tak więc, żeby zbudować kapitalizm, należy maksymalnie ograniczyć rolę państwa lub w ogóle zlikwidować państwo. Państwo charakteryzujące się etatyzmem zawsze ograniczało wolność gospodarczą.

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 03 grudnia 2008, 14:49

A co jesteś anarchokapitalistą ? :mrgreen:

Ale jeżeli masz wolny rynek to wiadomo , że będziesz miał silniejszych i słabszych . Silniejsi będą coraz silniejsi . Słabsi coraz słabsi . Na samym końcu doprowadzi to do powstania państwa a więc o kant d*** rozpić takie rozumowanie :wink:

Chyba że podejmiesz się tego i i to wytłumaczysz ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 03 grudnia 2008, 15:42

ANARCHOREALISTA pisze:jesteś anarchokapitalistą ?

Raczej nie (choć np. w Wielkim Teście Politycznym wyszło mi, że doktryna najlepiej opisująca moje poglądy to anarchokapitalizm), ale jestem libertarianinem - minarchistą. Czyli ta sama doktryna, do której należy anarchokapitalizm, tylko inny jej nurt.
ANARCHOREALISTA pisze:Silniejsi będą coraz silniejsi . Słabsi coraz słabsi

Zgodnie z prawami natury i z zasadą selekcji naturalnej.
ANARCHOREALISTA pisze:Na samym końcu doprowadzi to do powstania państwa

:?: A niby dlaczego miałoby to doprowadzić do powstania państwa?
ANARCHOREALISTA pisze:Chyba że podejmiesz się tego i i to wytłumaczysz ?

Ty też wytłumacz, dlaczego uważasz, że to doprowadziłoby do powstania państwa.

A tak w ogóle, to z Twojego posta otwierającego temat "anarchorealizm", z zawartych w nim sloganów "antykapitalistycznych" wynika, że w ogóle nie wiesz, co to jest kapitalizm. Chyba że ten "manifest anarchorealistyczny" napisał kto inny, a Ty tylko go wkleiłeś. Ale jeśli tak, to źle, że tego nie skomentowałeś i nie sprostowałeś - bo ja musiałem to sprostować.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 grudnia 2008, 17:17

Wg,. tej zasady byłbyś moim podnóżkiem. Niestety nie żyjemy wg. tej zasady... ;)

Bo silniejsi podporządkowali by sobie słabszych. To oczywiste. np zebrał bym takich słabiaków i zrobił z nich moich "chłopów pańszczyźnianych". A co. To, że będzie to nazywało się "**** Company" nie zmieni nic, oprócz tego, że będzie o wiele opresyjniej niż normalnym państwie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 03 grudnia 2008, 19:43

Anarchokapitalizm powszechny się nie uda w dłuższej perspektywie, bo państwo zawsze odrasta, co wynika z hierarchicznej natury gatunku ludzkiego. Chyba że dałoby się zrealizować taki scenariusz, że każdy człowiek ma swój własny arsenał nuklearny.

Natomiast anarchokapitalizm jest faktem - ale wśród elit rządzących, bo one stosują w praktyce zasady anarchokapitalistyczne tzn. traktują zwykłych ludzi jak swój inwentarz i nikt im nie może podskoczyć a prawo ich w zasadzie nie obowiązuje.

Anarchorealista pisze:Na samym końcu doprowadzi to do powstania państwa a więc o kant d*** rozpić takie rozumowanie

Na tym polega anarchizm - na utopijności. Nie da się zlikwidować władzy i hierarchii w gatunku istot, które to mają w genach. Owszem, są gdzieniegdzie prymitywne plemiona egalitarne, bez hierarchii i władzy, ale nieprzypadkowo są one na etapie epoki kamienia łupanego. Wraz z rozwojem gospodarki zaczęła się rodzić hierarchia, która jest, albo bywa, właśnie racjonalnym zagospodarowaniem zasobów ludzkich, co polega na tym, że sprytniejsi są wyżej i w ten sposób mogą swe moce pożytkować.

Natomiast anarchiści lewicowi chcą cofnać ludzkość do czasów prehistotycznych (nie mówię o anarchokapitalistach, bo oni uznają hierarchię społeczną, chociaż bez sensu usiłują zniszczyć ten konkretny jej wyraz w postaci istnienia państwa).

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 04 grudnia 2008, 11:45

Ambioryks pisze:
ANARCHOREALISTA pisze:jesteś anarchokapitalistą ?

Raczej nie (choć np. w Wielkim Teście Politycznym wyszło mi, że doktryna najlepiej opisująca moje poglądy to anarchokapitalizm), ale jestem libertarianinem - minarchistą. Czyli ta sama doktryna, do której należy anarchokapitalizm, tylko inny jej nurt.
ANARCHOREALISTA pisze:Silniejsi będą coraz silniejsi . Słabsi coraz słabsi

ANARCHOREALISTA pisze:Na samym końcu doprowadzi to do powstania państwa

ANARCHOREALISTA pisze:Chyba że podejmiesz się tego i i to wytłumaczysz ?

Ty też wytłumacz, dlaczego uważasz, że to doprowadziłoby do powstania państwa.

A tak w ogóle, to z Twojego posta otwierającego temat "anarchorealizm", z zawartych w nim sloganów "antykapitalistycznych" wynika, że w ogóle nie wiesz, co to jest kapitalizm. Chyba że ten "manifest anarchorealistyczny" napisał kto inny, a Ty tylko go wkleiłeś. Ale jeśli tak, to źle, że tego nie skomentowałeś i nie sprostowałeś - bo ja musiałem to sprostować.

Na końcu powstałoby państwo z tego względu że najsilniejszy zawsze będzie chciał sprawować kontrolę nad resztą ...

A "manifest anarchorealistyczny" napisałem ja ;)

Wiem co to jest kapitalizm .

Nazgul pisze:
Wg,. tej zasady byłbyś moim podnóżkiem. Niestety nie żyjemy wg. tej zasady... ;)

Bo silniejsi podporządkowali by sobie słabszych. To oczywiste. np zebrał bym takich słabiaków i zrobił z nich moich "chłopów pańszczyźnianych". A co. To, że będzie to nazywało się "**** Company" nie zmieni nic, oprócz tego, że będzie o wiele opresyjniej niż normalnym państwie.

W zupełności się z Tobą zgadzam...

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 04 grudnia 2008, 12:34

ANARCHOREALISTA pisze:Wiem co to jest kapitalizm .

Czyżby? Bo z treści "manifestu anarchorealistycznego" wynika, że właśnie nie wiesz.
Napisałeś m.in.:
XX wiek był czasem wyzysku

Ja zaś napisałem na to: Zwłaszcza wyzysku ze strony komunistów, socjalistów i innych kolektywistów - w tym wszystkich totalitarnych dyktatur.

Dalej napisałeś:
Cały czas pogłębia się przepaść między ubogimi a bogaczami

Na co ja: Czyżby? Bo zdaje się, że współczesne socjald***kracje i inne socjale dążą do czegoś zupełnie przeciwnego - czyli do tego, żeby państwo (czyli nikt) miało prawie wszystko, a obywatele prawie nic.

Dalej piszesz:
Drożeją podstawowe artykuły gospodarcze

A ja odpowiadam: Zgadza się - głównie za sprawą UE, czyli ZSRE - Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.

Po czym następuje rzecz najważniejsza - piszesz takie oto znamienne słowa:
Machina kapitalizmu rozpędza się , a kapitaliści sądzą , że już nic nie zdoła ich zatrzymać

A ja rzeczę: Slogany propagandowe typowe dla Lenina i innych zbrodniarzy jemu podobnych.
Grubo się mylisz, "anarchorealisto" - ponieaż kapitalizm zawsze budowali drobni przedsiębiorcy, rzemieślnicy i robotnicy - i robili to na przekór wielkim przemysłowcom, będącym na ogół zwolennikami socjalizmu.
Tak - to wielcy przemysłowcy najczęściej są zwolennikami socjalizmu - bo chcą, żeby państwo, interweniując w gospodarkę, chroniło ich monopol przed wolną konkurencją.

Kapitalizm to ustrój społeczno-gospodarczy, oparty na swobodnej konkurencji, wolności osobistej i swobodzie zawierania umów. Jego przeciwieństwem jest interwencjonizm państwowy.
Jeśli nie ma interwencjonizmu, to nie ma chronionych prawem monopoli.

I do tego - zwłaszcza tego ostatniego - nadal się nie odniosłeś.

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 04 grudnia 2008, 13:21

Co do tych dyktatur to sory Winnetou ale masz jeszcze prawicowe dyktatury ?
Masz do tego jeszcze Hitlera ? Bo nie mówisz mi , że on nie żył w wieku XX :mrgreen: .
Phi , a co do sloganów to każdy ma jakieś slogany .
Nie tylko zbrodniarze .

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 04 grudnia 2008, 14:41

ANARCHOREALISTA pisze:masz jeszcze prawicowe dyktatury ?

Jak sam przyznałeś - każda dyktatura ma swoje określone slogany. Poza tym - co to ma do rzeczy?
ANARCHOREALISTA pisze:Masz do tego jeszcze Hitlera ?

A co ma do tego Hitler?
ANARCHOREALISTA pisze:Nie tylko zbrodniarze .

Kazdy, kto głosi takie populistyczne hasła, ma w sobie potencjał zbrodniarza.

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 06 grudnia 2008, 10:24

Ambioryks pisze:
ANARCHOREALISTA pisze:masz jeszcze prawicowe dyktatury ?

Jak sam przyznałeś - każda dyktatura ma swoje określone slogany. Poza tym - co to ma do rzeczy?
ANARCHOREALISTA pisze:Masz do tego jeszcze Hitlera ?

A co ma do tego Hitler?
ANARCHOREALISTA pisze:Nie tylko zbrodniarze .

Kazdy, kto głosi takie populistyczne hasła, ma w sobie potencjał zbrodniarza.

To ma do rzeczy , że Ty tylko piszesz o lewicowych dyktaturach ... o komunizmie i socjalizmie . Ale o prawicowych nie wspominasz jakby tylko "komunizm" ( a dokładniej stalinizm ) występował na świecie .

populistyczne hasła ? Litości :roll:

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 06 grudnia 2008, 10:52

ANARCHOREALISTA pisze:tylko piszesz o lewicowych dyktaturach

Bo populizm jest typową cechą partii socjalistycznych, komunistycznych itd. - którzy mówią ludzią to, co chcą usłyszeć.
ANARCHOREALISTA pisze:populistyczne hasła ? Litości

Ty w ogóle wiesz, co to jest populizm?
Populizm to m.in. to, co napisałeś w manifeście "anarchrealistycznym" - to o "kapitalizmie".
Każdy, kto popiera prawne chronienie monopoli, jest socjalistą w mniejszym lub większym stopniu. A w każdym razie zwolennikiem mniejszego lub większego etatyzmu.

BTW, dodam jeszcze, że autorzy "anarchopedii", wymieniając nurty anarchizmu, zapomnieli jeszcze o anarchizmie indywidualistycznym.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 grudnia 2008, 12:51

Bo populizm jest typową cechą partii socjalistycznych, komunistycznych
A gdzieżby. Jest wszędzie bez ograniczeń - patrz na populizm UPR - wszyscy was okradają a my damy wam kupę pieniędzy i wolności. Tak samo prawdziwe jak hasła komunistyczne :)

ps. UPR jest jedna z najbardziej populistycznych partii w Polsce...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
ANARCHOREALISTA
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: ANARCHOREALISTA » 06 grudnia 2008, 13:37

Nazgul pisze:
Bo populizm jest typową cechą partii socjalistycznych, komunistycznych
A gdzieżby. Jest wszędzie bez ograniczeń - patrz na populizm UPR - wszyscy was okradają a my damy wam kupę pieniędzy i wolności. Tak samo prawdziwe jak hasła komunistyczne :)

ps. UPR jest jedna z najbardziej populistycznych partii w Polsce...

również się zgodzę , ale to jak wspomniałem za sprawą Korwina :wink: .

Wróć do „Stowarzyszenia apolityczne”